Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryzys na Krymie. Dziś referendum

Kryzys na Krymie. Dziś referendum

Money.pl / 2014-03-16 11:55
Komentarze do wiadomości: Kryzys na Krymie. Dziś referendum.
Wyświetlaj:
Demokracja / 80.50.4.* / 2014-03-17 00:16
Jak by nie było, ludzie się wypowiedzieli i ja to szanuje. Faktycznie ich nie pytali czy chcą być w Ukrainie więc teraz jak ich zapytali to odpowiedzieli, że NIE. Dla mnie to jasna sprawa. Nie patrze na wielką politykę, ludzie wybrali i uszanujmy to .
PAndy / 15.211.153.* / 2014-03-17 03:34
Gościu. Albo jesteś naiwny, albo masz 5 lat, albo piszes na zamówienie. W referendum brali udzieł nie tylko mieszkańcy Krymu ale mógł głosować każdy (ruski) który tam sobie w tym czasie przyjechał. Wystarczyło tam być. Po drugie, ja też nie poszedł bym na nielegalne referendum, więc Ci którzy byli przeciw nawet nie głosowali (bo nielegalne). Nawet głosując w nielegalnym legitymizujesz referendum pośrednio. Na prawdę wierzysz, że mieszkańcy Krymu się wypowiedzieli? Pod lufami karabinów?
Tommm / 79.191.48.* / 2014-03-16 23:09
Mam mieszane uczucia co do rosyjskich mieszkańców Krymu, z jednej strony żal mi ich, z drugiej strony myślę, że bardzo dobrze - będą mieli na co "zasłużyli" za swoją naiwność. Mówią, że Rosja da im to, Putin da im tamto, zarobki wzrosną itp. Prawda jest taka, że nikt im nic nie da, a już na pewno nie Putin. Nie ma nic za darmo. Jaki dyktator dba o swój naród? Żaden, jest jak pasożyt. Przecież nie musi dbać o głosy wyborców - zamiast tego jest propaganda i likwidowanie opozycji. Krym jest potrzebny Putinowi jako miejsce strategiczne na Morzu Czarnym, poza tym jeśli myśli o ekspansji na resztę Ukrainy (a tak zapewne jest) to zajęcie najpierw Krymu było po prostu logiczne. Aby ludziom żyło się lepiej sami muszą na to zapracować, nic im z nieba nie spadnie (choć w Rosji chyba takie myślenie jest popularne). Putin będzie inwestował w Krym? Po co, swoje już osiągnął. Lepiej tak kierować społeczeństwem, żeby winą za ich biedę i brak poprawy obarczyli Ukraińców. I jak zacznie się otwarta wojna, wtedy krymscy Rosjanie dostaną coś od Putina - order za bycie mięsem armatnim w wojnie rosyjsko-ukraińskiej. Niestety.
.obiektywny. / 81.190.62.* / 2014-03-16 23:26

Prawda jest taka, że nikt im nic nie da, a już na pewno nie Putin. Nie ma nic za darmo. Jaki dyktator dba o swój naród?

A skąd wiesz ? Mieszkasz tam ?
Gdyby było inaczej ,nie głosowałoby 95% narodu. To jest rekord światowy jeśli chodzi o frekwencję.Mieszkańcy Krymu są zadowoleni jak to widać z ich wypowiedzi,ponieważ pierwszy raz w życiu mogą głosować o sobie w/g własnego uznania.W Rosji również większość narodu jest za Putinem. Musisz mniej propagandy słuchać w naszej TV.
PAndy / 15.211.153.* / 2014-03-17 03:42
Na jakim świecie Ty żyjesz? 95% mieszkańców?
Tommm / 79.191.48.* / 2014-03-16 23:45
Polskiej propagandy? Polska telewizja może być tendencyjna, ale nie propagandowa. W Rosji niestety już bardzo się kwalifikuje na propagandową. Druga sprawa - to muszę tam mieszkać, żeby coś wiedzieć na ten temat? Jakie to ma znaczenie. Będąc na zewnątrz mogę mieć poza tym bardziej obiektywne zdanie. Wiem na pewno, że stoją tam pomniki Lenina, który wymordował tylu swoich rodaków. Świadomy naród stawia takim ludziom pomniki? Wierzysz w te 95%? Jak ktoś Ci przykłada pistolet do głowy to mówisz to co myślisz czy to co chce usłyszeć człowiek z bronią?
.obiektywny. / 81.190.62.* / 2014-03-17 00:29
Nie masz chłopcze zielonego pojęcia o świecie.
Tak bym skwitował Twój poziom wiedzy.
Natomiast o Leninie musisz trochę poczytać ...

Jak ktoś Ci przykłada pistolet do głowy to mówisz to co myślisz czy to co chce usłyszeć człowiek

Widziałeś ten pistolet ?
- Zrób sobie gorącej herbatki i połóż się do łóżka.
Tommm / 79.191.48.* / 2014-03-17 01:08
Nie no jasne towarzysz Lenin i Stalin do duma narodowa Rosjan. A herbatkę lubię, dzięki:)
95% poparcia i 80% frekwencji:) jak można w to wierzyć, masakra.
chichot dona / 46.215.40.* / 2014-03-16 22:59
Wielkie emocje psa ogrodnika, tak można by ironicznie skomentować cały ten "ambaras".
Mentalność Kalego aż kipi. Zakłamanie goni zakłamanie.
Widać wyraźnie, że jedna ze stron mocno gra na Rosję a druga strona gra na USA.
Niejako po środku usiłuje być kolejna strona czyli UE ale tak bliżej USA choć bardzo niechętnie ponieważ jest pomiędzy młotem a kowadłem.
Stara UE tak naprawdę ma w czterech literach Ukrainę, ale za to ma potężne interesy w Rosji przy których to interesach gaz, ropa czy inne surowce wcale nie są najważniejsze choć bez wątpienia bardzo ważne są. UE odpychało Ukrainę, oddalało pod każdym niemal pretekstem, jak kiepskiej baletnicy UE przeszkadzało a to to, a to tamto. Umowa stowarzyszeniowa mogła by być podpisana już na początku lata ubiegłego roku gdyby nie obstrukcja UE. Potem kiedy ekipa Janukowycza pojęła, że UE ma węża w kieszeni i stowarzyszenie z UE wymaga takich reform po których całą ekipę Janukowycza pochłonąć mogą mroki historii ze względu na olbrzymie koszty polityczne, Janukowycz wycofał się z podpisania samego aktu stowarzyszenia. Nagle kot został odwrócony odwrotnie. Nagle UE zaczęło zależeć na Ukrainie, państwa UE wykorzystały sytuację niezadowolenia części społeczeństwa zwłaszcza na zachodniej Ukrainie oraz w Kijowie, zaczęły politycznie ( finansowo - przynajmniej tak podaję sporo źródeł) wspierać opozycję ukraińską aktywną głownie na Majdanie.
Co ciekawe mało kto zwrócił uwagę, że to jest "wojna" oligarchów ukraińskich. Pro rosyjskich z pro unijnymi.
Jedna i druga grupa oligarchów łupiła Ukraińców bez litości, jedna i druga grupa miała swój okres władzy, obecna Ukraina jest dziełem obu tych grup.
Ale od czego jest polityka? USA zoczyło wspaniałą okazje do osłabienia Rosji. Tu już do gry wkroczyła globalna polityka. Polityka dla której los Ukrainy jest sprawą drugo a nawet trzecio rzędną.
Tak się zastanawiałem w swoim czasie , jak Polska by zareagowała gdyby na zjazd separatystów śląskich zaczęli przyjeżdżać politycy ziomkostw z Niemiec (?), jak Polska by zareagowała?. Albo gdyby jacyś opozycjoniści w Warszawie zaczęli zajmować budynki rządowe czy samorządowe? Czy dopuszczono by do takiej eskalacji, do takiego rozwoju sytuacji jaka była w Kijowie(?) , do czego dopuściła ekipa Janukowycza poprzez brak zdecydowanej reakcji. To hipotetyczne pytanie , ale moim zdaniem ciekawe.
W każdym razie rozwój sytuacji doprowadził do obecnego stanu.
Mocarstwa i sąsiednie państwa zamiast łagodzić sytuacje, podgrzewają atmosferę.
Nagle Ukraina która jest na skraju bankructwa wielokrotnie podnosi ilość środków na armię, bardzo interesujące?
Bankrut, nagle ma środki na wojnę. A może są jacyś cisi sponsorzy którzy na pokojowy rozwój skąpili ale na wojnę grosza już nie żałują?
To tylko moje dywagacje, nie wiem kto kasą ruszył czy zainteresowani oligarchowie czy może jakiś patron zagraniczny?
Ale... poziom emocji ciągle jest podsycany i u głównych graczy politycznych wcale nie widać ochoty do dialogu.
To co jest obecnie obserwowane to taki dialog głuchych na każdym niemal poziomie. Poczynając od Rosji i USA poprzez coraz niższe poziomy do lokalnych społeczności w wielu miastach i prowincjach ukraińskich.
To może warto się zastanowić, czy tu nie ma jeszcze głębszego dna?
Po co komu zarzewie kolejnego globalnego niepokoju?
Skoro gra jest na takim poziomie to znaczy , że coś przykrywa , tylko co?
PAndy / 15.211.153.* / 2014-03-17 03:49
Pewnie masz sporo racji i argumenty są zacne. Ale przed II Wojną Światową wszyscy właśnie uprawiali dialog, a Hitler wkraczał i zajmował kraj po kraju. Widzę dużo analogii i dzisiaj. Bo słabszy boi się silniejszego i to działa fantastycznie - czysta, prawdziwa siła. Wytarczy ją pokazać i użyć. I nie mam na myśli wojska, ale siłę ekonomiczną. Pewnie wiele interesów ucierpi, ale właśnie tym powinno odróżniać się państwo od przedsiębiorstwa, że państwo ma dbać o bezpieczeństwo i dobro swoich obywateli (a nie firm).
A co do wydatków wojskowych, to jest podane w artykule, skąd pochodzą pieniądze (2 mld zł to nie znowu taka niesamowita suma - my na ZUS wydajemy bodajże 160 mld rocznie).
.obiektywny. / 81.190.62.* / 2014-03-16 23:31

do czego dopuściła ekipa Janukowycza poprzez brak zdecydowanej reakcji.

A w/g Ciebie, jaka powinna być zdecydowana reakcja Janukowycza. Mieli strzelać do "opozycji" ?
chichot dona / 46.215.40.* / 2014-03-16 23:48
Może powinni postąpić tak jak w USA z ruchem oburzonych(?), nie wiem. Ale wiem jak pracują służby w USA i innych krajach w tym i w Polsce.
Widziałem sprawność służb polskich w akcji podczas listopadowych manifestacji.
Moim zdaniem w Polsce Majdan nie miał by szans, ale to tylko moje zdanie. Tzn. powstał by ale nie trwał by długo.
To, że Janukowycz był "łagodny" lub tylko niezdecydowany raczej jest na jego plus. Oglądałem też w internecie potyczki milicji ukraińskiej z bojownikami opozycji, przynajmniej na filmach milicja czy ten osławiony berkut wyglądały jak mocno przestraszone niedorajdy przy kipiących bojowa energią bojownikach Majdanu.

W każdym razie, pozostaję przy swoim zdaniu o psach ogrodnika i nie mam tu na myśli Ukraińców.
jan 123456789 / 89.70.213.* / 2014-03-16 22:24
A to ciekawe i dowód na to, że referendum zmanipulowane. Ukraińcy i Tatarzy nie głosowali. Samych Tatarów, według danych rosyjskich jest 20 %.
chichot dona / 46.215.40.* / 2014-03-16 23:11
95% uczestników nie mieszkańców.

W Polsce jest podobnie, frekwencja w wyborach wynosi około 50 - 60 %
Główne partie mają wyniki na poziomie ok 30% uczestników wyborów czyli około 15 % mieszkańców.
Tak plebejusze, rządzeni jesteście przez mniejszość choć pijar tak to przedstawia, aby wam wydawało się, że rządzi wami większość.
kaczor donald / 2.99.74.* / 2014-03-16 22:19
zaraz napiszecie ze za bylo 99.99 % zebysmy wiedzieli ze oszukane.


to tak jak u nas POparcie PO 22% a tydzien przed wyborami 52.1 procenta
TyTy / 79.185.5.* / 2014-03-16 21:54
"- W tym stuleciu już dawno minęły czasy, gdy społeczność międzynarodowa milcząco przyglądała się, podczas gdy jedno państwo siłą zajmowało terytorium drugiego "

Zapomniała amerykańska bida o Iraku i Afganistanie...Tam jakoś nikt nie organizował referendum...
m-53 / 95.49.181.* / 2014-03-16 22:20
Coś ci się pomerdało.
Czy w Afganistanie lub Iraku państwo straciło choć piędź ziemi na rzecz innego państwa?
JACEK1042 / 87.205.65.* / 2014-03-16 21:18
Jeśli mnieszkańcy Krymu chcą do Rosji, to proszę, neich sprzedadzą ziemię i przez granice do Rosji. Trochę to tak- jakby nagle na śląsku mieszkańcy zapragneli właśnego Państwa... A szczerze, moim zdaniem prawda jest taka, że Putinowi zależy na Krymie ze względów, na to, że KRYm to jest jakieś strategiczne miejsce- a ludzi to ma w du...pie. Może wygodniej by było gdyby pozwolić Putinowi na to? Europa i świat poradzą sobie- bez Rosji, i bez jej gazu. bedzie trudno, ale damy radę ;-)
gvdsgds / 164.126.240.* / 2014-03-16 20:10
MIESZKAM NA ŚLĄSKU I TEŻ CHCE REFERENDUM ODŁĄCZENIA NAS OD POLSKI ! NIE CZUJE SIĘ POLAKIEM!
hfjhgfjjjj / 78.8.202.* / 2014-03-16 21:51
moze pedałem jestes?
sztygar / 87.205.50.* / 2014-03-16 21:03
JAK NIE CZUJESZ SIĘ POLAKIEM TO PO CH.......A PISZESZ PO POLSKU I CZYTASZ POLSKIE PORTALE WYP.......J !!!
landniemiec / 2.99.74.* / 2014-03-16 20:41
a czym sie czujesz i za ile ??
a landem niemiec poczujesz sie pewnie bez problemu.
i to by było na tyle / 83.10.80.* / 2014-03-16 19:31
Prezydent Janukowycz bez wątpienia sprzeciwi się secesji Krymu i wpłynie na swych rosyjskich przyjaciół by ci zablokowali działania separatystów.
Wolyniak / 185.13.171.* / 2014-03-16 17:53
Panie prezydencie Komorowski szabelke w garśc i na kon z okrzykiem bolszewika gon, gon. Larum grają, Krym zajmują i upowcow, banderowcow wyganiają- broń tych bandytow
Floyd / 2014-03-16 19:42 / Tysiącznik na forum
Z wiekiem, to już ci się daty pomyliły, polski nacjonalisto uważający się za lepszego od ukraińskiego nacjonalisty. Mamy już 2014 rok, a nie 1944. Banderowcy i upowcy już dawno w piachu leżą, a Ty ciągle swoje. A, może rosyjska propaganda robi swoje.
TyTy / 79.185.5.* / 2014-03-16 21:55
http://www.rp.pl/artykul/1083009.html

Tak leżą w piachu. Nie kłam.
Floyd / 2014-03-16 22:47 / Tysiącznik na forum
Każdy naród odwołuje się do swojej historii.
Jakie wówczas były czasy nie muszę chyba tłumaczyć i w związku z tym jakie wybory mieli Ukraińcy? Tym nie mniej od tamtego czasu upłynęło 70 lat, i dzisiejsi Ukraińcy to w większości już inne pokolenia i inne mają wybory choć te same aspiracje.
Jeżeli są jakieś fanatyczne jednostki, to wszędzie ich znajdziesz także w Polsce.
W naszym interesie jest aby zostali włączeni do Rosji? Moim zdanie nie. Jeżeli jesteś innego zdania, to wspomagasz Rosjan. Moje gratulacje.
jorguś2 / 83.30.254.* / 2014-03-16 17:16
Już machina czarnuchów zaczyna działać. Pierwsze co robią po dorwaniu się do żłobu - to zwiększenie wydatków na zbrojenia. Kasy ni ma, więc wezmą od innych czarnuchów, którzy już czekają z pełnymi workami. Zacierają rączki-bo bedo żniwa na Ukraińcach. Myślę, że Putin, pokrzyżuje im plany - oby.
Floyd / 2014-03-16 19:49 / Tysiącznik na forum
No, proszę, mamy tu jeszcze polskiego rasistę, co murzyna widział tylko na obrazku i nie spodobał mu się. Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o Żydach, ale taki margines jak Ty można znaleźć w każdym kraju, na szczęście.
prowokator / 2.99.74.* / 2014-03-16 15:44
ale przeciez to zachod sponsorowal Majdan.


Czyżby rosyjskie wojsko miało zakończyć nieustające prowokacje?-

-przeciez kazdy srednio myslacy czlowiek kiedy czyta taki naglowek, od razu zaczyna sie zastanawiac.

Kochani dziennikarze, przeciez my wiemy ze musicie pisac po linii Sikorskiego, ale nie obrazajcie nas, czytelnikow.

Czesc z nas naprawde potrafi myslec.
byłoby wesło nie? / 37.31.9.* / 2014-03-16 16:56
Wania, ale pomyśl tylko. Sprzedaliście kiedyś za grosze Alaskę, bo szef był nachalny. Teraz urządzalibyście referendum w Kanadzie, bo menelom ruskojęzycznym działaby się tam ewidentntna krzywda. Popatrz tylko jaką stratę ponieśliście.
TVNTVNTVNTVN / 2.99.74.* / 2014-03-16 20:18
Wania ??? ja dopiero co nowy paszport PL odebralem bo w poprzednim skonczyla sie data waznosci, tyle ze w ambasadzie naszej w UK ::))

jak czlowiek za granicami kraju czesc zycia pomieszka to inaczej od ciebie odbiera wiatomosci w TVN.
Floyd / 2014-03-16 20:34 / Tysiącznik na forum
Wania! Przecież Ty piszesz z Warząchewki po Włocławkiem. A, może już przeprowadziłeś w swojej wsi referendum i już jesteś w UK?
kaczo donald / 2.99.74.* / 2014-03-16 20:45
ciekawe gdzie ty pracujesz Floyd ze zgadles ze urodzilem sie we Wloclawku ????(dawniej miasto wojwodzkie)ale od 10 lat jestem w UK.

czyzby "lut szczescia" lyb przypadek FLOYD ???

no odpowiedz szczerze.
Floyd / 2014-03-16 21:03 / Tysiącznik na forum
My tam w KGB zawsze szczerze, a Włocławek zasłynął głównie z powodu pewnej tamy i stąd mamy Cię na oku.
kaczor donald / 2.99.74.* / 2014-03-16 21:11
tobie chyba chodzi o tego zamordowanego ksiedza, Popieluszke.
Floyd / 2014-03-16 21:38 / Tysiącznik na forum
Domyślny jesteś. A,że jesteś za młody by maczać w tym paluszki to nie szkodzi.
kaczor donald / 2.99.74.* / 2014-03-16 21:47
czyli znasz rowniez date mojego urodzenia(ale to nic)

zwroc uwage Floyd ze po tej demaskacji zmiana NICK NAME oraz adresu IP bedzie raczej nieodzowna.
Ale to raczej nie bedzie problem bo zamiast Floyd moze byc Pink.

Jedynie czeka ciebie nieprzyjemna rozmowa z oficerem prowadzacym, ale kazdemu kto pracuje zdazaja sie wpadki, wiec sie nie przejmuj.

A swoja droga, to ciekawe ze znasz moj wiek i miasto mojego urodzenia skoro ja nigdy nie podawalem tego publicznie(nie uzywam tez PEJSBOOK).


POZDRAWIAM
TyTy / 79.185.5.* / 2014-03-16 21:57
A czy on ma prawo zbierać twoje dane osobowe? Co na to GIODO? :D
kaczor donald / 2.99.74.* / 2014-03-16 22:07
MOJE ???? czlowieku on juz w tym momencie zna twoje, skoro wpisales sie pod moim komentarzem.
qewdsasd / 188.123.193.* / 2014-03-16 14:49
zwykla zaslona dymna !
Rosja przegrupuje wojska i tyle !
co bedzie po 21 marca hehehehe
ostatnio jak Putin uspokajal to rynki polecialay po kilka procent w dol!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy