Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Nie wszystkie banki zrezygnują z niekorzystnych zapisów w umowach

Kredyty we frankach. Nie wszystkie banki zrezygnują z niekorzystnych zapisów w umowach

Wyświetlaj:
rd / 31.61.131.* / 2015-01-22 11:13
Morał z tej bajeczki jest taki: bank pomoże w ten sposób , że wydłuży okres kredytowania. Czyli kredytobiorcy będą spłacać raty (ciągle rozważania są o ratach) największe na jakie ich stać ni 10 nie 20 tylko na zawsze. Będziecie spłacać swoje 50m kw zawsze. I Wasi potomstwo też będzie spłacać. Plan niewolnictwa zrealizowany.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lefthand / 213.123.139.* / 2015-01-22 11:12
ciekawe co by zrobili gdyby wszscy naraz przestawli splacac kredyty, taki straj zbiorowy kredytobiorcow.
wszystki do paki nie wsadza
bochen61 / 83.15.241.* / 2015-01-22 11:12
Mam kredyt we frankach .Umowa z 2005. Frank 2,50 .W kilku cyfrach udowodnię braciom frankowiczom że nie ma co płakać tylko przypomnieć sobie co zrobiliście, z tymi franeczkami. Jeśli bank obiecał WAM że sfinansuje zakup mieszkania i jeszcze dołoży na mebelki to już powinno się zapalić w nakrętce słoiczka czerwone swiatełko ""mebelki bank kupował , ale dla siebie, żeby łatwiej pozbyć się "gó....a".
Tak jak wspomniałem kilka cyfr.
400 000 CHF XII 2005- 1 000 000
kupuje lokal użytkowy za 1 000 000
1 rata w CHF 2 500
przychód z lokalu w CHF 8 000
zostaje bez dotyku w CHF 5 500
10 lat nie byłem na wakacjach nie zmieniłem samochodu , nadwyżki chf odkładałem na rach w chf.Bydlak bank sprzedał się innemu koloesiowemu bankowi razem z całym dobytkiem. Niech ich szlak.Wtedy oddałem im zgromadzoną w chf nadwyżkę. Nowe rozliczenie .
2015 ( 1 chf -4 zł)
Rata spłaszczona w CHF 800
przychód z lokalu 5 000
zostaje 4 200

Na Bali i Maladiwach nadal nie byłem,
ale moje dzieciaki lub wnuki będą miały do mnie szacun że nie muszą wyjechać z kraju swoich przodków na zmywak do bydlków którzy wkręcają naród w różne pułapki.
Nie tylko z chęci zysków.
IM przyswietla jeden cel.Zniszczyć ten NARÓD.

PS.
Na rozmowie z doradcą bankowym - nowy wł banku.
zaproponowałem powtórzenie ruchu z 2005 r.
Bank nie finansuje zakupu lok użytkowych typu
przedszkole , dom opieki nad os starszymi,mieszkania.
Zapropowano mi kazdą kwotę ale na budowę marketu tylko jednej sieci.
Jeśli byłby to market rodziny " boch......pl" to nie ma szans na 1 zł.
Łatwiej by było gdybym był obcokrajowcem , a najlepiej jak bym chodził w czarnym dużym kapeluszu.
Czas na zrobienie porządku z tymi krwiopijcami.
Policzyłem.
Gdyby wypowiedzieć "wojne "jednemu z banków.
Przenieść swoje aktywa do innego jeszcze PL to po kilku miesiącach nie dzwonili by do was bracia Polacy a skomlali przed waszymi drzwiami jak bezdomni.
A propos bezdomych. Oni nie są bezdomnymi.Oni są ofiarami przekrętu.
Jeszcze jedna rada dla kredytobiorców.
Nie słuchać mediów bo doprowadzą was do szaleństwa, oto im właśnie chodzi.
CHCĄ WAS póścić z torbami albo zmusić do wyjazdu. Plan przewiduje że w kraju z skąd pochodzą potomkowie właścicieli banków będzie około 20 milionów obywateli, roboli.
Pozdrawiam Pana Janka.

ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ
japier / 37.7.14.* / 2015-01-22 12:05
Polaku Jakże Prawdziwy!
Liczby Twe nie kłamią! Po 5 latach ten parchaty kredyt powinien być dla Ciebie wspomnieniem. Miłym niezwykle.
w CHF:
8000 CHF/mies x 12 mies/rok x 5 lat = 480 000 CHF
Przekiwałeś ekipę z baczkami!

No chyba, że jest inaczej...
Powinieneś zatem zapamiętać na całe życie, że nie bez powodu są ich kamienice, a Twoje ulice.
Im się lejce nie mylą.

Dodam, że jak zmienisz auto i odwiedzisz Bali ONI też zarobią.

MalAdiwów nie żałuj. Tam nikt jeszcze nie był.
Marcin CHF / 83.23.58.* / 2015-01-22 11:12
DRODZY KREDYTOBIORCY W ZŁ!!! ODCZEPCIE SIĘ OD TYCH RAT!!! WSZYSCY MYŚLICIE ŻE KLIENT W CHF CHCE TERAZ ZAROBIĆ NA KREDYCIE- NIE WIEM DLACZEGO WY NIE JESTEŚCIE W STANIE ZROZUMIEĆ TEGO ZE KLIENTOWI CHF CHODZI GŁOWNIE O WYSOKOŚĆ KAPITAŁU DO SPŁATY A NIE WYSOKOŚĆ RATY!!!!! BANKI I RZĄD NIE POZWOLI NA TO ŻE NAWET JEŚLI DOJDZIE DO PRZEWALUTOWANIA TO ŻEBY KLIENT MAJĄCY KREDYT W CHF ZAPŁACIŁ TYLE SAMO CO KLIENT W ZŁ - TO JEST NIE REALNE !! ONI ZNÓW NAS NABIJĄ W BUTELKĘ ALE NIECH KAPITAŁ KREDYTU BĘDZIE PROPORCIONALNY SPŁATY KREDYTU W ZŁ.
JA NIE ZAUWAŻYŁEM ŻEBY KTOŚ KTO MA KREDYT W CHF NARZEKAŁ CZY ŻĄDAŁ POMOCY OD PAŃSTWA TAKA JAK TO OTRZYMUJĄ KREDYTOBIORCY W ZŁ PRZ "PROGRAMIE RODZINA NA SWOIM" CZY "MIESZKANIE DLA MŁODYCH" DLACZEGO NIE UDZIELANO KREDYTÓW Z TAKIMI PROGRAMAMI W CHF????
KPINA / 62.159.121.* / 2015-01-22 11:16
A CO MNIE TO OBCHODZI BRALISCIE A TERAZ PLACZECIE. WASZE RYZYKO, WASZ WYBÓR.MAM KREDYT W PLN DLATEGO ZE POMYSLALEM A WY CO BO TANIEJ I JAKOS TO BEDZIE, TO MACIE!!!!! Z JAKIER KUR...RACJI PANSTWO MAM WAM POMAGAC.
Marcin CHF / 83.23.58.* / 2015-01-22 11:36
WEŹ POD UWAGĘ TO ZE KLIENCI W CHF NIE CHCĄ ŻADNEJ POMOCY FINANSOWEJ OD PAŃSTWA TYLKO ŻEBY BANKI RACJONALNIE PODESZŁY DO SYTUACJI GDYŻ TO BANKI NAMAWIAŁY KLIENTÓW DO KREDYTÓW W CHF. UBOLEWAM ŻE NIE WZIĄŁEM KREDYTU W ZŁ ALE NIESTETY NIE NALEŻAŁEM DO GRONA LUDZI KTÓRYCH BYŁO STAĆ NA KREDYT W ZŁ. A POZA TYM JAK BY STOPY PROCENTOWE KREDYTÓW HIPOTECZNY W ZŁ ROSŁY A NIE MALAŁY, I NP DZISIAJ MIAŁBYŚ KREDYT NA 10% TO PIERWSZY BYŚ BYŁ KTÓRY ŻĄDAŁ POMOCY OD PAŃSTWA BO NA INNE ROZWIĄZANIE BYŚ NIE MÓGŁ LICZYĆ GDYŻ KREDYT MIAŁBYŚ W TEJ WALUCIE KTÓREJ ZARABIASZ !!!
Padree / 193.238.24.* / 2015-01-22 12:33
trzeba było brać w pln to by ci raty malały, jak płaciłem po 1800 miesiecznie to nik mi nie oferował pomocy bo stopy procentowe rosły nic nie narzekałem tylko płaciłem jedna prosta zasada zarabiasz w złotówkach bierz kredyt w złotówkach każdy stary bankowiec ci to powie !!!
jaa926 / 193.242.136.* / 2015-01-22 11:11
Ciekawe czy frankowicze oddali by swój zysk dla państwa za czas kiedy frank był w korzystnym dla nich kursie? na pewno nie. Nie pomaga się przedsiębiorcom w płaceniu ZUSU w zamian za stwarzanie miejsc do pracy nie pomaga się innym rodzinom w spłacie kredytów w złotówkach czemu wiecznie Ci frankowicze tylko biadolą i biadolą wiedzieli na co się decydowali każdy płaci sam swoje kredyty i państwo nie pomaga
eustachy880 / 66.249.81.* / 2015-01-22 12:22
Wiecznie to znaczy od ubiegłego czwartku? I czy frankowcy to też bym polemizował - głównie złotówkowcy jaka im się krzywda dzieje choć nic się nie wydarzyło i nie wydarzy, bo w rządzie mamy KUR*Y które nie wymogą nic na bankach. Węgry, Chorwacja jakoś dały radę szybko "wydać ukaz" w obronie finansów swoich obywateli (choć proporcjonalnie do wielkości kraju mniejszy % społeczeństwa miał u nich kredyt we frankach). Ale u nas jest Polska! Rząd woli bronić interesów banków niż obywateli, a poza tym drą się najgłośniej Ci co nie mają pojęcia o powadze sytuacji.

Pocieszam się tym, że karma wraca ;) Nigdy nie wiesz w co Ty się możesz wpakować w przyszłości, albo jeszcze lepiej - twoje dzieci. Mam nadzieję, że znajdą się w pułapce bez wyjścia, będą bezradnie chodzić od ściany do ściany, nie sypiać po nocach, zastanawiać się gdzie będą teraz mieszkać, co jeść, itd, a Ty będziesz wtedy spokojnie na to patrzył uśmiechając się pod nosem "wzieliście to płaćcie!"
Stańczyk / 83.8.111.* / 2015-01-22 11:11
Rząd razem z bankami robi z frankowiczów i złotówkowiczów idiotów!!! Nic nie pomaga i nic nie daje!!! Robi tylko wrażenie , że się troszczy i musi trwać jako rząd PO-PSL , bo stabilizuje ,bo jest gwarantem...tylko czego?!Ujemne stopy są od dawna i banki tego nie uwzględniają w ratach kredytu, łamiąc umowy!!! Skup franka przeliczanego na opłaty rat jest niebotycznie zawyżony!!! I co? Mamy pijar Kopacz i Piechocińskiego!!!A , jeszcze zatroskanie tzw. bankowców...Wybory tuż,tuż...
Bumelant001 / 89.70.203.* / 2015-01-22 11:11
Znaleźli se w kraju kolejny problem dzięki któremu lud pracujący miast i wsi będzie wciąż myślał że bez nich świat przeatał by istnieć. Problem w tym że bez nich już kolonizowalibyśmy Marsa a ludzkość nie znała by pojęcia głodu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zuzqa / 78.11.98.* / 2015-01-22 11:10
Przy zaciąganiu kredytu bank robi symulację spłaty. Raty równe, annuitetowe - jak kto chce Jestem pewna, ze wszyscy porównywali ratę we frankach z rata dla kredytu złotówkowego. Niewątpliwie większość zdecydowała się na kredyt we frankach z powodu dużo niższej raty. Różnica wynika z oprocentowania. I niweluje trochę ryzyko kursowe. Wiedzieli co biorą więc niech nie płaczą.
Nawet teraz kredyt w złotówkach oprocentowany jest na ok 4% w skali roku, kredyt we frankach ma stopę
artur_bielsko / 195.117.173.* / 2015-01-22 11:09
Mam już dość tej gadaniny na temat frankowiczów.Idealnym pomysłem jest propozycja przeliczenia kredytu na złotówki z dnia zawarcia umowy i zapłacenia przez kredytobiorców różnicy.Można zawrzeć umowę z bankiem i doliczyć ową kwotę do kredytu lub zapłacić jednorazowo.Proste uczciwe i zamykające temat rozwiązanie.Sam wziąłem kredyt w złotówkach przewidując takie sytuacje i uważam jakąkolwiek inną pomoc frankowiczom za nieuczciwe i będę wówczas domagał się również rekompensaty.
gość965 / 193.59.167.* / 2015-01-22 11:32
Też uważam to za uczciwe - przeliczenie po kursie z roku, w którym zawierało się umowę z doliczeniem różnicy.
romwel78 / 95.40.6.* / 2015-01-22 11:31
W 2008 roku jak brałem kredyt pani w banku powiedziała, że w PLN mi nie da bo nie mam zdolności tylko w CHF. Tylko mi nie mów, że mogłem nie brać bo jak każdy miałem marzenie wybudować dom, a nie wynajmować.A poza tym jak frank idzie w górę to ja płacę i to rozumiem a jak oprocentowanie spada to rozumiem, że bank także powinien obniżyć. A tak w ogóle to programy typu "rodzina na swoim" pomagały kredytobiorcom w PLN i nikt z frankowiczów nie domagał się rekompensat.
obyw / 83.27.197.* / 2015-01-22 11:26
chętnie bym skorzystał tylko jak na razie nie ma takiej opcji.
Pati173 / 195.117.224.* / 2015-01-22 11:08
A to kto tym co spłacają w PLN???
łz0432 / 77.252.66.* / 2015-01-22 11:07
Ja mam kredyt we Frankach i nie mam żadnej pomocy od Państwa. A osoby które pobrały kredyty tak zwane dla młodych rodzin . Albo mogą odpisać odsetki od kredytu przez 8 lat, albo mają kredyt rodzina na swoim tam też są korzystne warunki(kredyt hipoteczny w programie Rodzina na Swoim. Z wyliczeń Expandera wynika, że dzięki dopłatom, przez osiem kolejnych lat, można oszczędzać ok. 700 zł miesięcznie).
Gdzie ta sprawiedliwość!!!
misiekb0 / 180.255.241.* / 2015-01-22 11:28
A kto.ci kazal brac we frankach. Prawda jest taka ze nie ma znaczenia czy frank czy zlotowka. Jezeli pomaga sie frankowiczom to i powinno tym co maja w zlotowkach. A najlepiej nikomu. Kazdy wiedzial co robi biorac kredyt.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
232323 / 83.20.66.* / 2015-01-22 11:15
a ja mam kredyt hipoteczny w zlotowkach i nie korzystalem z jakis tam MDM i rodzina itp bo nie bylo i kur... NIE ZYCZE SOBIE POMOCY CWANIAKOM FRANKOWICZOM ...
Caldas / 2015-01-22 11:07
Właściwość (naturę) kredytu określa art. 69 Prawa Bankowego, zgodnie z którym przez umowę kredytu bank udostępnia określoną kwotę a kredytobiorca zobowiązuje się do jej spłaty w zamian za odsetki i ew. prowizję, zaś kredyt może być udzielony w walucie PLN lub w walucie obcej. Zatem klauzula indeksacja powodująca dziś niemal dwukrotny wzrost pozostałego salda zadłużenia znajduje się poza granicami natury. czy właściwości kredytu. Co więcej, w dobie największej popularności kredytów indeksowanych do franka (2006-2008) Prawo Bankowe w ogóle nie zawierało żadnych postanowień dotyczących możliwości indeksowania kredytów.
Pytanie więc, na jakiej podstawie prawnej banki udzielały kredytów indeksowanych do walut obcych, skoro Prawo Bankowe nie przewidywało możliwości udzielania takiego kredytu? Odpowiedź, że co nie jest zabronione jest dozwolone „nie zdaje egzaminu” w tym przypadku, gdyż kodeksowa zasada swobody umów właśnie tego zabrania ograniczając możliwość dowolnego ukształtowania treści umowy kredytu wskazaną powyżej właściwością (naturą) instytucji kredytu oraz treścią przepisów ustawy Prawo Bankowe, a zatem bez klauzul indeksacyjnych. Zgodnie z prawem bankowym bank nie jest uprawniony do otrzymania kwoty powyżej udostępnionego kapitału. Klient ma oddać wykorzystany kredyt ,odsetki i i prowizje zatem kwota powyżej kapitału, w ogóle nie może stanowić świadczenia wzajemnego kredytobiorcy.
MJR 25 / 88.156.87.* / 2015-01-22 11:50
100 000 franków w lipcu 2008 ok.2,00zł = 200 000zł
100 000 franków w styczniu 2015 ok.4,30zł =
430 000zł
ale to jest nadal 100 000 franków
pablooo290 / 66.249.81.* / 2015-01-22 12:04
No jakby nie do końca, bo jeszcze odsetki, spread i marża..
sss400 / 37.30.62.* / 2015-01-22 11:06
Ale przecież nadal jest to tani kredyt wg ekspertów. Ktoś wziął kredyt w frankach gdy był np. po 2,2zł (takich znam wielu), dzisiaj jest po ponad 4 i nadal jest wiara że dobrze zrobili bo to podobno nadal tanio. Libor może być ujemny tylko że wartość franka w stosunku do złotówki wzrosła 2 krotnie. Oczywiście dzięki takim zabiegom większość banków na tym straci co więcej pomogą ludziom w problemie - dobre a koniec tej bajki będzie taki "... że banki żyły długo i szczęśliwie"
olo67 / 37.190.154.* / 2015-01-22 11:05
Banki mają zejść z marży w zamian za obowiązkowe zmiany w umowie i wykupienie przez kredytobiorców polis ubezpieczeniowych oczywiście za pośrednictwem banków - koszt ok 2000-4000zł. rocznie.
Tak więc pakiet dodatkowych rozwiązań. Szczegóły mają pojawić się w najbliższym czasie.
Zarządy "niepolskich" banków mają w poważaniu polskich kredytobiorców i ich los jak również konsekwencje dla Polski. Banki boją się tylko uregulowań ustawowych dlatego to mydlenie oczu. Boją się tylko decyzji rządu a jaki rząd, każdy widzi.
leming / 195.38.12.* / 2015-01-22 11:05
Bank millennium stosuje nielegalne zapisy dot. klauzl indeksacyjnych i nikt mu nic nie robi czas przestać spłacać te kredyty żeby upadł ten złodziejski bank

Najnowsze wpisy