Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Kryzys w Grecji. Ateny domagają się 53,5 mld euro na spłatę kredytów w zamian za podwyżkę VAT i reformy

Kryzys w Grecji. Ateny domagają się 53,5 mld euro na spłatę kredytów w zamian za podwyżkę VAT i reformy

Wyświetlaj:
też tak chce! / 31.174.88.* / 2015-07-10 11:02
Chyba też chcę mieszkać w Grecji-mieć kupę długów i same roszczenia!Oni mają kryzys i mają się dużo lepiej niz polacy którzy ponoć kryzysu nie mają.Ja zarabiam jakieś 300 euro netto-ile zarabia przeciętny grek?
PIOTR141 / 88.71.14.* / 2015-07-10 11:00
CHCIALBYM ZEBY UNIA PADLA: LEPIEJ BY BYLO BEZ UNI: WPOLSCE JEST WYSTARCZAJACO ZASOBOW MOZEMY BYC SAMO WYSTARCZALNI TYLKO CZEBA ZEBY BYLO WPOLITYCE LUDZI MADRYCH A NIE GLUPOLI PRZEZ TOM UNIE MY WSZYSCY MUSIMY ROBIC TAK JAK NAM NAKAZOM SPROWADZAC UCHODZCUW OGRANICZAC EMISJE SPALIN A NIEMCY ILE MAJOM ELEKTROWNI ATOMOWYCH KTURE SOM JESZCZE WIEKRZYM ZAGROZENIEM DLA NAS ODPADY RADIO AKTYWNE ITP BOGATE KRAJE MAJOM NAS WGARSCI ALE JESLI WYLECI GRECJA TO NASTEMPNE KRAJE TESZ WYJDOM Z UNI W CHISZPANI TESZ NIE JEST LEPIEJ TYLKO CZEKAC JAK TA CALA UNIA SIE ROSYPIE A JAK WIADOMO Z HISTORJI NIC DLUGO SIE NIE UTRZYMALO GRECY SWUJ DLUG MUSZOM SAMI SPACAC A POWINNO BYC ROZLOZONE NA WSZYSTKIE KRAJE BO NIBY JESTESMY TERAS JEDNOSCIOM KTURA WOGULE NIE JEST W POLSCE MAMY CENY ZYWNOSI TAKIE SAME JA W NIEMCZECH A ZAROBKI NIEPOKRYWAJOM SIE ZE STANDARDEM NASZEGO ZYCIA PRACA W POLSCE PORUWNYWALNA JEST DO PRACY NIEWOLNICTWA I WCIAGLYM STRESIE UCZYMNIA NASZEJ RODZINY DLATEGO WYJECHALEM DO NIEMIEC ZEBY NIEBYC NIEWOLNIKIEM W SWOJIM KRAJU UNIO ROZSYP SIE
ja ja / 109.58.144.* / 2015-07-10 11:00
a po roku kolejna pożyczka np. 57 mld EURO , a w 2017 r kolejna ..... już dość , i czas zacząć spłacać ! do roboty uczciwej kochani Grecy !
mm8 / 88.199.162.* / 2015-07-10 11:04

roboty uczciwej

co to jest... - niestety my takiego pojęcia nie znamy!
darek662 / 37.248.254.* / 2015-07-10 11:00
A z dodatku mycia rąk zrezygnują ? a dodatek za podcieranie się w pracy prawą ręką zrezygnują? a z dodatku za przyjście na czas do pracy zrezygnują ? a mężczyźni z dodatku trzymania siura lewą ręką grecy zrezygnują ? ja powiem NIE O ile pamiętam to 62% Greków wypowiedziała się za wyjściem z Unii więc teraz jeżeli Grecji nie wyjdzie ta pomoc na korzyść -a nie wyjdzie- to będzie Unii wina bo oni nie chcieli być w Unii to wy durnie na siłę nas zmusiliście więc to wasza wina aaa przydałoby nam się teraz jakie 100mld Eu żeby wam głupcy hahaha oddać te 53,5 mld. ot i to jest cała Grecja
yu / 81.190.244.* / 2015-07-10 10:59
Czy ja cos żle zrozumiałem ???? Referendum wykazało,ze społeczenstwo Grecji - nie chce unijnej pomocy .Dlaczego saie więc o niej mówi ?????
MARQS1111111111111 / 87.204.218.* / 2015-07-10 10:59
Wystarczy porównać moc nabywczą np. polskiej średniej płacy czy emerytury i odpowiedników greckich. Widać wyraźnie, że grecy zarabiają więcej. Rozdmuchane emerytury, rozwalająca budżet administracja, to jakaś paranoja. Przefrymarczona olbrzymia kasa, bo tak żyło się wygodniej. A zaciskać pasa tak jak Polacy za Balcerowicza nie potrafią? Odgłosy że to nie godne dla wielkiego i dumnego narodu greckiego, to kpina z uczciwych ludzi. A godnie było pożyczać z myślą o ty, że nigdy nie trzeba będzie oddać. To było godne wielkiego i dumnego narodu greckiego?
inna beczka / 5.174.221.* / 2015-07-10 10:55
czy ktoś mnie uświadomi dlaczego tylko do wybranych wiadomości można dodawać komentarze? Boją się czy co? I tak wiadomo , że nastroje społeczne są tragiczne i dlatego je blokują. Sory , że nie na temat ale ostatnio ciężko znaleźć miejsce , gdzie mozna sie swobodnie wypowiedzieć.
marek z radomia / 47.67.24.* / 2015-07-10 10:54
Polacy gdyby byli tacy cwani jak Grecy, to wszyscy mieliby się jak pączek w maśle. Unia daje się doić, trzeba tylko mieć charakter jak Grek. My jesteśmy za uczciwi i to nas gubi.
sssaq / 83.11.56.* / 2015-07-10 10:48
Premier Grecji , rząd i sami Grecy są stabilni jak pogoda w Polsce!
ewa798 / 83.25.247.* / 2015-07-10 10:46
przecież niedawno ich ważniak powiedział że nic nie będą oddawać taki mają plan wziąć i tyle
reszta ich nie dotyczy cwaniactwo ityle
Al999 / 193.24.14.* / 2015-07-10 10:35
To tylko gra na czas. Wyciąganie kolejnej kasy przy pustych obietnicach bez pokrycia. Podwyżka podatków może zwiększyć wpływy tylko na chwilę, potem wpływy spadną jak pokazuje praktyka. Tę srategię stosują od kilku lat. Dostali już ok. 250 miliardów euro a kraj dalej na krawędzi bankructwa. Bez upadłości nic się nie zmieni i dalej będą szantażować UE. Muszą przerobić taki scenariusz jak swojego czasu Argentyna. Za grzechy trzeba odpokutować i musi boleć. Innej drogi nie ma.
jan 763 / 31.135.205.* / 2015-07-10 10:34
U nas gdyby pieniądze przeznaczone na utrzymanie partii i kościołów przeznaczyć na opiekę lekarską ,byłoby bardzo dobrze,
Jerry / 83.6.250.* / 2015-07-10 10:32
Eurosocjalizm w eurokołchodzie ma się tak, że im bardziej na południe, im goręcej, im więcej chce się fiestować, a banki i cwaniacy lichwiarze od pożyczania zjawiają sie kilka razy dziennie ze swoimi "usługami" będącymi w rezultacie pętlą na szyję od zadłużenia- tym z tym socjalizmem a la Bruxelles jest gorzej, zeby nie powiedziec tragiczniej. Jeszcze jest ok na północy, ale Grecja, Włochy, Hiszpania oraz Portugalia- lepiej nie mówić o zadłużeniu
ols-en / 47.67.24.* / 2015-07-10 10:25
Grecy mogą nawet obiecać, że na głowie będą chodzić, żeby tylko kasę dostać. Od 5 lat tylko puste gadanie i udawabie greka, a unia daje wodzić się za nos jak 5-letnie dziecko. Dlaczego nikt ich nie rozliczyę za fałszowanie danych o finansach państwa, żeby tylko wejść do strefy euro? To wszytko pokazuje, że nikt nad niczym nie ma kontroli, więc skoro tak jest, to wrócić do dawnego systemu walutowego i niech każdy kraj ma swoją walutę. Przez lata to dobrze funkcjonowało, a zachciało im się wspólnej waluty.

Najnowsze wpisy