Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Sąd oddalił pozew szefa stowarzyszenia "Pro Futuris" przeciwko Raiffeisen Bank

Kredyty we frankach. Sąd oddalił pozew szefa stowarzyszenia "Pro Futuris" przeciwko Raiffeisen Bank

Wyświetlaj:
Jarek - ekonomista / 31.174.11.* / 2015-03-24 23:49
co to za bałwan, który twierdzi, że zaciągając kredyt w obcej walucie nie wiedział o ryzyku? mój syn jest w przedszkolu i już o tym wie. widziały gały co brały. kto gra w ruletkę niech potem nie skamle, że nie wiedział o ryzyku.
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-03-25 09:11
Ruletkę? A wszedł do banku (instytucja zaufania publicznego) czy do kasyna?
PROTEST719 / 46.204.240.* / 2015-03-25 00:00
Ale o tym, że te umowy są nielegalne nikt z nas nie wiedzial, aż do niedawna kiedy to sądy w Polsce uznały klauzule indeksacyjne które znajduja się w wiekszości tych umów za nielegalne, potem uznał to również Trybunał w Unii Europejskiej. A dlaczego nielegalne, bo kur..wa zadnych franków tam nie było tylko zwykłe pln-y, rozumiesz Jarku-smarku? Jak nie to zapytaj syna, powinien ci wytłumaczyć, skoro taki mądry. A o ryzyku wiedzieliśmy, bo pan doradca w banku powiedzial że jest ryzyko ale nikłe bo to taka stabilna waluta. A jak tak dobrze znasz temat, to powinieneś też wiedzieć że chcemy spłacać w złotówkach i wyrównać różnicę tak aby nikt, kto wziął w złotówkach nie był stratny ale po co wprowadzić takie rozwiązanie skoro można nas oskubać do cna, czego nieżyczę tobie ani twojemu dziecku, ani sobie i moim dzieciom. Rozumiesz ?
OFIARA / 178.43.206.* / 2015-03-24 23:48
KOLEJNY BLAMAŻ WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI.Podobne historie odbywały się w Polsce w czasach stalinowskich . Człowiek uczciwy , skrzywdzony przez oszustów nie może liczyć na obronę . Straszne Państwo , Układ Zamknięty Działa . Polska jest ELDORADEM DLA OSZUSTÓW I ZŁODZIEI BANKOWYCH , NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE MA TYLU BANKÓW CO W POLSCE. DLACZEGO,DLATEGO,że bezkarnie i zuchwale można oszukiwać a w krajach ojczystych nie takiej możliwości(straszne kary). Zastraszanie Pokrzywdzonych przyniesie odwrotny skutek do założeń WROGÓW NARODU POLSKIEGO.Były łagry , obozy koncentracyjne a teraz mordują w białych rękawiczkach za pomocą ZNIEWOLENIA EKONOMICZNEGO.
tt388 / 46.237.243.* / 2015-03-25 00:19
Taaa ..argumenty? Jakbys zarobil byloby ok prawda?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-03-25 09:21
No i każdy bankowy klakier potwierdza, że to była pozycja krótka na walucie...Jeżeli miał stracić/zarobić to nie jest już kredyt a instrument pochodny.
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-03-25 09:15
No i każdy bankowy klakier potwierdza, że to była pozycja krótka na walucie...Jeżeli miał stracić/zarobić to nie jest już kredyt a instrument pochodny.
PROTEST719 / 46.204.240.* / 2015-03-24 23:41
Walcie się na ryje wy wszyscy bankowi klakierzy , pier...dolicie swoje mądrości, bando zawistnych hejterów, ludzie chca tylko uczciwie oddać to co pożyczyli a nie zostać okradzeni w majestacie prawa, w biały dzień i zapewniam was pajace że kazdy tzw"frankowiec", nie chce waszych pieniędzy, mało tego 99% dopłaciła by różnicę, żeby Ci, co brali w pln nie byli poszkodowani, ale po co dać ludziom szanse na normalne życie i naprawę błędu, lepiej ich wyje...bać na kasę do trzeciego pokolenia. Więc sobie hejtujcie bando polaczków, tak fajnie dokopać rodakowi co nie?
aassrr / 89.70.229.* / 2015-03-25 01:31
Ryzyko frankowe bokiem wyszło? A ilu jest ludzi ktorzy nie mają domów bo nie zaryzykowali 30 letniego katowania sie kredytem bądz nie stac ich było?! A Wy zaryzykowaliscie i mieszkacie w pieknych domach i pomagac Wam trzeba? Wasze domy, wasze kredyty i Wasze ryzyko
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fhj / 83.3.15.* / 2015-03-25 00:47
Dlaczego kilka lat temu nie brali w złotówkach?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dnodna / 217.99.45.* / 2015-03-24 23:32
Doszło do kompromitacji Państwa Polskiego , które dopuściło do Bezprawia w Sektorze Finansowym : afera za aferą , brak skutecznego nadzoru , niekonstytucyjne przywileje dla banków , zablokowanie całego systemu ochrony praw klienta finansowego(RAPORT NIK ZA LATA 2011-2013 DEMASKUJE SYSTEM PATOLOGII).Od maja 2014 r Rząd RP zna przyczyny Bezprawia Banków a pomimo tego nie podejmuje radykalnych rozwiązań (Islandia). Autorzy bezprawia nie ponosząc żadnych konsekwecji prawnych i karnych , zadrwili sobie z władzy i poszkodowanych , przekazując 11 bm. propozycje banków . Dzięki tej propozycji ludzie myślący wiedzą czym są banki.
tomek773 / 91.204.154.* / 2015-03-24 23:26
E Frankowicze to czemu nie chcecie przewalutować na złote i spłacać w złotówkach?
Bo byście płacili jeszcze wieksze raty niż we frankach.
PROTEST719 / 46.204.240.* / 2015-03-24 23:45
E debi...lu jeden, własnie tego chcemy, żeby nam przewalutowali na pln, po kursie kiedy braliśmy te tzw. kredyty i chętnie dopłacimy różnicę tak, żeby zaden pajac nie wypominał nam, że zarobiliśmy na tych frankach których na oczy nikt z nas nie widział. Rozumiesz teraz ośle jeden, czy jeszcze ci to inaczej wyjasnic?
Wolny od Kredytu . / 5.172.247.* / 2015-03-25 07:43
Witam,
Rozumiem twoje rozgoryczenie ale nie ciskaj się tak bo jeszcze zdrowie stracisz.Mogłem być w twojej sytuacji ale zachowałem zdrowy rozsądek i jak zobaczyłem symulacje bankowe na kredyt jaki mnie interesował na moje mieszkanie w kwocie ok.220 0000zł to się przeraziłem że po 30 latach spłacę 560 000 zł. Z moją narzeczoną ( już żoną 8 lat ) nie skorzystaliśmy z pętli jaką bank nam zaproponował i się zaczęło:
Szybki wyjazd do Irlandii zapieprzanie na dwa etaty Piekarnia od 05.00 - 14.00 a od 15.00-20.00 sprzątanie żłobka małych irysów :) a żonka na etacie w salonie fryzjerskim u Irysów po 10h dziennie.
W niecałe 2 lata odłożyliśmy na mieszkanie 2 pokoje 44m2 i teraz kładę lachę na kredyty i inne pożyczki a w tej chwili nie żałuję straconych dwóch lat gdy zarobiłem 28 hehe.
Jestem z zawodu Piekarzem po zawodówce a moja żona fryzjerka po zawodówce i chyba tylko tam nauczono ludzi liczyć.
W tej chwili moja sytuacja jest bardzo dobra a brak kredytów pozwolił mi na rozkręcanie swoich firm i jetem wolnym człowiekiem.
Od czasu do czasu otrzymuję telefony z openfinance i innych krwiopijców z pytaniami nie czy chcę kredyt tylko czy chcę kilka kredytów zbić na dogodnych warunkach w jeden co uświadomiło mnie że posiadanie kredytu to norma w naszym kraju a gdy telemarketer słyszy w słuchawce że nie posiadam kredytów ani kart kredytowych debetowych i innych tworów bankowych to słyszę zażenowanie rozmówcy a nawet jedna pani mi POGRATULOWAŁA.
Powiem krótko jestem bardzo współczującym człowiekiem i krzywda drugiego nie jest mi obojętna , razem z moimi wspólnikami w niedługim czasie uruchomimy Fundacje która będzie wspierać ludzi wciągniętych w spiralę kredytową i zaczniemy oddłużać rodziny.
Nie plujcie na mnie bo nie będę tego robił dla pieniędzy tylko po to aby mój syn był dumny zemnie i wasze dzieci miały ten sam komfort co mój młody.
Ja mam wszystko co chciałem czas coś zrobić dla innych.
Gdy Fundacja Ruszy będzie głośno.
fgh / 83.3.15.* / 2015-03-25 00:48
No cóż za późno. .. zamiast się rzucać zajmij cie się praca by spłacać te kredyty
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zanonix / 80.137.108.* / 2015-03-25 00:47
Prosze, wyjasnij jeszcze innaczej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nick238 / 176.111.116.* / 2015-03-25 00:00
Zamiast się kajać bo podjąłeś ryzyko i ci nie poszło to warczysz jak bulterier. Palantem sam jesteś, widziały gały co brały. Od dawna ludzie próbują się wzbogacić w cudowny sposób. BKO, AMBER GOLD, FRANKOWICZE. Banda naiwniaków, która myśli o bajecznych majątkach w krótkim czasie. Skoro jesteś taki inteligent to czemu nie wziąłeś w pln? Bo nie miałeś zdolności kredytowej. I co raptem we frankach masz? Zamiast nazywać ludzi debilami poczytaj znaczenie tego słowa i zestaw ze swoją sytuacją.
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-03-25 09:18
No i każdy bankowy klakier potwierdza, że to była pozycja krótka na walucie...Jeżeli miał stracić/zarobić to nie jest już kredyt a instrument pochodny.
PROTEST719 / 46.204.240.* / 2015-03-25 00:19
Znam znaczenie słowa debil i zapewniam cię że masz z nim wiele wspólnego, skoro uważasz, że ludzie ktorym wcisnieto te tzw.kredyty to banda naiwniaków która chciała się szybko wzbogacić, bo jak mozna myśleć o szybkim wzbogaceniu biorąc kredyt na 30 lat? Ale mniejsza o to sam sobie przeczysz w jednym zadaniu porównując "frankowiczów" do amber gold. W pln nie wziąłem bo mi zdolność nie wychodziła a we frankach jak najbardziej, a poza tym większośc z nas oddała by z checią róznicę która "zarobiła" żeby zaden taki pajac jak ty im tego nie wypominał. Nie mówiąc juz o tym że te kredyty maja niezgodne z polskim i europejskim prawem zapisy o indeksacji, bo nikt zadnych franków na oczy nie widział. Rozumiesz?
nick238 / 176.111.116.* / 2015-03-25 09:59
A jak płaciłeś za mieszkanie to widziałeś jakąś kasę, przyszedłeś z walizką kasy czy zrobiłeś przelew? to taka usługa bankowa dzięki której nie szwędasz się po ulicy z sakiewką. Tak samo z frankami - zapis bankowy. A amber gold i Bezpieczna Kasa Oszczędności? Tam pazerni ludzie wkładali kasę na duży procent licząc naiwnie, że UCZCIWY POLSKI bankier wypłaci kaskę z należnymi wysokimi odsetkami. Tak samo ty liczyłeś, że będziesz musiał zapłacić dużo mniej za kredyt niż powinieneś w pln. Ludzie od amber gold i BKO, choć tak samo naiwni jak ty, to padli ofiarą oszustów, ty natomiast wpierniczyłeś się w to gooowno na własne życzenie. A jeszcze jedno po to żeby wziąć kredyt to chodzi się do banku a nie bank przychodzi do nas więc raczej nie wciśnięto tobie ten kredyt tylko sam po niego polazłeś na kolanach, modląc się aby choć we frankach mieć zdolność. Nie trać czasu na posty tylko łatw 2,3,4 etat i do tyry. Pozdrawiam. Bo zdrowia to ci będzie teraz potrzeba bardzo dużo.
zgredzik / 90.192.144.* / 2015-03-24 23:25
aby utrudnic zycie cwaniakom co:,,daruj Panie, bylem glupi, nie wiedzialem'' to sporzadzic liste i takim sprytnym inaczej sprzedawac tylko za gotowke,
marek363 / 134.3.172.* / 2015-03-24 23:17
kurde kombinatorzy!!! ja nie zgadzam sie za was placic!!!!! placic i nie wymyslajcie ze nie rozumieliscie umowy kredytowej! pozyczasz i jest logiczne ze musisz oddac!!! wiec po co sie osmieszac???? jestescie wszyscy zalosni a cala reszta to zalosne kombinacje ;-)
mc donald / 195.80.134.* / 2015-03-24 22:44
No i fajnie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zadowolony_złoty / 79.184.215.* / 2015-03-24 22:36
i bardzo dobrze! kombinatorzy i cwaniacy.... Dobrze że dostali po du...ach. Gdby jeszcze siedzieli cicho ale szczekają wciąz.
Dlaczego bez ryzyka nie brali kredytów? .... Cwanizny jedne. brawo dla Sądu.
zuzaa / 78.8.156.* / 2015-03-24 22:20
każdy decydując się na kredyt walutowy musi się liczyć z ryzykiem, ale ten szum wkoło tego co się stało z frankiem to już nudne
Jan Serce / 31.0.1.* / 2015-03-24 22:15
By móc coś pożyczyć, to trzeba to mieć. Czy Bank może wykazać, że był swego czasu posiadaczem Franków, które pożyczał? Może taką droga trzeba dochodzić swego?
MIkun / 193.201.18.* / 2015-03-24 23:17
Poczytaj jak działają banki, nie mają swoich ani funtów, ani złotówek :)
antyCiool-IK / 80.168.1.* / 2015-03-24 22:13
Ludzie bez mozgu zawsze beda placic za swoja glupote. Trzeba sie do tego przyzwyczaic. Przeciez od poczatku bylo wiadomym, ze sad nie uzna "racji" skarzacego bank. W koncu na umowie widnieje PODPIS, a to oznacza, ze gosc wszystko przeczytal i zrozumial. A jesli nie... to czyja to jest wina i kto ponosi odpowiedzialnosc za skladanie falszywych podpisow - bank, czy podpisywacz? Moim zdaniem sad powinien nie tylko obciazyc cioola kosztami, ale takze zasadzic jakies odszkodowanie od niego za to, ze angazowal sad do oczywistych glupot.
pacjent / 46.238.125.* / 2015-03-24 23:00
to chyba nie wiesz jak to wygląda. A można sądownie unieważnić podpis notarialny pożyczki? jak myślisz?
Można, jeśli się nie pożycza od banku tylko od zwykłego człowieka, ot i cała sprawiedliwość....
leoś / 83.9.191.* / 2015-03-24 22:10
no tym obciążeniem powoda sąd wykazał prawdziwe swoje draństwo.... ja bym takiego sędziego dał na komisję xD czy wogóle nadaje się do zawodu xD....
samowystarczalny / 195.136.11.* / 2015-03-24 22:04
tylko ludzie głupi pożyczają pieniądze.To bolesne doświadczenie może was czegoś nauczy.
dzodzo12 / 83.11.110.* / 2015-03-25 08:34
Moi drodzy frankowicze, chcecie rozwiązać problem z lichwiarskimi kredytami? Chcecie wygrać z pazernymi bankierami i zaprzedanymi politykami? Odpowiedz jest prosta, załóżcie partię! Zobaczcie ilu Was jest, jaką stanowicie siłę-Wy wasze rodziny rodzice i teście! Do roboty! Powodzenia! (teoretycznie co najmniej 2 miliony)
xdcfg / 85.202.109.* / 2015-03-24 22:03
Kredyt może wziąć osoba pełnoletnia. Jaki dorosły człowiek biorący kredyt w obcej walucie nie wie o kursie walut? Farsa. Poza tym unieważnienie umowy pociąga za sobą zwrot świadczeń stron. Nie powoduje zniknięcia kredytu, jak wielu to sobie wyobraża, a obowiązek zwrotu udzielonego kredytu w pełnej kwocie.

Najnowsze wpisy