Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Wyświetlaj:
Frankowiec / 84.38.220.* / 2015-02-13 18:31
Napiszę Wam jak pomógł mi bank Millennium. Wcześniej na wyciągach było podane saldo zadłużenia we frankach i po przeliczeniu w zł. Teraz, żebym się nie denerwował podają tylko kwotę we Frankach. Dziękuję, od razu mi lepiej.
jajojuj / 83.24.34.* / 2015-02-13 18:30
Ja widze 2 rozwiazania
1)Powolanie nowej partii ,zmiana wladzy i rozwiazanie naszych problemow ( bankowych ,rolnikow, gornikow itp)
2)Przeprowadzenie konsumenckiego stress testu bankow dajcych kredyty frankowe
Bank x 5000 clientow jednego dnia wycofuje wszsytkie swoje depozyty
zakladajac 5000 wklad to daje jednego dnia 25 milionow wyparuje z konta banku - jelsi bedzie nas 10000 to juz 50 milionow jelsi eycofane zostana wieksze wklady moze dojdziemy do 100 milionow
moze to nauczy bank szacunku do klientow
dostawcy kapitału / 176.97.81.* / 2015-02-13 18:27
czy ktoś na świecie zna taki myk bankowy jaki zastosowały banki w polandii,że po 7 latach regularnego spłacania kredytu kapitał nie maleje, a rośnie podwójnie?!
ja58 / 213.158.217.* / 2015-02-13 19:30
Ja znam. Taki myk w Polsce było zawsze normą. Ale żeby to wiedzieć trzeba mieć więcej jak 50lat.
mk367 / 37.30.6.* / 2015-02-13 18:24
Dziękuję serdecznie za wszystkie propozycje ale ja mam już opracowaną własną...brałem 550 tys na uruchomienie biznesu pod hipotekę mieszkania które warte było 600 tys a teraz jest warte 400 tys."Firma przynosi coraz mniejsze dochody i na pewno nie będę w stanie spłacić raty 5tys/mies przez następne 23 lata!!!Aktualnie zabezpieczam razem z prawnikiem wszystkie składniki majątku tak aby komornik oprócz licytacji mieszkania nie mógł niczego innego zająć... firma już jest na zonę... a ja za parę miesięcy ogłaszam upadłość konsumencką... zlicytują sobie mieszkanko za 250 tys przynajmniej handlarze nieruchomości się obłowią
komornik82 / 194.145.205.* / 2015-02-13 18:48
A następnie zlicytuje Ci firmę, samochód i cała resztę majątku i zostaniesz bez mieszkania, firmy, w samych skarpetkach. Przepisanie na żonę przed niczym Cie nie chroni. Radzę zmienić prawnika, bo ten, który Ci doradza jest cienki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mk367 / 37.30.113.* / 2015-02-13 19:03
a jak komorniku widzisz egzekucje mojego długu z majątku zony skoro nie przystąpiła ze mną do kredytu???- kredyt był brany przeze mnie przed ślubem... sprawa była konsultowana z kilkoma prawnikami... a utrata mieszkania jest mi na rekę- jest ono warte 400 tys a kredyt ok milion przy kursie chf 3,95.Co najwyżej ryzykuję że to żona mnie puści w skarpetkach a nie jakiś komornik...
gog / 159.205.245.* / 2015-02-13 18:40
Masz słabego prawnika, bo można i mieszkanie zachować. Wystarczy notarialną umowę najmu na np 30 lat podpisać z kimś zaufanym. Ustalić karę za zerwanie umowy np 200 tys zł. I niech z taką umową zlicytują mieszkanie.....
Czytacz postów / 95.49.128.* / 2015-02-13 18:21
nie mam zamiaru otrzymać pozwu. A numer IP widać.
Pogrzebacz / 164.127.222.* / 2015-02-13 18:20
Wszyscy rozpisują się pomysłami jak pomóc nikt nie napisze jak zapobiegać!!! Dziś mamy kłopot bo frank skoczył i jest wielki płacz, za rok dwa skoczyć mogą stopy procentowe i będziemy mieli z kredytami w złotówkach taki sam bałagan co z kredytami we frankach. Nie wierzycie że stopy procentowe mogą wzrastać? Byli i tacy co nie wierzyli ze frank zdrożeje... ... ... ... Zastaw się, a postaw się śmieszne i dziecinne, a jednak wiele osób się na to łapie. Ulubieni celebryci w modnych stacjach dalej będą zachęcać młodych ludzi do zadłużania się. Dalej będą krzyczeć "żyjta chwilą", "tu i teraz" najlepiej na kredyt, spełniajcie marzenia oczywiście też na kredyt, "Rubta co chceta" Bezmyślnie no bo po co się zastanawiać, przewidywać konsekwencje swoich czynów, myślenie boli, lepiej obejrzeć kolejny odcinek "tańca z gwizdami". Zanim weźmiesz jakikolwiek kredyt zastanów się 100 razy!!! Najlepiej nie brać żadnego kredytu bo... Liczba zajęć komorniczych kont bankowych oraz wynagrodzeń rośnie w błyskawicznym tempie. Gdy w 2007 r. tego typu spraw było niecałe 1,3 mln, w 2010 r. przekroczyły liczbę 2,7 mln, a już w zeszłym roku 3,7 mln. Ci ludzie długo będą przeklinać kredyt oraz tych, którzy im go polecili i nawet nie pomyślą by znowu go wziąć. Większość tych biedaków biorąc kredyt uważało, że licytacja komornicza ich nie dotyczy. Bo maja świetną pracę, był tani frank, są niskie stopy procentowe itd. Jak wielu i jak bardzo się sparzyło własną naiwnością mówią statystyki licytacji które przytoczyłem. Wzięcie kredytu to jedna z największych krzywd, jaką biedny człowiek może sobie zrobić samemu. Kredyty są dla ludzi bogatych, którzy dla kaprysu posiadania czegoś natychmiast są skłonni zapłacić za towar więcej niż kosztuje. Przekleństwem świata stał się fakt ze lichwiarzom udało się wmówić sporej części ludzkości, że kredyt jest dla ludzi biednych. Co jest fałszywe, bo jeśli nie stać cię na kupienie towaru za gotówkę, to tym bardziej nie stać cię na wzięcie go na kredyt, bo wtedy nie tylko zapłacisz za towar, ale jeszcze do tego oddasz często drugie tyle odsetek bankierowi i w sumie płacisz o wiele więcej niż towar jest wart. Jedyna szansa to oszczędzać i mieć zawsze w zanadrzu trochę grosza na nieprzewidziane wydatki. Biorąc kredyt stajesz się jeszcze biedniejszym, bo tym, co zarobisz musisz się dzielić z bogatym bankierem. Kredyt w perspektywie czasu nie sprawi, że stać cie na więcej tylko na mniej. I jeszcze jedno pytanie dla tych chętnych do zaciągnięcia kredytu na 100% nieruchomości. Jeśli prze całe swojej dotychczasowe życie nie potrafiliście zaoszczędzić nawet 1 złotówki na wkład własny to, na jakiej podstawie uważacie, że teraz przez 30 lat, miesiąc w miesiąc będziecie wstanie odkładać na 2000 raty???. Optymizm w życiu jest ważny ale nadmiar ekonomicznego optymizmu jest bolesny, a w wielu przypadkach można nawet nazwać go głupotą, z której wyleczyć może dopiero komornik. .... ..... ...... ..... Dlatego Nie bierz kredytu .... .... .... Jak kierowany podszeptami cwaniaków wziąłeś to nadpłacaj ogranicz kupowanie zbędnych gadżetów i pozbądź się go jak najszybciej. ....
yeti82 / 31.1.56.* / 2015-02-13 18:36
Kredyt mam we frankach i nie skomlam, były lata tłuste i teraz są chude.za wynajem marnej kawalerki płaciłem więcej niż za spłatę kredytu na moje dwupokojowe mieszkanie.Nawet przy obecnym kursie.
RF1971 / 31.42.14.* / 2015-02-13 18:17
Tak, czy siak społeczeństwo będzie harować i płacić, a banki i korporacje będą czerpać krociowe zyski.
seba1114 / 83.11.177.* / 2015-02-13 18:16
Tak jak podpisywali umowy na kredyt we frankach to mieli broń do skroni przystawiona. Mi akurat nikt nie przystawił i jak zawsze uczyli bierz w walucie w jakiej zarabiasz. To teraz ZŁOTÓWKOWICZE łączmy się i żądajmy przeliczenia oprocentowania na takie jak dostawali biorący kredyt we frankach
beata838 / 31.2.70.* / 2015-02-13 19:14
hej seba jesteś żałosny jak dwa miliony ludzi zbankrutuje to twoje mieszkanko.... troszeczke .....stanieje a procent nieco sie zwiększy na twoim kredycie zaczniesz płakać,bo frankowicze mieli mówione ze wiecej niz 20 procent frank nie zdrożeje bo to stabilna waluta i od tej sumy mieli liczona zdolnosc....szkoda ze tylu zawistnych polaków mamy smutne.
Bogdan1000 / 62.244.139.* / 2015-02-13 18:47
Ja mam kredyt we frankach,i nie chce żeby ktoś mi coś dawał ja chce spłacać ten kredyt który wziąłem a nie jakiś nowy kredyt, który został mi dołożony jako drugie tyle do spłaty.
ottto / 148.81.137.* / 2015-02-13 18:45
A jaka masz ratę w złotówkach?
Ja swoją ostatnia spłaciłem z oprocentowaniem 3,15% w CHF?
tata670 / 213.199.202.* / 2015-02-13 18:41
masz rację,o tych kredytch w złotówkach to nasz ukochany rzad nie pamietach tylko o tych w frankach,więc niech się teraz martwią sami,jak wyśmiewqali złotówki gdy kurs franka był bardzo niski ,mogli wtedy odkładać na czasy gdy kurs będzie wyrzszy a nie biadolić teraz że jest im ciężko, jak stopy procentowe rosły to z kredytobiorców którzy mieli kredyt w złotówkach nie biadolili bo wiedzieli o takiej sytuacji że może się zdarzyć , gdyż czytali umowy dokładnie a nie podpisywali w ciemno
tulipan 3.94 / 86.5.45.* / 2015-02-13 18:15
Witam:-) czyżby juz wszyscy zapomnieli o nielegalnych klauzulach abuzywnych:-) .... C.d.n
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
arczi800 / 83.23.253.* / 2015-02-13 18:13
myślę, że jakby wszyscy frankowcy wystąpili o wakacje kredytowe na 3 miesiące to banki szybko by rozpoczęły z nami rozmowy i temat już by się zakończył bo niejeden bank by to odczuł a może musi paść jakiś bank jak w USA???
merkk / 83.31.78.* / 2015-02-13 18:13
I znów mydlenie ludziom oczu, iż banki wdrażają już rozwiązania, zaproponowane przez sam Związek Banków Polskich (m.in. zastosowanie ujemnego LIBOR-u i obniżenie spreadu. Właśnie 10 lutego bank ściągnął mi ratę kredytu za 1 franka liczył 4,20 zł. Ludzie nie wierzcie ani w jedno słowo co Ci dranie wymyślają. W obecnej chwili jest to nic innego jak lichwa omijana w majestacie prawa.
arczi800 / 83.23.253.* / 2015-02-13 18:16
ujemny libor to farsa bo moja umowa tego nie przewiduje i nic mi się nie zmieniło to jest rozbój w biały dzień ale to jest POLSKA państwo Złodzieji
Bogdan1000 / 62.244.139.* / 2015-02-13 18:13
Ja biorąc kredyt walutowy we frankach,tak myślałem wezmę franki pójde do kantoru i wymienię je, ale gdzie tam franki to ja widziałem w telewizji. A dziś ja spłacając kredyt już 7 lat zamiast zmniejszyć go,to ja mam w tej chwili dwa razy więcej do spłacenia - to jest jakiś cyrk,paranoja a może nasz kraj to jeden wielki szpital psychiatryczny gdzie prezesi spółek,ministrowie,wójtwie itd. są lekarzami a reszta to chorzy pacjenci,którzy dają się od 1989 roku nabijać w bambuko.
ewasnn / 178.235.34.* / 2015-02-13 18:12
Jakim prawem Banki teraz maja coś do powiedzenia, ? jak udzielali kredytów we frankach to pożyczali sobie franki jeden Bank od drugiego, tak więc nie byli w posiadaniu tych franków. To tak jakby powietrze pożyczali , a teraz chcą coś ustalać? do diabła to lichwa a nie Banki.
arczi800 / 83.23.253.* / 2015-02-13 18:21
banki też franków nie widziały tylko jak przeliczali nam kredytyto na papierze w przeliczniku daliśmy się wyrolowaći zaufaliśmy organowi zaufania publicznego (BANKOWI)
Artur191 / 89.77.38.* / 2015-02-13 18:12
Przecież wiadomo że kredyt indeksowany we frankach jest niezgodny z polskim prawem i Banki zdają sobie z tego sprawę, bojąc się procesów wymyśla takie rozwiązanie żeby na tym zarobić a nie wyjść na zero.
Oszukana przez bank / 37.248.255.* / 2015-02-13 18:35
Nie dajmy sie nabrać!!! Oni kombinują jak tu nie stracić! Juz czuja pismo nosem, ze mogą mieć kłopot ze względu na klauzule abuzywne (nieprawnie) i procesy jakie sie szykują! Nie dajmy sie tym lichwiarzom. Bo wg tych założeń lżej nam nie będzie, bo wkrótce WIBR wzrośnie to i oprocentowanie w Pln wzrośnie - będzie z deszczu pod rynnę!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mciek / 83.8.212.* / 2015-02-13 18:11
Zostawcie mój kredyt w spokoju !!! to była moja decyzja i nie uszczęśliwiajcie mnie na siłę !!! nie chcę przewalutowania po blisko 4 pln bo wierzę ze frank się osłąbi do złotego i banki też o tym wiedzą stad ta rzekoma pomoc.

Najnowsze wpisy