Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Kredyty we frankach. Jest zapowiedź banków dotycząca rozwiązania problemu

Wyświetlaj:
Looooooooper / 31.61.131.* / 2015-02-13 22:38
F..k! Zlodzieje!!! Komunikat Bank Millen.... 12.02.2015 "Każda kolejna aktualizacja oprocentowania dokonana zostanie zgodnie z warunkami określonymi w umowie kredytowej i będzie uwzględniała właściwą stawkę LIBOR. Przy czym ze względu na brak podstaw prawnych do przyjęcia ujemnej wartości oprocentowania, nie może być ono niższe niż zero." Czyli mimo ze umowa mówi wyraźnie LIBOR+MARŻA to itak poniżej 0 nie zejdą!!!!! I ja się pytam gdzie są instytucje które maja chronić obywatela i stać na straży prawa!!!
opl / 83.27.147.* / 2015-02-13 22:33
zobaczymy - na moje oko nic sensownego nie zaproponujecie LICHWIARZE
diokyre / 91.189.219.* / 2015-02-13 22:09
Jedyna sprawiedliwa i rozsądną propozycja to przewalutowanie po kursie z dnia podpisania umowy. Nie sądzę, żeby banki zaproponowaly to rozwiązanie. Może je tylko skłonić ku temu widmo pozwów zbiorowych. Ludzie konsolidują się w necie, są pozwy z podziałem na banki. Lawina rusza. Mam interpretację prawna umów znanych radców prawnych i umowy mają nielegalne zapisy. To przekręt stulecia. Tylko widmo pozwów zbiorowych moze skłonić banki do propozycji przewalutowania. Wszystkie inne propozycje są pozorne i mają za zadanie odwrócenie uwagi, ze umowy są nielegalne. Ja juz nigdy nie skorzystam z karty kredytowej, pożyczki, żadnych lokat, wybieram kasę z banku. Żadnych kontaktów z tą instytucja. W moim odczuciu wizerunkowo polegli i nie pomogą żadne agresywne reklamy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
yulo / 89.65.59.* / 2015-02-13 22:31
Popieram, oddałem wszystkiego karty i zabrałem większość kasy z banku..zostawiłem troszkę na drobne przelewy, gnojom z banków twardo mówimy NIE!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
vvl / 194.169.228.* / 2015-02-13 21:58
A od mojego kredytu wypad złodziejuchy! Wziąłem 200 tys PLN w CHF i wypad bo jak mi przeliczą to nie oddam jak teraz 400 tyn PLN, a 600 tys PLN.
Mochmedwielkipalac / 77.237.5.* / 2015-02-13 22:05
Płacić, jak brał, za tą kasę to bym se duzy pałac wybudował do dziś. A ty? Spłacić nie umie? HE he
gnoićbanki / 89.229.79.* / 2015-02-13 21:56
Tylko pozwy zbiorowe albo indywidualne sprawy w sądach nauczą s********** bankowych jak należy traktować klientów.
vvl / 194.169.228.* / 2015-02-13 21:54
A od mojego kredytu wypad złodziejuchy! Wziąłem 200 tys PLN w CHF i wypad bo jak mi przeliczą to nie oddam jak teraz 400 tyn PLN, a 600 tys PLN. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

bv1909 / 176.102.183.* / 2015-02-13 21:48
Jaka strata banków?! Co oni notorycznie pie.rzą?! Do tej pory banksterzy obłupili się na tych pseudowalutowych kredytach (bo to kredyty w PLN indeksowane do kursu CHF, a NIE żadne walutowe!) kilkadziesiąt miliardów złotych, wielokrotnie więcej w porównaniu do zwykłych złotówkowych kredytów hipotecznych. Wyliczają z powietrza hipotetyczne "straty" - biorąc jako wskaźnik aktualny kurs CHF. A sami nie wiedzą, jaki on będzie za rok czy za 5 lat. Żadnych franków przy udzielaniu tych kredytów nie było, to mega przekręt, po prostu wcisnęli Wam toksyczny instrument finansowy - podobnie jak wciskali przedsiębiorcom opcje walutowe. Umowy kredytowe kredytów pseudowalutowych zawierają niedozwolone klauzule i są one podstawą do skutecznej walki przed sądem! Z banksterami można wygrać i do tej pory wielu osobom to się udało. Te umowy są do podważenia, więc do dzieła, ludzie! Oby nie było już dla Was za późno ze względu na przedawnienie roszczeń - do czego dla wielu z Was już całkiem blisko. Bierzcie sprawy w swoje ręce, bo na niczyją pomoc liczyć nie możecie. Co najwyżej obniżony na kilka miesięcy spread, który i tak jest nielegalny i choćby za to można pozywać banki. Złodzieje będą Was przez ten krótki czas po prostu odrobinę mniej okradać. Cóż za dobroduszność z ich strony!
donvic / 79.191.60.* / 2015-02-13 23:58
zgadzam się w 100% - kredyty hipoteczne są w złotówkach a jedynie są indeksowane CHF - banki widzą "franki" tylko przy spłacie - całe ryzyko związane z kredytem przerzuciły na kredytobiorcę wrabiając go w instrument finansowy "dźwignię" opartą na obcej walucie w naszym przypadku we "franku" - ktoś za to musi beknąć - a propos strat - skoro bank nie widział "franków" ani ja ich nie widziałem - bo kredyt był złotówkowy i ten od kogo kupiłem otrzymał złotówki za zbytą mi nieruchomość - to ktoś tu kogoś kręci i mami - a propos "naiwniactwa" - banki badały tzw. zdolność kredytową i okazywało się że złotówkach to nie mamy zdolności ale o dziwo "we frankach" tak w ten sposób wymuszając zaciąganie tych pseudo "frankowych" kredytów - a propos ryzyk - walczę z bankiem o uwzględnienie ujemnej stawki LIBOR - nie wiem czy mi się uda - bez wsparcia państwa w tej kwestii obawiam się że będzie ciężko - tak samo jak z oprocentowaniem kredytu - na które składa się = LIBOR + MARŻA - więc jak LIBOR będzie na tyle niski że wchłonie MARŻĘ to uczciwym jest stosowanie ujemnego oprocentowania - banki podnoszą że kredyt jest po to by na nim zarabiać - więc niech spojrzą na "zarobek" - odsetki całościowo - wtedy okaże się że są na "+"-sie - musimy się organizować i występować z pozwami zbiorowymi - w umowach jest jak się teraz okazuje dużo tzw. klauzul niedozwolonych - państwo powinno pomóc w tym by banki przestały nas łupić i okradać w majestacie prawa - czyli muszą stosować ujemny LIBOR i kurs średni NBP a nie ospredowany CHF gdzie banki mają dodatkowy zarobek - nie ma co przewalutowywać - a jeśli już to po średnim kursie NBP z dnia indeksowania kredytu na CHF w dniu jego zaciągania - wszelkie gadki że pomaga się jednym a nie drugim są praktyką zmierzającą do skłócenia ludzie ze sobą - i podzielenia na tych co zarobili i nie - jeśli ktoś dostawał kredyt złotówkowy znakiem tego miał tzw. zdolność - my jej nie mieliśmy - aaa i jeszcze jedno banki i banksterzy powinni oddać tzw. bankowe tytuły egzekucyjne - i jeszcze jedna mała uwaga w usa bank może rościć sobie prawa jedynie do wysokości wartości nieruchomości a u nas - zbankrutujesz - sprzedadzą nieruchomość za bezcen a człowiek nadal będzie miał kasę do oddania dla banksterów i będzie niewolnikiem do końca życia - niech ktoś poda namiar do pozwu zbiorowego
rodert / 46.77.124.* / 2015-02-13 21:48
Mam propozycję jeżeli wszyscy frankowicze kupią Franki i spłacając ratę w banku w gotówce zarządają wydania reszty (jeżeli się taka należy) również w gotówce banki będą miały problemy. Przerabialem to i nigdy nie mogłem dostać reszty we CHF zawsze proponują przelicznik na złotówki lub nadpłatę. A jakby się uprzeć i zarządac franków. Co o tym myślicie? Wydaje mi się ze było by to kosztotwórcze dla banków
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lityk / 164.127.108.* / 2015-02-13 21:39
banksterzy finansują "układ", dlatego "układ" ich nie ruszy. a układ to niestety cała nasza obecna klasa polityczna. bieda nam.
Frankowicz / 37.7.0.* / 2015-02-13 21:38
PO - 8 głosów mniej w mojej rodzinie a kredyt jest 1. Pomnóżcie teraz 550 000 kredytów przez ok. 6 (czyli małżeństwo + ich rodzice) daje nam to 3 300 000 głosów mniej na PO a więcej dla PIS-u.
CIERPLIWY / 217.99.104.* / 2015-02-14 00:00
Czegos tu nie rozumie.Tyle ludzi psioczy na PO,a poparcie im rośnie. Tyle afer i przekrętów,dalej rośnie. Przestannimy tylne mówić i zróbmy to przy wyborach. Ktoś powiedział dlaczego na PIS,a nie na inną partię. Ano dla tego,że to musi być partia która będzie mogła rządzić sama.Tyle tylko,trzeba odrazu pilnować aby dotrzymali obietnic. Swoją drogą,wyborcy skoro mają prawo wyboru,to powinni też mieć prawo do zmiany tego rządu po np.roku gdy ich nie dotrzymują.FRANEK
anka11111111111 / 83.11.61.* / 2015-02-14 05:44
przypomnijcie , kto był u władzy w 2008 kiedy zaczal sie przekret z chf?
jajan / 85.221.224.* / 2015-02-13 22:27
A dlaczego głosy z PO na PIS dawać....lepiej na innych
jkjj / 46.186.66.* / 2015-02-13 22:24
wyp...laj hehe Obudzily sie lemingi hehe
Milus / 85.221.168.* / 2015-02-13 22:46
Zobaczycie co będziecie mieli ze zlotowkami za kilka miesięcy......śmiejecie sie z frankowiczow...
Mmm7 / 94.254.129.* / 2015-02-13 21:36
Co oni sie uczepili tego laskwego traktowania nas przez banki tj uwzgledniania ujemnego liboru? "Strasznie" zmniejszy im sie zysk - tylko ze w moim (i podejrzewam nie tylko moim) przypadku, po uwzglednieniu ujemn w go liborumarza spadnie z 3 na ok 2 procent A 2 procent od obecnej wielkosci mojego kredytu to wciąż duzo wiecej zlotych niz 3 proc od stanu poczatkowego mojego kredytu Abstrahując od tego czy banki splacajac nasz kapital odkupuja franki Marza to przeciez ich zysk za to na pewno nie kupuja frankow a przez istatnie 6 lat zarabiali na każdym z nas krocie Czemu nikt tego nie bierze pod uwage, a zamuast tego liczą straty bankow lub mowia jakie to one milosierne zgadzajac sie na uwzględnienie ujemnego liboru? 2 miesiące temu do tego doszlam u poprosilam bank o ulamkowe chociaz obnizenie marzy - miałam nadzieję, a teraz wiem ze oni maja nas gleboko....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dzidzia1408 / 185.56.211.* / 2015-02-13 21:36
mnie PKO-BP zastosowało ujemną marżę i obniżyło oprocentowanie o 0,06% a LIBOR został obniżony o 0,75% -śmiech na sali, z pewnością nie dam się przewalutować bo to czysta spekulacja walutowa co się teraz dzieje a Szwajcaria coraz bardziej się pogrąża i inwestorzy też to widzą. przy podpisaniu kredytu zabezp. się i mam zapisaną w umowie gwarantowaną marżę 0,7% przy przewalutowaniu na PLN. pozdrawiam
international / 164.127.108.* / 2015-02-13 21:36
kredyciarze wszystkich krajów łączcie się!!! bo banki już się połączyły ...
kiriago / 164.127.108.* / 2015-02-13 21:13
banki muszą kogoś łupić. czego nie zedrą z frankowiczów powetują sobie na złotówkowcach. w ostateczności ewentualnie zapłacą podatnicy. Banki to zbóje w białych kołnierzykach

Najnowsze wpisy