Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty hipoteczne w euro coraz bardziej zagrożone #dziejesiewbiznesie

Kredyty hipoteczne w euro coraz bardziej zagrożone #dziejesiewbiznesie

Wyświetlaj:
sedziadred / 91.226.50.* / 2016-02-19 13:47
To jest to samo oszustwo. różnica tylko w odniesieniu do waluty. Banki sobie wymysliły jak zarabiac wiecej niz na tradycyjnym kredycie. Okazuje sie jednak że te produkty niewiele maja wspólnego z kredytem , a osoby którym banki wcisnęły ten produkt jako kredyt zostały zwyczajnie oszukane. Propaganda porównywania frankowiczów i złótówkowiczów ma na celu odwrócenia opini publicznej od niegodziwego schematu uzyskiwania nadmiernych nieuczciwych zysków przez banksterów. To banksterzy na tym zarabiaja nadnmiernie co przekłada się na straty oszukanych przez banki. Ludzie uswiadomcie sobie wreszcie kto tu jest wilkiem a kto owcom, kto jest oszukanym a kto jest oszustem. Banksterzy oszukali ludzi i maja natym procederze nadzwyczajne zyski. Oszukani chcą tylko powrotu do praworzadności i zamiany nieuczciwego produktu finansowego na zwyczajny uczciwy kredyt złotowy, kredyt na którym banki nadal bedą zarabiać tylko mniej , gdzie tu jakaś strata banksterów
czarek 123456 / 195.140.189.* / 2016-02-19 14:50
Co to znaczy tradycyjny kredyt? Skoro ktoś bierze kredyt w obcej walucie, to chyba jest świadomy co to jest ryzyko związane z kursem waluty i nie patrzy tylko na procent. Każdy ma rozum, chyba, że ma kłopoty z samodzielnym myśleniem i daje sobie wszystko wcisnąć....
Mircon / 94.240.36.* / 2016-02-19 14:40
To, że polityka banków jest rabunkowa jest bezsprzecznym faktem, ale cwaniactwo biorących kredyty w walucie też było ogromne. Jak mieli ratę niższą od złotówkowców o 500 - 600 zł to nikt nie psioczył i nie dopuszczał do siebie myśli, że kurs może zmienić się aż tak niekorzystnie. Dopiero jak rata kredytu podskoczyła raptem wszyscy są zbulwersowani. I niech nikt nie pisze, że jak brał kredyt to bank mu wcisnął walutowy. Sam brałem kredyt i chciałem we frankach bo rata była 600 zł niższa ale na szczęście zaczął się już wtedy kryzys i zaostrzyli warunki udzielania kredytów walutowych. W końcu wylądowałem ze złotówkowym wtedy drogim ale dziś jest on porównywalny z walutowym.
ja862 / 31.42.19.* / 2016-02-19 14:21
Bo myślący człowiek, jak musi, to bierze kredyt w walucie, w której zarabia. Jakby nie było chętnych na kredyty frankowe, dolarowe, euro, a ludzie oczekiwaliby kredytów w złotówkach, to banki musiałyby przedstawić atrakcyjniejsze oferty tych kredytów. Nie pisz o biorących kredyty w walutach obcych oszukani, tylko raczej nieświadomi, bo sądzili, że kurs walut będzie stabilny czasie całej spłaty rat. A czcze pretensje, że pomimo tylu a tylu lat spłaty do spłacenia pozostało tyle samo kredytu w złotówkach co przy jego braniu. To ja się pytam, jak ktoś wziąłby fizycznie 100 tys. franków kredytu w 2000 roku, kiedy kurs franka był po ok. 2,6 zł czyli daje to w złotówkach 260 tys. i do dzisiaj spłaciłby połowę, czyli zostało mu do spłacenia 50 tys. franków ale po 3,9 zł czyli 195 tys. zł, to też krzyczałby oszuści? Dziwne jest to, że mało kto krzyczał, jak kurs franka był niski. Piszesz nadzwyczajne zyski banków, chmm banki są od zarabiania pieniędzy, a nie od działalności charytatywnej, byli chętni na tani produkt ale z ryzykiem wiec go sprzedawano, a że teraz ryzyko dało o sobie znać, no cóż było myśleć wcześniej.
mz123 / 83.15.244.* / 2016-02-19 13:53
Co to znaczy "wcisnęły" kredyt? To co ludzie nie wiedzą co podpisują ? Może czytać nie potrafią? To może lepiej żeby nie brali żadnych kredytów jak nie potrafią czytać ze zrozumieniem ? Bank to firma , która chce zarobić . Jak uważasz ,że za dużo to idź do innej albo w ogóle się z nimi nie zadawaj..Ludzie są głupi i tyle. Nie ma obowiązku pożyczać pieniędzy.
inżynier288 / 83.9.177.* / 2016-02-19 13:43
3-4%? Dziwne, ja mam kredyt hipoteczny w euro z marżą 1,9%. Poza tym bez paniki - nieco ponad 50% już spłaciłem, a za rok spłacę cały i spokój. Od momentu gdy wziąłem, całkowite oprocentowanie cały czas spada, na początku było ok. 2,5%, obecnie mam 1,7%. Rata odsetkowa wynosi obecnie raptem 500 zł. Za tyle nie wynająłbym chyba nawet kartonu pod mostem.
Trodat / 89.75.70.* / 2016-02-19 15:05
Te inżynier.Nie bądź taki pewny ,że spłacisz.Jak może spadać oprocentowanie kredytu?Jakieś pojęcia mylisz.
sdfdfdf / 160.83.30.* / 2016-02-19 16:22
Normalnie może spadać, jest uzależnione od LIBORU, więc jak LIBOR spada to oprocentowanie spada. Mając kredyt w złotych oparty o WIBOR, też gdy WIBOR spada, spada oprocentowanie. Co prawda z opóźnieniem, bo WIBOR/LIBOR jest fiksowany na 3 miesiące w przód, ale tak jest.
Sonia239 / 164.126.45.* / 2016-02-19 13:25
Dobra rada :uzbierać połowę pieniędzy i kupować małe mieszkanie pózniej sprzedać i dołożyć na większe ,pozdrawiam,,,
Sylwia Fox / 94.42.119.* / 2016-02-19 13:53
Jak uzbierasz połowę to możesz i całość. Ale nie dla wszystkich perspektywa zbierania przez 10-15 lat się opłaca. Odkładasz na mieszkanie i jednocześnie płacisz np. za wynajem. Mało opłacalne płacić komuś za jego kredyt.
Jakbym mogła to wzięłabym kredyt i to od razu na większe mieszkanie. Nie wiem czy jest sens kupować najpierw małe mieszkanie a potem bawić się w sprzedaż, bo ceny na rynku wtórnym są wysokie i większość woli kupić mieszkanie tańsze od dewelopera i zrobić w nim wszystko po swojemu. Trzeba też myśleć przyszłościowo, że rodzina się powiększy i jeden pokój z aneksem to jednak za mało.
ble ble / 79.185.71.* / 2016-02-20 11:34
za dobrych czasów komuny mieszkałam na stancji 5 lat w mieszkaniu 3 pokojowym 48 metrów z rodziną z trójką dzieci, a mieszkanie spółdzielcze było w perspektywie za 13 lat. Wzięłam na nie pożyczkę, spłacałam więc pożyczkę i płaciłam wynajem,życzę wszystkim żyjącym dzisiaj powrót do tych super dobrych czasów PRL
inżynier288 / 83.9.177.* / 2016-02-19 13:57
Jeśli uzbieranie połowy zajmuje 5 lat, to uzbieranie całości zajmie 10 lat. A co jak ktoś chce mieć dzieci w normalnym wieku, a nie po 35-ce i nie chce się z nimi gnieździć w kawalerce? Wziąłem kredyt i dzięki temu mam mieszkanie 5 lat szybciej, niż miałbym bez kredytu. A z kasą i tak nie mam problemów, bo mam dobry zawód i zawsze kredyt spłacę, nawet jakby euro skoczyło do 20 zł.
ww695 / 83.6.194.* / 2016-02-20 12:06
Nie wiesz co piszesz. Życzę powodzenia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gery bankier / 185.78.148.* / 2016-02-19 13:22
Pora zrobić porządek z bankierami zachodniej lichwy - tu nie ma co się rozczulać, przewalutować wszystkie kredyty na złotówkę, mocniej opodatkować banki, patrzeć na ręce bankom i karać, znaleźć haki i wyp..lić z Polski. Stworzyć lub rozbudować nasze instytucje bankowe, przejąć klientów i pa pa szeroki strumień pieniędzy z Polski do kieszeni zachodniej lichwy.
tomar / 87.205.159.* / 2016-02-20 12:13
Dobrze mòwi niewiem trole bankowe opłacane przez banki są wszędzie gdzie poruszany jest temat bankòw dlatego taką ilość minusòw.
Nipper / 80.72.32.* / 2016-02-19 13:52
Nie rozumiesz jak dziala system bankowy.... pieniadze ktore bank pozycza to miedzy innymi te z depozytow (czyli nasze ciezko zarobione). Te ktore naleza do ich akcjonariuszy (tez ciezko zarobione lub np pko BP w czesci państwowe czyli tez nasze). Jesli zwiekszasz obciazenia bankw to okradasz depozytariuszy, inwestorow (w wiekszosci polskich), wlasne panstwo, i co gorsza zmniejszasz pieniadze na obroty i inwestycje... bo z kredytow inwestycyjnych robi sie inwestycje kolego, a jezeli kredyt jest za drogi to inwestycja sie nie zamyka. Do tego domy dla mlodych ludzi tez sie buduje z kredytow, wiec jak oblozysz banki dodatkowymi kosztami to mlodych na chate nie bedzie stac. .... co wiecej jesli oblozysz banki oplatami niezgodnymi z umowami miedzynarodowymi (BIT) lub traktatami lub wrecz z nasza wlasna konstytucja ... to Polska czyli my zaplacimy ogromne odszkodowanie zagranicznym inwestorom ... a rodzimi zostana po prostu okradzionymi przez panstwo biedakami. ... Mam nadzieje ze troche rozjaśniłem twoj prosty i niewykształcony na bazie realiów pogląd na sprawę. Jak czegoś nie rozumiesz ... PYTAJ :)
gery bankier znowu / 185.78.148.* / 2016-02-19 14:36
ble ble - zachodnia lichwa z dużą łatwością okrada Polskę bo produkujemy takich "znawców" jak Nipper i mamy polityków którzy maja za przeproszeniem w d.pie społeczeństwo bo ważniejsze są własne kieszenie , dobre i nic nie robienie (za wyjatkiem coraz większego zadłuzenia państwa) układy co pokazały ostanie rządy PO
DoNipper / 94.254.129.* / 2016-02-19 14:15
Nipper - tak jest tylko w książkowej teorii.
Nie uwzględniłeś choćby: transferu zysków za granicę, gigantycznych wynagrodzeń kadry, upychania kosztów w zbędne lub fikcyjne wydatki (np. zakup "koniecznych" dóbr lub praw), dorabianiu na spreadach walutowych, opychania określonych produktów bankowych skonstruowanych tak - że klient oprócz koniecznych marż, opłat dodatkowych itp. zapewni dopływ kapitału w inwestycje okołogiełdowe i spekulacyjne w które bank wrzuca część środków (patrz Kredyty Frankowe, "lokaty strukturyzowane", "konta z funduszem" itp.)
Są setki metod - którymi banki odciągają kasę bokiem.
No, a jak już nie ma jak wydoić kasy - to robi się "rebranding" - czyli zmienia kolorki w logo banku a ten płaci za opracowanie projektu słone pieniądze np. firmie projektowej z zagranicy. Mogą też płacić wszelkiego rodzaju regularne franczyzy, licencje i opłaty firmom zagranicznym, które za te transferowane opłaty udzielają oddziałom banków w kraju jakichś nikomu niepotrzebnych praw (do używania nazwy, logo, kolorków itp.)
To, że banki żyją z różnicy między depozytami a kredytami - to tylko ładna teoria dla neofitów.
dareczek66 / 89.229.72.* / 2016-02-19 13:22
Przypomne ze jak frank kosztowal prawie 5 zl to u wladzy bylo PO a pan Tusk wypowiadal wtedy te slowa ,, Nawet nie ma z kim przegrac ,, Byle co jesz i byle co piszesz !!
wifikwili / 31.179.205.* / 2016-02-19 13:32
To przypomnij, hipokryto, że jak frank kosztował 1,98 zeta, to przy władzy też był pan Tusk. Byle kogo słuchasz i byle jak powtarzasz propagandowe frazesy.
liII / 109.243.20.* / 2016-02-19 13:02
Polacy w dalszym ciągu chce zjeść ciasto i mieć ciastko. Tak się nie da, sprawa jest poważna i trzeba ją poważnie traktować.
vittrad / 79.187.160.* / 2016-02-19 13:23
co Ty pieprzysz o jakichś ciastkach? Widziałeś drugi kraj, gdzie żeby mieć swoje mieszkanie, to trzeba zapieprzać TYLKO na kredyt przez długie lata? Czy widziałeś kraj, gdzie bierzesz kupę kasy za pracę, a po opłaceniu rachunków zostaje Ci tyle, żeby przetrwać zaledwie? Polacy chcą godnie żyć bez rodziców i teściów i ich psów, kotów i garów,a żeby mieć coś swojego muszą wziąć kredyt i to nie taki jaki chcą, tylo taki, jaki da im bank. Chyba jesteś dzieckiem PRL, kiedy resorty dostawały wszystko za darmo, a kasę się przepijało (bo i tak nie było co kupić).
Nipper / 80.72.32.* / 2016-02-19 14:04
No dobra kolego ... to pozycz mi 1 milion na dom, ALe z oprocentowaniem 1.6 % dla banku centralnego (WIBOR) i jeden procent dla banku... Czyli za ten pozyczony milion zarobics co roku raptem 10 000 PLN . Procentowo sie zgadza ... tylko za mało zarabiasz ... A dlaczego? bo dobro wyprodukowane przez polske w ciagu roku (czyli PKB) stawia nas na 24 pozycji na swiecie... ale jak podzielimy przez ilosc polakow (PKB per capita) czyli na glowe m to wychodzi ze jestesmy na 54 miejscu. A dlaczego ? Bo na 100 Polakow : 30 to emeryci (w tym 35 letni policjaci i wojskowi na emeryturze) oraz rencisci (z czego polowa ma lewa rente) 20 to dzieki ktore nie zarrabiaja bo jeszcze male, 8 to bezrobotni (czyli w duzej mierze pobieracze zasilkow dla bezrobotnych), 5 to bezrobotne panie domu i 9 to urzedasy (od ministerstw po urzedy miejskie). Podsumujmy: Na utrzymanie 100 POLAKOW PRACUJE 18 osob z tej grupy, czyli jesil legalnie pracujesz to utrzymujesz siebie i... pozostale 5 osob. Czyli gdyby realnie pracowalo wiecej niz te 18 procent (tak jak w USA (gdzie wytwarzajacych PKB bezposrednio jest 42 procent) to zarabial bys dokladnie 2 razy wiecej. To jest czysta matematyka. Jak masz pytania to pisz.
inżynier288 / 83.9.177.* / 2016-02-19 13:59
80% Brytyjczyków nie stać na własne mieszkanie ani dom, więc nie opowiadaj bzdur że tak tylko u nas jest.
grecse / 185.14.151.* / 2016-02-19 12:46
i po co rodzic dzieci?????/ NASTĘPNYCH NIEWOLNIKÓW???????
Arni642 / 46.20.48.* / 2016-02-19 13:10
Proponuję Ci w takim razie umrzeć i nie zostawić nic po sobie
bazu / 82.146.235.* / 2016-02-19 12:07
i wszystko dzięki PISowiczom u steru każdy boi się szaleńców stąd ta panika na rynku walut
Mud / 89.64.58.* / 2016-02-19 13:34
i wszystko dzięki PISowiczom u steru każdy boi się szaleńców stąd ta panika na rynku walut......

dziś pada to przez PiS...ja wiem, że człowiek nie musi używać rozumu, nawet jeśli go ma, ale czy to tak trudno dostrzec, że mamy światową wojnę nie państw, ale potentatów finansowych, którzy chcą "wydrapać" dla siebie jak najwięcej.Ta wojna jest krwawa i dopuszcza wszystkie środki, byle osiągnąć sukces.PO i PSL poszło na współpracę to był spokój, PiS nie będzie współpracował, bo wyborcy upoważnili ich do tej nierównej wojny z "lichwiarzami".
sebastian761211 / 83.23.128.* / 2016-02-19 12:04
Morawiecki "zarobił" 30 mln złotych jako bankster raczej ukradł a teraz innym karze się dzielić łachudra jedna
olek556 / 178.42.130.* / 2016-02-19 15:05
Zarobił,nie ukradł to różnica ;))
! / 89.191.144.* / 2016-02-19 12:36
chyba sam nie rozumiesz co napisałeś !!!!
bo312 / 87.206.158.* / 2016-02-19 12:30
Zarobił, a ty zamiast zazdrościć pomyśl co powinieneś zrobić by też zarobić, ale widzę wyznajesz zasadę ze jak sąsiad ma lepiej od ciebie to myślisz co zrobić by miał tak źle jak ty, to takie typowe polskie dlatego tyle donosicielstwa fałszywych oskarżeń
OTO PRAWDA / 176.61.147.* / 2016-02-19 12:02
PREZESI,DYREKTORZY,MANAGERY WOLĄ PRZERZUCI CIĘŻKO ZAPRACOWANE PRZEZ PRACOWNIKÓW PIENIĄDZE NA GGIEŁDĘ I TAM PO-NOWNIE NAKRAŚĆ SIĘ.WZBOGACAJĄ SIĘ NA KRZYWDZIE PRACOWNKÓW.
Andrzejek Pupa / 212.160.172.* / 2016-02-19 11:44
Pomogę wszystkim eurowiczom tylko znów na mnie głosujcie.
Suka / 83.6.207.* / 2016-02-19 10:39
Polska w dalszym ciągu chce zjeść ciasto i mieć ciastko. Tak się nie da, sprawa jest poważna i trzeba ją poważnie traktować.
--------- / 91.198.177.* / 2016-02-19 15:30
no to już drugie imię - ciekawie się przedstawiłaś , przedtem " dziwka " - teraz " jak twierdzisz "Suka" no taki zestaw to mamusia po jakimś nie małym likierku układać musiała bo dość oryginalne
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy