Forum Forum finansoweBanki

Kredyty walutowe odejdą do lamusa?

Kredyty walutowe odejdą do lamusa?

Money.pl / 2006-02-21 14:37
Komentarze do wiadomości: Kredyty walutowe odejdą do lamusa?.
Wyświetlaj:
jliber / 212.180.147.* / 2006-02-21 14:37
Należy jak najszybciej ograniczyć zdolność GINB do ograniczania konkurencji na rynku bankowym.
MSMAXXIS / 131.188.36.* / 2006-02-21 15:47
Popieram. Dobrymi checiami jest pieklo wybrukowane. GINB chce dobra klientow a tym samym odbiera im prawo do podejmowania decyzyji. A to nie tedy droga...
Niemcy mialy podobny problem jesli chodzi o fundusze inwestycyjne i spekulacje gieldowe (pamietamy krach 2000/01). Co zrobili? Nie, nie ograniczyli inwestycji ani praw inwestorow, tak jak nasi specjalisci chca zrobic, lecz wprowadzili szeroko zakrojona akcje informacyjna i nalozyli na posrednikow (biura maklerskie, banki, itd.) obowiazek szacowania ryzyka dla kazdej osoby z osobna (sic!) i dopiero na podstawie wlasnej wiedzy osoba moze wykonywac operacje finansowe samodzielnie lub ewentualnie musi kontaktowac sie z przedstawicielem banku.
I nie jest to skomplikowane, bo petent musi po prostu podac z czym mial juz stycznosc i na czym sie zna (w wypadku funduszy 5 klas do wyboru). Pod tym sie podpisuje i tyle - sam podejmuje ryzyko i sam ponosi konsekwencje - czyli normalna cywilizacja.
Dlaczego nie wprowadzic by takich przepisow dotyczacych ryzyk kursowych przy kredytach? Prosta broszura kilku-stronicowa z dokladnym wyjasnieniem i przykladem symulacji oraz jasnym stwierdzeniem, gdzie znajduje sie ryzyko spelnilaby zadanie. Do tego formularz z podpisem, ze wiem i sie zgadzam i tyle. Jest to taniej dla bankow, a ponad to nie trzeba zmieniac przepisow bankowych - czyli oszczednosci dosc spore.
Matrix / 87.239.30.* / 2006-03-01 19:13
W Citibanku przy otwieraniu rachunku w Funduszu Inwestycyjnym przeprowadza się właśnie taki test z pięciostopniową skalą ryzyka, pod któym następnie należy się podpisać.
tomi / 83.18.173.* / 2006-02-22 09:49
fajnie- ale nie u nas, w polsce to urzędnik wie co jest najlepsze
w / 193.111.166.* / 2006-02-21 15:34
należy jak naszybciej ograniczyć zdolność do ograniczania zdolności...
Marcin / 62.233.200.* / 2006-02-23 17:33
A żadne przepisy EU tu nie mają zastosowania???
To obywatel EU nie może sobie chociażby w Euro kredytu wziąść???
Może do Brukseli to zaskarżyc? Ja własnie po 10 latach oszczędzania (jeszcze kasa mieszkaniowa) chciałem w tym roku kupić mieszkanie i czegoś takiego sie nie spodziewałem.
Co za idioci. Jaki nastepny ruch może paszporty na milicji będziemy trzymać bo za dużo Polaków jeździ do Egiptu!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: