Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Sąd oddalił pozew szefa stowarzyszenia "Pro Futuris" przeciwko Raiffeisen Bank

Kredyty we frankach. Sąd oddalił pozew szefa stowarzyszenia "Pro Futuris" przeciwko Raiffeisen Bank

Wyświetlaj:
verba / 178.212.149.* / 2015-03-25 11:14
I bardzo dobrze wiedziały gały co brały na biednych nie trafiło, jakie trzeba mieć dochody żeby dostać kredyt we frankach! A ci co spłacają w złotówkach to co gorsi? i to ma być państwo które traktuje wszystkich równo? Niech płacą i płaczą tak jak inni, ja też płacę i nikogo nie interesuje czy ma z czego.
venga / 46.205.42.* / 2015-03-25 12:43
Na biednych nie trafiło.....Żal mi Ciebie...Tak się składa że kredyt we "frankach" wymagał mniejszej zdolności kredytowej niż kredyt "złotówkowy". Skąd więc ta Twoja pewność że na biednych nie trafiło??? Bogaci nie musza brać kredytów. Jesteś antylogikiem i sądzę że i tak tego nie przyjmiesz co mówię... Oczywiście są w śród frankowiczów tacy którzy pobrali kredyt na zakup nieruchomości pod wynajem i powinni ponosić odpowiedzialność za swoją pazerność, ale większość frankowiczów pobrało niewielkie kredyty (mój w dniu podpisania umowy w przeliczeniu na złotówki to 268 tys pln) po to aby mieć gdzie mieszkać...po dzisiejszym kursie licząc mam do spłaty 360 ty pln przy zaciągniętym kredycie 268 tys pln. Czy teraz zrozumiałeś cokolwiek???
Marek774234 / 31.0.0.* / 2015-03-25 11:11
Bezsensowny proces, z góry skazany na porażkę. Równie dobrze mógłby pozwać pracodawcę, że kilka lat temu płacił mu pensję równowartą 2000 franków szwajcarskich, a teraz płaci mu dwa razy mniej. Osobiście żal mi frankowiczów i życzę im spadku kursu franka, ale nauczcie się ludzie, że zabawy z obcą walutą prawie zawsze kończą się stratą, a wiązanie swojej przyszłości z kursem obcej waluty na dziesięciolecia to czysta głupota.
wicekwacek / 178.235.216.* / 2015-03-25 11:08
to panstwo istnieje tylko teoretycznie bo w istocie to jak sie progenitura H sienkiewicza wyraziła to ch.. d... i kamieni kupa. Frankowcy pzrycisnieci pzrez banksterow do sciany beda zmuszeni wyjechac i odrabiac pańszczyzne na emigracji. Beda splacac pzrysparzajac dobrobytu w obcych krajach. Odjedzie nastepne ca 3 mln ( frankowcy z rodzina i kuzynami. marny przyszły los takiego kraju w ktorym zostana tylko emeryci i ...... złotówkowicze.
artur1050 / 89.77.1.* / 2015-03-25 11:07
Czy nie prościej będzie jak wszystkim kredytobiorcom we frankach umorzą spłatę a my za nich zapłacimy z budżetu.Przeciez to już jest wielka paranoja.
finansista600 / 37.205.56.* / 2015-03-25 11:03
Nie można anulować umowy tylko dlatego ze przestała być korzystna. Mi nikt nie anuluje umowy kiedy wibor pójdzie do góry (a pójdzie). Skończmy ta nagonkę na banki i przestanmy sie uzalac nad biednyni frankowiczami. Nic narazie nie stracili jak do tej pory zapłacili większą ratę przez kilku miesięcy. Nikt nie liczy ile zaoszczędzili przez te lata. Narazie kredyt jest duży tylko nas papierze a rata taka jaka by mieli biorąc w pln
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
koorek / 2015-03-25 11:24
1.Trzeba , jeżeli zawiera klauzule niedozwolone !
2.Nie poszłam po kredyt w walutach, zatem dlaczego nie miałam zdolniści kredytowej na PLN , a miałam na CHF i to na 170% wartości nieruchomośći ?
Odpowiedz mądralo , ja nie wiem !
Zener / 2015-03-25 12:08
Z artykułu wynika, że Sadlik nie podnosił kwestii klauzul niedozwolonych. W związku z tym sąd nie mógł w tej kwestii zająć stanowiska.

Zresztą w kwestii klauzul niedozwolonych - one po prostu nie obowiązują "z urzędu". Nie trzeba nawet tego udowadniać przed sądem, jak niedawno orzekł inny polski sąd.
Zener / 2015-03-25 11:02
"Jak podkreślił, chociaż podpisał z ówczesną żoną oświadczenie o świadomości ryzyka walutowego, to jednak klauzule te były bardzo ogólne i nie wskazywały, na czym to ryzyko miałyby polegać". Nie no mistrzostwo świata. Trzeba być geniuszem, żeby sądzić, że kurs różnych walut względem siebie pozostanie przez 30 lat niezmienny.
Grześ / 2015-03-25 10:54
I bardzo dobre......Jak miałem kredyt w euro i kurs poszedł na 6zł za euro to jakoś nikt się nie przejmował.... A tu (biedaki) płaczą...
Goldman Sucks / 95.90.200.* / 2015-03-26 00:42
mniej jaraj, euro po 6 PLN to nawet Duda z Kaczyńskim nie widzieli
koorek / 2015-03-25 10:52
"Zener" przestań ujadać .Jako były pracownik służby cywilnej wiem ( ze swojego realnego doświadczenia ), iż przynajmniej w dwóch prowadzonych przeze mnie postępowaniach wilk zawinił , owcę ukarano . Nic nie mogłam zrobić , bo nie zwolniono mnie z tajemnicy służbowej...Sama wziełam "niby kredyt bankowy " ....i dopiero teraz dzięki panu Sadlikowi dowiedziałam się , w jakie bagno mnie bank wpakował ! Enty raz będę powtarzać, NIE BYŁAM ŚWIADOMA W CO MNIE BANK PAKUJE !Bank jest instytucją zaufania publicznego . TA to zobowiązuje . Niestety nie Banki ....zaś uzasadnienie Sądu w sprawie p.Sadlika ...jest dla mnie SZOKIEM. pozdawiam p Tomaszu.
bialy / 2015-03-25 10:38
niech polskie kanaly telewizyjne powtorza dwugodzinny program z Planete z udzialem obecnego rentiera a poprzednio bylego pracownika banku w niemczech na temat tworzenia roznych instrumentow finasowych, w tym udzielania kredytow w chf oraz kredytow dla Grecji czy Portugalii, aby doprowadzic te kraje do bankructwa, oraz o innych machlojach na gieldzie?
kik742 / 77.254.97.* / 2015-03-25 10:37
W tych pozwach nie należy się powoływać na niewiedzę, ale na nieuczciwe praktyki bankierskie i spekulacje, co jest niezgodne z ideą Prawa bankowego, gdzie Bank to instytucja zaufania publicznego. Banki świadomie i beztrosko udzielały ryzykownych kredytów walutowych, nie ponosząc żadnego ryzyka, bowiem całe ryzyko kursów przeniesiono na kredytobiorcę. Jest to nierówność stron i nieuczciwe zachowanie, które stosowały Banki w celu zwiększania wolumenu sprzedażowego i osiągania zysków, które były miarą wypłaty dywidend i bonusów dla Zarządu.
kik742 / 77.254.97.* / 2015-03-25 10:24
Wydaje mi się, że pozew powinien iść w innym kierunku. To nie na szczeblu Oddziału pies pogrzebany, ale w Centralach Banków oraz KNF i NBP, które mając szeroką wiedzę o rynku walutowym i powołane do nadzoru nad nim, nie reagowały na kosmiczny wzrost kredytów frankowych i zagrożenie dla kredytobiorców oraz nierówność stron w ponoszeniu ryzyka. Najbardziej w tej sytuacji zawiodły organy państwa oraz Centrale banków komercyjnych, które wykorzystały sytuację do nieuczciwego wzbogacania się.Proces powinien być prowadzony przeciwko KNF za brak nadzoru i Zarządom Banków komercyjnych o spekulowanie, co jest niezgodne z ideą Prawa bankowego. Sprawa jest śmierdząca i na pewno do wygrania, ale potrzeba cierpliwości i nie poddawać się. Inni w Europie już dawno ten szwindel rozwiązali, tylko w Polsce prawo jest kulawe, chociaż mamy największą liczbę sędziów w Europie.
Zener / 2015-03-25 10:21
Kredyt hipoteczny w Banku Pekao S.A 66 tyś ,zabezpieczenie hipoteczne 200% do sadu tego kredytu na KW 132.tyś zł, dodatkowo ubezpieczenia na życie prawie 50% , plus ubezpieczenie obowiązkowe kredytu i mieszkania. Ile Bank na tym zarabia , a ile traci kredytobiorca przy takich korzystnych zapewnieniach dla Banku. Potem Sady są bezlitosne w egzekucjach. Klient traci nawet swój wkład własny 1.3 wniesiony przy zakupie.
koorek / 2015-03-25 10:05
Nieprawdą jest , ze w momenie brania trefnego intrumentu finansowego jakim był "kredyt" indeksowany do CHF, " BIORCY" mieli wiedzę, w jakie ...BAGNO... się pakują . Nawet KNF mówił o ewentualnie 30 % wroście . Bankowcy mieli wiedzę , ze nie mają CHF ! Wiedzieli , ze na indeksacji ZAROBIĄ krocie, kosztem kientów . To skandal RZĄDU , NADZORU BANKOWEGO i POLSKI. Perfidnie wpakowali mnóstwo rodzin w kłopoty !!!
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-03-25 10:11
20% wzroście w perspektywie 30 lat -> rekomendacja "S"
Zener / 2015-03-25 10:03
Z jednej strony współczuję Panu Sadlikowi jego trudnej sytuacji.

Jednak z drugiej strony mam wrażenie, że robi ludziom wodę z mózgu.

Pan Sadlik jest dobrze zarabiającym tłumaczem przysięgłym, oraz, uwaga, przedstawicielem handlowym rządu Aragonii (prowincji hiszpańskiej).

Mówiąc o tym, że jest przedstawicielem handlowym hiszpańskiej prowincji Sadlik jednym tchem stwierdza, że jest "humanistą, a nie ekonomistą." Coś tu śmierdzi, prawda?

Sadlik podnosił, że nie zdawał sobie sprawy z ryzyka kursowego.

Tymczasem jako przedstawiciel handlowy Aragonii, gdzie używa się Euro, Pan Sadlik ma NA CO DZIEŃ do czynienia z kursami walutowymi i ryzykiem walutowym.

Ponadto nie brał kredytu na mieszkanie, tylko inwestycyjny na zakup biura.

Myślę, że biorąc pod uwagę powyższe sąd po prostu nie mógł wydać innego orzeczenia, niż stwierdzić, że Sadlik jednak zdawał sobie sprawę z ryzyka kursowego.

P[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Zener / 2015-03-25 10:44
Widzę, że moderator wyciął mi fragment posta, w którym podawałem, z jakiego źródła wziąłem informacje o Panu Sadliku.

Szkoda, bo myślę, że więcej osób powinno się z tym zapoznać. W takim razie proponuję wpisać w wyszukiwarkę słowa:
tomasz sadlik przedstawiciel aragonii

Powinniście znaleźć ciekawe odniesienia do jego profilu oraz do artykułu w innej gazecie.
Eliot Ness / 5.60.97.* / 2015-03-25 10:01
Banki zachowują się jak zorganizowana grupa przestępcza i należy je nękać pozwami, niemniej jednak, w tej konkretnej sprawie, bank ma rację. Należało kwestionować samo pojęcie kredytu "frakowego", który w istocie był kredytem złotówkowym. Kursu waluty zaskarżyć się nie da.

Najnowsze wpisy