Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryzys w Polsce potrwa jeszcze rok. Co najmniej

Kryzys w Polsce potrwa jeszcze rok. Co najmniej

Wyświetlaj:
Grzegorz1234567890 / 80.50.137.* / 2011-12-03 20:05
Kryzys??? Manipulacja. stać nas na budowę stadionów, molochów dla vipów, bunga bunga , czy jak to się zwało i ktoś mówi o kryzysie??? Bzdury wciskają Wam poprzez tv kity a społeczństwo łapie. Nie chce euro, Anglia ma swoją walutę i Ja też chcę mieć ZŁOTÓWKĘ. Tam gdzie wprowadzono euro tam politycy sprzedali -łapówka swój kraj.
galerie, stadiony, drogi i inne takie tam molochy i ktoś śmie mówić i trąbić o kryzysie. zwykła manipulacja aby podwyższyć podatki, jesli Europa to złapała i dała się wkręcić to jej problem, my Polacy nie dajmy się, jednoczmy sięsędziowie, prokuratorzy, lekarze i inni ważni w naszym kraju.
mark02 / 2011-12-03 21:58
-masz racje, jestem tego samego zdania co ty, co chwila widzimy jak cos sie buduje czy to drogi czy kolejny juz bank na jednej z ulic, a media jak to media potrafia manipulować i zmylic potencjalnego odbiorce wiec mamy co mamy -wszedzie ludzie straszą i sie boja bo jest przecież Kryzys
Ryśka / 80.50.137.* / 2011-11-20 11:07
W naszym kraju kryzys to zwykła manipulacja, nic innego... Musimy jeść, ubierać się, leczyć, budować, itp... Nie chcecie kryzysu nie trąbcie o nim w mediach, bo to powoduje, że Polak kasę w skarpetę blokuje lub do banku niesie a potem banki splajtują a rodacy kryzys odczują na własnej skórze, bo kraj powie niestety nie wypłacimy gwarancji, ponieważ kryzys połknął wszyskie fundusze w naszej stancji. Takie manipulowanie w celu ściągnięcia z człowieka tego, czego się dorobił w ciągu życia swojego...OTTTT....
splawik300 / 46.113.211.* / 2011-04-11 21:42
witam jak my mamy walcczyc z kryzysem jesli otwierja nam na kazdym kroku jakies molochy typu biedronka ktore nie placa podatkow a my polacy musimy placic odrazu i ciesza sie mowic ze polska jest rajem dla supermarketów banda kretynow w tym rzadzie zaniedługo to sprzedadza orzelka z godła trzeba z tego kraju uciekac bo tutaj to tylko czeka nas wegetacja
......,....... / 109.243.37.* / 2010-09-16 12:14
Czy warto brać teraz kredyt?

http://tani-kredyt-gotowkowy.blogspot.com
tragizs,m / 83.10.164.* / 2010-05-11 21:22
kryzys dotyka wszystkich oprocz urzednikow i sfery budzetowej,dla nich zasze sa pieniadze.zwykły człowiek jak sobie nie radzi to musi biedować i nikogo to nie obchodzi a najmnie nasz rzad ,który nas ciagłe kłamie.
miras 231 / 89.76.48.* / 2010-04-20 20:03
Kryzys to w polsce jest caly czas i bedzie .Ludzie grosze w polsce zarabaiaja Masz magistra i masz 1000zl co to k**** jest to sa smieszne pieniadze .Niech ten p********* Rzad wezmie sie do roboty a nie sie o********** za nasze pieniadze zlodzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lechu451 / 89.76.48.* / 2010-04-20 20:44
W polsce jak chcesz zarobic to musisz robic po 16 godzin i dostaniesz 2000zl ponad . Ale z tego zycia nie masz nic !!!!!!!!!!!!!!
goniafk / 83.24.88.* / 2010-03-11 20:18
to wszystko jest jakiś żart. Ludzie nie maja w czym chodzic, co jesc ani utrzymać rodziny biorą kredyty, nie maja za co splacac. Dlaczego w polsce tak jest? a w innych krajach w unii życie ma jakikolwiek standard. Nie wyobrażam sobie mojej przyszłosci.
Michal Kupiec / 83.175.191.* / 2009-10-30 05:40
Kryzys w Polsce jest jeszcze przed Polską !!! Rok 2010 to pierwsze powazne oznaki kryzysu, kryzysu na który Polacy sobie zasłużyli wybierając taką a nie inną władze. Prywatyzacja energetyki, spowoduje iz branza ta zazada podniesienia cen - w wyniku tego Regulator odmowi podwyzek, a prywatne firmy pozwa skarb panstwa o szkody jakie wywolal regulator ! czyli urzad okreslajacy ceny energii elektrycznej. To ozacza iz w pOlowie 2010 roku nastapi ostatecznie podwyzka pradu o min 15 a byc moze nawet 35 %. Wplyuwy z prywatyzacji nie pozwala na naprawe dziury budzetowej, a zawirowania na rynku walut spowoduja brak popytu na obligacje skarbu panstwa z ktorych pokryty ma byc deficyt. .Tak czy inaczej Rzad stanie przed dylematem Dziury budzetowej bez mozliwosci jej załatania ! Wyemitowane obligacje bowiem nie beda sie sprzedawać - to oznacza ze w lutym marcu 2010 roku rzad bedzie probowal znowu ciac koszty i tym razem takze wynagrodzenia. Wzrosnie vat o ok. 3 %, a takze znaczaco papierosy a to spowoduje spadek konsumpcji. W maju czerwcu rzad bedzie mial swiadomosc, iz nie ma z czego wypelnic dziury buzdzetowej i rozpocznie starania o kredyt z Banku Unijnego. Ten kredyt oczywiscie otrzyma, ale o koncu kryzysu nie ma co marzyc - jest on obecnie jeszcze przed Polską a jego faktyczne pierwsze odczucie Polacy beda mieli w grudniu tego roku styczniu, lutym i dalej coraz glebiej.

Oczywiscie jest na to rada - zmiana chorej polityki gospodarczej serwowanej przez profesorow ekonomii a bedacych ekonomicznymi slepcami. Jednakze watpie by Polacy umieli to zrozumiec wczesniej niż gdy beda musieli zmienic samochody na tansze, myslec o zamianie mieszkan na mniejsze by splacic kredyty .... ale i wtedy watpie by byli na tyle rozsadni by byc zdolnym do rozsadnych oczywistych posuniec gospodarczych jakich w tym kraju brak.
oko1 / 62.21.121.* / 2011-02-03 01:04
jestem pod wrażeniem trafnych przewidywań pana Michała. mam nadzieje że nie raz jeszcze wypowie się Pan w sieci bo aż miło czyta się kogoś kto piszę tak mądre rzeczy które się sprawdzają.
pozdrawiam
DAREK M / 83.14.173.* / 2010-09-15 20:54
Panie Michale, skąd takie trafne spostrzeżenie? 90%. Na dzień dzisiejszy jest dokładnie jak Pan pisał rok temu.
bomnieboli / 79.190.243.* / 2010-02-11 21:17
!00% racji w mojej firmie która przez kryzys przeszla jak burza teraz ma ogromne problemy i raczej od marca beda myslec o zmniejszeniu plac a dalej zwolnienia,Pracuje w branzy papierniczej w 2009 roku odnotowalismy 20% wiekszy zysk do roku poprzedniego a firma obraca srednio 40mln zł rocznie
micojc / 77.254.122.* / 2010-01-28 12:23
Taak a ja dodam,ze jest z******** bezrobocie.I ludzie kombinują ile sie da,wykręcaja państwo i dorabiaja na czarno albo inny wariant-zaczynają kraść itp.Ja mam 22lata,mieszkam w małym mieście niedaleko Inowrocławia woj.Kujawsko Pomorskie,mam wykształcenie średnie i nie moge znalezc stałej pracy od roku.Ale nie tylko ja-większośc moich znajomych w tym wieku tzn. po szkole tez!!!!To jest makabra-idziesz do zakładu -wszędzie na umowe zlecenie albo o dzieło i musisz napier...c za 1000zł w weekendy i swięta też!I traktują cię jak gówno a sami są złodziejami!Bo w tym zasranym kraju nie ma normalnego prawa,normalnych rządów i powiem jedno-mam w dupie kryzys bo uciekam z tego chorego kraju.Wstyd mi za to,ze jestem Polakiem a jak ogladam wiadomości i widzę Tusków,Kaczorów i reszte złodziejstwa to mi się rzygać chce!Bo zwykłych uczciwych ludzi to sie ma w dupie w tym kraju i nikt człowieka nie szanuje!Gówniana władza zaczyna sie w małych mieścinkach a kończy na najwyzszych szczeblach i nic tu nie pomoże,niech rozkradna ten burdel do końca!I niech Tusk sie nie chwali,że mamy najmniejszy kryzys bo jest chyba najwiekszy!!!!Mało gdzie w unii nie da się godnie zyć za najniższe wynagrodzenie-tylko w polsce!
gaaa / 83.9.18.* / 2010-03-20 22:18
W całości popieram wypowiedź,jedyne wyjście to uciekać z tego kraju,najwyżej latem przyjechać odpocząć i szybko się zabierać z powrotem,od czasu upadku komuny nic nie dzieje sie dobrego dla prostego człowieka,robotnika,do niczego sie nie dorobisz choćbyś harował 16h i więcej na dobę,tylko nabija sie kabze polskim kapitalistom (dumnie brzmi) a samemu traci sie zdrowie na rzecz jakiegoś prostaka i złodzieja.Ludzie głosowali na liberałów to musza jeść świńskie mieso od chłopa i kartofle,bo w sklepie jak zaczniesz kupować za te kosmiczne wypłaty,to po tygodnu jesteś goły jak bat ..zresztą..każdy z nas może mnożyć takie przykłady bez końca..
Detektyw Monk / 83.31.36.* / 2009-07-16 14:06
kryzys grozi Polsce ,trzeba się przygotować.
nie nawidze polityków / 83.9.37.* / 2009-02-22 13:59
politycy niech zmniejszą swoje wypłaty o conajmniej 50% to nie będzie kryzysu a nie jeszcze mają podwyżki
ciekawa swiata / 77.46.57.* / 2009-02-18 13:59
Ameryka jako pierwsza popadla w tarapaty i wciagnela za soba reszte swiata .Teraz tylko czekac kiedy wyjdzie z tego bagna i zapali swiatelko dla reszty. Bo czy sie to podoba komus czy nie tak juz jest ze jak U.S.A kichnie to caly swiat ma katar.
Piotr1976 / 89.174.171.* / 2009-02-23 10:07
Dlatego Arabowie mają rację, USA to najgorszy wróg dla reszty świata
Bernard+ / 83.22.122.* / 2009-02-16 23:18
Powyższe wypowiedzi tych niby to ekspertów, to na pewno wróżenia z fusów poprawione o współczynnik chciejstwa i życzenia. Każdy, kto dobrze zarabiał na złym zarządzaniu cudzymi pieniędzmi prywatnymi i publicznymi, bo wszak stąd wziął się kryzys - chciałby, aby skutki tego spartaczonego i nieuczciwego działania były jak najkrótsze i najmniej dotkliwe dla niego. Więc musi masom wmawiać, że jest lepiej nawet gdyby było gorzej. A jeżeli wśród wypowiadających się ekspertów są bardzo uczciwi i dobrzy analitycy to ich przewidywania są obarczone dużym błędem jednej wielkiej niewiadomej, która nikomu nie jest w całości znana a ma największy wpływ na to jak głęboka będzie recesja czy jak duże będzie spowolnienie gospodarcze i jakie straty poniosą drobni ciułacze, gdyż nikt nie zna całej prawdy o wykonanych w ostatnich 5 latach przekrętach na rynku akcji, obligacji, opcji, warrantów i pozostałych pożal się "produktów finansowych" Złodzieje, bowiem, którzy dopuszczali się naciągania wycen nieruchomości, aby wyłudzić większy kredyt, pośrednicy kredytowi, którzy pomagali wyłudzać kredyty z góry wiedząc, że kredytobiorcy nie dają żadnej realnej gwarancji, że uda im się je spłacić lub spekulanci giełdowi, którzy wywoływali sztuczny wzrost ceny akcji, aby je sprzedać naiwnym, wierzącym, że akcje te nadal będą zwyżkować potem ujawniali inne dane lub rozpuszczali plotki i doprowadzali do spadku wartości akcji, które chcieli tanio kupić, aby znów nadmuchiwać balon oczekiwań wzrostu kursów i sprzedawać po nierealnie wysokich cenach niewiele warte akcje, bo ich posiadanie nie przynosiło i nigdy nie przyniesie akcjonariuszom żadnego dochodu obojętnie, jaki będzie kurs, jeżeli nie zdecydują się akcji sprzedać odpowiednio wcześniej nim te znów będą spadać, jeszcze bardziej naiwnym amatorom wysokich zysków bez pracy właściwie z cudzej pracy. Można powiedzieć, kryzys spowodowany jest tym, że kierownictwa instytucji finansowych i banków wmówiły milionom ludzi, że można bogacić się bez pracy a właściwie z cudzej pracy samemu nic nie robiąc. Tymczasem, aby kilku cwanych zdobyło milion muszą oni oszukać kilka milionów drobnych ciułaczy na kilka dolarów każdego. Więc nie ma takiej możliwości, aby same operacje finansowe przyniosły zysk większości społeczeństwa kosztem mniejszości oszukanych. Ponieważ nikt nie zna sumy przekrętów i kłamstw, jakie są zapisane w nieprawdziwych danych to nikt nie potrafi przewidzieć jak długo potrwa naprawianie zepsutego obrotu wirtualnymi wartościami i kiedy wirtualne wartości znów staną się zbliżone na tyle do realnych, aby to nikomu nie przeszkadzało, bo nie będzie czuł, że jest oszukiwany, Kiedy wartości, zapisane i obiecane oraz oszacowane, które tak bardzo rozmijają się z wartością rzeczywistą, zbliżą się do wartości dających się porównać z rzeczywistym stanem realnej materialnej gospodarki? Gdy wyeliminuje się wyzyskiwanie milionów naiwnych osób roztaczając im przed oczami obietnice wielkich zysków bez pracy, ale w długim horyzoncie czasowym najlepiej kilkadziesiąt lat jedynie w zamian za kilkadziesiąt lat oddawania kilku procent swoich ciężko zarobionych pieniędzy do zarządzania wykształconym zawodowym oszustom.
Ludzie uwierzyliście, że zawodowy oszust będzie tak inwestował Wasze pieniądze, aby Was uczynić zamożnymi!? No to się boleśnie rozczarowaliście. Musi nastąpić na całym świecie poważna redukcja pustego a niezwykle kosztownego obrotu finansowego polegającego na przekładaniu pieniędzy z banku do banku i z jednego funduszu do innego i na zamienianiu pieniądza na kredyt a kredytu na obligacje potem obligacji na akcje i akcji na dotacje z funduszy, aby pieniądz znów stał się tym, czym był i być powinien środkiem służącym wymianie towarów i usług między ludźmi. A ci, którzy uczynili z wirtualnych zapisów nowego bożka 21 wieku starając się rozmnażać pieniądze przez wymyślanie coraz większej liczby surogatów muszą przez utratę zaufania milionów ludzi pracujących i żyjących z uczciwej pracy zostać strąceni z swoich wysokich pięter siedzib centrali banków i korporacji i pozbawieni bajońskich zysków aby znów wrócili na poziom straganu i sklepiku do uczciwej i ciężkiej pracy w pocie czoła za znacznie skromniejsze wynagrodzenia adekwatne do wyników a niezadekretowane przez nich samych z góry zapisem nieuczciwej umowy i jeszcze bardziej nieuczciwego regulaminu usług bankowych czy OFE, czy warunków ogólnych ubezpieczenia kapitałowego, lub wkładów terminowych itp., Jeżeli ten kryzys nie poprawi rozumienia roli pieniądza i nie wyczuli milionów średnio zamożnych obywateli reagowania na każda próbę nieuczciwego narzucania sobie nierównych warunków świadczenia usług bankowych i finansowych pomiędzy wykonawcami tych usług a klientami to takie kryzysy będą się, co kilka lat potęgować, bo oszuści wciąż doskonalą swoje metody oszukiwania stosując wyrafinowane techniki zapędzania klientów w pułapki kruczków prawnych pisanych na odwrotnej stronie umów drobnym maczkiem i bardzo bladym tuszem. Człowiek żyjący z uczci
mrkafk / 195.212.29.* / 2009-02-17 12:25
Ten pan "profesor" to kompletny idiota - "to wszystko spisek przeciw uczciwym ludziom!". Tak mowi tylko ignorant, ktory powoduje sie emocjami, a nie chlodna analiza rzeczywistosci. Owszem, bankierzy byli glupi i chciwi. Ale kryzys finansowy ma znacznie glebsze i trudniejsze do zrozumienia podstawy niz tylko "neoliberalny spisek". Pan "profesor" (bo nie sposob nazwac go doslownie profesorem, za tepy na to), rozumuje (wlasciwie sentymentalizuje) w sposob "ja nie rozumiem finansow, jakies ciemne mi sie wydaja, to znaczy ze to wszystko jest zle! i spisek!". Ze tak mowi 60-letnia babcia klozetowa o IQ 70 to zrozumiem, ale czlowiek z tytulem? Widocznie na starosc czlowiek glupieje bardziej, niz mi sie wydawalo.

Generalnie, kryzys finansowy ma zupelnie inne przyczyny: 1. demografia - duzo starych ludzi pozyczajacych pieniadze malej liczbie mlodych ludzi 2. Chinczycy maja u siebie korupcje, to zamiast wyczyscic sektor bankowy u siebie i inwestowac u siebie woleli kupowac amerykanskie papiery dluzne (mortgage-backed securities) o kiepskiej podstawie finansowej 2. miliony ludzi w rozwinietych krajach idiotycznie wierzyly, ze ich domy beda bez przerwy rosnac w wartosic i osiagna jakies niebotyczne ceny, ktore bedzie placil nie wiadomo kto 3. bankierzy wzieli te kiepskie zasoby i probowali z tego zrobic jakis gospodarczy samograj (zrobili kiepsko i glupio, ale ich chciwosc i glupota to tylko jeden, maly i wcale nie najwazniejszy element ukladanki). Mentalnosc polegajaca na podstawie "ja wierze tylko w uczciwosc tego, co mi ladnie pachnie sentymentalnie w moim waskim swiatopogladzie" to tylko specyficzny, glupi sentyment, a nie zrozumienie prawdziwej i znacznie bardziej przygnebiajacej rzeczywistosci bez prostych diagnoz.
Micojc / 77.254.122.* / 2010-01-28 12:34
Żal mi ciebie człowieku-kryzys w polsce jest juz lekko ponad 20 lat tylko,że dla zwykłych biednych ludzi.A w końcu dopada tych bogatszych,tych przekrętów i trzęsą porami i tyle tu szumu.A wiadomo jak się skończy-zwykły przecietny,uczciwy obywatel i tak zostanie wydymany a reszta złodziejów sobie poradzi.I juz tu nie filozofuj na temat chińczyków,chyba te wysokie IQ ci ciąży na umyśle,zejdz na ziemie i otwórz oczy.
Bernard+ / 83.22.122.* / 2009-02-16 23:23
Człowiek żyjący z uczciwej pracy musi się odwrócić plecami do tych specjalistów od marketingu zarówno politycznego jak i finansowego a także handlowego i zapamiętać, że nikt nie będzie dla Ciebie pracował bardziej uczciwie niż ty sam, więc jeżeli z kimś zawierasz umowę a ten ktoś zawodowo żyje z zawierania umów i to żyje 100000 razy lepiej od Ciebie to bądź bardzo ostrożny i po pierwsze nigdy nie wierz żadnym reklamom. Im więcej, bowiem ktoś wydał na reklamę tym więcej chce ci zabrać z owoców Twojej pracy. Musi, bowiem zarobić i na reklamę i na swoje luksusowe życie za Twoje pieniądze.
mrkafk / 195.212.29.* / 2009-02-17 12:28
"Im więcej, bowiem ktoś wydał na reklamę tym więcej
chce ci zabrać z owoców Twojej pracy. Musi, bowiem zarobić i
na reklamę i na swoje luksusowe życie za Twoje pieniądze." - generalnie to nie jest problem DOPOKI JEST W CO INWESTOWAC. Kryzys gospodarczy w USA na poczatku lat 1980tych zaowocowal tym, ze ludzie wzieli sie do pracy i wprowadzili na rynek mnostwo innowacyjnych produktow, od mikrofalowek po telefony komorkowe. Natomiast ja szczerze mowiac nie obserwuje jakis wiekszych innowacji w gospodarce w ostatnich latach - moze poza wyjatkiem wzrostu roli wirtualizacji w informatyce, ale to w ogolnym obrazie gospodarczym malo. Sek w tym, ze jezeli ten specjalista od obracania cudzymi pieniedzmi nie ma W CO zainwestowac sensownie, to bedzie rzeczywiscie tylko przejadal swoje bonusy i prowizje.
janiszek1972 / 85.222.86.* / 2009-02-16 13:18
Kryzys w Polsce będzie trwał tak długo, jak długo będą trwały rządy bezradnych nierobów z PO. Koszty związane z oszczędnościami, których Ci pomyleńcy dokonują doprowadzą nas w przyszłym roku do katastrofy ekonomicznej. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
jamp / 89.78.198.* / 2009-02-16 17:48
Rozumiem ,że Ty nie jesteś pomylony i w swoim budżecie domowym masz znacznie większe wydatki niż zarobki? Super tak trzymaj .Zawsze przecież możesz ogłosić niewypłacalność i przenieść się do namiotu... Ale zrób to sam. Ja wolę oszczędzać i wydawać trochę mniej niż zarabiam.
jamp
mrkafk / 195.212.29.* / 2009-02-17 12:53
W skali kraju moga wejsc w zycie takie glupoty, jakie nie moglyby miec miejsca w normalnym gospodarstwie domowym.
eeeee / 2009-02-16 13:15
moim zdaniem wzrost PKB w 2009 rzedu 1.7 lub wiekszy jest bardzo prawdopodobny, bo ze slupkow wynika, ze jest to mniej wiecej wartosc napedzana funduszami europejskimi, czyli roznica miedzy 4 proc w 2004 a 6.6 w 2006

dlateo dobrze, ze rzad planuje oszczednosci i nieco mniejsze dochody, bo potem, gdy okaze sie ze prognozy byly gorsze od rzeczywistej sytuacji wyjdzie to nam tylo na dobre i bedzie kasa na utrzymanie stalego kursu euro/pln
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy