Forum Forum finansoweKredyty

Kredyty na domy i mieszkania będą droższe

Kredyty na domy i mieszkania będą droższe

Money.pl / 2008-10-08 09:43
Komentarze do wiadomości: Kredyty na domy i mieszkania będą droższe.
Wyświetlaj:
Divi / 84.201.216.* / 2008-10-09 07:58
oczywiście, że kredyty będą droższe, bo już są:) A nieruchomości.. dla nich jest tylko jeden kierunek... południe!!! Nawet nie mam cienia wątpliwości!!!
acomitam / 83.11.109.* / 2008-10-09 04:54
Socjalizm to ustrój, w którym doi się obywatela wmawiając jednocześnie, że to wszystko dla jego dobra. Od kiedy w światowych finansach przyjęto socjalistyczne recepty Keynesa, rządy i tzw instytucje finansowe przystąpiły z energią do jego psucia, a z pieniądza uczyniono narzędzie politycznego wywierania wpływu. Teraz też mówi się, że dofinansowanie banków z budżetowych środków, to dla dobra obywateli. Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Staliśmy się zakładnikami instytucji finansowych, które na nas przerzuciły wszelkie koszty swojej niefrasobliwości, co skutecznie umożliwił Keynes. Ludzie którzy biorą kredyty hipoteczne na warunkach oferowanych przez banki to przecież niewolnicy XXI wieku, którzy często do końca swoich dni będą spłacać zadłużenie i ponosić wszelkie ryzyko, na jakie za sprawą rządów i banków jesteśmy narażeni. A światowa finansjera? Śmieje się i zastanawia, jak by tu jeszcze bardziej nas doić. Pomysłem na to jest idea ogólnoświatowej waluty i ogólnoświatowej instytucji finansowej, która tę walutę by kontrolowała. Takie pomysły już zostały zgłoszone, np. przez premiera WB Gordona Browna. I na koniec pytanie: czy to, że w światowych finansach dużą rolę odgrywają ludzie z najprzedniejszego korzenia ma wpływ na obecny kryzys?
Andre7 / 2008-10-08 18:26 / Tysiącznik na forum
2008-10-08 13:31:25 "Cały świat tnie stopy procentowe":
O godzinie 13 Europejski Bank Centralny, Szwajcarski Bank Narodowy oraz FED obniżyły stopy procentowe po 0,5 punktu procentowego.
Co prawda stopy banków centralnych na EURIBOR/LIBOR, wpływają pośrednio, ale nie ma siły będzie taniej.
Ale taki wniosek nie pasuje do atmosfery katastrofizmu szerzonego przez media ..
Generał_Dywizji / 2008-10-09 00:28
Ciekawe... jakość jestem dziwnie spokojny. Mam mieszkanie w Warszawie, a na wiosnę planuję ruszyć z budową domu pod Warszawą. Gdy dom już będzie stał, to sprzedam mieszkanie i spłacę lwią część kredytu bankowi. Taką "manewr" oferuje Eurobank. Po wybudowaniu domu i sprzedaży mieszkania koszty "kredytowe" wzrosną mi o około 400 zł, a potem niech się dzieje wola Nieba... ,choć i tak uważam, że żadnego krachu, ani nawet kryzysu u nas nie będzie. Paradoksalnie dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wiecie dlaczego? Bo gdyby wybudował te trzy miliony mieszkań, to rynek by się nasycił, a tak, popyt jest nadal bardzo duży...
fred / 2008-10-08 16:14 / Bywalec forum
Banki łapią wiatr w żagle.
Po prostu jest okazja do zwiększonego zarobku.
Parcie na zarobek właśnie spowodowało te zawirowania.
Tym razem bankierzy strzelą sobie w stopę.
Tzw. eksperci swoimi wypowiedziami pomagają im - stają w roli bankowych spikerów.
chfffffffff / 83.18.16.* / 2008-10-08 13:33
od dzis stopy SPADLY , spadly..
Zdegustowany. / 195.42.249.* / 2008-10-08 09:58
CO MA TYTUŁ DO INFORMACJ I!!!
pytanie / 217.74.68.* / 2008-10-08 09:43
Moment, stopy procentowe w Szwajcarii nie uległy zmianie od września 2007: http://www.money.pl/pieniadze/stopy_procentowe_swiat
Dlaczego więc ludzie mają płacić wyższe raty kredytów?
ravezz / 195.50.100.* / 2008-10-08 09:50
Bo to stopy bazowe. A kredyty sa oprocentowane na podstawie LIBOR 3M lub 6M.
Kwachs / 82.177.111.* / 2008-10-08 15:09
Dlaczego libor, czy inny wibor tak odbiega od stopy banku centralnego? Dlaczego banki, zamiast pożyczać drogo od innych banków, nie biorą taniego pienądza z banku centralnego? Proszę uprzejmie o objaśnienie.
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-10-08 20:10
Banki to złodzieje. To jest jedyne wytłumaczenie. To pijawki na gospodarce i społeczeństwie. A miały pełnić rolę służącego dla gospodarki a nie pana. Wreszcie teraz wyszło co są warte. W mądrych państwach nałożą teraz na banki kagańce jak na wściekłe psy.
Jacqb / 2008-10-08 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wydaje mi się że dzieje się tak dlatego że bank centralny pożycza pieniądze pod zastaw weksli czy papierów dłużnych, co dla kredytów short nie jest dobrą alternatywą.
bankoweicowiec / 89.79.60.* / 2008-10-09 13:15
dobrze ci się wydaje :)

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: