Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryterium dochodowe w programie 500+ zaprzecza jego powszechności

Kryterium dochodowe w programie 500+ zaprzecza jego powszechności

Wyświetlaj:
furia997 / 31.61.141.* / 2016-01-22 01:15
Jeszcze nic nie dostałam a już rzygam samą myślą, że mogą być z tego tylko problemy.
leon121 / 88.156.130.* / 2016-01-22 00:55
A nie lepiej dać po 250zł ale wszystkim i na wszystkie dzieci?
KASIAL / 83.20.184.* / 2016-01-22 00:14
KONSTYTUCJA Rzeczypospolitej:
rozdział II art 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny
USTAWA NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ !!!
m-53 / 213.108.152.* / 2016-01-22 00:46
Wiesz co to jest chrzan? Pewnie nie, ale wiesz co to pieprz. Pieprzysz ja potłuczony. Dam tobie proste, przystępne dla prostego umysłu przykłady.
- leczenie w zakładzie zamkniętym przysługuje tylko psychicznie chorym (tobie też???),
- zwolnienie z abonamentu RTV przysługuje od ... roku życia (kryterium wieku)
- zasiłek socjalny przysługuje ... (kryterium dochodowe)
- urlop macierzyński przysługuje ... (kryterium urodzenia)
- obowiązek nauki (kryterium wieku)
- deputat węglowy (kryterium zatrudnienia)
- karta dużej rodziny (kryterium ilości dzieci)
I tak bez końca. Nie masz ci sprawiedliwości. Wszędzie kryteria. I to wszystko niezgodne z konstytucją.
Zapisz się do KOD.
zszszs / 159.205.8.* / 2016-01-22 07:29
Leniuszek Kasial z jednym wychuchanym dzieciątkiem nie dostanie kasiorki i jęczy :-D
zbyszek57 / 84.84.101.* / 2016-01-22 00:45
Co niezgodna ,Kaczor ma większość ,zmieni konstytucję jak ciemny lud zacznie domagać się równego traktowania .
tututu / 89.67.51.* / 2016-01-21 23:40
Ciekawe,jak pierwsze dziecko wejdzie w dorosłość, to drugie dziecko będzie dalej jako drugie, czy jako pierwsze? A co z tymi, którzy mają np troje dzieci, z czego dwójka już pracuje, a trzecie jest nastolatkiem? Ja mam jedno dziecko już dorosłe, drugie uczy się w gimnazjum, i co ze mną? Dostanę na to drugie, czy nie? A w ogóle ludzie nie zapominajmy o jednym, zapewnienie dóbr materaialnych dzieciom , należy przede wszystkim do naszych obowiązków czyli rodziców. Dodatek 500 zł to piękna rzecz, każdemu pomoże, więc nie narzekajmy,, że to mało, I pamiętajmy o tym, że jak nasze dzieci dostaną po 500 zł, to inni obywatele czegoś nie dostaną, np nic nie dostaną potencjanli emeryci, którzy ciężko pracowali na swoją emeryturę a dzisiaj im się figę pokazuje, a też im obiecano.
arak1975 / 2016-01-22 09:53
zgodnie z założeniami to jak pierwsze osiągnie pełnoletność to drugie jest jako pierwsze. więć jak masz 3 dzieci z czego 2 dorosłych to nawet na 3 nie dostaniesz niepełnoletnie bo podlegasz kryterium dochodowym i według projektu ustawy masz 1 dziecko. Brawo !!! Wspieranie rodzin !!!.
jaa807 / 83.29.116.* / 2016-01-21 23:35
I znów patologia będzie rządzić a uczciwy obywatel płacić.
K&Ks / 77.253.146.* / 2016-01-21 23:09
Pieniądze mają być na dzieci, tak? To proponuję: darmowe podręczniki i wyprawki do szkoły; darmową profesjonalną opiekę stomatologiczną w szkołach; darmowe półkolonie zimowe, wycieczki szkolne, koloni letnie; darmowe obiady w szkołach; darmowe i urozmaicone zajęcia pozalekcyjne i dodatkowe; pomysł z lekami tez nie jest zły. Skorzystają wszystkie dzieci, niezależnie czy mają bogatych czy biednych rodziców i niezależnie ile ich w rodzinie jest. A i "wyrodni" rodzice nie przywłaszczą sobie tych pieniążków. Tylko lepiej szczuć 500zł i znów dzielić naród na gorszych i lepszych.
YPCIK / 89.77.63.* / 2016-01-21 23:53
NO W KOŃCU JAKIŚ PORZĄDNY KOMENTARZ POPIERAM POMYSŁ W 100%.
ALE MY NORMALNI LUDZIE MOŻEMY TYLKO SOBIE POPISAĆ.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-01-22 01:08
Pomysł więcej niż kretyński. A normalny to ty nie jesteś. Gminny urzędnik mianowany po znajomości ma decydować co jest najlepsze dla moich dzieci. No i oczywiście do realizacji tego celu trzeba będzie zatrudnić kolejnych znajomych królika, którzy wśród swoich znajomych znajdą ekspertów od uszczęśliwiania moich dzieci, renomowanych dostawców obiadków do szkoły i kumpli prowadzących obowiązkową szkołę tańca na linie. Już mieliśmy senatora, który prowadził szkoły psiego fryzjerstwa dla stoczniowców. Masz koleś mentalność niewolnika lub chłopa pańszczyźnianego. Tobie szczęście zapewni urzędnik zatrudniony na twój koszt. Ja jak dostanę pięć stówek (sześć tysięcy rocznie) to je wydam np. na wakacje z dziećmi. Jak przepiję to kasa wróci do budżetu. A jak te pięć stówek dostanie urzędnik to do mnie dotrze ułamek tej kwoty i na dodatek w postaci nieakceptowanej - np. szkolenie dzieci z technik seksualnych. Bo akurat takiego eksperta znalazł urzędnik w gminie wśród swoich kumpli. Z taką mentalnością niewolnika spadaj na Białoruś.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-01-21 23:26

Tylko lepiej szczuć 500zł i znów dzielić naród na gorszych i lepszych.

Właśnie to robisz. Nie uważam się za wyrodnego rodzica ale tym bardziej nie uważam, że urzędnik (lub Ty) wie lepiej co moim dzieciom jest potrzebne. Szkoły nie bardzo potrafią nauczyć dzieci czytać, mówić lub liczyć a ty chcesz by przekształciły się jeszcze w obóz pionierski.
trupek / 217.99.210.* / 2016-01-21 22:42
Jeżeli celem programu ma być zwiększenie dzietności to rodzicielstwo w rodzinach zamożniejszych powinno być promowane przynajmniej w takim samym stopniu jak w biedniejszych, jeżeli nie bardziej, a to z tego powodu, że statystycznie w rodzinach zamożniejszych rodzi się mniej dzieci, ale w przyszłości takie dzieci rzadziej pobierają świadczenia od państwa, a częściej są dostarczycielami środków do budżetu.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-01-22 00:23
Ja już chyba nie powiększę rodziny. Ale czwórka dzieci, 14-16 lat, to chyba nie jest najgorzej. Do nieco zamożniejszych zaliczałem się kilka, kilkanaście lat temu. Teraz to raczej średniak. Jak mówił Boy-Żeleński "bez zbytków, lecz i bez braku". W granicach rozsądku mają wszystko, co im potrzebne do rozwoju. Jeżeli program, przy takim hejcie, ruszy będę wdzięczny. Ze względu na kryteria na "pierwsze" nie dostanę. Bo niewiele, ale przekraczam 800 na głowę. Za dwa lata również na drugie, za trzy lata będzie na jedno. Ciekawe na które, bo to bliźniaczki. Za cztery lata równe zero. Mam nadzieję, że będą się dalej dobrze uczyły i studiowały. Ale student to już dorosły człowiek i musi umieć pomóc sobie sam. Najstarsza córka skończyła 16. i już planuje jakieś dorabianie w czasie wakacji. Będzie miała na drugi miesiąc wakacji, na jakieś ciuchy, na drobne. A ja każdą pomoc przyjmę z wdzięcznością. Nigdy nie ubiegałem się o jakąkolwiek pomoc, nie oczekiwałem takowej. Nie narzekam, że nie będzie na "pierwsze", że nie będzie na dorosłe. A jak dostanę to przeznaczę na skończenie remontu chałupy i remont kapitalny busa. Pojedziemy całą rodziną pod namiot i na żagle. Namiot już mam, busa do remontu też.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-01-21 23:28

tyko ciagle narzekanie!

bo to najłatwiejsze.
Waitrak44 / 5.199.158.* / 2016-01-21 22:33
Ludzie, w każdym zachodnim socjalistycznym kraju brane jest zawsze kryterium dochodowe i nikt nie protestuje bo to jest sprawiedliwe. Za to w Polsce zachłanność nie zna umiaru. Wiecznie komuś mało a najbardziej lamentują ci, którzy te 500 zł nazywają i tak cyt. "ochłapami". Czy może jednak naprawdę aż tak dziadujecie żeby przeżyć od pierwszego do pierwszego?
Zapomnieliście też na czym idea państwa polega. Nie każdy ma tyle samo szczęścia, talentu, sił i charakteru, dlatego lepiej jeśli poprzez podatki i subsydia bogactwo dochód narodowy jest dzielony między bogatych i biednych, podkreślam choć w miarę sprawiedliwie. No chyba, że komuś podoba się bezprawie, chaos i nieustanny strach jak w Meksyku czy jeszcze bardziej niebezpiecznej i patologicznej Brazylii.
gosik81 / 91.237.85.* / 2016-01-21 22:33
Program 500+ dla każdego dziecka, nie gotówka, jako dodatek dochodu dla rodziców lecz karta: apteczna, przedszkolna, ubraniowa, edukacyjna. To co powinno być dawno zrobione, leki dla dzieci w przypadku zwykłego przeziębienia rujnują portfel, ubrania z wysoką stawką podatkową, książki itp. Gdyby te wszystkie początkowe składniki dla "malucha" były dawno uregulowane, nikt nie zastanawiał by się co zrobić z programem 500 +. Kryteria dochodu, 2 dziecko. Dlaczego? Pierwsze, dla niektórych = ostanie. Niski czy wysoki dochód - żeby zarobić "dobrze" nie ma mnie cały dzień w domu, mam jedno dziecko, dodatku nie dostanę..... do przedszkola państwowego ledwo co.... pełna rodzina. O co chodzi? To źle że pracuję od 19 roku życia codzinnie, mam męża, który pracuje, własną pracą zarabiałam na studia, dzięki temu zarabiam - moje dziecko jest lepsze, gorsze, przez to? Dziwny jest ten kraj.....
Matka jedynaka / 88.156.81.* / 2016-01-21 22:24
PS. I NIE ZGADZAM SIĘ SZANOWNI PANSTWO NA WIEJSKIEJ ŻWBY TAKIE 500 DOSTALI BOGACZE A JA NIE DOSTANĘ BO MI DOCHÓD NA JEDNO JEDYNE DZIECKO PRZEKROCZY MOŻE O STÓWKĘ!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Matka jednego dziecka / 88.156.81.* / 2016-01-21 22:20
OCKNIJ SIĘ WRESZCIE POLSKI RZĄDZIE I ZROZUM ŻE KAŻDY POTRZEBUJE I KAŻDEMU NALEŻEĆ SIĘ POWINNO BEZ RÓŻNICY CZY DZECKO JEST PIERWSZE CZY DZIESIĄTE. JA MAM JEDNO I NIE ZAMIERZAM AKCEPTOWAĆ WASZEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI I WASZEGO PROGU DOCHODOWEGO KTÓRY JEST U MNIE NIECO WIĘKSZY NIŻ TE WASZE 800 zł. DAJCIE MOJEJ CÓRCE TAK SAMO 500 JAK I INNYM.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ok1099 / 141.0.13.* / 2016-01-21 23:35
Brawo, jeśli ja łoże na budżet państwa i to nie mało to dlaczego nie man dostać 500 zł na dziecko.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pooolka / 83.9.155.* / 2016-01-21 23:01
kombinują bo może kasy nie wystarczy....niech dadzą na wszystkie dzieci po 200zł i to z ustawy- od urodzenia i do puki się uczy w szkole średniej....a nie bzdurny wymysł do 18 lat....
K**** 0 59 / 89.144.234.* / 2016-01-21 22:07
CZY program taki funkcjonuje tez w IZRAELU AJESTEM CIEKAW
ewlis / 37.47.11.* / 2016-01-21 22:03
i bardzo dobrze , kryterium jakieś musi być, bo i tak w efekcie "patologia będzie rodzić patologię", uważam że 500 zł na dziecko powinno się należeć tylko i wyłącznie rodzinom w których rodzice , a przynajmniej jedno z nich pracuje na przynajmniej najniższą krajową, bo w efekcie pieniądze trafią do "nierobów" , a my pracujący ludzie nie dostaniemy ani złotówki, a z naszych podatków będziemy utrzymywać "hołotę"
m-53 / 213.108.152.* / 2016-01-21 23:34
@ ewlis. Piszesz o hołocie, patologii, popatrz w lustro. Jesteś patologiczny, chory psychicznie. Jad i nienawiść. A może jakaś zazdrość. Zastanów się.
pooolka / 83.9.155.* / 2016-01-21 23:12
już nie jedni liczą ile dostaną i chłop nie musi iść do roboty,matka leń.A dzieci jak chodziły brudne i głodne- tak dalej będzie....
żabka33 / 89.74.51.* / 2016-01-21 22:01
program +500 nie ma być zapomogą, dlatego porównywanie kwoty uprawniającej do świadczenia do minimum socjalnego jest idiotyczne. dochody poniżej minimum socjalnego uprawniają do świadczeń o charakterze zapomogi społecznej i taką pomoc te rodziny zapewne otrzymują
m-53 / 213.108.152.* / 2016-01-21 23:36
Jak widzisz za rzeczowy komentarz załapałeś minusy. Ja daję +++
Zamora / 2.150.1.* / 2016-01-21 22:11
Tak i w związku z tym że otrzymują pomoc socjalną to przekroczą kryterium dochodowe i niedostaną 500 zł !!! Proste ? :)

Najnowsze wpisy