Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Sąd oddalił pozew zbiorowy przeciw Getin Noble Bankowi

Kredyty we frankach. Sąd oddalił pozew zbiorowy przeciw Getin Noble Bankowi

Wyświetlaj:
Rozsądna / 193.34.44.* / 2015-03-09 17:07
No jacy ci ludzie pokrzywdzeni przez los że zaciągnęli kredyt we frankach mówi sie trudno wziąłeś kredyt to go spłacaj mogli zaciągnąć w rublach
Gg789 / 213.158.218.* / 2015-03-09 17:04
Ciołki złotowe niczym sie nie roznicie od tych we frankach bo tamci tak naprawde wzieli tez zlotowki. Zamiast pluc na siebie lepiej sie jednoczcie bo zyjemy w kraju gdzie za gotowke prawie nikt nic nie kupuje a banki łoja wiekszosc po tylkach niezaleznie od waluty mowiac ze nic nie zarabiaja.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asssssssssss / 95.108.102.* / 2015-03-09 20:25
Ale oprocentowanie to mieli też złotówkowe?
asdada / 195.177.210.* / 2015-03-09 16:16
Oddalić, to trzeba PO od władzy. Kto myśli podobnie?
w. / 178.219.119.* / 2015-03-09 15:49
Każdy ciągnie swój wózek, dziwi mnie tylko ta nienawiść... kogo skrzywdziłam biorąc kredyt we frankach, że tak wszyscy plują jadem? Siedzę cicho i spłacam, i tyle...
dinnggo / 62.180.229.* / 2015-03-09 14:59
Wniosek jest jeden: "biedni" frankowicze w większości absolwenci wyższych uczelni mają podstawowy kłopot : "NIE UMIEJĄ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM" i nieznają prawa. forumowicze również

SĄD oddalił pozew z przyczyn FORMALNYCH, a nie merytorycznych.

Barany będą wylewać żale i frustracje na sąd, albo pisać petycje o niczym.

WNIOSEK : Powrót do szkoły podstawowej na naukę czytanie plus kurs doskonalący zrozumienie tekstu. Poźniej adwokat , który będzie potrafił zredagować pozew indywidualny.
Daljana / 109.232.30.* / 2015-03-09 15:13
Jest taka przypowieść w Biblii o wdowie i niesprawiedliwym sędzi,,który Boga się nie bał i z ludźmi się nie liczył,polecam przeczytać.
A tak w ogóle to państwo,które umywa ręce od dbania o rzeczywistą sprawiedliwość swoim obywatelom, czymże jest , jeśli nie hańbą państwa?
A Ty pewnie czujesz się jak ryba w wodzie w kraju pełnym rekinów i drapieżników. Ale jak Cię rekin chwyci i będzie pożerał, to powiedz tylko -"cóż, prawo dżungli" i pogódź się z tym, bo to podobno jest normalne!
jakby tu nie placic / 31.61.138.* / 2015-03-09 15:29
Sąd nie jest wysoki ani sprawiedliwy, sąd jest PROCEDURALNY. Zapamietaj.
Dlatego jak uchylił ze względu na braki formalne to znaczy, że tak bylo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-03-09 14:52
Dla matematyka 2+2=4!!!Dla bankiera ,prawnika ,ękonomisty,księdza i polityka 2+2=różnie w zależności kto ile płaci -OT TAKI PARADOKS MATEMATYCZNY.
janeksy / 178.162.196.* / 2015-03-09 14:51
Sorry, ale jeśli jakiś prawnik lansuje pozew zbiorowy, zamiast pozwu indywidualnego, to może wpuszczać ludzi w maliny. Pozew zbiorowy to wielka niewiadoma i nawet jedyny w Polsce zakończony pozew zbiorowy (mbank) może zostać uchylony przez sąd najwyższy. Tylko pozew INDYWIDUALNY daje możliwość odzyskania od banku pieniędzy za przekręt frankowy. No ale zrozumiałe - Polacy wolą gorszą usługę (np. pozew zbiorowy) bo "tanio", zamiast zapłacić za rzetelną usługę (pozew indywidualny). Obudźcie się! Po pozwie zbiorowym żaden bank nie zapłaci (bo nie musi!). Tylko po pozwie indywidualnym bank ma obowiązek zapłacić (a jak nie zapłaci to nasyła się na bank komornika). Ciekawe czy mecenasi o tym informowali swoich frankowiczów, że sprawa zbiorowa to droga do nikąd. Jeśli ktoś liczy na zwrot kasy z banku, to musi zakładać sprawę indywidualną.
NIEWOLNIKgnb / 83.6.101.* / 2015-03-09 14:38
Co się stało w Polsce? . Skala BEZPRAWIA jest szokująca. Rządzą złodzieje i oszuści którzy krzystają zewsparcia struktur władzy. Obywatel nie ma żadnych praw , a dzisiejsze odrzucenie przez Sąd , Pozwu Zbiorowego przeciw GETIN NOBLE BANK jest kolejnym dowodem , że Naruszenie Ważnych Praw Współżycia Społecznych (Art.5 KC)dla Sądu nie ma znaczenia. Jestem wstrząsnięty, że oszukany ,okradziony Polak nie może liczyć na sprawiedliwość w Sądzie. Gdzieś słyszałem że wszelkie oragana rządowe łącznie z sądami otrzymali nakaz zwalniać, utrudniać, przedłużać czas dochodzenia do prawdy.I to się wpisuje to co powiedział Piechociński, czekać. Straszne czasy stalinowskie to przysłowiowy Pikuś .
Aswaltullach / 77.252.171.* / 2015-03-09 18:14
Ale czego Ty się chłopie czepiasz? Wzięli kredyt we frankach, więc normalnym jest że kurs mógł się wahać - oczywiście wszyscy liczyli, że złotówka będzie się umacniać (co oczywiście by nie byłoby problemem, bo każdy by spłacił mniej niż wziął), ale jak okazało się że kurs franka poszybował w górę, to oczywiście każdy winien, tylko nie kredytobiorca. Pytam się - czy ktokolwiek bronił im wziąć kredyt w złotówkach?
koorek / 2015-03-09 14:37
Szanowna Redakcjo! piszesz.... "Getin Noble Bank należy do tych banków, w których kredyty hipoteczne udzielone we frankach szwajcarskich..."...??? W jakich CHF ? Getin udzielał instrumentu finansowego indeksowanego/denominowanego do CHF ! A to znaczna różnica , bowiem klient dostawał środki w PLN .pozdrawiam
franek89 / 195.245.213.* / 2015-03-09 14:33
Należy wyrażać sie precyzyjnie. To nie są kredyty we frankach jak się wmawia ludziom, ale kredty złotówkowe denominowane lub indeksowane we frankach.SĄ TO KREDTYTY ZŁOTÓWKOWE.W umowie mam zapisaną kwotę kredytu w złotówkach.Nie pożyczałem od banku franków tylko złotówki i spłacałem w złotówkach.Nie chodzi mi o zmniejszenie raty miesięcznej ale o zmniejszenie kapitału, który zamiast spadać wzrósł.Z 310.000,00 zł spłaciłem 130.000,00zł kapitału i 55.000,00 odsetek. Kredty nadal 320,000,000zł. Powstaje pytanie: jak kwota odsetek byłaby godziwa dla banku. Dzisiaj widzę, że banki łamały prawo i nie o kredty tu głównie chodzi,ale o bezprawie i chciwość banków. Nie dziwi mnie wyrok sądu. Sąd doskonale wie ze doszło do bezprawnych działań i wie jak odwlec sprawę w czasie.Adwokaci, radcy prawni i inni już tylko czekają,aby zarobić na poszkodowanych.Nie wierzmy sądom i nie wierzmy bankom. To też są tylko ludzie często mali i słabi. Racja jest po stronie kredytobiorców. Tak należy trzymać.Banki muszą respektować prawo.Umowy nie są święte i nie zawsze należy ich przestrzegać.Prawo przewiduje wyjątki.
Yacooba / 83.4.96.* / 2015-03-09 15:12
A szanowny Franek 89 to odsetki płacił od kredytu złotówkowego, czy frankowego?
chytry traci DWA razy / 31.61.138.* / 2015-03-09 15:37
Franek89 chciałby spłacać złotówki ale z oprocentowaniem jak we franku buhahahaha. Co za naiwniaki z tych Franciszkanow,szok
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MJP / 79.188.253.* / 2015-03-09 14:13
Nagle olśnienia dostał i dowiedział się ze brał 100 musi oddać 180 tyś. kurcze człowieku - ludzie gdzie wy żyjecie !!! a może tak pożyczyć 100 i oddać 50 tyś, wtedy by było super !!!!
Brałeś wiedziałeś co bierzesz jeden z drugim, teraz nie marudzić i płacić !!! Tyle mam do powiedzenia.
MJP / 79.188.253.* / 2015-03-09 14:13
Nagle olśnienia dostał i dowiedział się ze brał 100 musi oddać 180 tyś. kurcze człowieku - ludzie gdzie wy żyjecie !!! a może tak pożyczyć 100 i oddać 50 tyś, wtedy by było super !!!!
Brałeś wiedziałeś co bierzesz jeden z drugim, teraz nie marudzić i płacić !!! Tyle mam do powiedzenia.
Ambroży / 83.4.104.* / 2015-03-09 14:12
Obrońcy mieli rację: pozew zbiorowy MUSI być IDENTYCZNY w swoim żądaniu dla KAZDEGO. Wykluczone, aby aż 90 osób miało identyczna sytuację - oszustwo zawsze różni się w szczegółach, stąd oddalenie pozwu. Zasada formalizmu.
Ta decyzja sądu nie blokuje możliwości dochodzenia oszustwa indywidualnie.
magali / 31.174.146.* / 2015-03-09 14:12
Proszę nie wprowadzać Czytelników w błąd! Sąd ODRZUCIŁ pozew ZE WZGLĘDÓW FORMALNYCH, A NIE MERYTORYCZNYCH - SĄD NIE BADAŁ ZASADNOŚCI ROSZCZEŃ KREDYTOBIORCÓW. DROGA DO SĄDOWEGO DOCHODZENIA TYCH ROSZCZEŃ NADAL POZOSTAJE OTWARTA (po stosownej modyfikacji pozwu)!
kawa410 / 77.65.109.* / 2015-03-09 14:11
Getin to zlodzieje.ale im sie to odbije przeciagu lat.ludzie sie wypna na nich dzieki mediom i takim artykulom.nie pomga im nawet te ich reklamy co jak cos sie dzieje to zaraz getin wyskakuje z reklama smieszne.ja jak splace to scierwo to getina juz nigdy nie odwiedze.fatalny bank fatalni ludzie i wogole zero zaiteresowania wykazuja
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy