Forum Polityka, aktualnościKraj

Kredyty w frankach szwajcarskich. UOKiK wszczyna postępowania przeciwko dwóm dużym bankom

Kredyty w frankach szwajcarskich. UOKiK wszczyna postępowania przeciwko dwóm dużym bankom

Wyświetlaj:
Franek Golas / 37.47.0.* / 2015-08-13 23:52
Raiffeisen Bank okrada frankowiczów na Liborze i spreadzie 10%! To jest sprawa dla prokuratury!
Jgb / 79.184.167.* / 2015-08-13 23:51
Ponoć Pekao SA nie udzielalo kredytów we frankach. A tak pro po to ten bank zawsze miał najniższe odsetki od lokat i kont . Nie polecam. Odnośnie Getin Czarneckiego to zawiesił działalność w Roscji ze stratami to teraz chce sobie odbić na frankowiczach .
szalony mad max / 109.173.220.* / 2015-08-13 23:29
Jak tak policzyłem to zapłaciłem 14 lat w 7 lat a kredyt wziąłem na 20 ..i ciągle mam 2 razy tyle co pożyczyłem..,Ja sobie dam rade ale za to złodziejstwo mam nadzieje ktoś odpowie...,,,a odpowie,,..wy złodzieje musicie to wiedzieć...,,szalony mad max,,
kooorek / 78.28.23.* / 2015-08-13 23:29
To , co robi UOKiK , to kpina w biały dzień . Chodzi o szum medialny . Dlaczego nie zabierze się za indeksowanie ubezpieczeń, zabezpieczeń , spreadów itp. Tu jest bagno , które nie widzi UOKiK !!!
Qba broker / 217.112.96.* / 2015-08-13 23:16
Obawiam się ze nie ma tu jednej osoby która by na prawdę zrozumiala, o co chodzi, ale nikt was za to nie wini.
W każdym razie cale te wiadomości można o kant tylka potłuc,ponieważ LIBOR długoterminowy,(12m) a o takim mówimy w wypadku kredytów hipotecznych nigdy nie był i raczej nigdy nie będzie ujemny, wiec czemu banki mają uwzględniać cos czego nie ma i nie bylo???, nie róbcie sobie nadziej...
babcia 7 / 78.9.110.* / 2015-08-15 06:17
Być może nie rozumiemy ale wiem co mam napisane w umowie.A ja mam LIBOR ustalany co 3 miesiące a nie co 12, tak to jakich 12m napisałeś?Po drugie w umowie mam napisane że wysokość mojej raty zależna jest m inn od wskaźnika LIBOR-u a skoro on jest ujemny to dlaczego nam jego nie naliczają tylko stosu ja stawkę zero. W zakresie spreadu nie ma jasno napisanej granicy, czyli jaka sobie banki ustalą. W moim Raiffeisen banku jest az 10 % . Dlaczego napisałeś "nie róbcie sobie nadziei"? Powinieneś napisac "walczcie o swoje i miejcie nadzieję że wygracie" bo to oszusci i naciagacze.
KoneserSzczawiu / 88.156.169.* / 2015-08-13 23:03
BNP Paribas już nie ma. Teraz jest bank zmieniającego się świata BGŻ BNP Paribas :-) Ich reklamy są tak często i wszędzie, że strach lodówkę otworzyć, a tu proszę jak "dbają" o klientów!
beznazwy555 / 85.164.232.* / 2015-08-13 22:56
bank mnie tak trzepie ze sie zastanawiam czy to bank czy parobank chyba prowident ma miejsze oprocentowanie
Misiek33729 / 178.252.25.* / 2015-08-13 22:49
Lewandowski ich broni zamiast Polaków,którzy za pozwoleniem "ukochanych i wspaniałych" władz oszukiwały Polaków.Wszystkie te banki powinny ponieść te koszty jakimi obciążali kredytobiorców i odsetkami,by już zaden nie zrobił takie oszustwo na przyszłość
Com101 / 66.249.93.* / 2015-08-13 22:44
No to chyba sie zwolni wakat szefa compliance??? Jak widac po innych bankach mozna bylo byc w zgodzie z uokik. Tylko compliance musi dobrze dzialac.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sadowy / 83.28.214.* / 2015-08-13 22:26
A pomysł pis-u o przewalutowaniu kredytów po kursie z zaciągnięcia to niby będzie przestrzeganie warunków umowy? Śmierć frajerom frankowiczom.
mmm... / 83.9.145.* / 2015-08-13 22:18
Bo nie trzeba było brać kredytów w obcej walucie...
manfred kolski / 176.97.81.* / 2015-08-13 22:14
jescze chwila i pis przejmie wladze! da popalic oszustom tak ze w skarpetkach pójdą!
asol / 81.190.143.* / 2015-08-13 22:09
do redaktora Bank Pekao SA to nie jest ten sam bank co Bank Polska Kasa Opieki SA proszę chociaż trochę zapoznać się z tematem
b.w / 31.182.93.* / 2015-08-13 22:06
PKOBP, Deutsche, WBK, BPH, Pocztowy i BOŚsą pod lupa UOKiK, bo łamią wszelkie zasady wolnej konkurencji i narażają na straty konsumentów. Banki te wymyśliły sobie nielegalne druki wycen nieruchomości (opinie bankowe) - zawarły zmowę monopolowa z kilkoma firmami wyceny nieruchomości (integro group, emmerson evaluation, hfs, estim rudniccy, acons, partner) i wysyłają do nich kredytobiorców, co jest nielegalne ( https://www.mbank.pl/forum/watek,992996,5.html?hc_location=ufi ). Człowiek nie może kupić wyceny nieruchomości u niezależnego rzeczoznawcy majątkowego ( operat szacunkowy) , złożyć we wszystkich bankach i porównać oferty, bo banki mu to uniemożliwiają, łamiąc podstawowe prawo konsumenta, prawo wyboru i dostępu do informacji, a getin bank nakazał pośrednikowi (HFS), by ten nie informował właścicieli o wyniku wyceny, czyli by człowiek brał kredyt w ciemno. Banda bankowa wymaga nadzoru. Jeśli bank przymusza kogoś do zlecenia wyceny nieruchomości konkretnej firmie należy o tym zawiadomić UOKiK. W ten sposób kolesie kolesi, którzy pracują w bankach załatwiają robotę za łapówki, a ludzie płaca za wyceny nieruchomości dwa razy tyle , ile by zapłacili bezpośrednio u rzeczoznawcy majątkowego, bo pośrednik ze zmowy z bankiem narzuca sobie 100 % haraczu.
alice / 31.182.93.* / 2015-08-13 22:14
Wiem o tym , banki odmawiają przyjmowania wycen nieruchomości niezależnych rzeczoznawców majątkowych, co oznacza łamanie przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji :

Art. 15.1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez:
2) nakłanianie osób trzecich do odmowy sprzedaży innym przedsiębiorcom albo niedokonywania zakupu towarów lub usług od innych przedsiębiorców;

Art. 18. 1. W razie dokonania czynu nieuczciwej konkurencji, przedsiębiorca, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać: 4) naprawienia wyrządzonej szkody, na zasadach ogólnych.
Banki wypełniają bandyci, którzy wykorzystują instytucję banku by robić nielegalne interesy.

Konsumencie, jeśli bank zmusza cię do zakupu wyceny nieruchomości w konkretnej firmie, zgłoś to do UOKiK, bo bank narusza Twoje prawa konsumenckie, a ci bandyci dostaną wielomilionowe kary.
JahG / 91.231.25.* / 2015-08-13 20:02
Panowie prawnicy, Wy chyba nie boicie się bankierów? Jest taka góra kasy z odszkodowań za oszukańcze umowy z frankowiczami do wyciągniecia, a Wy nic nie robicie? Kto pierwszy ten lepszy, szukajcie paragrafów na banksterów i do sądów z nimi.

Najnowsze wpisy