Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Wyświetlaj:
ghnjmm / 83.27.221.* / 2015-02-14 17:30
Przewalutowanie po obecnym kursie, w ramach pomocy? Dobre sobie. Popatrzmy. 8 lat wzięłam kredyt dostałam 200.000 na 15 lat. Splacam równe raty inaczej nie dalabym rady, więc pozostalo mi mi jeszcze ok. 50.000 chf, czyli wedlug propozycji jakies 200.000. Czyli tyle ile wzięlam więc 8 lat splaty ok. 130.000 to czysty zysk banku. Teraz rata wyjdzie mi jakies 3400 na 8lat. Nie dam rady tyle splacać, wiec bank dostanie ode mnie owe 130.000 i dom a mi pewnie jszcze wyliczą jakis dług do splaty. Fajna pomoc nie? A wiecie co ja zrobie: spale dom i siebie razem z nim, bo nic innego mi nie juz nie zostanie!!! Dziękuję Ci Ojczyzno!!
Looooooooper / 31.61.131.* / 2015-02-14 17:25
Gghjk A i jeszcze Przejaw "wsparcia" banku, bank na literę M wysłał do mnie kilka dni temu informacje o 30% PODWYŻCE miesięcznej składki na"dobrowolne" ubezpieczenie na życie kredytobiorców licząc kredyt po kursie UWAGA 4,51 za CHF!!!
miś203 / 212.180.212.* / 2015-02-16 09:03
Wypowiedz to ubezpieczenie! Jak najszybciej.
nieboimysie / 89.71.130.* / 2015-02-14 17:14
Jeśli kredyt we frankach został udostępniony po przeliczeniu na złotówki i kredytobiorca dostał złotówki zamiast franków, to bank złamał prawo i przegra w sądzie. Banki o tym wiedzą, a te zagrywki z propozycjami to taka ściema, że niby nie chcą się zgodzić. Ale w końcu się zgodzą, a kto głupi to przystanie na propozycję przewalutowania, za to mądry pójdzie do sądu. Wpiszcie też w google islandzka rewolucja.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gosik1 / 178.239.14.* / 2015-02-14 17:05
żeby było jasne...frankowiczom nie chodzi o raty..tych co mają kłopo ty z płaceniem jest chyba niewielu...nam chodzi o to że zgodnie z prawem bankowym kredytobiorca ma spłacać to co bank przelał na konto jako kredyt + odsetki+ obsługa kredytu..NAM CHODZI O TO, ŻE BANKI CHCĄ SPŁATY PRAWIE PODWÓJNEJ WARTOŚCI KREDYTU NIZ TA KTÓRĄ NAM UDZIELIŁY...a skoro państwo polskie ma w d...swoich obywateli TO PÓJDZIEMY DO SĄDU...ten rząd interweniuje tylko w kwestii górników, rolników z dotacjami, nie ubezpieczonym powodzianom, lekarzom, którym ciagle mało, w kwestii diet poselskich, nowych stanowisk dla rodzin posłów....ooo
gosik1 / 178.239.14.* / 2015-02-14 16:57
CZY RZĄD POLSKI JEST JESZCZE POLSKI CZY BANKOWY ? CZY TO PAŃSTWO NIGDY NIE ZADBA O SWOICH OBYWATELI ?czy banki maja nas za idiotów ??? te ich propozycje to jakiś żart...a zwalanie na klientów winy za sytuację, którą mamy dzisiaj to hamstwo...wczoraj ogladałam program o godz 23 (?!) tam powiedziano wyraźnie..to banki spowodowały kryzys w 2008 roku i żaden z bankowców do tej pory za to nie odpowiedział..tak samo jak nie odpowie żaden analityk reklamujący i namawiający na kredyt frankowy...żaden też nie poniósł odpowiedzialnosci za to, że kłamał..bo nikt z nas nie miał przelanych na konto franków tylko złotówki a w takim wypadku bank bawił sie naszym kosztem w hazard bo nie posiadał środków, które księgował - czyli dostalismy kredyt złotówkowy, który banki w swoich księgach zapisały jako indeksowany we franku...I TO MA BYC TEŻ NASZA WINA ????
fg / 78.11.19.* / 2015-02-14 16:49
Według kuluarowych ustaleń prezesów banki zatrudnią więcej osób do opluwania na forum frankowców i zwiększą ceny obsługi kredytów a po przewalutowaniach nawet wnuki nie spłacą kredytów dziadków.
Szeldon / 83.6.20.* / 2015-02-14 16:46
Ja bardzo proszę nazywać to po imieniu bo to jest "Związek Banków w Polsce" a nie "Związek Banków Polskich"
Drobna różnica w nazwie a tak wiele tłumaczy :-)
kuna01 / 109.241.11.* / 2015-02-14 16:33
W innych krajach obywatele są chronieni przez państwo, a w Polsce obywatele są obrzucani błotem na forach by państwo nic nie musiało robić. Jak była rodzina na swoim, pomoc powodzianom, pomoc finansową dla rodzin osamotnionych po katastrofie w Smoleńsku czy dla lekarzy podwyżki, dla górników itp... nic nie mówiłem. Chcemy pomocy od państwa tak jak inni. Wszyscy ci co się tak cieszą z naszego nieszczęścia są tak na prawdę warci swoich komentarzy. Ja płaciłem i płacę, ale jak nie będzie pomocy to albo zgłoszę upadłość konsumencką w Anglii, albo po prostu pójdę na socjal. Wystarczy tylko sobie narobić dzieci i potem można wszystkich obrażać na forach...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kilon / 159.205.125.* / 2015-02-14 16:23
"dotychczasowy kredyt miałby zostać zamieniony na złotówki po obecnym kursie i podzielony na dwie części" . Lichwiarze mają nas jednak za durni. Niestety, zabawa się skończyła, a na wasze pokrętne propozycje już nikt się nie łapie. Wyrolowaliście polaków na kredycie we frankach, a teraz kombinujecie wyrolować ich jeszcze raz na przewalutowaniu. Spadaj lichwo zydowska, idziemy do Sądu. !!!!!!!!
Ponownie okradziony / 31.61.131.* / 2015-02-14 15:23
I Zlodzieje!!! Komunikat Bank Millen.... 12.02.2015 "Każda kolejna aktualizacja oprocentowania dokonana zostanie zgodnie z warunkami określonymi w umowie kredytowej i będzie uwzględniała właściwą stawkę LIBOR. Przy czym ze względu na brak podstaw prawnych do przyjęcia ujemnej wartości oprocentowania, nie może być ono niższe niż zero." Czyli mimo ze umowa mówi wyraźnie LIBOR+MARŻA to itak poniżej 0 nie zejdą!!!!! I ja się pytam gdzie są instytucje które maja chronić obywatela i stać na straży prawa!!!
cbdcbdcbd / 46.148.82.* / 2015-02-14 15:14
To proponuję obniżyć oprocentowanie w parabankach- to też kredytobiorcy...
A tak serio, to była Wasza decyzja więc teraz cicho...było oszczędzać a nie żyć na kredyt. Bank to nie instytucja filantropijna a jak chcecie coś za free to do MOPS.
Nikt na siłę was do banku nie ciągał, jak braliście to CHF był po 2 zł- było ok...teraz biedactwa muszą płacić co wszyscy...
micojaj / 93.157.112.* / 2015-02-14 16:27
jeđli uważasz, że nieprzestrzeganie prawa jest rzeczą normalną to jedź do Białoruś, a jak nie masz pojęcia o co chodzi to lepiej siedź cicho
mokoloko / 83.243.38.* / 2015-02-14 15:00
Ja kupiłem za tzw. kredyt denominowany we frankach dwa lokale użytkowe. No nie powiem, rata wzrosła, ale jeszcze kredyt nie przewyższa wartości nieruchomości. Ostatnio gadałem z najemcą i strasznie pluł na kredyciarzy we frankach. Patrzę się jak na idiotę. Placi mi w złotówkach 3000 netto za wynajem... Mam w umowie, że mogę mu podnieść czynsz o 5% w skali roku. Jak myślicie, ile zapłaci za luty? A przecież nie brał kredytu we frankach... Dodam, że wyprowadzić się nie ma gdzie, bo w innej lokalizacji to mu obroty spadną pięciokrotnie...
Dr Frankenstein / 95.145.7.* / 2015-02-14 14:53
"W każdą sobotę odbywają się również "spacery" frankowiczów pod Pałacem Prezydenckim."

Czy na te demonstracje i "spacery" bierzecie kanapki z szynką parmeńską? Tak pytam bo siedem-oseiem lat temu była to, zgodnie z tym co twierdziliście na forach, podstawa waszej diety. Oczywiście obok sushi:)

No chyba że coś się w tym względzie zmieniło - no jak , królowie życia?
asik_110 / 109.173.223.* / 2015-02-14 15:28
to przezabawne co piszesz...

Mam kredyt "we frankach" niemały.

To co wymieniasz jest rzeczywiście składową mojej diety.
Cały czas płacę mniej w CHF niż przy wartości kredytu płaciłbym w PLN.
Czas zweryfikuje wszelkie decyzje i oceny.
Niemniej czy to na pewno kredyt we frankach, skoro franki nigdy na moje konto nie wpłynęły.

A swoją drogą skąd tyle zawiści...
Jaki rząd i wyborcy, którzy go wybrali, takie komentarze.
Dr Frankenstein / 95.145.7.* / 2015-02-14 15:43
Kredyciarze z górki cenowej i dołka frankowego to właśnie trzon elektoratu tego rządu.
k214 / 46.77.124.* / 2015-02-14 13:04
dobre dołożą 50% wiecej do splaty , chyba kredytobiorcy musielby sie z h.mi na lby pozamieniac, Oczywiście mozna to zrobic z automatu dla wszyskich a to ozncza zamieszki, rozruchy, tlumienie demostracji sila, koniecznośc wprowadzenia stanu wojennego w dalszej kolejności rewolucje lub zamach stanu następnie ucieczka /rozstrzelanie ?(zależy czy rewolucja czy zamach stanu i czy im się uda) obecnego nierzadu i oczywiscie plądrowanie i palenie banków :-) a jeszcze jakby sie dalo prezesow powylapywac o to by bylo ......
kotlet111133 / 178.42.231.* / 2015-02-14 14:37
W naszym kraju wszystko jest możliwe!
NAWET PRZYMUSOWE przewalutowanie po kursie 4,5.I nikt pomocnej ręki nie wyciągnie do kredytobiorców.Mało tego jeszcze będą się dumni że rozwiązali problem z kredytami.
zgredzik / 90.193.231.* / 2015-02-14 13:03
nie powinny banki zadnych kredytow nikomu udzielac do czasu a kredytobiorca nie nauczy sie czytac i rozumiec co podpisuje i zanim to zrobi to niech kupuje za gotowke
kanty81cd / 90.193.231.* / 2015-02-14 15:55
nawet jak przeczyta to przy jeszcze pozostalym niestety u wiekszosci socjalistycznym typie myslenia nic z tego nie zrozumie
0,0000 / 90.193.231.* / 2015-02-15 16:08
a jak ma to zrozumiec jak edukacja to dopiero w 4-ej setce rankingu na Swiecie?

Najnowsze wpisy