Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Kryzys się pogłębi. "Upadnie potężny bank"

Kryzys się pogłębi. "Upadnie potężny bank"

Wyświetlaj:
h3um / 2008-08-22 02:38
Ale czy możliwe jest aby osoba publiczna, mogła na bazie swoich przypuszczeń wieszczyć o upadku banku? Gdyby takie osądy były bezpodstawne, to czy w usa można sie procesować o robienie "złej reklamy" ?
Miś koralgol / 79.190.1.* / 2008-09-17 18:01
ale nie są bezpodstawne - koleś dobrze trafił - mi sie wydawało że mówił o miesiącu - no i nie minął nawet a sie spełniło
prawiezaratustra / 2008-08-20 21:38 / _
No i co z tego. Niech upada, takie są prawa rynku.
Pojedynczy tutejszy człowiek mógłby się zamartwiać losem klientów tego banku, gdyby przeważali jako składający depozyty. Nikt nie lubi tracić depozytów.
Jednak bank upadnie jak sądzę z powodu nadwyżki kredytobiorców.
I bardzo dobrze. Bracia zza wielkiej wody nie bedą musieli spłacać kredytów!
Trzeba widzieć także dobre strony spraw ziemskich.
leiho / 2008-08-20 23:09 / "Tu Ne Cede Malis"
nie masz pojęcia kolego o czym piszesz. Banki mająPOTWORNE kłopoty przez spadajace ceny nieruchomosci, w ktorych to cenach i hipotekach na nich maja zabezpieczone miliardy dolarów, dodatkowo są to miliardy którymi mocno spekulowano, to tak w uproszczeniu. Teraz kiedy wierzyciele chcą swoich pieniedzy, banki wracaja po pieniazki, tyle ze przy spadajacych cenach nieruchomosci ciezklo je odzyskac. Wiec spirala sie zaciesnia, ida po pieniadze do innego banku, ale inny bank TEZ chce swoich pioeniedzy - powoli zaczyna brakowac dawców. Jesli padnie jeden duzy bank, za chwile padną ich dziesiątki. A to oznacza MASOWY kryzys, o jakim Ci sie nie sniło. Oczywiscie, ja jako libertarianin jestem za tym by spekulanci i ryzykanci placili SAMi za swoje ryzyko -ale jest jeden haczyk. jesli cos takiego sie stanie, zaczną sie masowe bank-runs, czyli ludzie w panice bedą wyciągac oszczednosci z banków. To wlasnie stało sie z Northern Rock w Angliniecaly rok temu, gdzie omal nie doszło do masowej paniki. To samo mniej wiecej dzieje sie wlasnie z UBS, najwiekszym szwajcarskim bankiem, ponoc jednym z lepszych na swiecie - klinci JUZ wyciagneli kilkadziesiat miliardó z takich banków i coraz mocniej brakuje kapitału. I to jest błedne kolo, bo jak jeden bank padnie, za nim pojdą następne, to są naczynia powiązane. A jesli sie to stanie, i panika, nie daj Boze zawita do Polski - to zycze Ci, zebys szybko zdązył wyciagnąć pieniadze i zamienił je na złoto chyba. Ja tak wlasnie zrobie w razie paniki, jesli zdaze przed jej wybuchem. Alew mam andzieje, ze do tego nie dojdzie ,bos kutki takiego kryzysu czulibysmy przez 5-10 lat. Jesli nie wiesz o czym mowie, poczytaj sobie historie wielkiej depresji - to był b. podobny mechanizm - banki umoczyly strasznie, cały kraj popadł w ruine, z bezrobociem w USA na poziomie 30 % (i to mezczyzni, bo kobiety siedzialy i tak w domach) - to tak jakby w Polsce nie pracowało dzis 60 % ludzi. Mozesz sobie wyobrazic taki kryzys?
rygar / 83.27.140.* / 2008-08-21 02:48
no coz, zachlannosc zagluszyla czujnosc. ciekawe czy cokolwiek zmieni to w przyszlosci..
leiho / 2008-08-20 18:02 / "Tu Ne Cede Malis"
Lehman, jest na krawedzi, szuka na gwałt kilku miliardów na kolejne wtopy. Głowy nie dam, ale obstawiam ze Lehman bedzie następny.
rozwado / 2008-08-20 17:46 / Tysiącznik na forum
Wyglada to na wrozbe raczej niz na opinie powazanego ekonomisty. Jesli wiadomo, ze zbankrutuje duzy bank, to musi byc wiadomo ktory. No to ktory?
seifer / 77.254.158.* / 2008-08-20 10:49
"(..)stanowiące trzon rynka hipotecznego(...)" - znaczy trzon niskiego rondelka z rączką? Odmienia się rynku drogie dzieci.
JanKS / 2008-08-20 11:53 / Bywalec forum
Racja. To nie pierwszy raz, gdy osoba pisząca do money.pl nie czyta tego, co napisała - i zostają opublikowane kompromitujące błędy lub ewidentne bzdury.
Upraszam redaktorów Money.pl o czytanie tekstów przed ich opublikowaniem.
Pozdrawiam
valbongo / 195.177.83.* / 2008-08-20 15:06
ja juz prosilem, ale oni nie czytaja takze komentarzy internautow. nie ma czasu.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-20 17:04
Ty tez nie czytasz tego co komentujesz.
Blad byl poprawiony zanim napisales swoj komentarz.
Wiec jednak czytaja komentarze. Czsami :)

Najnowsze wpisy