Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Straty banków po przewalutowaniu wyniosłyby 44,4 mld zł

Kredyty we frankach. Straty banków po przewalutowaniu wyniosłyby 44,4 mld zł

Wyświetlaj:
rogo132 / 91.208.93.* / 2014-01-17 10:04
Ja mam kredyt w walucie i jest to ryzyko moje i banku. Jeżeli kurs spadnie - traci bank, jeżeli wzrośnie - tracę ja. Ingerowanie w umowy przez polityków to czysty, ohydny chwyt przedwyborczy. Jeżeli chcą pomóc frankowym kredytobiorcom, to może niech z tą pomocą automatycznie idzie ubezwłasnowolnienie kredytobiorcy, który taki kredyt zaciągnął - żeby na przyszłość ktoś inny nie musiał za niego płacić.
carol991 / 5.172.252.* / 2014-01-17 11:25
a powiedzcie mi frankowcy co mnie obchodzi wasz kredyt. wy go braliscie. wasz problem. ja mam placic za wasze idiotyczne decyzje? ja mam placic ze swoich podatkow bo zapewne trzeba bedzie doplacac do tego z podatkow? ludzie brali kredtyt w pln i mieli wieksze oprocentowanie niz wy. bankster zly a wy biedni oszukani. jak sie bierze kredyt to sie bierze umowe i w zebach do prawnika niech wam wytlumaczy ryzyko. znam ludzi co sie zabezpieczyli przed tym w latwy sposob... oprocentowanie nizsze=ryzyko walutowe. chciwy traci podwojnie czyli wy bo sami zlozyliscie podpis na umowie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Analizator 1 / 213.62.126.* / 2014-01-17 11:39
Krótko myślisz człowieku. Kwestia skali. Frankowiec oddaje pieniądze do banku, a bank transferuje zyski za granicę. Frankowiec nie kupuje więc w sklepie polskich produktów, bo bank mu pieniądze zabrał. Bank też nie kupuje polskich, bo pieniądze są za granicą. W efekcie PKB jest niższe, bezrobocie wyższe. Ktoś nie ma pracy, więc zdesperowany zaczai się na ciebie i walnie w łeb, by z czegoś żyć, albo obrobi ci dom. Z pieniędzy które frankowcowi zabrano nie zapłaci nikt tu VAT, PIT, CIT. Wiec Tusk podniesie ci podatki. Albo oskubie z oszczędności emerytalnych. Frankowiec nie sprzeda mieszkania, bo musiałby jeszcze dopłacić, więc podaż mieszkań jest mniejsza, więc ceny wyższe, więc zapłacisz więcej za mieszkanie. Frankowiec ma jedno dziecko, a chciałby drugie. Ale jak patrzy na wielkość zadłużenia, to jednak nie zaryzykuje. Więc demografia siada, więc twoja emerytura też zmniejsza się stosownie. Itp. itd.
Gdyby frankowiec był jeden, możesz na to gwizdać - efekt jest niemierzalny.
Ale jak frankowców są setki tysięcy, to efekt przekłada się na miliony obywateli.

Cwani bankierzy zrobili w jajo setki tysięcy ludzi na frankach, dziesiątki tysięcy firm na różnych opcjach, i kosztem polskiej gospodarki tuczą swoją.
ABZ / 87.205.255.* / 2014-01-17 09:55
Obliczenia MF wskazują ponadto że to kredytobiorcy we frankach uratowali system bankowy w Polsce. Gdyby nie dali się naciągnąć bankom ten złodziejski system by dawno by upadł.
eldorado / 193.108.194.* / 2014-01-17 09:52
PSL za próbę destabilizacji Państwa powinno być w trybie natychmiastowym zdelegalizowane. Partia ta kieruje się tylko partykularnymi interesami - nawet nie rolnikow tylko członków własnej parti, ich rodzin i kolesiów. Taka partia w systemie demokratycznym powinna być natycmiast rozwiązana a członkowie jej kierownictwa aresztowani. Jej pomysły można podciągnąć pod próbę zamachu stanu poprzez destabilizowanie dzialalności Państwa.
etertetet / 89.70.212.* / 2014-01-17 11:01

Taka partia w systemie demokratycznym

A gdzie ty masz w Polsce demokrację ? ..człowieku obudź się i zobacz co się w koło ciebie dzieje !!
obserwator737 / 193.29.207.* / 2014-01-17 09:52
O jakich stratach mówimy? Przecież z ich kasy ni zniknęłaby nawet złotówka. Strata wyłącznie księgowa. Przychody faktycznie mniejsze ale w perspektywie spłat kredytów czyli 30 lat. Nie widzę wiec problemu.
Borsuk992 / 188.146.28.* / 2014-01-17 09:46
Jak tak bardzo chcieli brać kredyt we frankach to ich pech, dlaczego ktokolwiek ma im zwracać pieniądze za głupotę.Chyba każdy wie że jest coś takiego jak kursy walut które nie są stałe Tak bardzo chcieli przyoszczędzić aż się na tym przejechali. Trzeba było brać w złotówkach to później nie musieli by płakać.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
czytelnik502 / 31.61.140.* / 2014-01-17 09:43
przewalutować wszystkim, tak samo jak wszyscy składali się na pomoc bankom w trakcie kryzysu a to właśnie przez banki ten kryzys się rozpoczął. Banki najpierw płakały że bez pomocy rządu(tj. podatników) sobie nie poradzą a teraz jak mają odwdzięczyć się za tę pomoc to płaczą że to będzie strata dla nich a MF jeszcze im przyklaskuje. FARSA !!! na pewno będę głosował na inną partię niż rządząca jak i wielu moich znajomych !!! Rząd moim zdaniem powinien stanąć po stronie obywateli gdyż przez nich jest wybrany do reprezentowania ich interesów - a jak widzę coraz częściej staje w obronie zachodnich korporacji. ŻENADA !!!
eldorado / 193.108.194.* / 2014-01-17 10:00
człowieku czy ty wiesz o czym ty mówisz - jeśli tak to ja żądam rekompensaty za wysokie oprocentowanie kredytów w PLN. Powinny być one oprocentowane po dzisiejszych stopach procentowych a to co mam nadpłacone powinno mi zostać zwrocone. Jak ja placiłem raty po 2000 PLN to ci co teraz tak leją krokodyle łzy to płacili raty po 1000 PLN (oczywiście po przeliczeniu. Idąc twoim tokiem rozumowania to powinni zwrócić do kasy albo mnie różnice pomiędzy 2000 a 1000 PLN
dfdgdgdfgd / 89.70.212.* / 2014-01-17 11:07

jeśli tak to ja żądam rekompensaty

Ty to możesz sobie żądać co chcesz i tak nikt się z tobą nie będzie się liczył ani pytał o zdanie. Zagraniczne banki w Polsce muszą przestać okradać ludzi w majestacie prawa i tylko tyle i aż tyle. Zobacz sobie co zrobiono na Węgrzech tak też zafrankowano młodych ludzi a Orban ich odfrankował. Można było na Węgrzech to i w Polsce się uda.
komentatorka / 195.85.249.* / 2014-01-17 09:26
Niby dlaczego faworyzowani maja być klienci którzy zaciągneli kredyt we frankach? Kto właściwie ma w tym interes? Ja zaciągnąłem kredyt w euro po kursie 3,50 i niemniej jestem poszkodowany niż fankowcy. Chcecie przewalutowywać to WSZYSTKIM, A NIE WYBRANYM!!!
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy