Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Wyświetlaj:
Areks87 / 31.7.41.* / 2015-12-06 21:39
Dlaczego kredyty powinny zostać przewalutowane po kursie z dnia zaciągnięcia?

1. Kredyt zostanie zindeksowany i przeliczony po stawce WIBOR, a więc kwota bazowa zostanie powiększona do spłaty.
2. Większość banków to kapitał zagraniczny, który wytransferował pieniądze ze wzrostu kursu CHF za granicę Polski. Teraz mogą więc zrobić operację w drugą stronę. Przykro nam bardzo.Kali ukraść. Niech Kali teraz oddać.
3. Przez 8 lat większa część odsetek od kredytu płaconego w równych ratach została już spłacona. A więc gdyby ktoś zechciał szybciej spłacić to bank już zarobił i to dużo. A więc próba obciązenia kredytobiorcy np 10% kosztem to absurd i extra 10% lichwy dla bankowców.
4.System finansowania nie zawali się. Tego uczy przykład innych krajów. Banki zagraniczne na pewno nie upadną. I jest okazja do taniego wykupu !!! przez polski kapitał.
Bambi002 / 5.172.236.* / 2015-12-06 21:38
Od samego początku kampanii wyborczej jak tylko zobaczyłam twarz A.Dudy i słysząc jego wypowiedzi zaznaczyłam że to co On mówi to zwykłe kłamstwo. Patrząc na twarz widziałam nieszczerość i ironiczny uśmieszek. To się sprawdza w życiu - kłamstwo i oszustwo. Ludzie dali się nabrać Frankowicze na obietnice, dotacje i rozwiązania problemów. Widać wyraźnie że społeczeństwo można kupić -chociażby pieniądze obiecywał sam "diabeł". Czekają Frankowicze, czekają ludzie na 500zł -chociaż to głównie będzie skierowane do ludzi na wsi. Tam rodzi się najwięcej dzieci a kobiety nie pójdą do pracy bo dzieci będą je utrzymywać. Wyciągną rękę dopiero po emerytury w wieku 50-55lat. To społeczeństwo miejskie będzie płacić na darmozjadów i dzieciorobów, w mieście liczba urodzin jest kontrolowana przez samych rodziców - wg realnej możliwości, gdyż rodzice pracują ale ich dzieci dodatku nie dostaną gdyż nie zmieszczą się w przedziale finansowym. Ot to jest sprawiedliwość obietnic Dudy i Szydło - które teraz wychodzi z worka. Ale niestety głosowanie na "obietnice" ma takie skutki. A jeszcze jedno może społeczność pracująca zaczęłaby się upominać o sprawiedliwość inną. Rolnicy traktowani są jako święte krowy - nie mający dochodów, ubezpieczeni w KRUS-ie, płacą składkę emerytalno rentową co kwartał, lecz w wysokości takiej jak przeciętny pracownik zatrudniony i ubezpieczony w ZUS - odprowadzający składkę co miesiąc. Przejedźcie Państwo po polskiej wsi: w każdym gospodarstwie po 3-4 samochody, ciągniki, kombajny - a przecież nie mają dochodów i hojnie są obdarowywani dopłatami rolniczymi. I tutaj jest największe oszustwo; podzielono Polskę już na lepszą i tę gorszą. Ta gorsza to miasta i miasteczka z jeszcze istniejącym przemysłem. Duda i Szydło nie ma zamiaru się tym zająć, lecz kto podniesie rękę na Kościół który im w tych przedsięwzięciach pomaga - będzie miał odrąbaną rękę . Jest nad czym ubolewać a niedługo.... płakać gorzkimi łzami
Gosia680 / 5.102.64.* / 2015-12-06 21:34
Frankowicze są sobie sami winni wycwanili sie bo brali kredyty we frankach i płacili groszowe sprawy w porównaniu z osobami które od początku wzieli kredy w złotych bardzo dobrze im tak mogli brać w naszej walucie sama mam kredyt i gdy ja płaciłam 1400 zł znajoma płaciła 500 i wzieła duzo więcej we frankach więc gdzie jest sprawiedliwość??? Moim zdaniem powinni pozamieniać wszystkim frankowiczom kredyty na spłatę w złotym z tym że powinni zamienić kredyt od początku go przewalutować i niech frankowicze zapłacą /dopłacą to ile powinni płacić w rzeczywistości w złotych od początku wtedy bedzie to sprawiedliwe dla tych osób którzy brali w złotych i nie mieli taryfy ulgpwej skoro ma być sprawiedliwość to niech bedzie dla wszystkich i dla tych którzy brali w złotówkach i dla tych którzy brali w złotych.
gościu / 83.9.84.* / 2015-12-06 21:44
Gosia680 masz racie tylko dlaczego dla zyskania sobie wyborców marionetki pre zesika tyle naobiecywali Frankowiczom
Adam606 / 31.7.41.* / 2015-12-06 21:43
No właśnie taki jest projekt z pro futuris. Nikt nie chce tu cwaniaczyć,chcemy przeliczyć to dokładnie jak napisałas, licząć kredyt wstecz w złotych.... Ręce opadaja jak się czyta, że ludzie myśla, że kredyt ma być przeliczony na aktualny moment bez dyskonta.
areo 3545 / 89.230.35.* / 2015-12-06 21:34
i bardzo dobrze jaka pomoc ???????????????dzieci kredyt brały we frankach? - plny śmierdziały ?
homer169 / 81.149.215.* / 2015-12-06 21:32
Frankowicze-niegrozni idioci,czyli optymisci bo kto zarabiajac w zlotowkach bierze kredyt w obcej walucie, na co Ci ludzie liczyli??? Pomijajac ze dali sie wkrecic sprytnym bankom, pojawil sie "Rycerz" wybawca Przezydent wszystkich... DUDA-OBLUDA co naobiecywal, to naobiecywal a uczynic moze tylko jedno, dac nieszczesnym frankowiczom po kropidle od Ojca Dyrewktora, ktoremu wlasnie ostatnio odczytal list wiernopoddanczy dajac przyklad jak wzorowo lizac rowa Rdzolowi, co owym listem uczynil Prezydencie OBLUDO idz dalej ta droga a niebawem pojawia sie hasla typu: KRAJU POLAN POWSTAN Z KOLAN!!!
Jeryży / 89.66.74.* / 2015-12-06 21:32
Kocham WP!!! Tak mi brakowało tego stylu i narracji Trybuny Ludu od 25 lat. No i mamy, w wersji kolorowej, nowoczesnej bo komputerowej. Mamy cenzorów, mamy zniesławianie przeciwników politycznych, mamy przemilczenia jak coś nie odpowiada linii partyjnej. Tak się stęskniłem za wysiłkiem intelektualnym, który trzeba było ponieść czytając Trybunę. Teraz nareszcie wróciła!!!!. Tylko brakuje mi krzyżówki w WP i zapachu farby drukarskiej.
rob744 / 89.230.41.* / 2015-12-06 21:30
Szczerze mowiac zawiodlem sie postawa Pana prezydenta...
frankowicz / 79.191.138.* / 2015-12-06 21:30
okłamali wszystkich ze wszystkim
Bbbnmjhhk / 37.47.8.* / 2015-12-06 21:30
fatalnie, ale jak ktoś wierzył w te obietbice to ja mu współczuję, banki i media to prawdziwa władza! szkoda mi tych kredytobiorców bo nikt im nie pomoże a wszystkie zagrabionw pieniadze i tak wyladuja w izraelu. Tego mi szkoda jako polakowi
Krystian688 / 83.21.129.* / 2015-12-06 21:26
Trybunał w tym skladzie nie dopuści do obietnic prezydenta, również jeśli chodzi o frankowiczów. Naciski bankow to nie grupka ludzi przed pałacem wieczorem.
()$&@ / 5.226.99.* / 2015-12-06 21:25
rzad i media w rekach banków, az sie dziwie że dali się tak nabrać przez tego PAD
mickail / 37.47.36.* / 2015-12-06 21:21
najpoerw banki zrobiły ludai w balona a teraz prezydencik
pitt321 / 178.36.97.* / 2015-12-06 21:32
A jaki konkretnie udział syna Tuska był w tym przekręcie? Masz jakieś dowody, czy chociaż poszlaki? Za to rodzina Kaczyńskich w postaci Dubienieckiego ma postawione bardzo konkretne zarzuty kryminalne. Chociaż zapewne niedługo Duduś pewnie w godzinach nocnych go ułaskawi. NIe będzie czekał nawet na wyrok. Sitwa i tyle.

Najnowsze wpisy