Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Kryzys gospodarczy. Włosi szkodzą gospodarce swoim... umiarem

Kryzys gospodarczy. Włosi szkodzą gospodarce swoim... umiarem

Wyświetlaj:
neoaly / 83.40.211.* / 2015-02-09 17:01
co za bzdury... wlosi stali sie oszczedni, to brzmi jak opowiesc braci grimm.. mieszkam we wloszch i mam ich na codzien.. z bankow to oni korzystaja, bo maja taki przymus.. nie dostaniesz renty, emerytury, czy tez wyplaty jak nie bedziesz mial konta.. moga obyc sie bez jedzenia.. ktos kto przebywal z wlochami na codzien wie, ze to nie mozliwe.. italiancow pierwszym tematem do rozmow, podczas kolacji jest co jedli na obiad, drugim jakie to wysmienitosci jedli na kolacje dzien wczesniej, a trzecim co beda jesc jutro... a kiedy pojawia sie nagly przyplyw gotowki, np grudniowa trzynastka zaczyna sie szal kupowania i nikt mi nie wmowi, ze jest inaczej.. mam maly sklepik i wlasnie grudniowy amok wydawania pieniedzy, to dla mnie najbardziej tlusty okres....
mikiki / 95.251.182.* / 2015-02-10 11:05
racja, jest właśnie tak jak mówisz! Jedzenie to jeden z głównych tematów rozmów a w weekend bez rezerwacji ciężko znaleść miejsce w restauracji. Są zbyt przwyczajeni do konsumpcji, centra handlowe są pełne po pracy i w weekendy. Na pewno im się ukróciło, ale daleko im jeszcze do "oszczędnego zycia". Znam młode osoby, które zarabiają po 500-600 euro, ale co najmniej 2 razy w tygodniu są na pizzy. gdybym ja tyle zarabiała, to starałabym się zaoszczędzić, a nie wydawać tyle na jedzenie. To kwestia przyzwyczajeń, Włosi od zawsze byli nauczeni, że trzeba wydać na restaurację, i nie wazne że to dużo kosztuje, to jest niejako wydatek obowiązkowy. Oczywiście sa tacy, którzy oszczędają, ale to jest mniejszość.
TANDEM / 87.206.139.* / 2015-02-09 13:55
W miarę racjonalne zachowanie. Budynek to budynek, ale żeby od razu do banku. To fakt: według badań socjologicznych Polacy, Włosi i południowi Koreańczycy to najbardziej uzależnione od komputerów i komórek nacje w świecie. Włosi w tym doborowym towarzystwie jaki jedyni nie zwiększyli poziomu samobójstw. Co o tym myślicie?
wiedzący61 / 89.229.77.* / 2015-02-09 11:30
no jasne, przecież wszyscy wiedzą, że kryzys wywołali źli konsumenci co to nie chcą już więcej kupować .......tylko idiota mógł coś równie absurdalnego wykoncypować
Jerzy_Katowice / 87.205.40.* / 2015-02-09 11:03
I bardzo dobrze! Koniec z dobrobytem na kredyt! Sztucznym napędzaniem popytu! Niech pieniądz w końcu ma swoją wartość a ludzie niech kupują to, czego naprawdę potrzebują! Brawo Włosi!
zyciewmatrixie / 2.96.42.* / 2015-02-08 10:33
super zdanie :

"Wyjścia z kryzysu nie widać, ponieważ Włosi nauczyli się umiaru"-brakiem umiaru I zyciem na kredyt wlasnie powstal kryzys.Wiec wychodzenie z kryzysu w ten sposow w niedalekiej przyszlosci sprowadzi jeszcze wiekszy kryzys.

Wlasnie kto madry zaczyna zyc I konsumowac tylko tyle ile naprawde potrzeba.
Mogą się obejść bez jedzenia / 178.37.245.* / 2015-02-08 10:25
Artykuł sponsorowany przez Chińczyków? U nas już dawno temu ..... (poprawność polityczna nie pozwala) oduczał kozę jedzenia.Dobrze mu szło, niestety po tygodniu zdechła.
fdfdf / 193.239.39.* / 2015-02-08 09:05
A może to dobrze... Gwałtowny rozwój konsumcji jak widać, prowadzi do ruiny środowiska naturalnego, wzrostu zanieczyszczenia i zamykaniu się ludzi w swoich domach. Kiedyś najważniejszym wskaźnikiem nie był zwrost PKB, ale to czy ludzie są uśmiechnięci. Jestem za Włochami

Najnowsze wpisy