Forum Polityka, aktualnościGospodarka

KRUS-owe zasady dla wszystkich i trzecia stawka podatkowa

KRUS-owe zasady dla wszystkich i trzecia stawka podatkowa

Wyświetlaj:
Bardzo_Śmieszne / 94.251.138.* / 2011-09-08 15:22
Co tu dużo mówić nie ważne czy się głosuje na PSL, PO, SLD generalnie chlopaki z jednego podwórka.
Spokojnie mogą się połączyć pod jednym sztandarem oto takim:

http://www.youtube.com/watch?v=phXJTwf8Wm0&feature=related
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-09-08 15:17
Wg spisu rolnego z 2010 roku mamy Polsce 1 583 000 Gospodarstw rolnych posiadających powyżej 1 ha użytków rolnych. W tym 887 tys. o powierzchni 1-5 ha; 355tys. o powierzchni 5-10ha; 221 tys. o powierzchni 10-20ha; 60tys o powierzchni 20-30ha; 35tys. o powierzchni 30-50ha i tylko 25tys gospodarstw o powierzchni powyżej 50 ha co stanowi zaledwie 1,6% gospodarstw. Według GUS przeciętny dochód z hektara przeliczeniowego w 2009 roku wyniósł 1908zł, w 2008 r. 2056zł w 2007 roku 2220zł więc każdy rolnik mający powyżej 10ha jest w stanie spokojnie płacić normalne składki ZUS i NFZ jak każdy drobny przedsiębiorca jednoosobowy lub jak pracownik od dochodu brutto. A w Polsce wg danych ze spisu rolnego mamy 341 000 gospodarstw rolnych o powierzchni powyżej 10 hektarów natomiast gospodarstw powyżej 5 ha do 10ha mamy355 tysięcy i nic by się nie stało gdyby zamiast KRUS opłacali sobie ZUS od najniższej płacy krajowej czyli od 1386zł. a w razie podjęcia dodatkowo pracy na etacie rolnik płaciłby ZUS tylko w sumie od 60% średniej płacy krajowej jak każdy Mikroprzedsiębiorca.
Cała kosztowna administracja KRUS mogłaby zostać w części około 20% przekazana do ZUS aby obsłużyć dotychczasowych członków KRUS a reszta powinna być zwolniona i budżet naszego zadłużonego państwa zostałby uwolniony od jej utrzymywania aponieważ sa topracownicy ze średnim i wyższym wykształceniem umiejętnością pracy z komputerem to łatwo znajdą pracę w gospodarce zakładając własne firmy.
Lysy 25 / 77.255.160.* / 2011-09-12 23:21

więc każdy rolnik
mający powyżej 10ha jest w stanie spokojnie płacić normalne
składki ZUS i NFZ jak każdy drobny przedsiębiorca jednoosobowy
lub jak pracownik od dochodu brutto.

Ale Ty, tępy miejski bałwanie, pokryjesz te składki płacąc więcej za jedzenie.
A co do drobnych przedsiębiorcom to dzięki złodziejskiemu ZUS-owi nie zatudniają oni wcale (oprócz znajomków i dziwek dupodajek) albo zatrudniają na czarno.
Komuna WON!!!!!!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-09-08 15:07
Dlaczego nikt nie przypomniał w czasie debaty, że KRUS wypłaca świadczenia nie ze składek ubezpieczonych posiadaczy więcej niż 1 ha ziemi ale z podatków polaków przymusowo ubezpieczonych w ZUS. Wszak składki KRUSOWCÓEW wystarczają tylko na wypłatę 7% świadczeń a leczenie krusowcy mają za darmo bo nie płąca żadnej składki zdrowotnej. Dotacja do wydatków KRUS wynosi aż 93% tyle finansowane jest z budżetu więc jeżeli wszyscy przeszli by na taki system to skąd Rząd weźmie te 93% brakujących środków na wypłaty? Kłamstwo i demagogia w wykonaniu wiceministra i profesora to szczególnie ochydna manipulacja przed wyborami.
jur73 / 89.229.102.* / 2011-09-08 15:04
No cóż rację miał B. Baruch twierdząc - " Głosuj na tego , kto obiecuje
niewiele . To on ciebie rozczaruje najmniej ". A przy okazji , czy w PSL
nie wiedzą , że KRUS jest dofinansowywany w ponad 90% z budżetu państwa .
obywatek pol / 109.173.143.* / 2011-09-08 13:59
Piredoły dla mas. 4 lata mieli i nic nie zrobili nagle przed wyborami pomysły mają śmiech na sali
Arni15 / 2011-09-08 14:04
Niedopracowane ustawy, któ¶e i tak nie przejdą przez sejm, no ale teraz muszą pokazać że coś robią!!
merinfo / 62.87.177.* / 2011-09-08 14:03
Dokładnie. Jak chcą powalczyć o mój głos, to niech najpierw coś zrobią, to później zagłosuje. W tej chwili nie ma na kogo głosować
Pozdrawiam przedsiębiorczych
---------------------------------------------------
Jak kupić nieruchomośc i szybko spłacić kredyt http://nieruchomoscii.14.pl/
Lysy 25 / 77.255.160.* / 2011-09-12 23:36
Wiesz, oni Twój głos mają w du...e...
To taka gra pozorów.
Żeby motłoch myślał, ze cos może...
popot / 46.112.145.* / 2011-09-08 13:21
"Chcemy likwidacji umów śmieciowych - zadeklarował. Dodał, że jest gotowy projekt przepisów, które będą chroniły zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej, by mieli pełniejszą ochronę prawną."

Ciekawy jestem jak chcecie to zrobić? Zabronicie zawierania umów opartych o kodeks cywilny. Biedaku ... a może dodatkowych 5 tys. urzędników do kontroli tego bajzlu?

Jest tak źle z pracą, że każdy głodny pójdzie pracować nawet na czarno - byle wyżywić rodzinę.
Lysy 25 / 77.255.160.* / 2011-09-12 23:45
Ot, przyje..ć jakąś bezmyślną ustawą i będzie dobrze...
Nie, nie będzie....
Ale te nasze ku**y na stołkach tego nie rozumieją.
Tak więc zdrajcy wyprzedają Polskę banksterom i obcemu kapitałowi.
grau_42 / 46.112.145.* / 2011-09-08 13:15
"bo KRUS jest dzisiaj zbawiennym rozwiązaniem dla Polski. W przypadku likwidacji KRUS - uważa Kasprzak - półtora mln osób przeszłoby na utrzymanie opieki społecznej."

Kasprzak - jełopie! Jest mi obojętne, z której kieszeni wyciągacie mi pieniądze - z lewej (KRUS) czy z prawej (opieka społeczna)

Więc nie wiem o co Ci chodzi, gdy mówisz, że wyciąganie kasy z lewej kieszeni jest zbawienne. Zamieniłeś się z koniem na łeb?
Z-235 / 77.45.63.* / 2011-09-08 12:36
Ja nie chcę podwyżek bo mam 600zł i ta podwyżka mnie nie interesuje bo to kiełbasa wyborcza dla ciemnej hołoty.
vokus / 2011-09-08 12:16 / portfel
podatki obniżono z 40% na 32 % więc o 20 % ( a nie 8 ) i z 19% na 18% czyli niecałe 17% mniej....czy więc różnica w obniżaniu podatków jest tak duża? Znalazł się matematyk k**** jego mać
precz z Money.pl / 83.31.34.* / 2011-09-08 12:00
Te bujania wyborców. W tym procederze udział bierze także Money.pl Przecież wszyscy wiedzą, że obietnice w kampanii nigdy nie były i nie są realizowane. Niech Money.pl o tym nierealizowaniu ostro napisze zamiast znów manipulować obietnicami wyborczymi. Mamy tego dość. Jesteście NIEWIARYGODNI! Powiem ostrzej: JESTEŚCIE OSZUSTAMI! Uczestniczycie w manipulowaniu opinią społeczną, w fałszowaniu rozeznania ekonomicznego itd... Nie jesteście forum ekonomicznym ani finansowym, bo zajmujecie się manipulacjami politycznymi. Złodziejski system funkcjonujący obecnie w Polsce za przyzwoleniem Platformy Obywatelskiej sprzyja oszustom i złodziejom, a wy jesteście najlepszym tego dowodem.
MłodyEkonomista / 2011-09-08 12:28
Na zdrowy rozum Money.pl nie ma prawa "mieć własnego zdania", nie ocenia i musi spełniać takie wymogi jak "bycie obiektywnym" - jeden relacjonuje coś - kolejny ma to sam ocenić - niech każdy ma swój rozum.

Apropo debaty, myślę, że jedynie Pan profesor Jerzy Żyżyński mówił naprawdę spokojnie i z sensem (jest profesorem nauk ekonomicznych jako jedyny z debatujących więc się nie dziwię), nie manewrował językiem jak Szejfeld nie odpowiadający wprost na pytania czy nie gadał bzdur jak Poncyliusz (z tego to się uśmiałem).

O reszcie kandydatów się nie wypowiem bo to nie ma sensu, byli tak samo żenujący jak Poncyliusz czy przedstawiciele SLD, PSL z Ziętkiem na czele mówiącym w kółko o usunięciu umów śmieciowych (wymienił ten postulat chyba co najmniej 5 razy...).

Debata była dosyć krótka i mało merytoryczna - oczekiwałem czegoś więcej.
Precz z Money.pl / 83.31.34.* / 2011-09-08 12:51
Precz z Money.pl To co Pan pisze to pobożne życzenie. Money.pl jest stroną i to bardzo aktywną w sporach politycznych. Zajmuje się polityką na codzień. Usuwa niewygodne posty i sam też wpisuje najróżniejsze brednie. Kreuje polityczne zamiary i wspiera manipulantów. Zajmuje się nie ekonomią tyko głównie manipulacjami. To forum reprezentuje interes niemieckiego właściciela i szkaluje polaków. jesli już wpsiera, to nie Polaków i ich interes a zdrajców i osustów.
gość1 / 79.185.195.* / 2011-09-08 10:39
Po wyborach zmienią się tylko ceny i ludzie na stołkach.
duypa / 83.21.106.* / 2011-09-08 10:26
PO na debatach nie odpowiada na zadane pytanie-mówiąc "ciekawe pytanie" a potem nastepuje monolog nie na temat i ewentualnie atak na adwersarza!
jpiast / 77.236.25.* / 2011-09-08 10:16
Oczywiście na tym portalu zaraz dostane minusy, ale na prawdę zdaje się być to pomysł bardzo sprawiedliwy. Mała składka, mała emerytura i każdy zaoszczedzone pieniądze wydaje na co chce. Czy to na emeryturę czy to na wycieczkę w Góry. Co w tym takiego złego?
Eset / 188.33.219.* / 2011-09-08 10:10
Po co utrzymywać KRUS - dyrektorzy kierownicy itd. wszyscy biorą dobrą wypłatę, ale za co? Za sprawdzanie poprawnie wypełnionego formularza, czy nastąpił zgon oraz czy w ogóle przysługuje komuś takowe świadczenie itp. Pełno pracy bez pożytku, gdzie tu ekonomia. Zlikwidować i zwolnić sporą grupę ludzi. Zaoszczędzimy na ogrzewaniu, prądzie, utrzymaniu budynków i innych kosztach. No cóż czas kończyć socjalne posadki dla pracujących bezproduktywnie tam ludzi. Wiem, że dla niektórych sama myśl jest straszna, że zasilą rzesze bezrobotnych. Te kilka tysięcy jest niczym z milionami.
Kiedy będą twarde pozytywne decyzje, czas kończyć to pustosłowie. Czas na człowieka, który jest zdolny do rzeczywistych działań. Ma jednoznaczny plan na sprawowanie władzy. Czas wyszukać kogoś nie związanego z tym całym marnym środowiskiem, który ma charyzmę i nie ulega naciskom różnych sił.
zapodajew / 193.24.24.* / 2011-09-08 10:19
tylko skąd takiego wziąć? kto będzie na tyle twardy, że gdy zostanie zanużony w tym całym gównie, to nim nie przesiąknie?
dziadstary / 80.50.131.* / 2011-09-08 10:07
Po 4 latach rządów dowiadujemy sie co mają zamiar zrobić po wyborach bo do tej pory no..., wszyscy im przeszkadzali. Czy to nie jest żart? Jasno więc widać, że ta dynastia nie jest w stanie naruszyć sitwy zależności. Chcąc rozbić ten układ nie można się cacakać. Nadzieja w Kongresie Nowej Prawicy.
Floyd / 2011-09-08 11:42 / Tysiącznik na forum
Teraz rozumiem dlaczego w pewnym okresie Polska zniknęła z mapy Europy. Za dużo mieli do powiedzenia tacy którzy mieli takie poglądy jak Ty i ta Twoja NowaPrawica.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-09-08 12:02
wystarczy ze uwala aparat urzedniczy i biurokracje - nic wiecej nie musza robic aby zylo sie duzo lepiej. A Ty masz jakies argumenty czy tylko tak osmieszasz adwersarza bo nie masz nic konkretnego do powiedzenia?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy