Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Wyświetlaj:
toom / 31.183.161.* / 2015-12-07 14:50
DLA TYCH CO GŁOSOWLI..........................................jeszcze do spełnmienia obiecanek cacanek zostało ...................3 dni na zrobienie loda...................................................hahahahahahaahahahahahaahah
rosół / 78.10.179.* / 2015-12-07 14:48
Mnie najbardziej boli brak silnych struktur państwowych. Jak to jest, że w USA jak urząd weźmie się za jakąś sprawę to lecą miliardowe odszkodowania, Volkswagen chce wypłacać zadośćuczynienie użytkownikom za nieprawdziwe dane spalania. A u nas luz! Albo mamy słabe instytucje kontrolne albo bardzo mocnych lobbystów, którzy sterują wydarzeniami. Dlatego jeśli my jako społeczeństwo nie staniemy ponad podziałami i nie zaczniemy się jednoczyć w konkretnych sprawach to niestety nic nie uzyskamy. Boję się jednak, że w naszej mentalności przeważa myślenie byle sąsiad nie miał lepiej, niż dzisiaj ja pomogę sąsiadowi a może on jutro pomoże mi. Myślmy trochę szerzej niż do granic własnego podwórka
Artur M / 89.78.127.* / 2015-12-07 14:47
Branie kredytu w obcej walucie jest czysto teoretycznym hazardem. Spłacanie kredytu we frankach wiązało się z ryzykiem tak samo dla ludzi jak i banków. Nie wolno się spodziewać, że biorąc taki kredyt będzie się spłacać mniej. Każda oferta czy to banku czy jakiejkolwiek innej instytucji ma na celu zarobek obojętnie jak wielkim kosztem innych. Dla nich liczy się tylko zysk. Jeżeli pan prezydent wyszedł z taką inicjatywą pomocy niech pomoże ale niech zrobi to z własnej kieszeni. Jako polityk, głowa państwa wie dobrze, że nie ma czegoś takiego jak pieniądze rządowe. Istnieją tylko pieniądze ludu. To co my płacimy w podatkach. I z tego zostaną zaczerpnięte fundusze. Jeżeli ktoś wziął kredyt we frankach wiedział o ponoszonym ryzyku i projekty rządu to projekty rządu, a nie rzeczywistość. Nie wolno wierzyć polityką na słowo bo będąc u władzy mogą wszystko. Sam prezydent zapewne chętnie by pomógł ale ogranicza go partia. Bądźmy realistami to partia rządzi człowiekiem, nie człowiek partią. Każda pomoc kredytobiorca jest pomocą dla banków. Banków które wiedzą jak dysonować pieniędzmi. Zamiast tworzenia projektów pomocy powinni ograniczyć możliwości banków Bo tam gdzie wchodzą finanse kończy się sprawiedliwość. Sami politycy nie mogą destabilizować rynku wypłacając olbrzymie sumy dla osób z brakiem doświadczenia życiowego. Bo tak można określić frankowiczów. Mówi się ze człowiek mądry po szkodzie ale jak widać tak samo jak przed tak samo i po szkodzie głupi. Mieliśmy tyle rządów i każdy wierzył w słowa polityków lecz krowa która dużo ryczy mało mleka daje. Zapewne na Dudę głosowali głównie kredytobiorcy ale powiedzcie sami do kogo powinni mieć pretensje do siebie, banków czy polityków? Popełnili 2 złe wybory i to tylko oni za to odpowiadają.


Moja forma zaliczenia przedmiotu ;)
Beeholder / 94.254.208.* / 2015-12-07 15:11
Tu nie chodzi o zapomogi i branie od ludu
Jeśli ktoś wzioł pół miliona na dom pożyczki to obecnie ma ponad milion do spłacenia, czyli bańka dla banku
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
carcharodon / 77.252.189.* / 2015-12-07 14:41

Prezydent obiecał...

Nikt nie da Ci tyle, ile my Ci obiecamy!!!
BOBEK754 / 83.31.149.* / 2015-12-07 14:41
"prace nad projektem ,,muszą być prowadzone w taki sposób",......żeby nikt nie mówił ,że jako pierwszy Obywatel nic nie robię ! Macie to jak w banku w waszej intencji pojedzie do Częstochowy i Torunia. Może coś wpadnie do głowy bo pusto !
Byle wytrzymać do następnej kadencji a prace będą trwać !
maciek1026 / 37.7.102.* / 2015-12-07 14:37
...publicznych. Jedno slowo wycięte a znaczenie jakże inne. Najważniejsza jednak sensacja, jak na pudelku.😉
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
molekon / 188.146.71.* / 2015-12-07 14:34
Ciemny lód kupił te obietnice ..........
Adonis46 / 91.67.185.* / 2015-12-07 16:27
Czy pod pojeciem "ciemny lod" masz na mysli lod czekoladowy czy tez kawowy?
w3098 / 83.23.255.* / 2015-12-07 14:19
Duda to wielkie kłamstwo jak DUDA POMOC,ha,ha,ha macie co chcieliście.
nie wierzący w bajki / 95.40.74.* / 2015-12-07 14:41
co ty!!!! ja tu czytałem "DUDA NAS OCALI" "DUDA NAS WYZWOLI" i najlepsze "DUDA NAS ZBAWI" to jak wygrał wybory
JK997 / 79.173.42.* / 2015-12-07 14:14
No tak ... miesiąc po głosowaniu a PIS robi w konia wyborców. Głosowałem jak na prezydenta tak i na nich ... No cóż, w następnych wyborach ja będę kandydować. A już teraz wam obiecuje 550 zł na każde dziecko, pomoc dla frankowiczów, polska rodzina jest najważniejsza, żadna kopalnia nie będzie zamknięta, ale po wyborach zobaczymy czy da się coś zrobić ... w jakim ja kraju żyje? Każdy obiecuje wszystko, byle do koryta się dostać, a potem takich jak my ... kopa w du..e. Rzygać się chce.
Jerzy598 / 178.219.105.* / 2015-12-07 14:36
JK997 - Trzeba było myśleć. Każdy kto choć trochę się orientuje w kwestiach społeczno-politycznych wiedział że składane obietnice Dudy i PIS to są obietnice kierowane do przeważającej części naszego społeczeństwa które po prostu jest bezmyślne. Twoje głosowanie na Dudę i przyjęcie jego obietnic świadczy także niestety źle o tobie, że jesteś ignorantem w kwestii znajomości obowiązującego porządku prawnego dot. realnej władzy politycznej i wykonawczej. Po pierwsze w naszym systemie politycznym władzę ma parlament a nie prezydent.
JK997 / 79.173.42.* / 2015-12-07 14:53
Rozumiem że jesteś typowym "POLAKIEM" który potrafi tylko, po długim zastanowieniu, składać zdania do kupy i prawić innym wykłady. Niestety większość w tym kraju tylko to potrafi, jeśli zaś chodzi o działania nikt nie bierze żadnej odpowiedzialności za to co robi wskazując palcem na innych. Miałem dosyć "ośmiorniczek", "złotych zegarków" "afer" "dopisywania się do wycieczek" i rad Pana Komorowskiego by wziąć kredyt na mieszkanie ... itd. I wybacz proszę, ale uważam że to Ty jesteś ignorantem, myśląc że pozwolę okradać siebie przez właśnie takich jak poprzedni rząd. Ale przyznam też, że liczyłem na choć połowę spełnionych obietnic składanych przez PIS ... Mam prośbę, nie oceniaj innych w ten sposób, miałem wybór, to go dokonałem. Gdybym nie brał udziału w wyborach, miałbyś pretensje że się "odzywam"i słusznie, teraz masz pretensje że wybrałem PIS. Czyli według Ciebie wybierając PO zrobiłbym dobrze? ... Czyli "kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie" - tak mam to czytać? Tak jak ktoś powiedział, podzielmy Polskę na pół, i wypowiedzmy sobie wojnę... Właśnie w sejmie jest tak samo, nikt nie zajmuje się KRAJEM tylko sobą, jeden po drugim jedzie jak po ... Nie psujmy sobie świąt, spokojnych świąt Ci życzę.
Słabeuszpospolity / 193.200.83.* / 2015-12-07 13:53
Człowiek jest grzeszny i czasem mu się coś w amoku wywinie niechcący jak widzi wrzeszczące tłumy leniwych nieudaczników to i pan Prezydent też może coś powiedzieć co potem się nie da . A że ślepota i ciemnota nasza jest wielka można by się skusić to wykorzystać , to są ludzkie słabości po prostu.
Leop@rd / 80.150.85.* / 2015-12-07 13:44
Witam wszystkich frankowiczow, tych co tu na Forum plua na obecnego Prezydenta i partie PIS.
Chcialym przypomniec, ze kiedy wy braliscie(albo wam wciskano)kredyty we frankach to w szufladzie PO lezala juz od dawna ustawa o zakazie dawania przez banki kredytow w obcej walucie. Bylo to zamierzone dzialanie waszej kochanej PO i Pana PETRU azeby na 'baranach' zobic niezly interes. Kto z was widzial te frnki??? Chyba nikt!!!! To bylo zaplanowane oszustwo i tym ludziom ujdzie to plazem a opluwa sie tych , ktorzy wam chca pomoc.
Badzcie wy przynajmniej ludzmi i pokazcie kregoslup teraz aczkolwiek wczesniej daliscie se nabrac. Zlozcie do prokuratury o POpelnienie przestepstwa celowego i zaplanowanego. Winowajcy sa znani. Dlaczego normalnego obywatela, ktory przywlaszczy sobie np. 5000 plz POsyla sie do wiezienia a tym ludziom , ktorzy okradli obywateli ma ujsc na sucho????? Czyzby sad o 1 miliona plz ulskawial wszystkich na to wyglada.
Dlatego trzeba tych wszystkich dziadkow komunistycznych z TK tez wydalic!!!!!!
gość632 / 91.220.44.* / 2015-12-07 14:04
Skąd ty masz takie informacje wyczytałeś z PISuaru podczas oddawania moczu? Jak ktoś bierze kredyt w obcej walucie to chyba powinien sobie zdawać sprawę że kurs się może zmieć. Kiedyś pamiętam jak Frankowicze wyśmiewali tych którzy brali w złotówkach jacy oni frajerzy. I dobrze wyfrajerzyli się sami każdy który ma minimum mózgu wie że dziś euro jest za ok 4 zł jutro może być za 7 a pojutrze za 2,5zł i dotyczy to każdej waluty ale nie Frankowicze. Ministrant to was może pokropić jedynie ze swojego berła teraz buahahaha
Myśliwy / 93.105.42.* / 2015-12-07 13:40
Biedni frankowicze. Jak kurs franka był niski to wszystko było ok. natomiast w chwili jak sytuacja się zmieniła to co - inni mają płacić ? Trzeba było o tym pomyśleć zanim wzięli kredyt w obcej walucie na 20 lat. A na Dudę nie liczcie - to w końcu tylko kukiełka od prezesa.
Real / 31.61.139.* / 2015-12-07 14:05
Umysłowy kretynie... O czym tym piszesz. Spójrz na zadłużenie nieruchomosc i raty wzrosy np. Z 3 tys do 5 tys. Czy uważasz ze to jest normalne? Gospodarka i ludzie na tym tracą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gościu / 91.220.44.* / 2015-12-07 14:07
A kogo to obchodzi wasz problem pamiętam jakim ja byłem frajerem że biorę kredyt w złotówkach. Nawet dzieci wiedza że kursy się zmieniają ale nie Frankowicze. Wyfrajerzyliście się sami i teraz płacz i płać
rosół / 78.10.179.* / 2015-12-07 14:30
właśnie przez takich frajerów, którzy widzą tylko własne koryto i dla których najważniejsza jest niedola innych mamy tak jak mamy. Lubisz jak się komuś nóżka podwinie? to taka polska miłość bliźniego.
weewe / 188.146.68.* / 2015-12-07 13:40
Ogłosić nowe wybory prezydenckie i parlamentarne a natychmiast zacznie się koncert ofert dla obywateli. OSZUŚCI.!!!!

Najnowsze wpisy