Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Wyświetlaj:
zabujcakomaruffffff / 188.252.17.* / 2015-02-14 08:31
Te pozwy zbiorowe to śmiech na sali i kolejna próba dojenia ludzi mających pętlę na szyi. Dla przykładu: Kancelaria X prowadzi zapisy osób na pozew zbiorowy przeciwko bankowi Y. Chcą uzbierać min 50 osób i wtedy koszt jednostkowy wyniesie 1600 zł - daje to kwotę na starcie 80000 zł. Kancelaria inkasuje pieniądze i..... może już nic nie robić. Oczywiście napisze pozew i go złoży w sądzie, wpisowe do sądu oczywiście muszą opłacić klienci. Sprawa do łatwych nie należy więc trwa od 2-3 lat. W tym czasie przewijają się biegli, odbywa się kilka rozpraw, kancelaria pisze do każdej rozprawy po 1 piśmie.
W końcu dochodzi do finału - jeśli przegramy musimy zapłacić ok 50.000 kosztów zastępstwa procesowego co na łepka daje 1000 zł + koszty procesu (nie do oszacowania)jeśli wygramy wówczas kancelaria inkasuje 40-50.0000 zł kosztów zastępstwa procesowego. My nie dostajemy nic, jedynie wyrok, którego sentencja może nie być jednoznaczna i mówi np o tym że owszem zapisy w umowie były niedozwolone ale nie podaje co bank ma z tym zrobić. Wtedy kancelaria X mówi że trzeba złozyć kolejny pozew w którym trzeba określić szczegołowo żądanie i wszystko zaczyna się od poczatku czyli: wpłata 1600 od łepka itd itp. I kto tu będzie zarobiony?????
Mi zostało 20, ale miesięcy do końca i mam ich głęboko w dup...... Jak skończę spłacać to nie jeden raz ale dwa razy w roku bedę robił sobie z rodzinką wakacje w tropikach
mikr23 / 212.14.63.* / 2015-02-14 08:17
skoro banki tak bardzo chcą zmienić kredyty z franków na złotówki to widocznie mają problem z nimi. Chcą wmówić, że pomagają a tak naprawdę to udzielone kredyty straciły pokrycie w zabezpieczeniach. Ja mam kredyt we frankach i nie zamierzam go przewalutować.
kotlet111133 / 178.42.231.* / 2015-02-14 08:20
a co jesli bedzie to obowiązkowe?moga taką ustawę w jedną noc wykonać
olobol / 178.42.231.* / 2015-02-14 08:13
BŁAGAM NIE GLOSUJECIE NA PO!!Wiem ze kazdy ma inne poglądy ale w tym przypadku ważą się nasze losy i losy naszych dzieci które bedą tkwić w tym lichwiarskim bagnie!Nikt z mojej rodziny i znajomych nie bedzie glosowac na PO-rolnicy górnicy równiez,wiec jesli Po wygra to bedzie fałsz wyborów.A wtedy to juz tylko emigracja!
lolo493 / 188.112.38.* / 2015-02-14 10:02
To na kogo głosować?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
:)500 / 83.5.224.* / 2015-02-14 08:30
olobol bo co?? bo kredyt we frankach wziąłeś i ja mam nie głosować na PO z tego powodu??? W moim otoczeniu rodzina i znajomi wszyscy są za PO. BO TO MNIEJSZE ZŁO NIŻ TE KACZYŃSKIE Z MACIARAWICZAMI płaczkami o katastrofę smoleńską. żygać mi się chcę jak widzę większość PISowców i przełączam na inny program. Mam nadzieję, że wygra PO!!! A prezydentem będzie Komorowski już w 1 turze - to przynajmniej Państwo zaoszczędzi kasę na wyborach. A te pieniądze niech pójdą na jakiś szczytny cel!!!
olobol / 178.42.231.* / 2015-02-14 09:26
Ta prosba tyczyła sie tylko do tych co wzieli kredyt we frankach a widocznie nie do Ciebie,mzesz sobie spac spokojnie i glosowac na Komorowskiego-tylko zastanów sie czy bedziesz mogl spacerowac po lesie-polskim lesie
:)500 / 83.5.224.* / 2015-02-14 09:56
A czy ci Komorowski nad głową z tasakiem stał i Cię zmuszał do podpisania kredytu??? Generalnie Prezydent to funkcja bardziej reprezentacyjna. Bardziej stosownym było by się zastanowić nad rządem....
olobol / 178.42.231.* / 2015-02-14 10:16
jakos w Niemczech nie słychac o problemie frankowym-tam porostu prezydent i rzad stanowczo zabronili takich praktyk-wiedzieli czym to sie moze skonczyc.Czyli bronią swoich obywateli-przeciez u nas tez tak moglo byc.Tylko u nas było odwrotnie-na czas przyznawania kredytów frankowych podniesli oprocentowanie kredytów z złotówkach czyli utrudnili wzięcie kredytu w polskiej walucie.A ztego co wiem kredyt w rodzimej walucie powinien byc zawsze nizej oprocentowany niz w obcej.
Poczytaj sobie czym sie zajmował dziadek Komora,moze to Ci rozjasni sytuacje.Nie wiem skad tyle podziwu dla niego.
Maria373 / 83.6.87.* / 2015-02-14 10:54
Nie tylko w Niemczech, ale też w bliższych nam Czechach. To my padamy na ryj przed światowa finansjerą i klerem. Chory kraj.
:)500 / 83.5.224.* / 2015-02-14 08:13
Przy braniu jakiegokolwiek kredytu trzeba było zastosować najprostszą na świecie zasadę - ile finalnie za ten kredyt zapłacę - kupić zwykły kalkulator w kiosku ruchu za 5,99 i policzyć ile zapłacicie. w złotówkach dało się wyliczyć, we franku nie - bo nie wiadomo po ile przez 30 lat liczyć franka. Nie dało wam to nic do myślenia. Wziąć na siebie na pół życia odpowiedzialność finansową nie wiadomo jaką !!! Ludzie !!! Czy widzieliście jakiegoś amerykanina który wziął kredyt w hrywnach ??? Niedouczone społeczeństwo europejskie które chciało być na przestrzeni 30 lat mądrzejsze od gospodarki rynkowej, spekulacji rynkowych, itp.... Może jakiś mądry frankowicz powie mi za ile kupię benzynę za 10 lat??? To takie samo wróżenie z fusów jak z tym kredytem. Tylko ja do roboty mogę jechać autobusem jak benzyna będzie kosztować 15zł za litr, a wyście kwity na pół życia podpisali. Bardzo dobrze, że Banki muszą wziąć pod uwagę opinie innych jeśli mają zastosować jakkieś ulgi da jednej grupy klientów.
crista / 83.9.217.* / 2015-02-14 09:06
Nie wiesz, o czym piszesz. Kosztu kredytu w złotych też nie sposób było policzyć. Ze względu na nieznaną i nieprzewidywalne oprocentowanie w ciągu 30 lat, które w przypadku kredytów złotowych było i jest znaczącym składnikiem raty. W tamtym czasie to frank wydawał się zdecydowanie bardziej przewidywalny. Nikt nie przypuszczał jednak, że wszystkie te "kredyty" frankowe to żadne tam kredyty, tylko wielki skok na kasę w szczegółach zaplanowany przez banki.
:)500 / 83.5.224.* / 2015-02-14 09:52
mądry polak po szkodzie, tyle mogę ci podpowiedzieć, wiem o czym piszę bo mam hipoteczny kredyt złotówkowy, i wiem ile spłaciłem i ile mi zostało jeszcze do spłaty...
UMĘCZONY PRZEZ PKO BP / 83.20.115.* / 2015-02-14 07:59
Pozew zbiorowy przeciwko PKO BP S.A złożony do sądu w Krakowie przez Kancelarię,,BRONIEWICZ-PASIEKA" powinien rozwiązać problemy kredytobiorców w Polsce. Dołącz do grupy kredytobiorców ,którzy walczą o godne życie dla swoich rodzin.Dołącz do stowarzyszenia ,,PRO FUTURIS" w Krakowie, wzory pozwów i inne materiały dostępne na stronach kancelarii i PRO FUTURIS .ZBP-MF-NBP, KTÓRE REPREZENTUJE PIETRASZKIEWICZ-SZCZUREK-BELKA, TO KLIKA OSÓB POWIĄZANYCH BEZPOŚREDNIO LUB POŚREDNIO Z BANKAMI W POLSCE I REPREZENTUJĄ INTERES BANKÓW A NIE KREDYTOBIORCÓW ! POZWY ZBIOROWE DO SĄDÓW I ZAWIADOMIENIA DO PROKURATURY GENERALNEJ OBNAŻĄ LICHWIARSKIE ZAPISY W UMOWACH I,,MACHINĘ" OSZUSTW W ZAPISACH DOTYCZĄCYCH KREDYTÓW WE FRANKACH !28.02.2015 WARSZAWA PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM WIELKA MANIFESTACJA KREDYTOBIORCÓW ! NIE SIEDŻ W DOMU I NIE NARZEKAJ NA BANKI -DOŁĄCZ DO GRUPY I POKAŻ SWOJĄ SIŁĘ ,ŻE NIE JESTEŚ SAM PRZECIW LICHWIE !
warszawskie korki przez protestujących / 83.5.224.* / 2015-02-14 08:59
Goń się. W roku wyborczym wszyscy na stolicę??? A co myślisz że coś wygrasz??? Banki nie popuszczą zysków i tyle. Czytały gały co podpisywały???
PanJanek123 / 87.205.58.* / 2015-02-14 07:49
Ten pomysł tylko i wyłącznie ma na celu utopienia kredytobiorcy w jeszcze większym długu. To bank powinien się teraz martwić co zrobić z tymi nieruchomościami które już nie są wartę tych pieniędzy we frankach. Powodzenia Panowie z banków raczej nikt na te wasze bzdurne pomysły nie pójdzie.
fenster / 164.127.108.* / 2015-02-14 07:45
w kapitalizmie rządzi kapitał, czyli ... banksterzy. więc komu służy układ z Wiejskiej? "polski" rząd nie kiwnie palcem przeciwko banksterom
frankowicz / 83.20.115.* / 2015-02-14 07:26
Alibaba Pietraszkiewicz i siedmiu banksterów będzie się ,,zastanawiać " przez kilka tygodni jakby tu jeszcze wyrolować kredytobiorców ! Czasy baśni Pietraszkiewicz dawno minęły a realia są takie ,że odwiedzimy was w cieplutkich gabinetach ....Jeden szkopuł do rozwiązania ,gdzie ty i kolesie pomieścicie ot tak z milion ludzi ? Może ustalimy warunki spotkania 28.02.2015 r w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim ? Czekamy Pietraszkiewicz ,aha zabierz swoich siedmiu rozbójników ....
momo478 / 159.180.103.* / 2015-02-14 06:30
Uwaga! Banki boja sie ze beda musialy doplacac do kredytow jak stopy zjada jeszcze w dol...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zsyłka / 83.25.197.* / 2015-02-14 04:08
Aha znaczy się idzie obniżka kursu franka i jest szansa na kurs w granicach 2,5 zł. Taka kwota nie jest dla banków zadowalająca, więc trzeba przewalutować, aby dalej kasa wagonami wjeżdżała do banków. Z niewielką tylko różnicą - nie po np. 0,84 %, a po 6,84 % odsetek. Walcie się złodzieje, ja nie przewalutuję ani jednego franka, będę spłacał do końca w tej walucie, a wy możecie mnie pocałować w d*pę. Drugi raz nabrać się wam nie dam, jeszcze tylko 12 lat mi zostało, a nie tak jakbyście chcieli kolejnych 25 !!! Fac ...
koniecniedługo / 188.252.17.* / 2015-02-14 08:12
Mi zostało 20, ale miesięcy do końca i mam ich głęboko w dup...... Jak skończę spłacać to nie jeden raz ale dwa razy w roku bedę robił sobie z rodzinką wakacje w tropikach
paluch / 208.114.121.* / 2015-02-14 02:20
Ilu z ponizej sie wypowiadajacych zlozylo pozew do sadu ??? Aktywnosc tylko w komentarzach to za malo !!!
luizka / 89.100.80.* / 2015-02-14 09:14
a ja dolaczylam wlasnie do pozwu zbiorowego przeciwko getin bankowi. co by nie bylo to wole walczyc w sadzie przeciwko banksterom niz czekac na jalmuzne od p pietr......... czy innych z knf czy bog wie skad bo nasza pani premier pluszkiem malym nie kiwnie , PO srancy
zloty347 / 88.156.241.* / 2015-02-14 05:38
Do jakiego sądu? Ludzie, podpisywaliście pliki dokumentów przy umowie o ryzyku kursowym. Teraz sądy, państwo ma wam dać - coś wam się w głowach popieprzyło. Ja mam kredyt w złotówkach, franków cze śmiali się jak go brałem to ja też chcę żeby mi ktoś dołożył do splaty
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kotlet111133 / 178.42.231.* / 2015-02-14 08:18
jak masz w złotówkach to siedz cicho i spadaj na inny wątek!
eloi / 91.189.219.* / 2015-02-14 07:50
Kolejny komentarz pracownika PR wynajętego przez banki, żeby oczerniać frankowiczow , wszystkie te płatne komentarze są w ten sam deseń. Postaraj się banksterze, za co ci płacą....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do złoty347 / 89.65.163.* / 2015-02-14 07:09
Czy ty jesteś aż tak głupi kto sie z ciebie śmiał? jeśli naprowdę masz kredyt w złotych to dobże wiesz że państwo ci bardzo pomogło moja rata wynosiła 2000 zł w momęcie podpisywania umowy po trzech latach płacę 1500 pieniaczu widać tu pisanie na zlecenie piszesz żeby ludziom namieszać w głowach tak się zkłuca polaków
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
paluch / 208.114.121.* / 2015-02-14 06:41
Kolezko, wziales kredyt X PLN + Libor/Marza itd i spalacasz wciaz X - liczba rat + Libor/Marza Tak wyglada kredyt w PLN. Kredyt indeksowany CHF na sume X + ryzyko kursowe zapewniane ze nie wiecej niz X + 20%X + Libor/Marza Latwo obliczyc ze wiekszosc kredytobiorcow fankowych ma w tej chwili do splacenia X - liczba rat splaconych + 60%X + Libor/Marza - widzisz roznice ??? Jezeli uwazasz, wciaz ze nadal to jest uczciwe, to przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz.
Frankie605 / 89.66.234.* / 2015-02-14 01:19
Czyli po staremu. Banki z bankami, związkiem banków i "niezależnymi ekspertami" bankowymi będą szukać rozwiązania wygodnego dla sektora bankowego, przede wszystkim:
- jak zamieść pod dywan niezgodność umów kredytowych z prawem polskim i nadal nie nie dać się przebić informacji wyrokach dotyczących klauzul zakazanych odnośnie indeksacji kredytów w CHF, ubezpieczeń pomostowych itp.- przez lata się udawało więc wspólnymi siłami banków może nadal uda się ukręcać łeb sprawie,
- jak zniechęcić tysiące kredytobiorców do pozwów zbiorowych,
- jak udowodnić, że ujemny libor nie zmniejsza marży, gdy w umowie jest napisane wprost, że oprocentowanie to LIBOR+marża - przewidziano wykład Pana Pietrasiewicza pt. "nowe zasady matematyki bankowej",
- jak poszczuć niefrankowców na frankowców wymyślonymi informacjami o horrendalnych kosztach wsparcia kredytobiorców z budżetu,
- jak udowodnić, że bank jest instytucją charytatywną,
- jak zastraszyć kredytobiorców odstapieniem od umowy żeby siedzieli cicho i spłacali,
- jak odwlec sprawę bez podejmowania żadnych decyzji do wyborów, po których znów rozpoczną się żniwa kredytowe,
donvic / 79.191.60.* / 2015-02-14 00:46
kolejna moja UWAGA

media głównie TVN24 i TVNBiŚ - przez 2 tyg brzęczały o franku - mieli news i sensację - a teraz od kilku dni cisza ani me ani bee - ktoś im zapłacił za wyciszenie sprawy ? rząd czy banki ? grupę ITI ktoś finansuje - banki - więc wymusiły tzw. "medialną ciszę"

jeśli się nie zorganizujemy to pozostaje nam tylko obwiesić się albo utopić w długach
krzyżak / 93.180.180.* / 2015-02-14 07:11
jak media milczą o pomocy to frank spada w dół,to może lepiej żeby milczały niż pisały bzdury jak to frankowiczom wszyscy chcą pomagać,tylko zasady matematyki przeczą tym wyliczeniom tzw.ekspertów

Najnowsze wpisy