Forum Polityka, aktualnościKraj

KRUS dla wszystkich, PIT i CIT do kosza. Po 9 października?

KRUS dla wszystkich, PIT i CIT do kosza. Po 9 października?

Wyświetlaj:
bnk / 95.49.70.* / 2011-10-22 11:02
A jak UE nakaże inaczej to co z programem rzadzacej partiiPO PSL bedą o nas walczyć.
august114 / 95.40.100.* / 2011-10-05 09:57
Niecodzienne zdjęcia plakatów wyborczych w środowisku ulicy. Polecam :)

http://piotraugustyniak.com/wybory-parlamentalne-2011
gitmn / 89.174.106.* / 2011-10-03 21:56
te wybory nic nie mienia. ludzie ktorzy mysla inaczej sa naiwni. Jedyne partie ktore moglyby zmienic cos na lepsze, to prawica JKM i prawica Jurka. niestety, zmian nie bedzie.
T. / 81.190.72.* / 2011-10-03 21:42
Pierwszą czynnością jaką powinien zrobić nowy rząd , to ustawę VAT-owską wyrzucić do kosza i utworzyć nową , maksymalnie uproszczoną !
Ponieważ obecna jest już tak namotana ,że bardziej nie można , a gubią się w niej dosłownie wszyscy. Od obywatela ,aż do ministerstwa.
TSL / 78.133.150.* / 2011-10-03 15:09
Takie podsumowanie:

Podatki, na plus: PSL i PiS, na minus: PO

Budżet: na plus: PJN i PSL, na minus: brak

Prywatyzacja: na plus PSL, na minus: RPP, PJN

Inwestorzy: na plus PiS, RPP, na minus: brak

Emerytury: na plus: PiS, SLD, PSL, na minus: PO

Służba zdrowia: na plus: RPP, PSL, PiS, na minus: PJN

Uczelnie: na plus: RPP, PiS, na minus: PSL,

EURO: na plus: SLD, PSL, PiS, PJN, na minus: brak

Tam gdzie partia nie napisała niczego ciekawego, lub nie wyraziła własnego zdania, lub ma zdanie neutralne nie wpisywałem ich;

Podsumowując:

PO: -2
PiS: +6
PSL: +5
RPP: +2
SLD: +2
PJN: 0

czysto wg tych tabelek najchętniej ujrzałbym w sejmie koalicję PiS i PSL. Sam nie popieram RPP, ale Palikot jako biznesmen ma dobre pomysły i wie co trawi system więc byłby dobrym urozmaiceniem mniejszościowym. To samo tyczy się SLD, niestety za dużo by chcieli naobiecywać wszystkim i za bardzo ciągnie ich do czasów sprzed 89r. ale czasami też przydaje się spojrzenie socjalne.
PJN wyszło na 0 bo mają parę pomysłów dobrych i parę mało przemyślanych. Największą przegraną tego rankingu wg mnie jest PO, gdyż nie potrafią wystosować własnych poglądów i mają problem z planowaniem długofalowym. Żyją chwilą i problemami chwili, ale nie potrafią rozwiązać problemów przyszłościowych...


Uprzedzam przyszłe komentarze. Nie jestem zwolennikiem PiS'u czy jak to lubicie mawiać "Pisiorem".
Aktualnie bardzo często w pozytywny sposób zaskakuje mnie PSL, który jednak wciąż widziany jest przez wszystkich jako partia rolników i ludzi mieszkających na wsi.

Sam nie wiem na kogo zagłosuję, PO odpada bo trzeba ich rozliczyć z ostatnich 4 lat (demokratyczny obowiązek), RPP odpada (do kościoła nic nie mam, a mniejszości niech pozostaną mniejszościami), PJN jest dla mnie strasznie nie określony, próbują sobie wyszukać jakiś grunt między PO a PiS i coś im to nie wychodzi... SLD z czystej niechęci do byłego ustroju głosować na nich nie będę... Dochodzą jeszcze małe partie typu Nowa Prawica, ale odnoszę wrażenie że są zbyt radykalni w swoich obietnicach. Jakby trochę urealnili swoje postulaty to może bym nawet na nich zagłosował. PiS, hmm sam nie wiem co myśleć o tej partii, niestety media ostatnio są względem niej tak stronnicze że nawet mi ciężko wystosować swoją opinię na ten temat, ale muszę przyznać że z kampanią sobie radzą jak rasowi politycy i w dodatku bez walki i wnoszenia pozwów.

Dołuje mnie tylko tak mały wybór w naszej polityce, mam nadzieję że kiedyś się to zmieni, czy poprzez jednomandatowe okręgi wyborcze czy poprzez zniesienie progu wyborczego.

Zapraszam do refleksji.
kuba83 / 193.239.156.* / 2011-10-05 16:35
a kase to wezmą od kogo??
tsl / 78.133.150.* / 2011-10-03 14:33

PO

PIT - powinien zostać bez zmian,

VAT - poprzemy zmniejszenie stawek, w przypadku stawki podstawowej deklarujemy powrót do poziomu 22 proc. w 2014 roku,

CIT - obecna 19-to procentowa stawka nie powinna być zmieniana


A gdzie podatek liniowy, który mi obiecali 4 lata temu? Nagle nawet do tego wrócić nie chcą...
maciekkkk / 2011-10-03 13:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bajki wyborcze!
ANIMEKS / 93.154.193.* / 2011-10-01 10:32
TO NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE !!!. WAŻNIEJSZY JEST PRESTIŻ POLSKI JEJ SIŁA PRODUKCYJNA I KONKURENCYJNA W ŚWIECIE, A TU JESTESMY SŁABI NIECH PARTIE DADZĄ PROPOZYCJE WZMOCNIENIA POLSKI EKONOMICZNIE.
maciekkkk / 2011-09-30 22:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeżeli gdzieś chce się dodać wydatki lub zmniejszyć podatki to trzeba gdzieś ograniczyć wydatki lub zwiększyć zadłużenie. Dla mnie jest to logiczne, tylko dlaczego politycy jak obiecują gruszki na wierzbie to nie mówią, gdzie chcą zdobyć na to pieniądze??
sejda / 80.48.115.* / 2011-09-30 22:03
Chcecie podatku liniowego? Litwa go ma i uciekło z niej 20% obywateli 800 tysięcy. Jedynie wysoce progresywny podatek PIT i niższy VAT jest rozwiązaniem. Skandynawia ma się dobrze, a do liniowości podatku PIT jej daleko. Palikot słusznie chce zrobić porządek z klerem, ale to ekonomiczny demagog godny Balcerowicza.
fhgkjhg / 46.113.236.* / 2011-10-01 17:02
narazie kolego to nie masz pojecia o ekonomi ulagu. a porownywanie tu szewcji do lotwy jest pokazaniem ze nie wiesz oczym mowisz. przyjzyj sie koncentracji kapitalu tych obydwu panstw. szkoda ze nie powiedziales o estoni ktora tez ma linie. albo o stanach do poczatku 20 wieku gdziebyla 0% linia dla wszystkich i tam wszyscy nadciagali. nizsze podatki to lepsy prywatny sektor i bogatsi polacy lepsze miejsca pracy a publiczniaki w rynsztoku podnoszacy sie standard zycia. placa minimalna do likwidacji i calkowicie prawo pracy i gospodarcze biznes w jeden dzien!
jakub2 / 46.134.116.* / 2011-09-30 19:43
I tak was wszystkich wyrolują , bo na pewno pójdziecie glosować!!!!!
mmiikkh / 83.27.117.* / 2011-09-30 19:23
A co z podatkiem Belki ???
Trx. / 217.97.193.* / 2011-10-03 10:37
Zostanie, oby ni podwyzszyli.
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-09-30 15:55
Po przeanalizowaniu programów można dojść do wniosku ,że obojętnie na kogo się zagłosuje to będzie tak samo. Programy liczących się partii są identyczne. Różnica tylko wychodzi przy służbie zdrowia- ale problemu
służby zdrowia nikt na świecie tak naprawdę nie rozwiązał ,więc trzeba to oddzielić. Nikt tak naprawdę nie ma w programie uzdrowienia finansów publicznych , i mieć nie może bo przegrałby wybory.Musimy więc się zastanowić ,kto będzie miał odwagę to zrobić , ale to dylemat tylko dla tych co mają pojecie o pieniądzu i wiedzą,że pieniądz nie rośnie na drzewie i umieją liczyć ,i wiedzą że 23% od 100.000,- to więcej niż od 100 zł .Sadzę ,że prędzej zdobędą się na odważna politykę Ci co są u władzy niż nowi , bo nowi będą liczyć na następną kadencję , a trzecia to już nie jest możliwa u nas choć by był doskonały rząd. Tu potrzeba zimnej kalkulacji , a nie emocji i licytacji na patriotyzm w romantycznym wydaniu.
Nie jest możliwe dalej finansować tylu darmozjadów , którym się nie chce pracować i cała Europa musi to zrozumieć , bo inaczej wrócimy do lepianek i motyk .
Elendir / 2011-09-30 21:35 / Łowca czarownic
Faktycznie propozycje w dużej mierze wydają się podobne. Tyle że niektórzy mówią np. że będą starać się ograniczać dług publiczny, a w innych propozycjach dość swobodnie zwiększają wydatki. Papier jest cierpliwy...
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-09-30 19:34
Zapomniałeś ile obecne władze kradną. Wystarczy ich odsunąć od władzy a już mamy miliardowe oszczędności.
Observer. / 83.13.6.* / 2011-09-30 14:00
Politycy przed wyborami interesują się nami, a po wyborach - sobą.
życzliwy. / 79.187.170.* / 2011-09-30 16:03
A co polityk ma do interesowania się tobą albo innymi.
Rola Państwa jest zupełnie inna niż się większości wydaje.
Obowiązki Państwa do obywatela to:
To:obronność kraju na zewnątrz
bezpieczeństwo wewnętrzne
stosunki międzynarodowe
i na to musi ściągać podatki , więc za tym idzie system podatkowy
i w zasadzie to wszytko.
a że żeby sie przypodobać tluszczy wymyślono później
darmowe leczenie , darmowe uczenie, pomoc biednym , pomoc dzieciom , równouprawnienie , równie szanse itd - to kasy wiecznie brakuje i będzie brakować bo coraz to więcej tych co chcą z tej wspólnej kasy niż tych co wpłacają.
pomyśl ty człowieku sam o sobie i naprawdę będzie lepiej jak politycy o nas myśleć nie będą.
bolszewik / 46.205.34.* / 2011-10-04 02:01
zabawimy się z tobą jak za rewolucji październikowej. Rżnąć panów. Grab zagrabione. śmierć burżujom. To ja tłuszcza.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-09-30 19:38
Ty "życzliwy" jesteś okropnie nieżyczliwy. Taka farbowana małpa. Najpierw się nachapać, często nielegalnie a później to wypiąć się na innych. Typowe zachowanie wybrańców z PO.
satyr / 84.10.193.* / 2011-09-30 12:55
Namawianie do głosowania bez poznania programów partii, bez spotkań kandydatów z wyborcami /plakaty na słupach to nie spotkania/ to czyste kpiny z ludzi. Dyskusje w TVN i innych TV żenujące. Bez możliwości zaznaczenia na karcie wyborczej że żadna partia mi nie odpowiada wybory nie mają sensu. Po wyborach wybrani i tak robią co chca i maja wyborców w dużym poważaniu. Dlaczego Naród nie ma możliwości powiedzenia "wstrzymuję się", to by nauczyło polityków pokory. Jak widzę na plakatach te same gęby nie zmieniane od lat ,durne miny i uśmieszki to mi sie robi niedobrze. Pewnie w przypływie euforii oddam głos nieważny bo innej opcji nie widzę.
merinfo / 62.87.177.* / 2011-10-03 11:32
Ależ możesz się wstrzymać, przez oddanie głosu nieważnego, czyli pusta karta, lub przez wstawienie znaczku przy dwóch kandydatach. Jeśli w wyborach będzie duży procent głosów nieważnych, to wybory będą też nieważne.
Pozdrawiam
---------------------------
Ściągnij za darmo http://14.pl/ciekawee_ksiazki
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy