Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Szczurek: "Przewalutowanie tylko, gdy złoty jest mocny"

Kredyty we frankach. Szczurek: "Przewalutowanie tylko, gdy złoty jest mocny"

Wyświetlaj:
Pixander / 83.230.5.* / 2015-03-02 12:37
Oto mamy próbkę tego, jak traktuje nas władza - jak bandę idiotów. Niech nikt nie oczekuje, że nasi politycy (zwłaszcza z Ministerstwa Finansów) zrobią cokolwiek w sprawie kredytów we frankach. Za bardzo są uzależnieni od banksterów, no i muszą przecież zabezpieczyć sobie posadę, gdy już przestaną być w rządzie. WSTYD MI ZA TO PAŃSTWO!
zwykłyRP / 78.9.102.* / 2015-03-02 12:24
Poza "prawdą" o przewalutowaniu ( naprawdę - odkrycie Ameryki przy tym to pikuś ) - SZCZUREK NA KAŻDYM KROKU KŁAMIE. Budżet Państwa i społeczeństwo ogółem nie poniesie żadnym kosztów przewalutowań proponowanych przez KNF ! A tzw. straty banków to nic innego jak przewidywane a niezrealizowane zyski. Czyli zamiast np. 55 mld zysków rocznie będą miały np. 50 miliardów zysku. Czyli wg banków i Szczurka, który jest na ich krótkiej smyczy, te 5 miliardów to byłaby ta strata. Stąd wynika że dochody poszczególnych prezesów i całej reszty zarządów banków spadną ( załóżmy ) z 1,5 miliona na 1,3 miliona rocznie na łebka. Jak widać strata to niepowetowana !
Rzygać się chce gdy słyszy się polskiego ministra, który w tak bezczelny sposób uprawia propagandę na zlecenie banków.
Radek Appelbaum szyje paliwo służbowe / 195.191.62.* / 2015-03-02 12:23
Nie no K... geniusz z tekago Szczurka szefa podwórka
jhook / 91.194.145.* / 2015-03-02 12:20
Co minister chce przewalutowywać? Przecież wszystkie te kredyty były udzielone w złotówkach a nie we frankach. Przewalutować można kredyt walutowy, a nie złotówkowy. Niech minister przeczyta umowy z tzw. "frankowcami". Już w pierwszym zdaniu każdej tej umowy jest wyraźnie napisane, że bank udziela kredytu w wysokości (ileś tam) ZŁOTYCH!!!!!, a nie franków. To był przekret od samego poczatku, gdyż już w momencie zawierania umowy była ona niezgodna z polskim prawem bankowym. To był instrument finansowy o charakterze spekulacyjnym, a nie kredyt. A wszystkim tym, co piszą "widziały gały co brały" przypominam, że za produkt/usługę odpowiada sprzedawca, a nie kupujacy. Jak ktoś kupi w sklepie kiełbasę i się nią zatruje to co? Też będziecie krzyczeć "widziały gały co brały"? Zgodnie z prawem należy zwrócić uwagę bankom, że "widziały gały co dawały"!
krzysiek646 / 116.58.226.* / 2015-03-02 12:45
Mam umowę na 500 000 franków , po co gadasz bzdury o zlotowkach, weź kredyt w zlotowkach kup franka po 3,8 a za rok sprzedaj po 6,0 i będziesz jak bank , czy się boisz bo może będzie po 3,5
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jhook / 91.194.145.* / 2015-03-02 13:36
Bo masz kredyt demnominowany do franka, a więc udzielony de facto w walucie obcej. To zaledwie ok. 10% wszystkich udzielonych kredytów tzw. "frankowych". Pozostałe 90% to są kredyty jedynie indeksowane kursem franka, a udzielone w złotówkach. Żaden z tych kredytobiorców franka nie widział na oczy (banki też) i cała afera oraz rozpoczynajaca sie lawina pozwów zbiorowych dotyczy właśnie kredytów indeksowanych, a nie denominowanych. Służę licznymi przykładami, także osobistym. Nie wierzysz wyślij zapytanie na priv: jhook@wp.pl. Więc apeluję o rozwagę w doborze słów, bo "bzdury" w tym kraju przystoją jedynie ministrom, a nie kredytobiorcom.
KOT13 / 142.46.245.* / 2015-03-02 12:13
Ja również o tym wiem, artykuł sponsorowany przez banki. Tak POLAKOM można wszystko wmówić. Wstyd i hańba re3faktorzy RZP za pieniądze wszystko można napisać!!!!!!!!
ewasnn / 178.235.35.* / 2015-03-02 12:13
Co za Szczurek, o co tu chodzi, przecież frankowiczom chodzi o kontrolę w Bankach i czy miały prawo udzielać kredytów we frankach nie posiadając tej ilości gotówki we frankach tylko jakieś rozliczenia międzybankowe.To tak jakby udzielać kredytu jako "powietrze" też można byłoby, a teraz kasę we frankach przeliczać.
zwykłyRP / 78.9.102.* / 2015-03-02 12:12
O Boże (!) co za światła myśl z tym momentem przewalutowania. Minister Szczurek "odkrył" wielką "zasadę przewalutowań". Nie na darmo jest ministrem !!!
A tak na poważnie - Szczurek jest ekonomistą, który od zawsze współpracował z bankami a nie zwykłymi ludźmi. Przestanie być ministrem to wróci do dawnych "przyjaciół" bankowców. Stąd nie zrobi minister niczego co podpadałoby bankom i gdzie traciłyby zyski. Poza tym żongluje rzeczywistością myśląc, że po drugiej strony siedzą idioci. Mówi co mu każą banki i taka jest prawda o ministrze Szczurku.
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-03-02 11:59
Zadaniem filmiku umieszczonego przy każdym artykule o frankowiczach jest PROPAGANDOWE PRANIE MÓZGU i robienie wrażenia że każdy frankowicz to cwaniak i złodziej a bankierzy są ok.Panowie redaktorzy wstyd i hańba ,brak profesjonalizmu ,manipulacja danymi .Ja nie mam żadnych kredytów jestem wolnym człowiekiem i niezależnym ,ale jak widać wielu z was drodzy redaktorzy pewnie jest uzależnionych od kredytów i pracodawcy .Żal mi Was że jesteście w tak skomplikowanej sytuacji i po prostu nie stać Was na pisanie prawdy i obiektywizm - To po prostu niewola ,ale nawet niewolnika powinno być stać na odrobinę odwagi !I bardzo proszę nie usuwać tego wpisu. Wam pisać nie kazano mi wolno !!!
plkks / 83.26.201.* / 2015-03-02 11:50
Jak będzie wojna to mu pomogę na linii frontu.
plkks / 83.26.201.* / 2015-03-02 11:48
Z banku przyszedł, bank reprezentuje i do banku wróci. Godnie nas "dyma" dla dobra banków i to za nasze pieniądze.
Władza doskonała.
konsument / 83.144.97.* / 2015-03-02 11:33
to jednak straszne - teraz dopiero widzę na czym polega polityka - wcześniej była mi obojętna

teraz przyglądam się tym manipulacyjnym zagraniom i propagandzie

i mówię NIE - za nasze pieniądze dajemy robić z siebie IDIOTÓW? czy Oni naprawdę tak traktują ludzi dzięki którym w ogóle istnieją?

rozumiem, że Pan Szczurek spędza ostatnie dni w tak tanim garniturze - a właśnie szyje się mu na miarę wśród jemu podobnych sk......li w mafii bankierów, stąd olew totalny i pyszenie się wiedzą i doradzanie tym idiotom frankowiczom, którzy dali się tak łatwo nabrać
Zośka 33 / 62.233.236.* / 2015-03-02 11:16
Nowości to Pan Szczurek nie odkrył. Ale widać, że przeczytał ostatnio jakiś mądry periodyk i chciał wiedzą błysnąć. Udało się! ;))

Niestety problem polega na tym, że nie wiadomo kiedy kurs franka będzie znowu taki słaby jak wtedy kiedy banki tak chętnie kredytów udzielały.

Nie wiem też o jakich kosztach państwa i społeczeństwa mówi - to rozliczenie między bankami a kredytobiorcami.

Poza tym rzeczy (np zapisy w umowach), o które domagają się frankowcy pomogą wszystkim kredytobiorcom
marian1234311 / 193.164.142.* / 2015-03-02 11:15
Filmik umieszczany przy każdym artykule money.pl podaje nie prawdziwe i zmanipulowane dane, co więcej obraża ludzi, którzy wzięli kredyty.
kajetan29 / 79.186.147.* / 2015-03-02 10:44
Wielkie mądrości nam Szczurek opowiada, no no no!
Molti / 204.27.169.* / 2015-03-02 10:30
Dla Polski P. Ministrze to nie będzie dobre dalsze ignorowanie przez rządzących i NIE RESPEKTOWANIE PRZEZ BANKI POLSKIEGO PRAWA - patrz niżej:

Bank przelicza złotówkowe kredyty na franki i na złotówki wg mechanizmu, który jest wadliwy i uznany za niewiążący stron umowy.
Numer wpisu:5743
Data wpisu:
2014-08-05
Data wydania wyroku:
2010-12-27
Sygnatura akt:
XVII AmC 1531/09
Nazwa i siedziba sądu:
Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Oznaczenie powoda:
Stowarzyszenie "Towarzystwo Lexus" z siedzibą w Poznaniu
Oznaczenie pozwanego:
BRE BANK Spółka Akcyjna w Warszawie
Postanowienie uznane za niedozwolone:
"Raty kapitałowo-odsetkowe oraz raty odsetkowe spłacane są w złotych po uprzednim ich przeliczeniu wg kursu sprzedaży CHF z tabeli kursowej BRE Banku S.A. obowiązującego na dzień spłaty z godziny 14:50"

Branża:
Usługi bankowe

Najnowsze wpisy