Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Były szef KNF uważa, że frankowiczom powinno pomóc państwo

Kredyty we frankach. Były szef KNF uważa, że frankowiczom powinno pomóc państwo

Wyświetlaj:
uczciwy podatnik / 95.172.74.* / 2015-03-13 13:33
Czy warto rozwalać sobie system bankowy tylko po to aby może kilka tys osób mogło sprzedać swoje mieszkanie i nie dopłacać do tego interesu?
Bo wszelkie analizy pokazują że mniej do tej pory zapłacili niż złotówkowicze, w zdecydowanej większości mają niższe raty i zazwyczaj nie mają kłopotów ze spłatą kredytu.
Większość społeczeństwa zdaje sobie sprawę że ktoś się próbuje wykręcić ze spłat, przynajmniej częściowo i mimo nagonki na "wstrętne banki" nie jest zachwycona pomysłem dopłat do kolejnej grupy cwaniaczków.
Już przeciętny Polak łącznie z niemowlętami dopłacił do SKOKów prawie 85zł(3,2mld z BFG.
debos / 79.191.186.* / 2015-03-13 09:32
Czy Kluza jest w ogóle wiarygodny? Czy on ma w ogóle prawo wypowiadać się na temat rozwiązań a tym bardziej sugerować, że my mamy wziąć na swoje utrzymanie frankowiczów?
Ja tylko przypomnę, że ten pisiak był wtedy kiedy kwitły kredyty frankowe ministrem finansów w pisowskim rządzie oraz szefem KNF. To może wtedy trzeba było coś zrobić? Może wtedy trzeba było zablokować te kredyty albo uruchomić kampanię informacyjną aby uświadomić niedouczonemu narodowi na co się decyduje podpisując umowy. Tylko pisiaki mieli szansę zablokować te kredyty bo jak PO mogła to zrobić to już była musztarda po obiedzie.
PPAWDA / 46.169.20.* / 2015-03-13 00:07
Co za kłamstwa i bzdury. KNF ocenił propozycje banków jako zabezpieczające jedynie interesy banków. Proszę o pisanie prawdy!!! Dodatkowo sednem problemu jest to że umowy kredytowe są niezgodne z prawem bo zawierają niedozwolone klauzule zabronione przez UOKiK, które są we szystkich umowach kredytowych indeskowanych, deminowanych do jakiejkolwiek waluty i tych złotowych. Czego banki o tym nie wspominają? Odpowiedź jest prosta bo by straciły swoje zyski.
Frankie846 / 89.66.234.* / 2015-03-12 22:45
Po wpisach na forum widzimy, że propozycje Pietraszkiewicza odniosły zamierzony skutek. Bankowcy znów wsadzili kij w mrowisko próbując skłócić Frankowiczów z resztą społeczeństwa pomysłami angażowania środków z budżetu w naprawę sytuacji, za która wyłączną winę ponoszą banki. To że banki użyją takiego argumentu było do przewidzenia - sporo osób pisało o tym na forach. Dziwne jest tylko to, że tak sporo osób "łyka" te bzdury jak pelikan. Frankowicze uważają, że banki powinny dostosować umowy kredytowe do obowiązujących prawomocnych wyroków i tyle.
hjgfjhgfcg / 83.6.98.* / 2015-03-12 19:30
W jakich FRANKACH? to są kredyty złotówkowe!!!! Wymyślone w celu obejścia LICHWY. Kto wymyślił kredyt z rosnącym kapitałem? Umowa o "kredyt" indeksowany jest sprzeczna z naturą kredytu, czyli indeksacja jest nieważna.
m1118 / 88.220.76.* / 2015-03-18 16:18
Jaki kapitał rośnie?
Kredyt we franku - spłata we franku!!!! Spłacasz ten kredyt frankami zgodnie z umową jaka została zawarta z bankiem... więc nie licz nic w złotówkach...chyba, że zarabiasz w złotówkach i cóż nazwę to po imieniu jesteś debilem - świadczy o tym fakt zaciągnięcia kredytu na całe życie w walucie, w której się nie zarabia!!! I nie ściemniaj, że bank zmusił itp. brednie... stare powiedzenie mówi -chytry dwa razy traci...
ananlityk / 77.255.24.* / 2015-03-12 19:13
kredyty denominowane we franku szwajcarskim dla bankierów zaczynają być TOKSYCZNYMI ODPADAMI ,które trzeba szybko spakować i przerzucić do tzw.funduszy ratunkowych opłacanych przez podatników.TEN PROSTY WAŁEK SPRAWDZIŁ SIĘ USA TO I U NAS MUSI SIĘ SPRAWDZIĆ BO POLITYCY I KNF NA TO POZWOLĄ!!
kredyciarz / 212.2.99.* / 2015-03-12 17:09
Panstwo nie musi pomagac. Wystarczy, ze bedzie pilnowalo przestrzeganie prawa przez banki.
krydyciarz / 212.2.99.* / 2015-03-12 17:07
kredytobiorcy glosuja w wyborach na partie, ktore nie klaniaja sie banksterom. Na pewno nie jest to PO.
sososososop / 83.29.246.* / 2015-03-12 15:41
Nie zgadzam się,że państwo powinno chronić frankowiczów, czyli nieodpowiedzialnych. Ja też wzięłam kredyt. W złotówkach,bo wydawało mi się zbyt ryzykowne brać kredyt na 30lat w innej walucie niż się zarabia. Frankowicze musieli się liczyć z ym, że 30 lat to dużo i raz się zarobi, a raz straci. Ryzyk fizyk. Mam drożej od początku i mam być znów ukarana za odpowiedzialność i płacić za ryzyko innych? Niesprawiedliwe.
mrsamekb / 92.30.40.* / 2015-03-13 08:46
A tak na marginesie. Od ilu lat frankowcy pomagaja w splacie osobom majacym kredyty zlotowkowe ?
Przeciez "rodzina na swoim" czy "miszkanie dla mlodych" sa finansowane sa z budzetu... :-)
Mała Mi / 217.73.191.* / 2015-03-19 14:16
A znasz projekt mdm? Ja poznałam i to się wcale nie opłaca nikomu oprócz bankom i deweloperom. Chcieliśmy kupić mieszkanie od dewelopera za 180 tys zł 140 tys mieliśmy z oszczędności i pomocy od rodziców. Zainteresowaliśmy się tym programem i żeby z niego skorzystać musielibyśmy wziąć kredyt hipoteczny i 15 lat go spłacać bo jeśli spłacilibyśmy go wcześniej to nie kwalifikujemy się do programu i trzeba będzie dopłacić to co "dostalibyśmy" od państwa. A prawda jest taka że przez te 15 lat to bank by na nas zarobiły więcej niż wyniosłaby dopłata.
anty "rodzina na swoim" / 109.231.29.* / 2015-03-18 23:08
zdziwicie się jak szybko "rodzina na swoim" upomni się o swoich kredytobiorców - już w tym roku pierwsza grupa zacznie sama spłacać pełną ratę - zobaczycie że niebawem kolejna grupa powie że bank ją oszukał bo musi spłacać pełną ratę bez dofinansowania państwa..
pepin472 / 212.180.227.* / 2015-03-12 20:57
Jeśli komuś pomogą to nierówna się stwierdzeniu że zostaniesz ukarana, płacisz taką ratę jak płaciłaś.
Przestańcie pierniczyć farmazony ile to się dołożycie! Wasze podatki przeżerają afery, korupcja itd a tu wielkie halo jak to ludzie są pokrzywdzeni bo mają kredyt w zł i się "będą dokładali do franka".
Dziś płaczą franki jutro będą płakać złotówki.
Po to jest struktura Państwa którą wspólnie tworzymy aby rozwiązywać problemy.
m1118 / 88.220.76.* / 2015-03-18 16:30
Masz rację w ten sposób pojawią się tanie domy i mieszkania, a państwo niech pomorze tym osobom umarzając im podatek dochodowy od różnicy wynikającej z wartości nieruchomości w stosunku do zobowiązania.
Reszta to ich własna sprawa są dorośli, więc powinni być odpowiedzialni... i ponosić konsekwencje swoich wyborów!!!!
Robert1241 / 213.184.21.* / 2015-03-18 08:39
Państwo nie jest po to, żeby jeden musiał płacić za błędy drugiego. Wychowuje się w ten sposób kretynów, którzy nie potrafią myśleć za siebie i całkowicie nieodpowiedzialnych. Bo po co mają być odpowiedzialni skoro państwo rozwiąże im problemy? A że wszyscy są stratni poza aparatem państwowym to już nikogo nie obchodzi.
czytamaleczymysle / 78.10.184.* / 2015-03-12 16:12
Prośba o czytanie ze zrozumieniem: "Banki chcą powołanie dwóch funduszy, które miałyby pomóc nie tylko zadłużonym hipotecznie we frankach, ale TAKŻE W ZŁOTÓWKACH".
ofiara banków / 83.24.194.* / 2015-03-15 15:53
A kto pomoże nabitym w polisolokaty? Pod pozorem krótkoternminowej lokaty w Getin Noble Bank zostałam wrobiona w polise na życie. Płace zo miesiąc 201 zł, gdybym chciała dzis zerwać umowę, to dostane 15% odłozonych pieniędzy. To jest sprawiedliwe? A wy widzicie tylko SKOK-i, jakos nie słyszałam,żeby SKOKi udzielały kredytów we frankach. Zwykła polityczna hupca z tymi SKOK-ami.
Robert1241 / 213.184.21.* / 2015-03-18 08:50
Oczywiście, że jest sprawiedliwe. Trzeba było się nie godzić na takie warunki
asasasas / 92.60.133.* / 2015-03-12 15:28
zzz a co mnie interesuje co byly szef powiedzial, lepiej napiszcie co na ten temat mowi obecny
raw2 / 91.193.144.* / 2015-03-12 14:41
a co państwo zrobi? jak zwykle nic. ja spłacam kredyt w chf od 2008 roku (trafiłem najlepiej jak mogłem). spłaciłem już około 151tys. a mój kredyt w złotówkach jest o tę kwotę większy niż dostałem.
myślę, że "cenieni" znawcy którzy pierniczą o tym że jest ryzyko kursowe i że powinniśmy myśleć prędzej powinni się zastanowić o czym mówią.
czym innym jest ryzyko kursowe a czym innym jest krach systemu bankowego na świecie.
w normalnych warunkach co widać na wykresach kurs mógłby się wahać 20-30% w te lub w inna stronę ale nie 100% tak jak w moim przypadku.
to jest spekulacja i to wspierana przez kapitał bankowy ten sam który rozpętał kryzys, który teraz doi z nas ile wlezie, ale przecież dajemy radę bo to najlepiej spłacane kredyty. no musimy bo inaczej to nie tylko że nas z domu wywalą, sprzedadzą wszystko to i tak będziemy mieli do oddania nadal tyle samo co pożyczyliśmy - nie mamy wyjścia.
ja nie chce aby ktoś za mnie to spłacił, pożyczyłem muszę oddać, ale to kredyt DENOMINOWANY w chf a nie faktycznie we frankach. to pewien rodzaj umowy, która zawsze można zmienić - tylko że banki nie maja na to ochoty.
mam nadzieje ze za jakiś czas się uspokoi, gospodarka Szwajcarii nie wytrzyma presji i się rozpierniczy a frank będzie znowu po 2 złote albo mniej i wtedy pójdę do banku i się będę śmiał im w twarz i mówił - nie uwzględniliście ryzyka lamy?
mam rację? / 91.240.30.* / 2015-03-12 14:04
zresztą jaki jest sens użerania się z bankiem ? trzeba się jednak nachodzić i wynegocjować kredyt . Zawsze znajdzie się taki co chce mieć własny kont banki tylko a tym korzystają jeszcze się nigdy nie spotkałam z takim bankiem który traktowałby klienta jak partnera . Z czasem banki doszły do wniosku że potrzebni są im tacy "jelenie "którzy ,chcą mieć coś swojego ale jednoczenie będą kompletnie głupi ... no i takich ludzi nie brakuje a banki zacierają ręce. Kiedy klientów brakuje banki mają na to konkretne lekarstwo i tak w kółko o chociażby " szanowny " GET IN BANK
rotua / 31.61.136.* / 2015-03-12 13:58
Państwo nie jest od pomagania.Wazne,żeby przestało przeszkadzać.Ludzie powinni nauczyć się myśleć i żyć samodzielnie.Socjalizm (pomoc Państwa) tylko w tym przeszkadza
pepin472 / 212.180.227.* / 2015-03-12 21:09
To po co tworzyć system państwowy skoro nie pomaga? po co płacić podatki - skoro nie możesz oczekiwać wsparcia w chwilach kryzysu? mi absolutnie nie jest szkoda że są dopłaty do kredytów w zł - przeciwnie cieszę się że są i że szary człowiek jak ja może z nich skorzystać, więc nie rozumiem dlaczego ludzie warczą jeden na drugiego gdy jest tylko dyskusja o pomocy dla franków.
Robert343 / 213.184.21.* / 2015-03-18 08:35
No właśnie. Nie pomaga, więc jest niepotrzebny. Ale nie tylko nie jest potrzebny, jest szkodliwy. Wszystkie te systemy ochrony kredytów itp. pozwalają robić bankom co im tylko się podoba, bo za ich błędy złożą się podatnicy.

Najnowsze wpisy