Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty hipoteczne. Frankowicze lepiej spłacają niż zadłużeni w złotówkach

Kredyty hipoteczne. Frankowicze lepiej spłacają niż zadłużeni w złotówkach

Wyświetlaj:
Mysliwy41 / 217.153.18.* / 2015-09-04 10:18
Mądry Frankowicz, brał kredyt w momencie kiedy ten stał wysoko. Czyli ja. I nie potrzebuję niczyjej pomocy.
dfdsfds / 94.254.198.* / 2015-09-04 10:16
dla tych co maja frankowiczow za debili którzy nie umieli czytac umow.
duza korporacja farmaceutyczna wprowadzila na rynek trujacy lek chociaż na ulotce pisalo ze może wystapic bol glowy jako skutek uboczny a po zazyciu tegoz lekarstwa co 2 pacjent zmarl . zatem wina po twojej stronie bo nie przeczytales ulotki ? ach zapomniałem wg twojej filozofii każdy musi być znawca farmakologii najlepiej mieć male laboratorium w domu i zanim zazyje lek i "przeczyta umowę tfu ulotkę" musi każdorazowo ten lek zbadac !
realista / 79.184.196.* / 2015-09-04 12:25
Co do pytania kto tu jest debilem wolę się nie wypowiadać. Inteligentni ludzie nie muszą czytać umowy żeby wiedzieć że kurs waluty obcej może ulec zmianie. Tyle w temacie
gabi0107 / 178.183.180.* / 2015-09-04 10:05
Kredyty we frankach pobrali cwaniacy, licząc na hossę, niech ponoszą koszty swoich decyzji. Jakim prawem wszyscy mamy wspierać ich pazerność. A co z milionami osób, które borykają się ze spłacaniem kredytów w złotówkach? Nie zgadzam się na jakiekolwiek wsparcie frankowiczów !!!!!!!!!!!!!!!
XXZ / 83.243.32.* / 2015-09-04 10:32
JA DLA CIEBIE TEŻ SIĘ NIE ZGADZAM NA JAKIEKOLWIEK WSPARCIE JAK BĘDZIESZ POTRZEBOWAŁA!!!!
realista / 79.184.196.* / 2015-09-04 12:29
I niech tak zostanie. Niech każdy ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje
mika / 46.186.77.* / 2015-09-04 09:51
A CO TO ZA ARGUMENT ZE KTOŚ SPŁACA REGULARNIE KREDYT ?????
alijaalija / 85.219.134.* / 2015-09-04 09:36
Ci co brali kredyt we franku to nie byli biedni ludzie... pokusili się na franka bo w złotkówkach były to o wiele większe kwoty, cwaniactwo wychodzi...
pablo457 / 80.254.154.* / 2015-09-04 10:06
stuknij sie w leb, banki wpychały na sile kredyty we frankach po twierdzily ze na zlotowkowy ludzi nie stac
Złotówka / 80.53.57.* / 2015-09-04 10:59
pablo457 sam się powinieneś stuknąć w łeb, jak wchodzisz do sklepu i sprzedawca Ci wciska stare śmierdzące mięso zachwalając, że jest o połowę tańsze to je bierzesz? Frankowicze połaszczyli się na taniość, to im z tego sraczka wyszła.
GNB / 178.43.243.* / 2015-09-04 09:34

szef senackiej komisji finansów Kazimierz Kleina

Obejrzałem obrady w SENACIE . Zaczynając od Kleiny , pani v-ce Minister Finansów , szefa KNF stwierdzam , że są to przedstawiciele SIŁ WROGICH POLSCE I NARODOWI POLSKIEMU , NAZWAĆ MOŻNA WSZYSTKICH PROMOTORAMI BEZPRAWIA O KOSMICZNYCH ROZMIARACH. Na żadne ważne pytanie nie było odpowiedzi bo najważniejszy jest interes BANKSTERÓW. Natomiast głosy demaskujące bankowych złodziei, oparte o materiał dowodowy PRAWO I FAKTY, były przez zdrajców ignorowane . RAPORT NIK o ochronie praw klienta finasowego, głosy senatorów Biereckiego, Jackowskiego, Ciocha, Pęka zasługują na szczególne uznanie . Wczorajsze obrady zdemaskowały stronę rządową jako WROGÓW POLAKÓW (tajny list do Trybunału w Luksemburgu z prośbą o akceptację Bankowego Bezprawia). POdczas wyborów ZDRAJCY MUSZĄ PONIEŚĆ KARĘ .
sceptyczna / 89.67.170.* / 2015-09-04 09:36
A jak się to ma do SKOKÓW I OKRADZIONYCH PRZEZ PIS OBYWATELI?!
MarDel / 94.251.240.* / 2015-09-04 09:23
Kolejny wielki przekręt się szykuje i gigantyczny zarobek spekulantów kapitałowych.
Mój scenariusz jest taki:
Kredytobiorcy zdesperowani ceną franka i zachęceni niskimi stopami kredytów złotówkowych, ze sporą momo wszystko stratą przewalutowują kredyt. Kapitał jest sporo większy niż kwota początkowa kredytu we frankach, następnie RPP szybko podnosi oprocentowanie, WIBOR rośnie i ratowany kredytobiorca jest w czarnej d.... . Oczywiście panice nie ulegają spekulanci, oni zostają ze swom portfelem i czekają na osłabienie franka. W przeciągu 2-3lat frank wraca w okolice 3 zł, a oprocentowanie kredytów we frankach jest dalej śmieszne.
I teraz pytanie - kto zarobił, a kto stracił?
cest_moi / 195.85.196.* / 2015-09-04 09:08
a ci kt. nie brali żadnych kredytów, ale ze względu na niskie zarobki i np.chorobę i wysokie koszty zakupu lekarstw popadli w długi, a tak w ogóle to nie mają , żadnego mieszkania tylko muszą wynajmować, to kto im pomoże? a sieroty? czemu mamy pomagać takim, co mają mieszkania? czy oni są lepsi? niech państwo w końcu stanie się sprawiedliwe dla wszystkich, każdy niech płaci tyle samo, i niech nie będzie żadnych dopłat, świadczeń i zwolnień, każdy niech pracuje do 67, górnicy, policjanci, nauczyciele też, podatki można będzie wtedy obniżyć, urzędników w skarbówce zwolnić o połowę, system uprościć, czemu tak proste i wygodne rozwiązanie nie jest możliwe? bo tłuste koty za bardzo się spasły i nie można ich już ruszyć z przypiecka?
ddfffgs / 79.110.194.* / 2015-09-04 10:19
może trochę jest tak, że jeśli nie możesz pomóc wszystkim (ograniczony budżet) to wybierasz tych którzy choć trochę rokują?
Mayson / 37.7.17.* / 2015-09-04 09:37
Ci co mają za niskie zarobki mogą się starać o darmowy socjal - znam wiele rodzin wcale nie najuboższych którzy dostali mieszkanie komunalne przez zasiedlenie. Dlaczego ja - biorąc kredyt we frankach (nie miałam zdolności wg banku na kredyt złotówkowy) nie dostanę takiego mieszkania za darmo? Panie/Pani cest_moi ja od nikogo nie żądam dopłaty, proszę tylko o uczciwe potraktowanie. Nikt w "doradców" nie mówił o ryzyku rzędu 100%. Owszem były teksty - rata może wzrosnąc 10-15% i na takie ryzyko się godziłam. W historii franka nie było tak skrajnej sytuacji jak teraz. I nie chodzi o to że rata jest wysoka - bo na nią mnie nadal stać, ale o to że wartość mojego mieszkania to około 240tys. zł.(przez 8 lat drastycznie spadła), wzięty kredyt 300tys zł a kwota do spłaty to 440tyś złotych. Do końca życia muszę w tym mieszkaniu mieszkać bo nie stać mnie na sprzedaż mieszkania i dopłatę 200tyś po to aby tylko spłacić kredyt. Proszę mi wierzyć, że chciałabym teraz wynajmować mieszkanie, bo w każdej chwili mogłabym spakować manatki i wynieść się gdzie indziej.
wlodian / 83.17.35.* / 2015-09-04 09:29
Hehe. Dzień dobry a słyszałeś o takim polityku jak Korwin?
Heniutek579 / 84.10.30.* / 2015-09-04 09:16
Czemu mamy pomagać tym co mają mieszkania na kredyt? Ja mam mieszkanie na kredyt, który będę spłacał przez 30 lat. Ludzie mają taki sam metraż w lepszej lokalizacji i nie muszą go kupować czy spłacać bo dostali komunalne od gminy, które za chwilę wykupią za 5 czy 10%. Dodatkowo ja "dużo zarabiam" i nie dostaję dodatku do jednego dziecka, dostaję mniejszy dodatek urlopowy. Zostaje mi po opłaceniu raty mniej niż lokatorowi komunałki.
alojzyburak / 94.78.182.* / 2015-09-04 09:08
znowu bankowa propaganda. polecam do poczytania raport z KNF "raport o sytuacji banków 2011" (można znaleźć w google). strona 3 i strona 87. tam jest cała prawda, którą teraz KNF (i nie tylko) obraca do góry nogami. dlaczego nasz minister finansów stoi za bankami (retorycznie pytanie), a np. minister finansów Chorwacji powiedział jasno, że konstytucja nakazuje mu ochronę obywateli, a nie ochronę zachodniego kapitalu.
qwerty266 / 91.223.52.* / 2015-09-04 09:06
Ja też jestem frankowiczem :)
Sam brałem kredyt i sam sobie z nim poradzę.
Nie chcę żeby rząd mieszał w moich finansach :)

Większość moich znajomych ma również kredyty we frankach i nie mają żadnego problemu ze spłatą.
To jakaś zbiorowa histeria wywołana przez media.
waraodmojegokredytu / 83.27.117.* / 2015-09-04 10:27
Oczywiście łapy precz od naszych kredytów, my je spokojnie splacamy, a ta banda co protestuje, to jakaś garstka fantastów, którzy gdy brali kredyt głowę mieli nie wiem gdzie. Jak te osły z Wiejskiej zaczną się wtrącać, to dopiero narobą problemów, oni na gnie się znają, a decydują o ważnych sprawach, analfabeci z tytułami naukowymi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Opos832 / 185.47.84.* / 2015-09-04 09:06
Ja tu czegos nie rozumie. Jakis idiota a nie ekspert dalej nazwa ta krydyty frankowym wprowadzajac w blad jeszcze ciemniejsza mase ludzi!!! Nikt nie mowi z tych bankowych idiotow ekspertow ze przyznaniem sie do kantu jest jaka kolwiek pomoc!!. W Polsce juz zapadl jeden wyrok ktrory byl na niekorzyść mbanku.. W Hiszpani nazwano to instrumenten spekulacyjnym !!! A taka menda Biernacki z Cholewa mowia mi o stabilnosci systemu bankowago!! Tzn ze tej stablinosci nie bylo jak dawaliscie nam na mieszkania, ktore teraz chcecie by przejely obce banki. Tak sie sprzedaje Polske i popatrzcie nie trzeba wojny by upodlic ludzi!!!
wmwm1939 / 195.68.192.* / 2015-09-04 09:00
Na funduszach inwestycyjnych też wielu popłynęło....bo wykresy sobie, a realia sobie...i co? Oddał im ktoś coś? Stworzono dla nich nazwę? Odpowiednik 'frankowicza'? Na targowisku też każdy handlarz chce klienta wykręcić...taki mamy klimat.
Bodzio1326 / 194.99.117.* / 2015-09-04 08:57
Nie jestem kredytobiorcą w żadnej walucie, ale szlak mnie trafia jak słyszę "frankowicze". Czy to dzieci? Nie wiedzieli co czynią? Pozbawieni mózgu i bezmyślni? Kto wyrówna straty tym, którzy wzięli kredyty w złotówkach? Złotówkowiczów jest znacznie więcej niż cierpiących frankowiczów, Tego nikt nie widzi? Co zrobi rząd, ten czy następny aby im ulżyć. Za bezmózgich, cierpiących ale przede wszystkim pazernych frankowiczów zapłacimy wszyscy. Kto ma w tym interes?
fifi2015 / 195.74.79.* / 2015-09-04 08:47
Wstrętne kłamstwo! Osią sporu jest to, że tej ustawy nie chcą ani "frankowicze" ani banksterzy a PO wprowadziło bubel. Frankowicze nie chcą jej gdyż usankcjonowałaby podstawę sporu czyli to, że te "kredyty" to nie są kredyty tylko instrumenty finansowe, których banki nie mogły udzielać a udzielały i to zwykłym konsumentom pod nazwą "kredytu". "Frankowicze" chcą aby tylko banki poniosły odpowiedzialność za oszustwo bez dokładania się państwa. Spłacalność kredytów nie ma z tym nic wspólnego poza wprowadzaniem w błąd opinii publicznej przez wstrętnego dziennikarza. Żądamy sprawiedliwości! Jak się złodziejowi odbiera to co ukradł, to czy ponosi on stratę?
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-09-04 10:10
Kilka razy spotkałem się z opinią, że banki zawierając takie umowy naruszyły "coś" -ale nie trafiłem na szczegóły. Jeżeli faktycznie to "coś" wszystkie naruszyły, to mamy zmowę na zasadzie kartelu działającego na szkodę konsumentów. Dziwi mnie przy tym, że przez tyle lat KNF niczego nie zauważyła -przecież idioci tam nie siedzą. Jeżeli KNF zauważyła i "siedziała cicho", to mamy aferę, przy której "Amber Gold" jest pyłkiem , a FOZZ najwyżej "przedszkolem" -dotyczącą całego kraju, masowego zorganizowanego wyprowadzania z niego pieniędzy przez międzynarodowe instytucje i co najmniej tolerowania tego stanu przez kolejne polskie (?) rządy.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy