Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Wyświetlaj:
KAT CWANIAKÓW / 83.20.126.* / 2015-02-15 18:35
28.02.2014 r WARSZAWA PAŁAC PREZYDENCKI ,GODZ.14,00 . PRZYJDŻ ,RAZEM ,,POGONIMY" CWANIAKÓW Z ZBP ,MF ORAZ NBP !DOŚĆ PŁACENIA LICHWIARSKICH RAT! PIETRASZKIEWICZ-SZCZUREK-BELKA TO LUDZIE ,KTÓRZY ZARABIAJĄ OGROMNE PIENIĄDZE I SĄ LOBBYSTAMI BANKÓW ! LICHWIE MÓWIMY STOP !
Niewolnik finansowy / 46.169.0.* / 2015-02-15 18:12
Wielkich kantów ciąg dalszy. Tylko zorganizowany opór da szansę na uwolnienie się od wyzysku banków i ich popleczników. Inaczej podwójnie nas oszukają. Precz z mafią bankową.Do zobaczenia pod Pałacem prezydenckim 28.02.
philippo bruno / 86.63.86.* / 2015-02-15 17:50
mBank = bagno

Te wszystkie kombinacje ze zmianą kursu franka to zwyczajny przekręt Banki już nie wiedzą jak i gdzie zarabiać stąd ten pomysł.
Naan / 78.10.111.* / 2015-02-15 17:35
O moralności i (nieustającej) lichwie banków w temacie walut i kursów świadczy poniższy przykład. Po tym, jak ludzie trochę zmądrzeli i nie da się ich więcej skubać na kredycie walutowym, banki coraz szerzej stosują wredny trick przy wypłacie w bankomatach i łupią teraz niemiłosiernie turystów zagranicznych i tych Polaków, którzy mają konta w walucie obcej.
Kiedyś, przy wypłacie złotówek np. z konta prowadzonego w Euro, bank(omat) wypłacał złotówki obciążając konto walutowe odpowiednią kwotą Euro przeliczoną po kursie danego dnia, nie jestem pewny ale to był chyba kurs NBP. Przed paru laty, jako jeden z pierwszych BZ WBK zaczął przy wypłacie z bankomatu bezczelnie sugerować skorzystanie z tzw. "gwarantowanego" kursu przeliczenia PLN/EUR który jest właśnie niczym innym, jak lichwiarskim spread'em odbiegającym od kursu NBP nawet o ponad 10%.
Konkretnie wygląda to tak, przykład sprzed paru dni. Wypłacasz z bankomatu 4000 zł ze swojego rachunku prowadzonego w Euro, na ekranie pojawiają się dwie opcje. Po prawej stronie ekranu widnieje komunikat: "gwarantowany kurs przeliczenia wynosi 3,78 PLN/EURO, rachunek zostanie obciążony kwotą 1058 Euro" Po lewej stronie ekranu jest komunikat: "Czy chcesz skorzystać z nie gwarantowanego kursu wymiany i nie znanej wysokości obciążenia rachunku?" To zwykły psychologiczny i wredny trick - kto by nie chciał gwarancji i pewności. Nieświadomy klient kliknie opcję po prawej stronie i zostanie okradziony na kilkaset zł. Jeśli znasz ten lichwiarski podstęp, to klikniesz po lewej stronie i twój rachunek walutowy zostanie obciążony kwotą 950 Euro, powstałą po przeliczeniu 4000 zł po aktualnym kursie (chyba NBP) 4,21 na ten dzień. Wybierając opcję "gwarantowaną" dajesz się po prostu orżnąć na kilkaset zł a jedyne, co jest gwarantowane, to bezczelny zysk banku za pomocą tricku, który powinien dawno być zabroniony! Obecnie ten proceder stosuje już większość banków.
Dalej tak, panowie banksterzy, wasz rating zaufania społecznego zbliża się wyraźnie do poziomu śmieciowego CCC-.
marcepan464 / 78.11.170.* / 2015-02-15 16:54
Napisałem dwa razy do PKO BP prośbę o wyjaśnienie dlaczego mnie od roku robią w wała ze względu na to, że nie uwzględniają ujemnego LIBOR-u przy wyliczaniu części raty odsetkowej. W umowie jasno napisano, że rata kredytu jest ustalana na podstawie _sumy_ 1) marży 1,0% od kredytu i 2) wskaźnika LIBOR. Nie ma zapisu o tym, że LIBOR nie może spaść poniżej zera. Do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Bank - instytucja zaufania(?) społecznego...
stero / 31.61.140.* / 2015-02-15 19:50
libor jest ujemny do piero od 18.12.2014r.
CNMKY / 31.61.136.* / 2015-02-15 16:53
Można uchylić zapis umowy kredytowej stanowiący, że wysokość raty kredytu we frankach liczona jest po aktualnym kursie. Tak uznał Europejski Trybunał Sprawiedliwości. - Istotnie, ale kogo z banksterów obchodzi jakiś trybunał, jeśli rząd nic nie zrobi to banksterzy będą grac na zwłokę ile się da... W POLSCE NIE MA PRAWA JEST BURDELLO!!!!!!!!!!!!!!CHAOS I OTWARTE WROTA DLA ZŁODZIEI
heloit / 91.189.219.* / 2015-02-15 12:00
Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydal orzeczenie korzystne dla frankowiczów (sygnatura C 26/19). Można wygrać w sądzie, jesli nie polskim to unijnym. Albo banki umożliwia przewalutowanie po kursie z dnia umowy, albo sądy je do tego zmuszą. Należy składać skargi do Europejskiego Trybunalu Sprawiedliwości i Trybunału Praw Człowieka. Obowiązuje nas prawo unijne. Wygra sprawiedliwość, przekręty banków nie przejdą i winni pójdą siedzieć. To tylko kwestia czasu. Lawina pozwów się dopiero zaczyna.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
darek 345 / 81.97.152.* / 2015-02-15 11:56
napewno niezgodze sie na te warunki to jeszcze zwiekszy kredyt
barabarabas / 95.49.82.* / 2015-02-15 10:03
Putin nakazał przewalutować w Rosji kredyty we frankach po kursie zaciągniecia.
Czyli mozna?mozna
kotlet111133 / 95.49.82.* / 2015-02-15 09:57
A co do kredytobiorców w złotówkach!
WAM PAŃSTWO JUZ POMOGŁO!
bo na poczatku mieliscie rate np. 2 tysiace zł a teraz przez obniżki stóp procentowych macie 1500 zł!
500 zł to mało?a do tego macie dotacje z mdm
miś472 / 212.180.212.* / 2015-02-16 08:43
Nie nakręcaj się na złotókowców - oni naprawdę są z nami - też są oszukiwanie przez banki. A bzdury piszą klakierzy banków.
x1x2x3 / 83.238.28.* / 2015-02-15 19:04
kto ma mdm to ma a ludzie po 40-ce zawsze w dupę kopani
aaa690 / 178.219.141.* / 2015-02-15 14:03
ale jak ja mialam 2000 a ty w chf 1300 to chodziles dumny i blady i mi nikt nie doplacal a czemu ja mam tobie doplacac ???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Miki100 / 37.209.136.* / 2015-02-16 09:03
Ty dopłacać ?? Niby w jaki sposob ??? Państwo nie dolozy ani zlotowki wystarczy ze banki zaczna przestrzegać prawa i klauzul niedozwolonych .Tylko i aż tyle ZAWISTNY człowieczku.
Fośka / 77.242.235.* / 2015-02-15 19:55
Ilez tu zawiści. Ubolewam, ze nie czujemy się bracmi. Pan nasz nas ukochał, ale my nie potrafimy sie wzajemnie wspierać. Ciągle zazdrość. Wdać wolimy piekło.
x1x2x3 / 83.238.28.* / 2015-02-15 19:08
nikkt nikogo nie zmuszał brać kredytu w walutach sami decydowli i liczyli się z ryzykiem dlaczego ktoś inny ma teraz to ryzyko ponosić
jankag / 89.71.152.* / 2015-02-23 15:32
głupoty wypisujesz , poszłam do BGŻ po kredyt na zakup mieszkania w 2008 roku . Mieszkanie kosztowało 190 tyś , część miałam swoich , potrzebowałam tylko 130 tyś( 65 tys franków) .Chciałam w PLN ale wówczas bank stwierdził , że nie mam zdolności kredytowej , ale przy tych samych dochodach stwierdził że kredyt w frankach to mam zdolność , namawiając aby wziąść , bo takie mają polecenia z góry , Wówczas człowiek nie zastanawiał się .Dziś po 7 latach spłaty pozostało mi ok.57tyś franków i bank chce ok 250 tyś zł . Kredyt spłacam na czas a dług rośnie . I co ty na to ?
BekiNKA / 83.26.37.* / 2015-02-15 18:41
No co za bzdura. Nasze kredyty w 2002 roku w CHF po kursie średnim NBP były oprocentowane na sztywne 9
% na cały czas spłacania. Dawno spłącone i zapomniane ale oczy nam za USZY WYSZŁY, TO FAKT.
Aga706 / 37.248.254.* / 2015-02-15 17:00
Koleś a kto mówi że ty masz dopłacać, chodzi o aby banki za to odpowiedziały a nie ty. Ty skoro tak się wściekasz to widać że ciężko ci spłacać ten swój kredycik w PLN, a co by było gdybyś miał w CHF?
permanentnydoradca / 31.61.136.* / 2015-02-15 16:57
Banki oszukały kredytobiorców tak w CHIF ,jak i w USD i w PLN. Rząd na to pozwolił, czyli też czerpał z tego zyski.
Teraz kredytobiorcy powinni lawinowo składać pozwy bądź do kancelarii prawnych, bądź bezpośrednio do sądów, bądź ogłaszać upadłość konsumencką/ najlepszy wybór tylko nie każdy może/.Zdajcie sobie sprawę, że dobrowolnie banki się nie ugną. Bank to monolit.Wpisujcie do pozwów,ze chcecie kurs CHIF z dnia podpisania umowy oraz w tym dniu przewalutowanie na PLN,bo de facto CHIF nie widzieliście ani Wasz sprzedający też. Macie wygraną na 100% Za chwilę to samo zrobią złotówkoiwcze kredytów hipotecznych, bo spekulacje walutą polską były na poziomie 50% pożyczonego kredytu, zabezpieczenia też banki zażądały przy kredycie w PLN. Broń Boże nie zgadzać się na przewalutowanie CHIF według grudnia lub stycznia na złotówki, bo pójdziecie się powiesić ze zgryzoty. Warunek szybko działać. Nie dajcie czasu bankom. Wystarczy wpłacić 5zł aby opóźnić egzekucję,a po złożeniu wniosku w sadzie egzekucja jest wstrzymana do czasu wyroku w sądzie.
tf / 5.174.118.* / 2015-02-15 09:37
Tak czytam to wszystko i robie oczy .Tez mam kredyt w CHF i jest mi cieżko ale zobaczymy tych wszystkich co wzieli rodzina na swoim i skończy im sie 8 letnia ochronka i zaczną placic normalne raty zobaczymy co powiedzą wtedy cwaniaczki. a zanim wypowiedza sie na temat frankowiczów niech sie zastanowią 3 razy.
Pogrzebacz / 31.174.161.* / 2015-02-15 09:06
Dziś mamy kłopot bo frank skoczył i jest wielki płacz, za rok dwa skoczyć mogą stopy procentowe i będziemy mieli z kredytami w złotówkach taki sam bałagan co z kredytami we frankach. Nie wierzycie że stopy procentowe mogą wzrastać? Byli i tacy co nie wierzyli ze frank zdrożeje... ... ... ... Zastaw się, a postaw się śmieszne i dziecinne, a jednak wiele osób się na to łapie. Ulubieni celebryci w modnych stacjach dalej będą zachęcać młodych ludzi do zadłużania się. Dalej będą krzyczeć "żyjta chwilą", "tu i teraz" najlepiej na kredyt, spełniajcie marzenia oczywiście też na kredyt, "Rubta co chceta" Bezmyślnie no bo po co się zastanawiać, przewidywać konsekwencje swoich czynów, myślenie boli, lepiej obejrzeć kolejny odcinek "tańca z gwizdami". Zanim weźmiesz jakikolwiek kredyt zastanów się 100 razy!!! Najlepiej nie brać żadnego kredytu bo... Liczba zajęć komorniczych kont bankowych oraz wynagrodzeń rośnie w błyskawicznym tempie. Gdy w 2007 r. tego typu spraw było niecałe 1,3 mln, w 2010 r. przekroczyły liczbę 2,7 mln, a już w zeszłym roku 3,7 mln. Ci ludzie długo będą przeklinać kredyt oraz tych, którzy im go polecili i nawet nie pomyślą by znowu go wziąć. Większość tych biedaków biorąc kredyt uważało, że licytacja komornicza ich nie dotyczy. Bo maja świetną pracę, był tani frank, są niskie stopy procentowe itd. Jak wielu i jak bardzo się sparzyło własną naiwnością mówią statystyki licytacji które przytoczyłem. Wzięcie kredytu to jedna z największych krzywd, jaką biedny człowiek może sobie zrobić samemu. Kredyty są dla ludzi bogatych, którzy dla kaprysu posiadania czegoś natychmiast są skłonni zapłacić za towar więcej niż kosztuje. Przekleństwem świata stał się fakt ze lichwiarzom udało się wmówić sporej części ludzkości, że kredyt jest dla ludzi biednych. Co jest fałszywe, bo jeśli nie stać cię na kupienie towaru za gotówkę, to tym bardziej nie stać cię na wzięcie go na kredyt, bo wtedy nie tylko zapłacisz za towar, ale jeszcze do tego oddasz często drugie tyle odsetek bankierowi i w sumie płacisz o wiele więcej niż towar jest wart. Jedyna szansa to oszczędzać i mieć zawsze w zanadrzu trochę grosza na nieprzewidziane wydatki. Biorąc kredyt stajesz się jeszcze biedniejszym, bo tym, co zarobisz musisz się dzielić z bogatym bankierem. Kredyt w perspektywie czasu nie sprawi, że stać cie na więcej tylko na mniej. I jeszcze jedno pytanie dla tych chętnych do zaciągnięcia kredytu na 100% nieruchomości. Jeśli prze całe swojej dotychczasowe życie nie potrafiliście zaoszczędzić nawet 1 złotówki na wkład własny to, na jakiej podstawie uważacie, że teraz przez 30 lat, miesiąc w miesiąc będziecie wstanie odkładać na 2000 raty???. Optymizm w życiu jest ważny ale nadmiar ekonomicznego optymizmu jest bolesny, a w wielu przypadkach można nawet nazwać go głupotą, z której wyleczyć może dopiero komornik. .... ..... ...... ..... Dlatego Nie bierz kredytu .... .... .... Jak kierowany podszeptami cwaniaków wziąłeś to nadpłacaj ogranicz kupowanie zbędnych gadżetów i pozbądź się go jak najszybciej. ..
j.k / 83.10.218.* / 2015-02-15 08:15
Ja myślę, że należy ogłosić szeroką akcję propagandową pod nazwą "RATOWAĆ BANKI"
Frank może przecież spaść do 2zł i wtedy banki upadną. Straty będą ogromne. Stracą wszyscy depozytariusze i akcjonariusze. Upadnie system bankowy. Jedyna rada to przewalutować kredyty hipoteczne na złotowe po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu. To jest ostatni dzwonek!. Wtedy zysk banków będzie pewny i stabilny, system bankowy nie upadnie.
tedi20 / 5.60.11.* / 2015-02-15 06:24
Kiedy państwo odda to co nam zabrał swoją "reformą"agent USA Balcerowicz ?

Najnowsze wpisy