Forum Forum finansoweInne

Kredyty we frankach. Przewalutowanie uderzy w cały sektor bankowy

Kredyty we frankach. Przewalutowanie uderzy w cały sektor bankowy

Wyświetlaj:
frankowicz 2015 / 81.190.154.* / 2015-01-25 10:37
Cała Polska gospodarko: właścieciele prywatnych firm produkcyjnych małych i większych, firm usługowych: tych jednoosobowych i tych dużych !! Informuję Was, że jako posadający kredyt we frankach, mimo że stać mnie na spłaty większych rat ( na razie ) i tak będę do granic możliwości oszczędzał na wszelkich zakupach ponieważ nie wiem jaki kurs waluty będzie w przyszłości i ile muszę mieć pieniędzy, żeby nie pójść z torbami jak frank podskoczy do np 8 - 10 zł. Nie wydam żadnych pieniędzy na zbytki tzn: lepszą wędlinę w sklepie, lepszy kosmetyk, siłownię ( pobiegam sobie na powietrzu ) itp !!! POWODZENIA POLSKA GOSPODARKO !!!! JEST NAS OKOŁO MILIONA !!!! A PROBLEM NIE JEST PROBLEMEM SPOŁECZNYM ???? PROBLEMEM RZĄDU ????? CIEKAWE !!
jakitaki / 193.25.2.* / 2015-01-25 20:59
to ja jeszcze dodam tylko że kredytów jest ok 550 000 czyli dotyczy dobrze ponad 1,5 mln ludzi, którzy wydadzą ok 550 000*500pln co miesiąc mniej na konsupcję.
mam kredyt w PLN / 31.175.204.* / 2015-01-25 10:32
Gdyby frank był teraz po 1,6 zł to byście cwaniakowali i wyzywali kredyciarzy PLN. Jacy wy to nowocześni i jak się znają a ci co w złoty to frajerzy. Tak było np. w latach 2007 - I pol. 2008. Tysiące komentarzy kołnierzyków z korporacji szyderczo piszących o nas, bicie brawa gdy RPP podnosiła stopy procentowe i WIBOR rósł. My to pamiętamy i na żadną pomoc się nie zgadzam, skulić uszy po sobie i płacić Pan Czarnecki musi na was zarobić :) PS. Dlatego was niewielu popiera i nic nie zdziałacie
kjfsdl / 194.50.214.* / 2015-01-29 17:53
nie wiem z kim się zadajesz, i kim jesteś,
ale nie miałem i nie mam zamiaru nikogo "wyzywać". Również moi koledzy i współpracownicy tego nie robią. nie wcikaj tutaj kitu na siłe.
frank 2008 / 89.67.164.* / 2015-01-25 12:42
Jeżeli otrzymałabym wtedy ( 2008 rok ) kredyt w złotówkach to nie brałabym we frankach. Zdolność kredytowa we frankach była wyższa niż w złotówka o ile w złotówkach była !!!!! Teraz najwięcej głosu zabierają Ci co nie mieli problemów z kredytem i spokojnie mogli wziąć kredyt w PLN. Nie chodzi tu o to aby Państwo frankowiczom coś dało tylko o to aby pomogli wyjść z kryzysowej sytuacji ( np. kredyt 350 tys w 2008 na mieszkanie 50 m2 a teraz jest ponad 600 tys zobowiązania gdzie zdolności takiej teraz ludzie nie mają). Dobre rozwiązanie jest przewalutowanie i oddanie do banku (nawet w kredycie )różnicy wynikającej ze spłaty odsetek. Tak na marginesie kredyt to zobowiązanie + odsetki gdzie odsetki mogą być zmienne a zobowiązanie pozostaje niezmienne a tu zobowiązanie się zmieniło.
okapnik / 109.199.11.* / 2015-01-25 16:10
Jesli nie mialeś zdolności kredytowej w pln to na co liczyleś ?
Jesli godziles sie na 350 tys za 50 m2 mieszkanie-byles idiotą.
Karolina829 / 5.173.152.* / 2015-01-26 00:39
czarny PR opłacony przez Banki, ktore boją się, że za ich zachowania jak z Amber Gold będa musiały ponieść odpowiedzialnosc. My nie korzystalismy z kasyna, ale z instytucji nad którą jest KNF i Panstwo. Jesli oni jako fachowcy nie ocenili ryzyka i okreslali nasza zdolnosc finansową jako dobrą to czy ja miałam się na tym znać? Czy może mam się znac na ekonomii , prawie, medycynie i wreszcie swoim zawodzie ? To moze po co utrzymujemy te wszystekie, okazuje się zbędne instytucje mające miec niby nadzór ???
Barga / 93.159.189.* / 2015-01-25 10:58
Ty zawistny mały czlowieczku.. Takie komentarze pisali tacy jak Ty a nie większość uczciwych ludzi. Wiec sie teraz nie odszczekuj bo tylko potwierdzasz ze jesteś takim samym cwokiem jak oni wtedy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
K950 / 89.66.129.* / 2015-01-25 10:40
Nie rozumiesz, że części "frankowców" zwyczajnie nie stać już na wyższe raty. W krótkiej perspektywie widzę wiele upadłości konsumenckiej, utratę mieszkań i ich wzrost na rynku, co skutkować będzie rozregulowaniem tego i tak kiepskiego rynku. Nie ma sensu spłacać zadłużenia, które jest większe niż wartość zakupionego mieszkania. Wtedy to banki zaczną zabiegać o to aby uzyskać jakiekolwiek pieniądze.
Malbog / 31.182.247.* / 2015-01-25 00:00
Uważam, że powinno się ponosić odpowiedzialność za swoje wybory!! Ludzie, przecież to oczywiste, że kurs się zmienia.
Guzzarro / 212.91.11.* / 2015-01-29 17:15
Uważam, że zanim się wypowiesz w jakimś temacie to najpierw powinieneś nabrać podstawowego pojęcia o czym mowa. Twoja wypowiedź jaskrawo świadczy o tym, że nie rozumiesz tematu.
Voice 700 / 31.61.131.* / 2015-01-24 19:35
JEDEN WIELKI PRZEKRĘT INSTYTUCJI FINANSOWYCH I BANKÓW!!! zwykla zmowa cenowa w celu maksymalizacji zysków, celowe działanie które jest przestępstwem
liliaiiii / 81.190.156.* / 2015-01-24 19:20
frankowicze, pewnie wiecie, ale dla tych co nie wiedzą - jest niezła strona na facebooku "frankowicze mamy szanse wygrać z bankami". Pomocna. Dobre artykuły i informacje

Uczmy się :) i działajmy !

Pozytywnym aspektem tej okropnej sytuacji będzie ekspresowy wzrot edukacji ekonomicznej Polaków.
I dobrze, bo nie będziemy bezbronni.
Lim12 / 5.60.83.* / 2015-01-24 12:56
Jest wielce prawdopodobne że wiele komentarzy nawołujących do szczucia przeciw pomocy dla frankowiczów jest robiona za pomocą wyspecjalizowanych firm marketingu internetowego, aby rozbijać próby domagania się sprawiedliwości lub przedstawienia swoich racji w zrozumiały sposób dla ogółu Polaków. Przewaga tych działań polega na tym że sami frankowicze nie są w stanie skutecznie się zorganizować i na ogół nie zabierają głosu w dyskusjach tego typu. Pomaga w tym naturalne każdemu człowiekowi poczucie winy za podjęcie błędnych decyzji. Dotąd w cichości swoich domów starali się sprostać podjętym zobowiązaniom, (patrz niska niespłacalność kredytów frankowych). W interesie banków jest zachować status qwo stąd najprawdopodobniej te działania zmierzające do zagłuszenia zdroworozsądkowych głosów, których i tak jak na lekarstwo. Nie odbyła się żadna rzetelna debata o korzyściach i zagrożeniach z zarówno dla systemu bankowego, gospodarki jak i całego społeczeństwa. Banki nie zrobią nic aby zmniejszyć swoje zyski, politycy nie zrobią nic co nie opłacało by im się przy zbijaniu politycznego kapitału, społeczeństwo nie zaakceptuje niczego dopóki nie zobaczy społecznych kosztów (kolejne wyjazdy za granicę, rozbicie rodzin, kolejny gwałtowny spadek cen domów/mieszkań, wzrost kosztów zasiłków, wzrost samobójstw, postępujący nieubłaganie spadek zaufania do państwa). Polak przed szkodą g...i to wie każdy z znanego przysłowia.
freelanderre / 81.190.156.* / 2015-01-24 19:29
a słowo do tych firm i ludzi ( chyba Polaków? ) hejtujących na frankowiczów...:

Pamiętacie, że na ukraińskim Majdanie wielu policjantów w końcu odmówiło strzelania do swoich???

Mieli więcej do stracenia niż kasę - bo chyba życie...
freelanderre / 81.190.156.* / 2015-01-24 19:21
obawiam się, że masz rację
anean / 46.76.124.* / 2015-01-24 11:03
Jak ktos brał kredyt to po to aby kupić mieszkanie czy dom jak Bank płaił przelewem np.deweloperom za ten dom to w złotówkaxh nikt nie rozliczał w rzadnych transakcjah pieniędzy we frankah nikt ich nie widział na oczy. Przewalutowalam kredyt ze zł na franki zmieniając Bank i nowy Bank MIllenium spłacił moje zobowiązanie w Banku PKO SA przelewając złote PL a nie franki. Domagam się przewalutowania na złote bo jak Państwo może pozwalać na takie okradanie obywateli Banki już swoje na nas zarobiły
mega555 / 83.0.219.* / 2015-01-24 13:36
Trzeba było myśleć jak braliście kredyty we frankach. Ci co brali w pln płacili wiele lat dużo wyższe raty. To jest bezczelność robić dym każdy kto brał kredyt w walucie wiedział o ryzyku walutowym, a teraz biedactwa robią zadymę na cały kraj. Może jak złotówkowicze stracą pracę to też państwo im pomoże w spłavie??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Miłygość / 79.187.214.* / 2015-01-26 12:13
Oj mega555, ale z Ciebie nie wyedukowany obywatel. I po co ta zawiść. Wysokie raty we franku to cios w całą gospodarkę.
Być może pracujesz w firmie, która istnieje dzięki klientom prywatnym, więc pomyśl co będzie jak klienci przestaną kupować, bo będą musieli zapłacić za franka. Ponadto zastanów się logicznie kto dyma nas wszystkich. Jak to możliwe, że waluta poszła ponad 100% w górę?
Wszyscy powinniśmy przeciwstawić się takiej złodziejskiej polityce, a nie atakować siebie nawzajem.
dracena / 31.61.131.* / 2015-01-25 16:31
Aż żal czytać takie głupstwa. Niestety my jako Polacy many tyle zawiści w sobie, że aż się włos na głowie jeży . Psy ogrodnika cholerne. Ci co brali kredyt w złotówkach nic nie tracą ale żeby inni mogli żyć normalnie i normalnie dalej spłacać swoje zobowiązania to już nie. Trzeba zrobić wszystko żeby innym nie pomoc. Normalnie żygać mi się chce na te nasza polska mentalność, najlepiej utopić w łyżce wody żeby sąsiad nie miał przypadkiem lepiej. Ludzie opamiętania się! Nie róbcie z siebie takich prostak ów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ttt415 / 87.205.51.* / 2015-01-24 12:39
Mówisz o tym, że żadnych franków nie było jednak raty kredytu przez te kilka lat liczone były wg niższej stopy kredyt.jak dla franka!!! Wtedy to było OK?
hgd / 95.51.26.* / 2015-01-23 23:53
Usunąć niedozwolone zapisy z umów i bank zostaje z niczym. Niestety rząd nie chce i przez sądy trzeba. A to wiadomo, trwa i kosztuje. Ale warto!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kasdaf / 81.190.136.* / 2015-01-23 20:40
A gdyby tak wystąpić do sądu o zwrot zapłaconej rożnicy przez 3 ostatnie lata w częci kapitałowej pomiędzy kursem franka z dnia podpisania umowy a płaconym przez kredytobiorcę. Kwoty nie były duże więc opłata sądowa też by z torbami nie puściła.
Pozytywny wyrok również stanowiłby o wartości długu - wyłącznie tego rzeczywiście wziętego w złotówkach !

Dlatego, że kapitał winien być niezmienny ( nie może rosnąć i być nieokreślony ) więc nie powinien być denominowany. Co innego część odsetkowa - ta może być zmienna. Prawo bankowe w latach 2006 - 2008 nie zawierało możliwości denominowania.
Jeżeli kwota pozwu nie przekroczy 9.000 zł to ew. koszty radcy prawnego wynoszą 1.200 zł
Trzy lata wstecz ( bo dawniejsze się pewnie przedawniły ).
Czyli nie walczyć o zmianę całej umowy, bo koszty przerosną pewnie wielu ale o ten jeden najważniejszy fragment!!
m04 / 213.151.215.* / 2015-01-23 21:13
występuj - przegrasz. wziąłeś kredyt na 50tyś CHF i tyle też musisz oddać - proste.
mną / 95.51.26.* / 2015-01-23 23:38
Mam kredyt na 100tys PLN!!! Tylko denominowane do franka! Otrzymałem na zakup złotówki, franków na oczy nie widziałem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Casiii / 87.205.51.* / 2015-01-24 12:50
Ale dlaczego nikt nie liczy tego, że raty odsetkowe były niższe niż przy kredycie złotówkowym. Jak patrzymy na tę sprawę to liczy wszystkie zyski i straty jaki ponieśli frankowicze a nie tylko straty!!!
DEER / 81.190.136.* / 2015-01-23 20:02
BANKI I ICH ZWOLENNICY KRZYCZĄ, ŻE NIE MOŻNA PRZEWALUTOWAĆ PO KURSIE Z DNIA ZAWARCIA UMOWY BO PONIEŚLIBY NIESAMOWITE STRATY.

A JAKBY JUTRO KURS FRANKA SPADŁ DO 2 ZŁ TO CO ???

BANKI POSZŁYBY Z TORBAMI?? OCZYWIŚCIE, ŻE NIE !

I JAKBY WYGLĄDAŁY ICH BILANSE ??? NORMALNIE ! NIE ZRÓWNOWAŻYŁYBY SIĘ ? FIGA Z MAKIEM
adamqus / 87.248.72.* / 2015-01-23 21:29
Gadanie o stratach banków jest fikcją i dziwi mnie to, że wielcy znawcy i finansiści takie p******* opowiadają. Przecież kredyty frankowe nie były udzielane we frankach tylko w PLN a dominowane w CHF. To rozbój w biały dzień. Przecież udzielając np. kredytu na 250.000 PLN przy kursie 2,5 CHF/PLN daje kwotę 100.000 CHF. Teraz po kilku latach spłacania okazuje się, że np. zamiast 230.000 PLN do spłaty pozostaje 92.000 CHF do spłaty. Przy kursie 4,2 daje kwotę 386.400 PLN. Oczywiście nie ujmuję tu odsetek ani spreadu na którym zarabia bank. Tak więc w sumie okaże się, że kupując nieruchomość za 250.000 po kilku latach okazuje się, że spłacamy tak jakbyśmy kupili ją za 380.000-400.000. Tak tak jakby wziąć kredyt gotówkowy za 50.000 a po 3 latach okazuje się, że musimy spłacaj jak od 70.000 zł To jest lichwa i dziwią mnie te opinie o stratach banku. Nawet jakby miano go spłacać po kurcie z dnia wzięcia nie mam mowy o szkodzie. Przecież żaden bank nie kupował CHF by je zamienić na PLN by teraz musiał oddawać pożyczone CHF po aktualnym kursie!!!
observer2015 / 78.8.87.* / 2015-01-25 12:25
Drodzy Frankowicze! Sądzę, że Wy jednak rozumiecie,że dostaliście to co było w umowie z bankami, które zawarliście. Przystąpiliście z własnego wyboru do pokera z bankiem o to, czy frank zdrożeje, czy potanieje. Jeśliby staniał, Wy wygrywacie, jeśli podrożał , to bank. Teraz kiedy to bank wygrywa, to chcecie przewrócić stolik z kartami.
Gandalf_ert / 31.178.34.* / 2015-01-23 19:43
Ludzie otrząśnijcie się, w Polsce nie ma kredytów we frankach. To są kredyty indeksowane kursem waluty. Ani kredytobiorcy ani banki nie widziały franków na oczy.
"Specjalisci" z TRIGONA sami nie wiedzą jakie bzdury wypisują. W przypadku tych kredytów nie ma mowy o równoważeniu bilansu. Przy ich przewalutowaniu nie ma mowy o prawdziwych stratach, mowa jest o stratach przyszłych zysków.
łili / 5.172.252.* / 2015-01-23 21:17
Prawdziwa prawda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ddsa / 89.67.82.* / 2015-01-23 17:59
to wyście jako jedno z możliwych dla pogrążonych ludzi .Przewalutowanie z dopłatą i to wszystkie kredyty czy we frankach czy w euro. Dajcie ludziom wyjść z niewoli..
MarcinFrak / 83.144.127.* / 2015-01-23 16:57
Istotna jest rzetelna analiza sytuacji banków. Czy banki pożyczyły franki, aby zebrać kapitał na udzielenie kredytów, czy też tak na prawdę pożyczały złotówki i nie mają ekspozycji na ryzyko wzrostu kursu franka i jedynie indeksują udzielone kredyty w oparciu o kurs franka? W przypadku drugiej sytuacji banki spekulowałyby (chyba, że równolegle zawarły przeciwstawną transakcję pochodną celem ograniczenia własnego ryzyka i tylko zapewniły sobie opcję na zysk zostawiając bez takiego zabezpieczenia kredytobiorców (innymi słowy na lodzie)) na wzroście kursu franka?

Czy ktoś wśród forumowiczów jest rzeczywistym ekspertem w tej dziedzinie i mógłby udzielić odpowiedzi na te pytanie? Ważne jest to, abyśmy dysponowali rzeczywistymi argumentami, a nie tylko emocjami (tymi drugimi nie wygramy niestety w sądzie:(
deduktor / 46.204.222.* / 2015-01-23 19:03
Takimi informacjami dysponuje KNF. Wydaje mi się, że ta propozycja Pana Jakubiaka wzięła się stąd, że banki ani nie pożyczały CHF w odpowiedniej wysokości ani nie zabezpieczały się w inny sposób. Myślę, że ten Pan doskonale o tym wie, a wszyscy się dowiedzą jak wejdzie tam prokurator albo jak sądy zażądają takiej dokumentacji.
Przekręt stulecia / 37.31.82.* / 2015-01-23 16:56
Ciągle piszą banki stracą ale milion obywateli nie traci?? Wziąłem kredyt na 100000 i mam do spłaty kapitału 130000 po 9 latach spłacania. Rozumiem że mogło się pomylić dziesięc tysięcy osób ale nie milion! Ewidentnie widać że nie zadziałały żadne procedury bezpieczeństwa skoro ponad milion obywateli jest w tarapatach. Gdzie jest rząd, może już wyjechali i ich nie ma bo dla mnie rząd który olewa milion obywateli (może więcej) tylko udaje że coś robi to nie jest rząd. Powiedzmy szczerze to był przekręt stulecia.
adamqus / 87.248.72.* / 2015-01-23 21:36
Pozwy powinny pójść w kierunku KNF. Zastanawia mnie, że pracują 6tam tacy specjaliści a nie widzieli ryzyka kursowego przy CHF na poziomie 2-2,2 i zezwalali na udzielanie kredytów w CHF? Ale już przy kursie 3,5 widzieli ryzyko i zakazali udzielania kredytów we CHF!!! To właśnie wtedy kiedy bardziej powinno się zalecać kredyt np.we CHF!!! KNF broni interesów banków a nie obywateli bo jakby kurs CHF z 3,5 spadł do 3 to trzeba by oddać bankom mniej przez co zyskuja kredytobiorcy.
m04 / 213.151.215.* / 2015-01-23 21:11
jak masz kredyt w obcej walucie to naturalne, że możesz po paru latach mieć do spłaty więcej lub mniej - jest to normalne ryzyko kursowe. Ci co wzięli kredyty we frankach sami są sobie winni, że brali kredyty w innej walucie niż zarabiają. Jakbyś wziął kredyt w ukraińskich hrywnach to byś był zarobiony teraz..
mnb815 / 95.51.26.* / 2015-01-23 23:43
Ogarnij się! Nie ma kredytów we frankach. Są złotówkowe, bankową sztuczka denominowane do franka. Nikt nie widział franka, chyba że przy kasie, jak spłacał kredyt
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obywatel700 / 46.204.222.* / 2015-01-23 19:04
Szczurek jest w Davos na ruskim bankiecie
vbnj / 95.51.26.* / 2015-01-23 23:51
Koszt minimalny wejściówki 350-500tys!!! Złotych / osobę, sądzisz że jest sam?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: