Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Kryteria przy wycenie nieruchomości???

Kryteria przy wycenie nieruchomości???

orif / 195.74.91.* / 2009-08-03 22:14
Jakie są kryteria wyceny nieruchomości, np. mieszkania?
Czy pod uwagę są brane: wiek budynku, standard wykończenia, sposób ogrzewania?

Moje mieszkanie w 3-letnim bloku na kameralnym osiedlu wyceniono właśnie na równi z mieszkaniem w budynku z 1991r., które jest opalane piecem węglowym i daleko odbiega standardem wykończenia (do remontu). Powód - oba są w tej samej miejscowości.
Wg banku i rzeczoznawcy m2 pow. domu w mojej okolicy wynosi średnio 3400, ale mieszkania 2500. Ciekawe co na to sąsiedzi, którzy wystawili swoje mieszkania za ok 5600.... Swoją drogą chętnie sama kupię prawie nowe i umeblowane mieszkanie 10km od Gdańska za 2500.
Na koniec ciekawostka: mieszkanie wyceniono na podst. kilku zdjęć, nikt się osobiście nie pofatygował. Spadek cen spowodowanych recesją wynosi wg rzeczoznawców 7%, skąd więc w ciągu pół roku wartość spadła o 26%?
Wyświetlaj:
peskoran / 178.183.6.* / 2023-02-02 10:20
Zadzwoniłem http://www.rep.org.pl/dlaczego-powinno-sie-dokonac-wyceny-mieszkania/ dobry wybór.
tse465 / 2011-05-30 17:01
Witam
Nie wiem czy to Ci to pomoże, ale zajrzyj na serwis www.samowycena.pl. Można tam przeprowadzić szacunkową wycenę dowolnej nieruchomości. Polega to na tym, że system oblicza cenę danej nieruchomości w oparciu o wartości nieruchomości sąsiadujących z nią, mających zbliżone parametry. Dzięki temu możesz zorientować się, jakie ceny osiągają nieruchomości w wybranej przez Ciebie okolicy. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

Najnowsze wpisy