Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Wyświetlaj:
przyziemny / 192.162.95.* / 2015-12-06 14:46
" Prace nad rozwiązaniem problemów frankowiczów będą nadal prowadzone" tak jak analiza wyroku TK. Kolejne wybory dopiero za pięć lat to jeszcze zdąży z propozycjami a przy okazji może coś ugra ( kilka procent). To nie pierwsza obietnica zawieszona, będzie ich więcej bo łatwo jest obiecać ale trudno zrealizować.
Zuza556 / 31.183.172.* / 2015-12-06 14:45

Projekt mający rozwiązać problemy frankowiczów musi z jednej strony odpowiadać potrzebom osób, które mają kredyty w walutach obcych, a z drugiej strony gwarantować stabilność systemu finansów publicznych - mówi doradca społeczny prezydenta Paweł Mucha.

A jak o stabilności systemu finansów publicznych mówiła cała PO i inni to była nagonka na PiS. No i co, kolejny raz wyborcy PiSu zostali wy.....ni. Co z tymi projektami ustaw pani Szydło ukrytymi w teczce, którymi tak chętnie wymachiwała w kampanii wyborczej? Gdzie ta kasa, którą mieli na spełnienie tych obietnic? A może pani Szydło podała by nazwiska tych " ekspertów" którzy te wyliczenia na potrzeby kampanii robili? Bo strach pomyśleć jak ich do rządu wzięli.
kluye / 78.131.198.* / 2015-12-06 14:45
Teraz, kiedy chłopcy osiągnęli, wszystko co było do zdobycia, olewają tych wszystkich, którzy dali się nabrać na przedwyborcze oszustwa. Trudno więc walczyć z nawiedzoną sektą NSDAP, pod wodzą rosłego fuhrera Kalksteina, który właściwie zdążył już zawłaszczyć sobie wszystko. Macie racje, to junta, to bezwzględny okupant, dla którego, kto nie jest z nim, automatycznie staje się wrogiem ludu, ich ludu. Wszystko wskazuje na to, że Trybunał Konstytucyjny też nie zdoła się oprzeć tej agresywnej tłuszczy. Nigdy nie przypuszczałem, że coś takiego będzie mi dane jeszcze przeżyć. To bardzo smutne. To początek upadku Rzeczpospolitej, również mojej Rzeczypospolitej!
ADAM772 / 83.8.12.* / 2015-12-06 14:44
Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Bu Ha Ha Ha Bu Ha Ha H
xxx166 / 193.173.217.* / 2015-12-06 14:44
I dobrze wam frankowicze w końcu zobaczycie na jakiego dziada głosowaliście...
Dla CHF / 89.79.116.* / 2015-12-06 14:44
Sprawa z kredytami CHF (frank szwajcarski) jest podobna jak PLS-owskimi opcjami walutowymi. Gadać i obiecywać można wszystko, ale zrealizować to, to już schody.

Kredyty/pożyczki to nie kontakty terminowe, opcje NDF etc. Każdy miał świadomość co bierze. Ludzie Brali CHF i kupowali domy, mieszkania o standardzie na który nigdy nie byłoby ich stać.
Brali garściami od razu dobra, na które musieli by pracować przez ponad 30 lat na warunkach takich jakie mieli w dniu podpisania umowy kredytowej. (zdrowie, dobrze płatną pracę, sytuację cywilną)
BRAK ROZUMU KOSZTUJE
santi662 / 159.205.213.* / 2015-12-06 14:43
warto zrobić sondaż na kogo głosowali ci co wzięli kredyty w tzw. frankach-może czegoś ciekawego się dowiemy.
Wkurzony / 31.41.238.* / 2015-12-06 14:43
Zamiast naprawiać Polskę, trzeba naprawić PiS i zignorować oszustów PiSowskich
WPISDU / 88.156.55.* / 2015-12-06 14:43
NIKT WAM TYLE NIE DA CO DUDA OBIECA ....NAIWNE BURAKI...
J.LUBLIN / 85.222.25.* / 2015-12-06 14:43
A w złotówkach??? DUDA to Wielka dla POLSKI OBŁUDA... Prawnik od siedmiu Boleści... Tak tak... Duda na usługach PIS...
Ewa192 / 164.127.120.* / 2015-12-06 14:42
I słusznie ...... dlaczego Frankowicze , którzy i tak wyszli korzystniej na tym kredycie mają miec pomoc a w naszej walucie nie ?????
mieto506 / 83.7.144.* / 2015-12-06 14:42
jestem frankowiczem i opowiem wam jak w to szambo wpadłem.w 2007r konczyła sie sprawa pomiedzy moja mama a jej siostra o podział domu.w przypadku takiego podziału jakiego chciała siostra mojej mamy stracilibysmy pokoj na dole budynku i został by tam przedpokoj łazienka i kuchnia a na gorze pokoj i kuchnia i wc.powstała by jakas hybryda wiec postanowilismy spłacic ten pokoj na dole.wzielismy kredyt hipoteczny.pan dajacy ten kredyt zareczał ze frak moze podrozec ale nie wiele.chciałem połowe wziac w zł a połowe we franku.było to nie mozliwe wiec zgodziłem sie na franka .kupiłam nam pokoj ale nie spokoj.najgorsze jest to ze popadłem na zdrowiu i straciłem prace(miałem juz trzy operacje na kregosłupie)zony nie widze bo cały czas pracuje.kupilismy czesc mieszkania aby jakos mieszkac i nie było mowy o jakis ulgach podatkowych bo te tylko dla kupujacych na rynku pierwotnym.czyli dla bogatych ulgi były a dla takich rodzin jak my nie.nie chcemy zadnych ulg tylko na przewalutowanie kredytu tak jakbysmy płacili w zł.ciotka dostała zapłate w zł a nie we frankach .banki nie stracą bo mieliby zapłacone jak w zł a jeszcze jedno miałem zagwarantowane ze konto premium w millenium banku bede miał gratis biorac kredyt hipoteczny i co po roku obsluga tegoz konta kosztuje 15zł miesiecznie.oczywiscie pani w banku powiedziała ze mozna załozyc konto techniczne do tego kredytu za 0zł i tam wpłacac pieniadze na kredyt.czy to nie jest oszustwo???
bangster / 88.156.128.* / 2015-12-06 14:51
Kredyt na jeden pokój ? To co ty robiłeś do tego czasu? Żadnych oszczędności?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
santi771 / 159.205.213.* / 2015-12-06 14:41
Wiemy dobrze ,że część osób,która wzięła kredyty w tzw.frankach to zwolennicy platformy-urzędnicy,biznesmeni-osoby dość dobrze sytuowane. Teraz głośno domagają się spełnienia tzw.obietnic.Polacy ciężko pracujący nie brali kredytów na nowe mieszkania -raczej remontowali stare.
bo bo mam dość / 46.20.57.* / 2015-12-06 15:05
Przestańcie z tymi bzdurami. Akurat największe znaczenie ma to kto kogo był czy jest zwolennikiem- pisu czy po, czy sld, czy nikogo. Jestem pewna, że przede wszystkim byli to młodzi Polacy którzy próbowali jakoś po ludzku zacząć swoje życie a nie na garnuszku u teściów czy rodziców.To już naprawdę robi się niesmaczne. Chodzi o principia. Każdy z nas świetnie to rozumie, że kampania wyborcza to kiełbasa wyborcza, ale tym razem politycy po prostu poszli w tych obietnicach stanowczo za daleko. Dlatego mamy pełne prawo uważać ich za kłamców i oszustów.
makis508 / 89.67.51.* / 2015-12-06 14:41
Szanowni frankowicze! Oto nowa władza zaczyna robić z was wały!
nyna21 / 91.215.3.* / 2015-12-06 14:41
ten gośc o nazwisku Duda nie dorósł do tego urzędu, cały ten pis nadaję się tylko na wysypisko historii a Duda po zakończeniu kadencji to już nie długo stanie przed trybunałem za cwaniactwo jakiego się dopuszcza wraz ze swoimi doradcami a Sadurska nadaje się tylko na matkę polkę aby podnieś wyż demograficzny a nie polityka

Najnowsze wpisy