Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Wyświetlaj:
donvic / 79.191.60.* / 2015-02-14 00:29
niech ktoś poda namiar na pozew zbiorowy wobec Raiffeisen Polbank

na pytanie o to kiedy bank uwzględni ujemny LIBOR Raiffeisen Polbank odpowiedział tak :

Szanowny Panie,

dziękujemy za wiadomość związaną z posiadanym przez Pana kredytem hipotecznym w walucie obcej CHF.

Pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności, powstałe na skutek dostosowywania systemów informatycznych banku do uwzględniania ujemnej stawki wskaźnika LIBOR w przypadku kredytów hipotecznych w walucie CHF. Proces ten został już zakończony i od 10 lutego bank rozpoczął wysyłkę poprawionych harmonogramów spłat kredytu. Wysyłka ta będzie realizowana jeszcze przez kilka najbliższych dni ze względu na skalę czynności. Raty kredytów dla harmonogramów spłąt wygenerowanych po lub w dniu 19.12.2014 roku, zostaną ponownie przeliczone przeszłe raty oraz bank dokona stosownych korekt.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do najbliższej placówki Raiffeisen Polbank lub do kontaktu z Centrum Telefonicznym pod jednym z numerów:
+48 22 549 99 99 //801-180-801

Z poważaniem
Tomasz Panasiewicz
Młodszy Specjalista ds. Telefonicznej Obsługi Klienta
Departament Centrum Kontaktu z Klientem
Raiffeisen Polbank
Al. Jerozolimskie 179
02-146 Warszawa

Jeśli ta wiadomość nie jest przeznaczona dla Ciebie, uprzedzamy, że ujawnianie, kopiowanie, rozpowszechnianie lub korzystanie z niej oraz wszelkich załączników jest zabronione. Jeśli otrzymałeś tę wiadomość omyłkowo, prosimy o niezwłoczny kontakt z Centrum Telefonicznym oraz o usunięcie wiadomości ze swojego systemu wraz z wszelkimi załącznikami.
bea888 / 178.37.203.* / 2015-02-14 01:00
Kancelaria z Krakowa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
donvic / 79.191.60.* / 2015-02-14 00:25
aaa coś mi się przypomniało - nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii - ale uważam że banki dobrze wiedziały już w grudniu że szwajcarzy uwolnią kurs franka - skąd takie przekonanie - w grudniu minionego orku miałem propozycję od jednego z banków zaciągnięcia pożyczki - wszystko było dobrze do czasu - do czasu jak pan menager dopatrzył się w BIK kredytu indeksowanego w CHF - i co? nakazał doliczyć 20% - ryzyka kursowego - do raty - okazało się że w grudniu 2014 roku przewidywał że 1 chf będzie po 4,2 pln - wyśmiałem go - no cóż wtedy i teraz on śmieje się ze mnie

BANKI wiedziały dobrze o planach helwetów
wertmeda / 37.31.40.* / 2015-02-14 07:21
Bzdura. Od zawsze do raty kredytu w każdej walucie obcej bank licząc zdolność kredytową dodawał 20 %.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Innig / 89.73.122.* / 2015-02-14 00:42
Zgadzam się. Ja miałem znowu sytuacje, że bank zarządał ode mnie w październiku podniesienia wartości ubezpieczenia mieszkania, do kwoty tak wysokiej, że uznałem to za absurd. Kiedy frank skoczył na 5 zł - dokładnie tyle miałem kredytu... Nie uważam tego za przypadek.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oscartew / 77.100.196.* / 2015-02-14 00:21
az wierzyc sie nie chce ze rzad jak i banki maja kilkaset tys a z rodzinami ponad 3 mln w du..ie.. czekaja az temat sie rozmydli dziady ale my dzialamy! osobiscie zapisalem sie na liste z pozwami.. juz widze co bankowcy wymysla! buhaha! jak nawet tak kretynskiego pomyslu ktory zbytnio nam nie pomagal odrzucili??? smiechu warte! jesli nic nie pomoze to UPADLOSC KONSUMENCKA i po 3 latach bede czysty! przeciez nie bede 100 lat budy splacal gdy kredyt po 6 latach urosl 200 proc?? nie dam sobie zycia zmarnowac cwaniaczki.. a i wybory tuz tuz..pozdrawiam
donvic / 79.191.60.* / 2015-02-14 00:13
dzięki bogu idą wybory - ktoś - będzie musiał jakoś zadziałać
- wg. nie można mówić o przewalutowaniu tylko o ODINDEKSOWANIU
- kredyty były i są złotówkowe - czas by banki przestały okłamywać ludzi
- jest tak jak mówi putin że ruskich nie ma na ukrainie - a czołgi - a ciężka artyleria - a grady co zestrzeliły holenderski samolot z cywilami - a amunicja - a żywność
- a wszyscy wiedzą że oni tam są i mordują Ukraińców
- zróbmy jakąś pikietę pod sejmem bądź urmem
Rammstein / 203.88.94.* / 2015-02-14 00:29
Po pierwsze nie holenderski samolot tylko Malezyjski. Po drugie skad wiesz kto zestrzelil, byles tam?? Widziales czy tylko powtarzasz co TVN powiedzial? Czy moze wierzysz w komisje ktora to bada zlozona glownie z ukraincow? Ukraincy sami sie morduja. Na wlasne zyczenie.
Nie masz pojecia co sie dzieje a powtarzasz rewelacje z Telexpresu.
donvic / 79.191.60.* / 2015-02-14 00:52
masz rację samolot był malezyjski ale większość ofiar to holendrzy - a propos tego kto za tą tragedię odpowiada to jest pewne na 100% że to żołnierze rosyjscy wysłani na ukrainę przez putina - koleżka broni ruskich bo jest rosjaninem czy agentem putina w Polsce ?
Innig / 89.73.122.* / 2015-02-14 00:49
Krasnali też nikt nie widział a niektórzy wierzą... Nie spotkałem jeszcze nikogo kto by pamiętał jak się rodził, a jednak wierzą, że był taki moment. Ciekawe?
OTTO_WON / 88.199.97.* / 2015-02-13 23:38
Dnia 15.01.2015 wszystkie kredyty "denominowane" we Franku stały się lichwą!!! LUDZIe ! NIE DAJCIE NABRAĆ NA ŻADNE "STRATY" DROBNYCH INWESTORÓW CZY TEŻ "DROBNYCH CIUŁACZY"!!! NIE MA TUTAJ ŻADNEJ WINY KREDYTOBIORCY JEŚLI JUŻ TO WINIEN JEST KARTEL BANKOWY ORAZ PAŃSTWO KTÓRE NA CZAS NIE WYEGZEKWOWAŁO USTAW ANTY-LICHWIARSKICH ANTY-MONOPOLOWYCH I ANTY-TRUSTOWYCH DOPUSZCZAJĄC DO PODSUWANIA OBYWATELOM DO PODPISU UMÓW PROWADZĄCYCH W PRZYSZŁOŚCI DO ZAKAZANEJ PRAWEM LICHWY!! - TAK WIĘC STAŁO SIĘ: Z DNIEM 15.01.2015 UMOWY TE STAŁY SIĘ NIEZGODNE Z OBOWIĄZUJĄCYM W CYWILIZOWANYM ŚWIECIE PRAWEM!!! PROSZĘ NIE DZIELIĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI NA PÓŁ i NIE OPOWIADAĆ ŻE BANKI PONIOSĄ JAKIEŚ STRATY!!! BANKI NIC NIE STRACĄ PRZEWALUTOWUJĄC KREDYTY TYLKO I WYŁACZNE PO STARYM TJ. Z DNIA PODPISANIA UMOWY KURSIE FRANKA I NALICZAJĄC SOBIE DOPŁATY WYNIKAJĄCE Z NALICZONEGO WSTECZ OPROCENTOWANIA TAK JAKBY KREDYT OD POCZĄTKU BYŁ WZIĘTY W ZŁOTÓWKACH !!! RZECZ OCZYWISTA ŻE PRZYJĘTE DO TYCH WYLICZEŃ OPROCENTOWANIE MUSI BYĆ KORZYSTNIE NISKIE DLA KREDYTOBIORCY GDYŻ W TYM WYPADKU BADANE WSTECZNIE RYZYKO JEST PRZECIEŻ UJEMNE :)))))) - BANKI I TAK "SWOJE ZAROBIĄ" CO WIĘCEJ TEN "ZAROBEK" ZOSTANIE NALICZONY I WPŁACONY IM JEDNORAZOWO -GOTÓWKĄ LUB W POSTACI TRANSZY Z PROPONOWANEGO W ARTYKULE KREDYTU POMOCOWEGO.
nikaoska / 89.66.25.* / 2015-02-13 23:21
Przecież ryzyko walutowe rozkłada się na cały okres kredytowania i nikt nie ma prawa mi kazać dopłacać różnicy z dnia dzisiejszego gdy frank stoi tak wysoko. Za kilka miesiecy czy lat tej różnicy może nie być. Proszę usrednic kurs franka ze wszystkich lat splacania oraz urealnic wartość rynkowa mieszkania w danym okresie a nie tej tej sprzed lat.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
daroski / 2015-02-13 23:19
Tak śpieszcie się banki bo tylko za rządów Platformy obywatelskiej możecie potopić frankowiczów.
Olo 7704 / 82.160.136.* / 2015-02-13 23:14
U mnie po uwzględnieniu ujemnego oprocentowania i obniżeniu spreadu rata wyszła o 27,- PLN niższa niż w styczniu. Spłacany kapitał podniósł się o 22 franki, a odsetki spadły o 56 franków. Nie narzekam I nie płaczę. Świadomie brałem kredyt w CHF i teraz, kiedy banki lekko się ugięły, jestem zadowolony. Odsetki spadły mi o połowę, Spłacany kapitał wzrósł. Nawet gdyby rata wzrosła mi o 100-200 PLN miesięcznie, to mnie nie przewróci, a wiem, że przez 7 lat trochę na tym oszczędziłem. Brałem kredyt pod koniec 2008, już po sporym wzroście kursu. Nie chcę żadnych zmian.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
boro78 / 37.152.19.* / 2015-02-13 23:31
Tez mam kredyt we frankach i mógłbym sie zgodzić z tobą , że sytuacja sie nie pogorszyła tylko przy założeniu że masz zamiar spłacać kredyt przez następne 30 lat i w tym okresie nie nastąpi już żadne trzęsienie ziemi . Natomiast nie wygląda to już tak wesoło jak chciałbyś wcześniej spłacić kredyt lub np był zmuszony sprzedać nieruchomość . Wtedy okaże sie że przy obecnym kursie CHF masz do spłaty 150% pierwotnie zaciągniętego kredytu - pomijając to ze juz go spłacasz 7 lat . i tu chodzi właśnie o taki problem z tymi CHF . Wielu ludziom nie opłaca sie sie tego spłacać i lepiej jest ogłośić upadłosć
Olo 7704 / 82.160.136.* / 2015-02-14 00:09
Wiesz, u mnie jest trochę inna sytuacja, bo budowałem dom i kredyt stanowił 30% jego wartości. Teraz jest to jakieś 43%, wiec w moim przypadku nie ma tragedii.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
CHFowicz / 46.205.204.* / 2015-02-13 23:21
A jak CHF wzrośnie do 6 zeta? Nie mów, że nie, bo jakby Ci ktoś w 2008 powiedział, że wzrośnie do 4,30 też byś nie uwierzył ;)
Innig / 89.73.122.* / 2015-02-14 00:47
Dokładnie. Nikt w tym kraju nie liczy. Tylko jak kogoś stać - to ma gest. A co? - pan zapłaci sobie za ten kredyt dwa razy więcej niż powinien. Ale i tak powie, że ma taniej, i że jeszcze mu się opłaca...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xxxxxxxxxxxxxxxm / 46.215.36.* / 2015-02-13 23:11

Jakubiak mówił, że za sytuację powstałą w związku z kredytami we frankach odpowiadają zarówno banki, jak i kredytobiorcy

A to ci heca! Nie rozumiem wobec tego po co bankom całe działy oceny ryzyka kredytowego, nie rozumiem dlaczego banki wydawały negatywne decyzje kredytowe (brak zdolności kredytowej) dla kredytów złotowych i proponowały klientom kredyty walutowe w tej samej kwocie (tym razem klient miał zdolność kredytową).
Ludzie nie wolno traktować wam banku jako partnera. Pamiętajcie, że macie do czynienia z WROGIEM, który ma dokładnie przeciwne interesy od klientów.
frankowicz / 89.66.29.* / 2015-02-13 23:10
działania banków - obniżyli mi ratę o 2 franki (słownie: dwa franki) :)))

untouchables
też ekonomista / 46.205.204.* / 2015-02-13 23:00
Szanowni Państwo,
Zamiast liczyć na to, że Złoty się umocni, zastanówmy się co decyduje o wartości polskiej waluty?
Dlaczego od naszego wejścia do Unii złoty się umacniał? Przede wszystkim dlatego, że poza dotacjami unijnymi zachodnie koncerny budowały swoje montownie i przejmowały polskie fabryki. Musiały więc zamieniać euro/dolary na PLN. To powodowało, że złoty był kupowany i wzrastała jego wartość do głównych walut. Zamykano u nas produkcję finalną, dającą wielkie marże, polskie marki zastępowano zagranicznymi, za które polskie oddziały musiały i muszą płacić opłaty licencyjne (legalny sposób wyprowadzania pieniędzy z Polski), wszyscy robimy zakupy w Biedronkach, Lidlach i Tesco, a wydane tam pieniądze tylko częściowo wracają do polskiej gospodarki. Znaczna część jest zamieniana na euro/USD i transferowana do zagranicznch właścicieli. Nasze rządy tylko mówią, że należy postawić na nowe technologie i naukę, abyśmy mogli mieć w Polsce polski przemysł i fabryki (nie mylić z zagranicznymi montowniami), ale nie robią nic w temacie, aby to zrealizować. Ostatni kryzys przetrwały nie te kraje, które żyły z pośrednictwa w handlu czy usługach (Islandia, Irlandia czy Hiszpania), ale kraje, które mają u siebie silny przemysł jak Niemcy i WLK Brytania. Nam udało się w miarę suchą nogą przejść przez kryzys dzięki znacznemu osłabieniu złotego i tym licznym montowniom wykorzystującym tanią siłę roboczą, które w przypadku zbliżenia się np, Ukrainy z UE bardzo szybko zostaną tam przeniesione. Nie ma zatem żadnych ekonomicznych przesłanek do umacniania się złotego do innych walut i nie ma co się oszukiwać: prawdopodobieństwo franka za 5 lat po kursie 2 PLN jest 5 razy mniejsze niż franka po 6 PLN. Ot taka smutna prawda.
rege979 / 92.145.73.* / 2015-02-13 22:57
Juz pomagają
400 złotych więcej do płacenia. Dzięki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rege979 / 92.145.73.* / 2015-02-13 22:59
No i bym zapomniał podać jaki bank
Zachodni
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Asfalt. / 83.163.65.* / 2015-02-13 22:48
Pietraszkiewicz -co? p*****....l sie .Spotkamy sie w sadzie .
nika232 / 89.66.25.* / 2015-02-13 22:43
Co za idiotyzm, przecież 8 lat temu moje mieszkanie jako to w stanie surowym było mniej warte niż obecnie na rynku wtórnym. Obecnie więc musialabym wziąć kredyt wyższy niż kiedyś. Kwota do przewalutowania zaciagnietego kiedys kredytu nie ma się nijak do obecnej wartości rynkowej mieszkania. Przewalutowywac po obecnym kursie i splacanie od nowa kredytu w zł plus drugiego dodatkowego to zbrodnia w biały dzień. Nie mogę tego czytać bo mnie krew zalewa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy