Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Wyświetlaj:
mkolp / 83.3.223.* / 2015-12-07 11:46
tu go popieram, frankowicze wiedzieli co biora !!!!!
paranoya / 89.72.178.* / 2015-12-07 11:42

Projekt mający rozwiązać problemy frankowiczów .

Ja rozumiem chęć brania kredytów ( gdziekolwiek). I rozumiem nawet podejmowanie ryzyka, że w momencie gdy dana waluta pozwala korzystnie ten kredyt brać., pozwala śmiać się z tych , którzy nie byli na tyle "mądrzy" aby tego dokonać. Tylko nie rozumiem dlaczego gdy przelicznik albo jakikolwiek inny czynnik zmieniający ten kredyt na niekorzystny ma się odbywać moim kosztem. Bo czy to nie państwo ma dopłacać do tych kredytobiorców> I czy to nie z moich podatków ma być finansowany ten projekt?
Podatki płacę cały czas ale jakoś tak sie składa,że ani na dzieci ani ze względów zdrowotnych nie mogę otrzymać pomocy choć niby mi się należy bo i zus powinien na tyle być wydajny aby to umożliwić. Jednak tak sie nie dzieje. Tak samo jak owi kredytobiorcy potrzebowałam pieniędzy i na kształcenie dzieci na jakieś godne życie w których np za ubiór dzieci nie będą szykanowane. NIe mówiąc o tak elementanych potrzebach jak zdrowie, które skuteczne jest jakoś bardziej tylko wtedy gdy stosowane jest przez prywatną część medycyny. Dlatego mówię pieniędzy też potrzebowałam nie brałam ich ponieważ ryzyko wziecia kredytu było zbyt duże. A teraz tym ,którzy podjeli ryzyko kredyt wzieli dzieci ubrali po to aby obśmiały moje gorzej ubrane. Sami mieli na wszystkie inne potrzeby to teraz ja mam dopłacać do nich bo oni nie rozważyli mądrze ryzyka albo dali się namówić tym co tylko mslą o swoim zysku a nie o tym, że ryzyko poniesie kredytobiorca? Ja ponoszę koszt braku wziętego kredytu. Mam uszczerbki na zdrowiu ( dzięki nieudolności medycyny w państwowym sektorze) dzieci, które maja traumy bo państwowi nauczyciele nie reagowali na nieprawidłowe działania nauczycieli,( bo ci mieli swoich cherubinków dobrze sytuowanych dzięki kredytom) nie mówiąc już o prywatnym kształceniu.
yyy728 / 89.25.243.* / 2015-12-07 13:14
Kobiety, ty chyba nawet nie wiesz na jaki temat odpowiadasz i po co. Skoro ty wypisujesz bzdury, to ja ci też głupio napiszę czytając twoją wypowiedź, uszczerbek to masz chyba w mózgu
AgA846 / 88.156.134.* / 2015-12-07 11:58
Większość z nas brała kredyty aby nasze Dzieci miały dach nad głową!!!! A nie po to aby je ubrać od stóp do głów!!!! Uległa Pani silnej sugestii mediów, które właśnie w ten sposób chcą skłócić społeczeństwo i nastawić przeciwko "frankowiczom"... Zresztą nasze kredyty nie są kredytami walutowymi tylko złotówkowymi, denominowanymi lub indeksowanymi a my nie chcemy żadnej pomocy w spłacaniu lub umorzeniu tylko aby banki przestrzegały prawa tak abyśmy sami mogli nasze długi spłacać, ponieważ teraz po kilku latach spłacania nasz dług zamiast maleć to cały czas rośnie a chyba nie tak zgodnie z prawem powinno być??!!!??? Proponuję aby Pani najpierw zapoznała się z tym o co walczą "frankowicze" a potem dopiero nas potępiała. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sarunia1971 / 37.7.67.* / 2015-12-07 11:53
Co ty p...sz? Nie znasz tematu a się wypowiadasz... To nie Państwo ma dopłacać, lecz banki mają zwrócić, to co bezprawnie zagrabiły. I tyle w temacie
Passenger_x / 194.149.88.* / 2015-12-07 11:50
Państwo nie ma dopłacać, ani złotówki, tak jak robiło to z kredytami złotówkowymi (RnS i MdM), chodzi o to, żeby frankowicze spłacili swoje długu i wraz z odsetkami po kursie zaciągnięcia kredytu, który tak na prawdę nie był kredytem walutowym, a oszustwem bankowym.

banki i tak będą miały z tych kredytów zysk, tylko nie 3 razy większy tak jak teraz, a kredytobiorcy uwolnią się od kredytu, który przewyższa wartość ich nieruchomości. Rozwiązanie tej sprawy pomoże gospodarce, ale banki są tak pazerne, że nie chcą wypuścić kasy od oszukanych kredytobiorców. Są to w o końcu zachodnie korporacje dla których nie liczy się polska gospodarka, polscy konsumenci i polskie rodziny, a jedynie ZYSK.

Mam nadzieję że Duda nie wymięknie i powalczy z lobby bankowym.
A1024 / 193.108.78.* / 2015-12-07 12:18
Jak ktos bral kredyt we frankach (czy innej walucie), to bral na siebie ryzyko. I bank tez mial ryzyko (tylko odwrotne), i bank zwykle to ryzyko zabezpieczyl na rynku. Dlatego myla sie ci, ktorzy wypisuja, ze banki "zarobily 3 x wiecej". Bank wie, gdzie jest ryzyko w tranzakcji, i je zabezpiecza. Jak ktos wchodzil w taki "deal" to tez powinien wiedziec, co robi (albo miec objasnione przez bank). Jak bank objasnil, a jegomosc podpisal, ze rozumie, to nie ma, ze boli, i suma kredytu niestety moze rosnac. Zgadzam sie w pelni z tymi, ktorzy pisza, ze jak ktos bral, bo bylo "korzystniej", a nie rozumial, to powinien teraz sam miec problem. To tak, jakby kupic samochod, a jak sie go rozwali, to zadac zwrotu pieniedzy, bo sie nie rozumialo jak silnik dziala, i przeciez to producent winien.
gosc757 / 83.19.159.* / 2015-12-07 12:59
Wszystko ładnie pięknie tylko proszę zauważyć, że wówczas 2008 r. część ludzi (tak jak i ja) korzystała z brokerów kredytowych. Czyli instytucji w sumie niezależnych, które nie miały obowiązku informowania o ryzyku. Sam zostałem namówiony przez taką jedną pinde. W banku byłem tylko już podpisać umowę, nic nikt mi nie tłumaczył, rzucono książkę artykułów do podpisania i tyle. Zakładałem, że bank i broker uczciwie traktują mnie jako klienta. Niestety dziś uchodzę za pazernego frajera, chciwca, który ujeżdza Porche BMW czy co tam jeszcze a po swoim M2 jeżdzi rowerem. Smutne to.
dzidziuś768 / 217.172.243.* / 2015-12-07 11:41
Jaki Prezydent ,chyba nie ta kacza PACYNKA?przecież to oszust
obywatelRP / 85.232.224.* / 2015-12-07 11:36
a trolle bankowe jak pisaly tak pisza:) tym razem jednak widać wzmozona aktywnosc:)
Hans Klos / 78.131.200.* / 2015-12-07 11:33
DUDA TY zostaw nas w spokoju i nic nie mieszaj w tej sprawie - sami wiemy co należy zrobić.
Świadomie podjętą decyzję w jakiej walucie wziąłem kredyt muszę spłacić. Zabierz te brudne
ręce i od nas.
xxx402 / 78.88.147.* / 2015-12-07 11:40
Zgadzam się z Tobą
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
przy czym jest wesoło jak nigdy / 145.237.2.* / 2015-12-07 11:31
a jak jednak pomogą, to najwyraźniej rozczarują sieroty po Bigosie. Trzeba się zatem zastanowić, bo towarzystwo pozbyłoby się raz na zawsze "nadzieji" i jedno, co by owemu towarzystwu pozostało, na następne cztery lata, to tylko przeszywający trzewia "bul" za utraconą, ukochaną, władzuchną.
Mądar Polka / 194.49.124.* / 2015-12-07 11:28
czopek prezesa :)
..jaki naród taki prezydent :)
pre201 / 37.152.19.* / 2015-12-07 11:27
Jak Polak w Polsce chce brać kredyty w obcej walucie to musi się liczyć ze wszystkimi decyzjami państw które są właścicielami np franków
leszek 2304 / 217.99.168.* / 2015-12-07 12:09
Ooooooooooooooo
To ty dostałeś kredyt we frankach szwajcarskich?
Bogaty człowiek jesteś!
Nawet w sejmie mówili, że w tych kredytach walutowych nigdy waluty nie było> :)))
leszek 2304 / 217.99.168.* / 2015-12-07 11:25
A o jakiej pomocy tu mowa?
W kraju w którym nie przestrzega się prawa stanowionego mamy bezprawie i anarchię.
W sprawie kredytów nie potrzebna nikomu pomoc w sensie materialnym - potrzebne jest wymuszenie działań zgodnych z prawem.
S1018 / 5.172.232.* / 2015-12-07 11:20
Jakie głupie miny strzela, wypisz wymaluj duce!
kojtek43 / 91.231.93.* / 2015-12-07 11:20
Tak tak, A. Duda miał "ustawy" w głowie, A B. Szydło w niebieskiej teczce. Obydwoje mówili, że maja gotowe ustawy. I, jak mawiał klasyk, ciemny lud to kupił.
Cacy / 178.235.203.* / 2015-12-07 11:17
Od początku wiedziałem, ze ani PiS ani Duda nie będą spełniać obietnic. To już Kurski powiedział "Polak głupi - wszystko kupi". Było to przecież ostrzeżeniem dla naiwnych, że nie należy łatwo wierzyć w różne obietnice i trzeba mieć własną ich ocenę. Kto nie potrafi - niech ma pretensje do siebie. Nie rozumiem tylko prezydenta Dudy, który nie zdaje chyba sobie sprawy z tego, lub nie chce w to uwierzyć, że to on ponosi pełną odpowiedzialność za ten cały, tworzony przez PiS, ale firmowany przez prezydenta, bajzel. Tym samym dowodzi, że jest głupcem i zwyczajnym pajacem. A pajac Prezydentem? To chyba już przesada!!!
ZŁ / 83.23.212.* / 2015-12-07 11:13
Frankowicze niech wezmą kredyt w złotówkach ,spłacą poprzedni we frankach ,a ten zaciągnięty w złotówkach już nie będzie im wzrastał. Ja żyję ze skromnej pensji. Zawsze kupuję tyle na ile mnie stać nie zaciągam kredytów,bo nie mam zamiaru płacić na złodziei bankowych. Żyję skromnie,ale spokojnie i nie muszę się denerwować że zapuka do mnie komornik.Polacy nauczyli się żyć ponad stan. Bo jeśli sąsiad ma to ja też muszę mieć za wszelką cenę. Zarzynają się w kredyty a później płaczą.
hegol / 79.191.97.* / 2015-12-07 11:11
Ludzie dajcie spokój. Prezydent jest ok. 3 m-cy. Przypominacie sobie obietnice rudego tuska, wałęsy, komorowskiego które z nich zostały spełnione?
Aleksander Z. / 84.10.87.* / 2015-12-07 11:09
Jestem absolutnie przekonany, że nie powinno się pomagać tym, którzy kiedyś chcieli być sprytniejsi od biorących kredyt w złotówkach, jednak to co wyrabia Duda, to zwykłe, niepierwsze zresztą oszustwo tego małego człowieczka.

Najnowsze wpisy