Forum Polityka, aktualnościPolityka

Król Komorowski na biwaku, a szlachta się bawi

Król Komorowski na biwaku, a szlachta się bawi

Wyświetlaj:
pola989930 / 178.183.199.* / 2013-05-20 04:35
Nareszcie dobry tekst Money.Zarówno w ocenie prezydenta,jak i jego elektoratu.Mnie wciąż zadziwia sondaż wśród Polaków.Widać mamy takiego prezydenta na jakiego zasługujemy.Tylko dlaczego jest mi smutno?
Oszolom / 84.25.138.* / 2013-05-18 13:41
Dziennikarze z POmoney sie budza ze snu POmatrixowego? Czy tez kasjer się zmienia? Teraz tylko należy oczekiwać jeszcze Płaskonia dostrzegającego dno tego rządu - będzie komplet. Ale mam nadzieje, ze ludzi będą pamiętać robote robiona na nich przez takie lisy i Olejniki popychane michnikiem, w wyniku której POlacy wybieraja sobie na prezydenta koniopodobny produkt. Tutaj co nieco więcej o tym:
"...Dzisiaj padł przedostatni szaniec PO - redaktor Wołek. Przedostatni, bo jeszcze słabo broni się reduta Kuczyńskiego. Ale cała reszta łącznie z Paradowską i Lisem oraz wszystkimi komentatorami, politologami jedzie po PO jak po burej suce. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia - w końcu żaden CałkiemNowyCudownyPremier na białym koniu nie nadjeżdża. Być może faktycznie chcą przedterminowo wepchnąć ten cały szajs PISowi na krótko.
Jednak te ich lamenty mnie po prostu śmieszą. Co się stało pod koniec kwietnia? Nagle wytrzeźwieliście? Wcześniej trwała balanga i wam się wszystko podobało a teraz widzicie, że talerze brudne, ktoś chrapie pod stołem a was łeb nap...a? Mówicie, że Premier nie ma wizji. Kiedy domagaliście się jakiejś wizji? Biliście brawo, że Premier mówi o ciepłej wodzie w kranie. Teoretycznie wiem, że jest to przenośnia, ale praktycznie w większości miast wszystko sprywatyzowane i za ciepłą wodę płacę sama. Nie zauważyłam, aby Premier stwarzał warunki, aby rachunki nie rosły, wręcz przeciwnie.
Drugi zarzut do Premiera - ministrowie, zwłaszcza ci przeznaczeni do odstrzału. Zawsze uważałam, że Premier ma prawo dobierac sobie współpracowników, no, ale są chyba pewne granice. Minister Arłukowicz nagrodzony specjalną teką - to nie jest korupcja polityczna w świetle dnia? Po wygranych w 2011 roku wyborach Premier potraktował Radę Ministrów jak swój prywatny folwark. Stanowiska ministrów służyły do nagradzania, karania, reprezentacji. Teraz Panom Dziennikarzom przestała się podobać Mucha? Albo Szumilas? Ta pierwsza spija piwo nawarzone przez poprzedników, ta druga wiernie wypełnia polecenia Premiera. Naprawdę nie wiecie skąd ten pomysł na sześciolatków? To dodatkowy rok płacenia składki zusowskiej. No więc co - tyle miesięcy wam się podobały, a teraz nagle zbrzydły? A minister Nowak? Wcześniej chodził bez zegarków? Nagle wam się wzrok wyostrzył? Bo słuch macie słaby, taśmy z afery hazardowej wami nie wstrząsnęły, w końcu każdy może sobie pogwarzyć na cmentarzu, wolny kraj.
No - chyba, że coś wiecie o czym my się dowiemy wkrótce. Że jest jeszcze gorzej niż sądzimy. I chcecie się nagle uwiarygodnić w oczach widzów. To wam powiem - za późno. Jedni wam nigdy nie wierzyli i teraz mają niezły ubaw a inni was znienawidzą, że odebraliście im złudzenia. Nie da się w ciągu dwóch tygodni przejść z propagandy sukcesu do propagandy klęski. Ludzie aż tak głupi nie są panie Lis...."
Z Salon 24.pl
danutex / 89.69.126.* / 2013-05-18 13:04
"Dzieje się tak pewnie dlatego, że nam, Polakom, potomkom sarmatów, tęskno do złotych wieków i kraju od morza do morza. Mamy natomiast Polskę od jednego może, do drugiego może." ~ made my day.
pola989930 / 178.183.199.* / 2013-05-20 05:07
Jeśli już tak historycznie dumamy,to przypomnijmy jak Światosława włożyła na głowę trzy korony państw północy.I ta Polka wcale nie była kaszalotem.A co do synów Władysława Jagiellończyka,to może ktoś pamięta jakie powiedzenie przywarło do Olbrachta.Chociaż czego można wymagać od Polaków,jeżeli nauka historii w szkole jest w stanie szczątkowym.Od prezydentury Wałęsy nasi tłumacze nauczyli się,jak należy tłumaczyć słowa polskich przywódców.I w nich ostatnia nadzieja.
jessciavan / 204.93.60.* / 2013-05-18 19:33
Zgadza się. Prawie poeta tylko głowa nie ta)))

Najnowsze wpisy