Forum Polityka, aktualnościKraj

Kredyty we frankach. Frankowicze walczą z bankiem przed sądem

Kredyty we frankach. Frankowicze walczą z bankiem przed sądem

Wyświetlaj:
mampomysła / 188.252.17.* / 2015-03-21 09:08
Co zrobić jak was wqu.....wia bank? Metoda jest prosta. Należy zebrać grupę osób z tego samego banku i poprzez konto internetowe wysyłać do banku zapytania, pytania, reklamacje etc. Bank jest zobowiązany odpowiadać na każdą korespondencję PISEMNIE. Jesli kilka tys osób wysle po kilka e maili miesięcznie są w stanie skutecznie sparaliżować pracę kilku działów banku a koszt papierowej korespondencji znacząco obniży bilans banku. Pomyslcie frankowicze bo już przecież jesteście w jakichś grupach, .organizacjach itd
ojro / 82.177.224.* / 2015-03-21 08:48
i bardzo dobrze... chcieli byc madrzejsi to teraz trzeba placic... trzeba wziac na klate odpowiedzialnosc a nie pozwy pisac...
bonbasas / 217.67.201.* / 2015-03-21 12:14
Czyli zyjemy w panstwioe gorszym niz w Korei .
Zabierasz ludzim isc do sadow ? oj ojro to ja zaniore ci cala pensje 0 a co tam bezprawnie :-) i tez zabronie ci isc do sadu
jakim prawam a takim :-)
gesa / 31.6.144.* / 2015-03-21 08:39
Mogą sobie pozwy wsadzić w d........, podpisali umowę znali ryzyko kursowe, chcieli płacić( i płacili mniejsze raty), są winni zaistniałej sytuacji.Nikt ich nie zmuszał do brania kredytów, to był dobrowolny czyn i ich wybór.
jerzy516 / 87.206.88.* / 2015-03-21 09:17
Nieprawda kredyt w CHF ale wypłacony w PLN i spłacany w PLN .
Dr Frankenstein / 95.149.147.* / 2015-03-21 08:11
Pamiętam że w latach 90 kredytów hipotecznych w PL udzielano niezwykle mało. Najpopularniejszym był kredyt "Alicja" z PKO BP. I wtedy było inaczej - można było zaoszczędzić na mieszkanie i kupić za gotówkę, bo były tanie. Oczywiście kupić mógł tylko ten co dobrze zarabiał i był oszczędny, ale nie trzeba było mieć zarobków prezesa Orlenu. Wielu moich znajomych tak zrobiło - kupili mieszkania bez kredytu lub z kredytem bardzo niewielkim (30-40% wartości nieruchomości). A potem przyszły chciwe banki, oraz WY - KUPCY GOŁODUPCYi napompowaliście ceny do granic absurdu. No i efekty tego mamy teraz. Sprawa robi się polityczna, bo idiotom pozwolono korzystać z produktów których nie rozumieją. Oczywiście żałujecie swej głupoty, ale jest za późno więc snujecie się po ulicach z jakimiś transparentami. Takich osłów jak wy w społeczeństwie jest masa - pamiętam że kiedyś wpłacali kasę do BKO Grobelnego, potem było sporo firm-piramid, oraz MLM, ostatnio Amber Gold dał popalić. Osioł ma to do siebie że się nie potrafi niczego nauczyć, nawet jak się go bije kijem po grzbiecie raz za razem.
No to teraz niech osły ciągną bankierski wózek do końca życia, nawet jeśli przybywa na nim pasażerów. WIOOOOOOO!!!
Krzyszttoff / 5.172.252.* / 2015-03-21 07:58
Przypominam, że money.pl skompromitował się akcją "Chcemy ryzykować" i jest współodpowiedzialne za obecną sytuację z kredytami indeksowanymi chf.
timon451 / 46.205.38.* / 2015-03-21 07:35
wszystkie pozwy powinny byc oddalone. banki nie przykladaly ludzia pistoletu do glowy zeby brali kredyty we frankach. mam firme transportowa i tez mi nie wypalilo to mam isc do sadu zeby ktos mi oddal kase ktora wtopilem? euro tez raz drogie raz tanie to tez mam isc do sadu?? mogli ludzie brac w naszej walucie kredyty. wiedzieli ze kurs franka moze byc rozny
Bez kredytów / 176.111.123.* / 2015-03-21 10:07
Jakie to wszysko polskie.co za frajda i radość innemu dokopać ( niewiedząc nawet o co chodzi) a niech mu gożej będzie wtedy choć raz poczuje się Panem ( bo innej okazji niestety nia mam). Tak bardzo lubicie topić w łyżce wody!?
Robo robo / 83.0.24.* / 2015-03-21 09:06
Nie do końca masz racje,banki są instytucjami publicznymi i zgodnie z prawem powinny mieć na uwadze dobro klienta jeżeli ci wszyscy frankowicze udowodnią ze banki działały na ich szkodę co jest bardzo prawdopodobne to mogą wygrać . Inna sprawa ze trzeba być idiota żeby brać kredyt w innej walucie niż sie zarabia
frerre / 93.105.177.* / 2015-03-21 07:39
Ile ci zapłacili za tę głupia gadkę???
ted1965 / 94.42.168.* / 2015-03-21 05:18
ja również rezygnuje z kont , a mam ich 3 w Banku Millennium , zostawie tylko techniczne do splaty kredytu
Frankie624 / 89.66.234.* / 2015-03-21 02:03
Liczby podane w artykule nie oddają skali wzburzenia. Wprawdzie pozwów indywidualnych jest na razie jedynie trochę ponad sto, za w ramach pozwów indywidualnych z bankami chce się sadzić już tysiące osób. Przykład banku Millennium - dwa pozwy zbiorowe - do jednego (dot. klauzul indeksacyjnych) przystąpiło póki co ponad 4 tys. osób i zgłaszają się następni, a do drugiego (w sprawie tzw. "ubezpieczenia niskiego wkładu własnego") zapisało się jakieś 2 tys. A pozwów zbiorowych jest przynajmniej 15. Do tej pory sądy miały tendencje do ukręcania łbów sprawom na podstawie przesłanek formalnych (patrz niedawna sprawa Getin), ciekawe co zrobią gdy ludzie z pozwów zbiorowych zaczną dochodzić sprawiedliwości na drodze indywidualnej. Sądy powszechne utoną w lawinie pozwów na lata. A rząd, KNF, UOKiK i Bronisłaf Prezydent nadal śpią nie widząc problemu w łamaniu prawa przez banki...
ratunek / 83.6.114.* / 2015-03-21 00:12
KOMPROMITACJA RZADU ZA WSPIERANIE BANKOWYCH ZŁODZIEI . ŻADNYCH DECYZJI W CELU WYKLUCZENIA AUTRÓW NAJWIĘKSZEGO SKANDALU W HISTORII POLSKI. BANKI OD LAT BEZ NADZORU , LICZNE ABSURDALNE PRZYWILEJE DLA BANKÓW , ZABLOKOWANIE CAŁEGO SYSTEMU OCHRONY PRAW KLIENTÓW FINANSOWYCH . Wpływ toksycznych lobbystów bankowych na DECYDENTÓW jest wyjątkowo niebezpieczny . Propozycje banków z 11.03.2015r. to wyjątkowa AROGANCJA I WYJĄTKOWY TUPET w stosunku do Rządu i Poszkodowanych . Czas pokaże czy żyjemy w kraju prawa czy Bezprawia , czy władza dalej będzie wspierać Oszustów Morderców Polskich Rodzin.
NIEWOLNICAGNB / 83.6.114.* / 2015-03-20 23:39
Ja do GNB straciłam całkowicie zaufanie , ten bank jest autorem ZNIEWOLENIA EKONOMICZNEGO , KTÓRE JEST PRZEKLĘŃSTWEM NASZEJ RODZINY.
gumiss / 158.116.224.* / 2015-03-20 23:30
ja również wyciągnąłem wszystkie oszczędności ale z millenium. mówią kredyty powinny być tańsze, a ja dostałem jeszcze ubezpieczenie co miesięczne do płacenia, ponieważ wartość kredytu wzrosła
gumiss / 158.116.224.* / 2015-03-20 23:31
oczywiście większe ubezpieczenie :)
zgredzik / 90.192.144.* / 2015-03-20 23:21
rozwiazanie na przyszlosc- tym co ,,daruj panie, glupi bylem'' sprzedawac tylko za gotowke- poodklada sobie tak ze 30 lat to kupi bez narzekania na wysoki procent
Makler Walutowy / 77.254.0.* / 2015-03-20 22:42
Brak podstaw - wniosek należy odrzucić. Nikt siłą ich nie zmuszał do podpisywania umowy, którą przeczytali i zaakceptowali.
OjciecT / 89.71.172.* / 2015-03-20 23:09
Nie znasz tematu. Bank to nie lichwiarz i nie może zaproponować umowy z oprocentowaniem na poziomie 100%. A tak to teraz wygląda. Ludzie pożyczali 100tyś a muszą spłacać 200tyś. Banki nie pożyczały franków tylko złotówki. Nawet tych franków nie posiadały ( niektóre miały część kredytu zabezpieczone we frankach, ale tylko małą część) jest takich spraw więcej. Więc jest to przekręt w białych rękawiczkach!!!
jhook / 83.29.1.* / 2015-03-20 22:15
Widzę, że pracownicy banków, jak zwykle niezawodni w swej aktywności? Jak długo chcecie jeszcze napuszczać ludzi na siebie? Jak długo jeszcze będziecie kłamać, że ktoś chce pomocy od państwa (czyli podatników). Może wreszcie napiszecie, że klauzula indeksacyjna była niezgodna z polskim prawem bankowym już w momencie podpisania umowy. Może napiszecie, że każda umowa zawiera klauzule niedozwolone, a więc także niezgodne z prawem. Przestańcie zatem w ten sposób dorabiać do pensji. Gdyby frankowicze byli takimi głupcami jak piszecie, że widziały gały co brały itp., to czemu banki przegrywają sprawy w sądzie? Tylko nie piszcie o ostatniej rozprawie przeciwko Getinowi, bo sąd uznał jedynie niedopuszczalność pozwu zbiorowego, a nie zasadność pozwu. W efekcie zamiast jednego pozwu zbiorowego, sąd będzie procedował kilkaset pozwów indywidualnych, ale i tak banksterzy tego nie wygrają, bo umowy są zbyt toksyczne. Nawet jeśli polskie sądy okażą się zbyt "dyspozycyjne", to i tak przed EBC nie macie szans.
viem / 5.172.247.* / 2015-03-20 22:46
Jak braliście kredyt i frank był po 2 zl to wszystko było zgodne z naszym prawem , a teraz kiedy frank zdrożał to było niezgodne ??? nie ośmieszajcie się , a co maja zrobić ci co wzięli w złotówkach na bardzo wysoki procent , też do sadów .
donald452 / 83.31.130.* / 2015-03-21 08:10
Nie znasz tematu to się nie wypowiadaj. Nie chodzi o drogiego franka to nasze ryzyko. Ryzykiem banku były stopy procentowe A Z TEGO BANKI NIE CHCĄ SIĘ WYWIĄZAĆ. TO JEST UCZCIWOŚĆ!!!!! My frankowicze nigdy nie szczuliśmy na złotówkowiczów za program MDM, rodzina na swoim i mozliwość odpisania podatku od odsetek a za TO DOPŁACAŁO PAŃSTWO. WIĘC NIECH NIKT NIE PISZE GŁUPOT.
greg206 / 93.105.176.* / 2015-03-20 23:40
Rodzina na swoim to jie pomoc panstwa..... a z czyich to pieniedzy....mam kredyt we frankach dlaczego mam wspierac kredytowcow w pln
asdf23 / 31.11.238.* / 2015-03-20 22:13
też uciekam z banku z kasą nie dam im więcej na sobie zarabiać to są pasożyty żerujące na ludzkiej ciężkiej pracy i zarobionych pieniądzach, na Islandii pięknie się z nimi rozprawili to samo powinni zrobic z bankierami w każdym państwie a szczególnie w szwajcarii

Najnowsze wpisy