Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Kryzys w Grecji. "Czuję gniew, bo za ten kryzys zapłacą ludzie, którzy nie powinni płacić"

Kryzys w Grecji. "Czuję gniew, bo za ten kryzys zapłacą ludzie, którzy nie powinni płacić"

Wyświetlaj:
hex / 89.65.215.* / 2015-06-28 11:25
"Zdaniem prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP polski dług wynosi 3 BILIONY złotych. Tak tak 3 BILIONY !! . Daje to więcej niż 220 % PKB. Informację można nazwać szokiem. Nikt oficjalnie jej ani nie zanegował ani nikt nie podważa wyliczeń." Miłego spłacania życzę.
Roman.r / 188.146.81.* / 2015-06-28 11:24
Za cały ten kryzys najpierw ukarać rządzących w okresie 10 lat.
Pozabierać im majątki i konta w bankach.
Waniek / 2015-06-28 12:20 / Bywalec forum
Tylko że np w polsce polscy politycy nie odpowiadają za nic mają immunitet i za długi nie odpowiadają, ale kasę przehulali. A ty wznoś modły żeby międzynarodowe firmy nie zażądały kasy za swoje usługi bo z polski zostanie tylko kupa zgliszczy. (mam na myśli usługi bankowe które są w polsce bardzo dochodowe no ale zawsze można chcieć więcej bo chcą przewalutowań kredytów "frankowych")
Medivh88 / 5.172.234.* / 2015-06-28 11:23
Zwykli ludzie zapłacą za kryzys w Grecji, bo zwykli ludzie do tego kryzysu doprowadzili. Cały kryzys w tym kraju zrodził się tylko i wyłącznie z mentalności Greków, która objawia się kombinowaniem i nie płaceniem podatków. Byłem w tym roku w Grecji i wcale mnie nie dziwi, że jest tam kryzys gospodarczy. Na stacji benzynowej za paliwo płaciłem gościowi przy dystrybutorze, a nie przy kasie, więc żadnego paragonu nie otrzymałem. Podobnie w tawernach zdarzają się sytuacje, że gdy prosimy o rachunek to dostajemy ręcznie wypisaną kartkę z należną kwotą do zapłaty, ponownie zatem żadnego rachunku nie otrzymałem. Prawie każdy dom w Grecji jest nieskończony (wystające druty zbrojeniowe) co pozwala Grekom nie płacić podatku od nieruchomości, ale nie przeszkadza im w tym domu mieszkać. Zwykły Grek się bogaci, a państwo nie, bo nikt nie płaci podatków. Do tego 4-godzinna sjesta w ciągu dnia i leniwy styl życia Greków. Szczerze mówiąc wcale się nie dziwię, że w Grecji nastał kryzys gospodarczy, dziwię się natomiast jak zwykli Grecji mają czelność strajkować na ulicach w związku z oszczędnościowym programem rządu skoro to głownie przez ich sposób życia powstał kryzys.
gość465 / 31.183.74.* / 2015-06-28 11:19
Nas niestety to też czeka . Do władzy dochodzi skrajna prawica.Nazistowska partia o szowinistycznych poglądach.Oni też mają gdzieś przeciętnego Polaka. Skoki to przekręt na którym stracili emeryci i renciści.Pis to partia oszustów i naciągaczy, którzy potrafią obiecywać gruszki na wierzbie
papapasrulos / 78.8.35.* / 2015-06-28 11:19
A mnie śmierdzące lenie i brudasy greckie wiszą koło sraki! Dość żebractwa greckiego!!!
Ala444444 / 89.66.12.* / 2015-06-28 11:08
Bzdura ten Pan kłamie, mieszkam w Grecji juz 20 lat i nigdy nie spotkałam się z takimi uzurpatorami darmowej kasy i dobrobytu jak tutaj. Ludzie tutaj karzą sobie płacić za to że do pracy idzie pieszo za to że aby dostac sie do biura musi pokonac 5 pięter, za to że nosi okulary, za to że mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, za to że ma dzieci, za to że zamiast samochodu jezdzi rowerem , za to że spędzi wakacje w kraju a nie za granicą, Grecy za to wszystko otrzymują od panstwa pieniądze. Ten Pan kłamie Grecy są bardzo ale to bardzo leniwi, pracuje w biurze projektowym to co robi Polak w ciągu 1 dnia Grek robi w 2 miesiący. Taka jest prawda.
ttytttt / 89.66.12.* / 2015-06-28 11:18
Dokładnie zgadzam sie z Toba w 100% zadna zagraniczna firma w Grecji nie chce i nie zatrudnia Gregów tylko dlatego ze sa leniwi i roszczeniowi. Jest tu wiele korporacji które z założenia nie zatrudniają Greków tylko dlatego że są tak mało wydajni. Prezez PetroBrasu, pamietam jak mówił w TV że nie zatrudniają Greków bo to co Włoch czy Rumun zrobi w godzine Grekowi zajmie co najmniej 5 tygodni. A trzeba mu jeszcze płacić za to że nie jezdzi windą tylko chodzi po schodach dla zdrowia. Grecy za samo dojezdzanie do pracy rowerem dotaja miesiecznie ok 50 euro of firmy, jest to nie do pomyslenia w innych krajach. Nigdzie na swiecie nie spotkalem wiekszych leniwców.
pot i łzy / 188.33.196.* / 2015-06-28 11:07
Bogaci spijają śmietankę, a za wszystkie przyjemności "elit rządzących" zawsze płaca zwykli ludzie chociaż oni nie skorzystali nic ale kogoś trzeba obciążyć, za pożyczki i malweracje, w sytuacji gdzie bogatych elit władzy jest około 1% na świecie a ludzi biednych 99%, sprawa jest jasna że "motłoch" był sterowany jak bydło na rzeż, lecz czasami zdarzało się, że tratował swoich włodarzy w tak zwanym owczym pedzie.
.......... / 109.241.200.* / 2015-06-28 11:07
Normalka, Rzad doprowadzil naród nad przepaśc, sam sie obłowil i nic mu nie bedzie a Naród, który cięzko pracuje ponosi konsekwencje jakie MU zafundowały "świnie przy korycie "
don Pedro672 / 89.77.56.* / 2015-06-28 11:04
U nas było odwrotnie. Po Jałcie Grecję "oddano" zachodowi i wybito czerwoną-ludową partyzantkę (czerwona stała się dopiero na końcu konfliktu).
A u nas wybito róznie ludowe podziemie tyle, ze zrobili to właśnie czerwoni.
don Pedro1229 / 89.77.56.* / 2015-06-28 11:05
My płacimy podatki. Założysz się, ze nas też wyłożą?
lech195 / 109.241.16.* / 2015-06-28 11:03
Grecy są mistrzami w niepłaceniu podatków, a zwłaszcza podatków gruntowych. Tam prawie każdy dom jest niedokończony, a za niedokończony dom nie pobiera się podatku . I tak sobie mieszkają z pokolenia na pokolenie. Bo tak sobie uchwalili prawo. A takich przykładów jest wiele.
poli64 / 89.73.52.* / 2015-06-28 10:57
jak w latach 80-tych zbierałem u nich winogrona grecy robili za wielkie paniska dające zarobić biednym polaczkom, teraz kiedy wyszło ze swój dobrobyt oparli na kradzionej forsie apelują o europejska solidarność. najpierw niech popracują u nas przy kopaniu kartofli to pomyślimy nad solidarnością. na razie mimo ich jęków poziom życia w grecji jest nadal dużo wyższy niż w polsce
ST676 / 89.231.55.* / 2015-06-28 12:32
Z poziomem życia to nieprawda. Przypominam że tam jest obecnie blisko 30% bezrobocie, w Polsce bezrobocie wynosi 7%, obie dane z Banku Światowego, oczywiście Polski GUS liczy trochę inaczej bezrobocie i wg. GUS-u 10,2%, ale jakby w Grecji był GUS to by im policzył pewnie ze 40% bezrobocia.
Zarobki średnie są owszem wyższe, ale ceny też są wyższe (szczególnie w miastach, nie wiem jak w kurortach) i pamiętajcie że bezrobocie 30%, to tak jakby z w Polsce liczyć pensje odliczając 23% najmniej zarabiających, też by była średnie pewnie po 5-6 tysięcy.
sadasdase33333 / 83.9.154.* / 2015-06-28 10:56
Dla banków płacimy pieniądze bo upadają, ale dla ludzi nie damy na chleb bo dla banków nie będzie
Kasandra / 213.77.60.* / 2015-06-28 10:53
Ja nie chce odpowiadać za wybór kolesi Donka, którzy przeżerali Polskę ośmiorniczkami - ja na nich nie głosowałam. Poza tym chcecie wiedzieć na czym polegał cud gospodarczy Donka - na eksporcie Polaków - Matek , Ojców, Babek i Dzieci, których ciężko zarobione pieniądze- funty, euro ,dolary szerokim strumieniem zaczęły płynąć do pozostawionych w Polsce rodzin, zamknijcie ten dopływ, a po około roku nasza gospodarka leży i kwiczy.
Waniek / 2015-06-28 11:00 / Bywalec forum
Też mi nowina konsumpcja wewnętrzna w głównej mierze jest na tym oparta. I w polsce jakoś się niczego o tym nie wspomina. A zachwyty polityków jak to jest dobrze niestety są nic nie warte. Zakłady pracy zostały wyeksportowane do unii!!!! A przyszły do nas firmy które polske uważają za krowę dojną.
saaseq23c / 95.48.78.* / 2015-06-28 10:53
Widzę, że Grecja dalej nie rozumie że życie na kredyt musi kiedyś się skończyć - wydelikaciejcie tyle i le zarabiacie i nie szukajcie wsparcia w UE bo tu ludzie wola wydawać na siebie niż na Was.
krystyna1234 / 165.120.169.* / 2015-06-28 10:51
My też tolerujemy niekompetentnych polityków i nawet ich popieraliśmy a już płaczemy za to, będzie jak w Grecji.
qaz32525 / 212.106.158.* / 2015-06-28 14:41
Gdyby nasi byli tak niekompetentni jak greccy, to by obniżali podatki zamiast je podnosić...
radzio174 / 89.78.214.* / 2015-06-28 10:56
to może trzeba podnieść rządania???? dla wszystkich kasa za darmo... urlop 100 dni.... macierzyńskie 1000 dni...i oczywiście praca na etacie do końca życia...Tak właśnie do grecji zawitał kryzys - rządzący dawali kasę wszystkim - w końcu jej zabrakło...

Najnowsze wpisy