Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryzys w Rosji. PKB wyraźnie w dół, jest gorzej niż prognozował Kreml

Kryzys w Rosji. PKB wyraźnie w dół, jest gorzej niż prognozował Kreml

Wyświetlaj:
hanys58 / 212.106.164.* / 2015-02-22 13:57
Przecież ruskie tylko sprzedają surowce , a teraz ceny mocno spadły i jest cieniutko .Pokażcie mi jeden ruski towar na naszych półkach , zero nic ,a gdzie tam jakieś samochody , maszyny , odzież czy żywność .Jak gospodarkę opiera się tylko na sprzedaży to przy spadku cen jest tragedia i jeszcze jeden drobiazg , rozwojowi nie pomaga korupcja i legalne bandyckie złodziejstwo.
z warszawy / 89.72.241.* / 2015-02-21 14:30
Czy wojny prowadzone są za darmo? Ktoś za to musi zapłacić, przeważnie społeczeństwa państw które prowadza wojnę. Pytanie drugie: skąd wezmą się pieniądze na odbudowę zrujnowanych miast i ich infrastruktur? Jeżeli Rosja przejmie finansowanie zagarniętych terenów od Ukrainy to dochód skurczy się o 10% a inflacja będzie wynosić 75%. Z tego wynika, ze agresor (putin) obudzi się z ręką w nocniku, bo rezerwy walutowe w takich warunkach nic nie zapewnią!
Autoir / 89.68.102.* / 2015-02-05 20:24
a u nas paliwo drogie drogie! to co spadało miesiącami wczoraj wzrosło jednej nocy
Bronisławski / 111.223.124.* / 2015-02-02 13:28
Ciekawe jak liczyli te 5 % i inflację na 12%. Rubel traci z dnia na dzień i ruscy choć w inflacji i spadku PKB pobiją rekord, więc nie wszystko idzie im zle. Jakieś rekordy będą mieli. Zawsze można się będzie czymś pochalić.
zzzzzzzzz / 31.174.130.* / 2015-02-02 11:15
i dobrze im tak , dokręcić śrube jeszcze bardziej , stworzyć getto , zakazać cywilom wyjazdów zagranicznych , putinek - srutinek
grazy / 31.61.131.* / 2015-02-02 11:07
w ekonomicznym kryzysie można pogrążyć każde państwo a to dla tego że cały świat uzależniony jest od patentu np na oprogramowanie, jak to ? ano tak że jak podskakujesz to my ci ograniczymy albo zabierzemy nasz patent i już twoje -państwo stoi w miejscu już nawet nie drepcze ! nie mam państw samowystarczalnych wszystkie są w jakiejś mierze uzależnione od wielkiego brata ! i nie ubolewam tu nad panem P ! tylko mamy jasny przykład co się z kim stanie jak będzie chciał o sobie samodzielnie decydować !
j54 / 83.22.89.* / 2015-02-02 10:32
Jak na tym tle wyglada Polska gospodarka zyje a Polsce i to najbardziej mnie interesuje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gadzet / 79.184.1.* / 2015-02-02 09:02
Nie chce mi się już pisać o tym małym człowieczku...Dlaczego jesteś tak uparty jak osioł...Miałeś wszystko!!!...Cierpisz na manię wielkości???...Lunatykujesz???...Masz sny o potędze???...Wracaj do rzeczywistości!!!...Unia Europejska Ci wszystko wybaczy!!!...Tylko "nie wariuj"...
Ja uwielbiam spokój i POKÓJ...Tak trudno Ci to zrozumieć!!!...Pomyśl o OBYWATELACH Rosji...Zgotowałeś "swojemu"??? narodowi nędzę i biedę...Przemyśl to wszystko jeszcze raz
Normalny_Polak / 164.127.122.* / 2015-02-02 08:54
Lubię sobie czasami wejść na teksty o Rosji i poczytać komentarze prorosyjskie, jaki to Putin to bohater narodowy i zbawca Rosjan. Bla, bla, bla... Trochę mi was żal, bo macie tak wyprany mózg, iż nie widzicie, że ten człowiek po trupach gotów jest dojść do celu. Nie ma znaczenia, że przez jego chore ego kraj jest na skraju upadłości gospodarczej, ludzie ledwo wiążą koniec z końcem... A co tam, fajny jest, a co :)))). Ciekawe kiedy zdejmiecie te różowe putińskie okulary i zobaczycie, że gdyby było trzeba to by was pakował w armaty i wystrzeliwał jako mięso armatnie...bo on generalnie ma w nosie kraj, mieszkańców, on niczym czarownica ze "Śnieżki" patrzy w lustro i pyta "lustereczko powiedz przecie kto jest najfajniejszy na świecie". Tam, na Was - Rosjan nie ma miejsca w tym odbiciu!!! Biedni, zacofani, okłamywani ludzie!
incor / 94.254.129.* / 2015-02-02 07:50
Hehehe Rosja ma ropę gaz złoto itd Ale tego nie da się jeść Zachód też ma ropę gaz złoto ale ma co jeść Powiem więcej ma tyle żarcia ze całą Rosję by wyzywila
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
waterloo / 91.244.189.* / 2015-02-02 00:42
'' Jeśli obecną sytuację w Rosji nazywa się kryzysem to mówcie mi Aleksander Wielki - stwierdza Paul Roberts. Dług publiczny Rosji wynosi dziś 11% PKB. Dług publiczny USA to 105% PKB a i tak wielu ekspertów twierdzi, że jest on i tak zaniżony. Dług publiczny Rosji na głowę mieszkańca to 1645 USD, Ameryki - 56 952 USD. Wielkość publicznego długu USA to 18 bilionów USD i jest on 76,6 razy większy niż w Rosji. Z powyższego wynika, że to rating USA a nie Rosji powinien być obniżony do poziomu śmieciowego. To się jednak nie stanie gdyż którakolwiek agencja ratingowa, która odważy się powiedzieć prawdę będzie natychmiast zamknięta i ścigana przez prawo niezależnie od tego jak bardzo absurdalne będą oskarżenia. Wg danych HowStuffWorks.com USA na styczeń 2013r. winne były Rosji 162,9 miliardów USD co oznacza, że dług państwowy Rosji wynoszący 235 miliardów USD w 69% pokrywają zobowiązania Waszyngtonu wobec Moskwy.'' PS. a w TVN 24 podano ostatnio, że Rosjanie dojedli już ostatnie koty i psy w swoim łagrze zwanym FR i od rana biorą się za szczury. :)
hgfhfghgfhgf / 88.199.162.* / 2015-02-05 08:18

Dług publiczny Rosji wynosi dziś 11% PKB

a ukazem carskim może w ogóle zostać zniesiony.

Dług publiczny Rosji na głowę mieszkańca to 1645 USD,

j.w.

Wielkość publicznego długu USA to 18 bilionów USD

j.w.
Z powyższego wynika, że to rating USA a nie Rosji powinien być obniżony do poziomu śmieciowego.

uzbrojony wojowniczy psychol nie jest nigdy godny zaufania choćby spał na diamentach

To się jednak nie stanie gdyż którakolwiek agencja ratingowa, która odważy się powiedzieć prawdę będzie natychmiast zamknięta i ścigana przez prawo niezależnie od tego jak bardzo absurdalne będą oskarżenia.

o ile jest to agencja działająca w Rosji - kraju bezprawia

Wg danych HowStuffWorks.com USA na styczeń 2013r. winne były Rosji 162,9 miliardów USD co oznacza, że dług państwowy Rosji wynoszący 235 miliardów USD w 69% pokrywają zobowiązania Waszyngtonu wobec Moskwy.''

nie zmienia to podstawowego faktu kto tu jest dłużnikiem a kto wierzycielem

TVN 24 podano ostatnio, że Rosjanie dojedli już ostatnie koty i psy w swoim łagrze zwanym FR i od rana biorą się za szczury. :)

tylko w tym mogę się zgodzić - TVN kłamie ale tego kłamstwa nie widziałem/słyszałem.
dante1222 / 83.25.28.* / 2015-02-02 09:52
no popatrz i mimo faktów które podałeś to rosja a nie usa pada na pysk i to z usa chcą wszyscy robić interesy nie z ruskami i tu tkwi istota ratingu śmieciowego
Olopolo / 80.55.150.* / 2015-02-02 08:38
USA może mieć i milion $ zadłużenia na głowę statystycznego mieszkańca. Stać ich na to, dopóki sami emitują walutę, w której denominują ten dług : )
dfgdg / 93.154.153.* / 2015-02-02 05:11
USA ma o wiele lepszą gospodarkę niż Rosja i dlatego może tak być że 1600$ na obywatela jest trudniej odrobić Rosji niż 57000$ USA ale być może masz rację. Jednak zadaj sobie pytanie może głupie: gdzie wolałbym mieszkać w Rosji czy w USA? Ja w USA ba ja bym wolał bardziej mieszkać w Polsce, w Rumunii albo w Grecji niż w Rosji.
Tommy978 / 86.135.126.* / 2015-02-02 00:26
tyle ropy ...tyle gazu...tyle uranu...I platyny !!! I k**** dalej zle????

I wodka jeszcze zostala!"!!!!
e34 / 62.141.236.* / 2015-02-01 23:31
Masakra, NWO widać zarządza już wszyskim. Czekamy na czipy, czy coś zrobimy?
A819 / 83.23.184.* / 2015-02-01 20:51
Liga Narodów. Co może doprowadzić do katastrofy w Eueropie oraz krajach od Europy częsciowo zależnych.
zxxx / 164.126.199.* / 2015-02-01 18:48
skomplikowane moze byc to ze nawet jak odejdzie od restrykcji to rosja nie bedzie miala czym zaplacic za towary kto da kredyt skoro wszyscy inwestorzy potracili pieniedze i uciekli czy restrykcje nie doprowadza do tego ze potem unia bedzie mosiala odac towar za darmo ale z czego kosztem naszych wyszych podatkow cel stabilnosc regionu i prawo do zycia dla rosjan
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy