Forum Polityka, aktualnościGospodarka

KRYZYS skończony ? gdzie !!!!!

KRYZYS skończony ? gdzie !!!!!

kubek1978 / 2010-01-20 11:16
Mam pytanie ,niech mi ktoś wytłumaczy bo mając firmę w PL która posiada sprzęt i maszyny wysokiej klasy ledwo ciągnie . Pracownicy zarabiają po 2 tyś brutto max bo gdybym dał po 5 tyś każdemu to bym poszedł na bruk ze względu na nieopłacalność produkcji . I tak ma wiele firm w PL. Ceny naszych produktów są na granicy opłacalności ,a koszty utrzymania duże . Dodam tylko ,że wszystko jest prowadzone z głową i pracownicy wykonują swoje normy w czasie.
Co innego jest na zachodzie gdzie koszty produkcji są na podobnym poziomie może nie wyższym , nie wspomne o USA gdzie wszystko jest tańsze niż u nas po przeliczaniu na $ czyli jakieś części do maszyn czy do samochodów ,a jednak firmy czy zakładziki stać na danie pracownikowi ponad 1000 $ .
Przykładowe firmy w GB czy USA zarabiają pomimo wysokich kosztów wypłat ,a u nas tak sie nie da. Ktoś powiedział ,że mój zakład gdyby był np w USA czy GB to bym był milionerem i to jeszcze z pracowitością mojej załogi . Do tego załoga otrzymywałaby 2-3x tyle. Z resztą tyle zarabiają fachowcy w niemczech około 10-15 tyś /miesiąc i jakoś stać te firmy .
Dla czego sie tak dzieję ?
Dalszy przykład . Hurtownia warzyw w GB stać im dawać np; polakom wysokie sumy za siedzenie i pakowanie ich na linii ,a u nas gdyby dać tyle pracownikowi to już po interesie.

Najnowsze wpisy