Kryzys w szpitalach

Money.pl / 2007-10-01 11:49
Komentarze do wiadomości: Kryzys w szpitalach.
Wyświetlaj:
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-12 20:28
proponuję zamknąć akademie medyczne- te pier....ne wylęgarnie konowałów .
w trybie natychmiastowym
dodatkowo gdy ktoś ma pretensję do konowała to konował do p******
konował powinien dopłacać do tego że może leczyć człowieka
za kążdego leczonego 50 pln do skarbówki
za jazdę samochodem lepszym niż maluch grzywna 1000/ miesiąc
za brak wyleczenia kara śmierci
jaki_kwaki / 213.227.74.* / 2007-10-06 09:23
Proste jak budowa cepa. Jeżeli nie pasują im zarobki i tak bardzo zazdroszczą np tynkarzom czy innym nacjom zawodowym niech się przebranżowią i tyle. Jest wolna droga wyboru i jeśli komuś nie odpowiada może w każdej chwili zmienić zawód. A teraz cała prawda o doktorkach. Pracowałem przez po nad dwa lata z nimi. I powiem jedno, po za nielicznymi przypadkami to jedno wielkie bydło. Potrafią się tylko wydzierać, że mało mają. Interesy pacjentów mają głeboko w poważaniu. W gabinetach szpitalnych przyjmują prywatnie i na szpitalnym sprzęcie przeprowadzają zabiegi również prywatnie. Zwyczajnie, to towarzystwo trzeba rozgonić. Bo jest to towarzystwo wzajemniej adoracji i wspomagania się. Nawet w przypadku ewidentnej winy (błędu lekarskiego). Według starej zasady pies psu ogona nie odgryzie. I jest jeszcze jedno "pokaż lekarzu, co masz w garażu i wjakim domu mieszkasz".
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-01 22:48
a oto inna wersja bez "cenzury" - różnica w ostatnim akapicie

Przysięgam Apollinowi lekarzowi, Eskulapowi, Hygiei i Panakei, wszystkim bogom i boginiom, biorąc ich na świadków, jako przysięgi tej i zobowiązań następujących dochowam ściśle według sił moich.
Mojego nauczyciela w sztuce lekarskiej na równi z rodzicem moim szanować będę, moje mienie z nim podzielać, a w przypadku, czegokolwiek zapotrzebuje, z wdzięcznym sercem dostarczać mu będę; dzieci jego za rodzonych braci uważać, a na żądanie uczyć je będę sztuki lekarskiej bez wynagrodzenia i bez jakiegokolwiek z ich strony zobowiązania.
Prawidła sztuki, wykład jej ustny i całą naukę właściwą wygłaszać będę moim synom, mojego nauczyciela synom i innym przysięgą lekarską związanym uczniom: oprócz tych nikomu więcej.
Sposób życia urządzać będę chorym dla ich dobra podług sił moich i zdolności, dalekim będąc od wszelkiego uszkodzenia i krzywdy wszelkiej.
Nigdy nikomu, ani na żądanie, ani na prośby niczyje, nie podam trucizny, ani też nigdy takiego sam nie powezmę zamiaru, jak również nie udzielę żadnej niewieście środka poronnego. W czystości i niewinności świętej zachowam życie moje i sztukę moją.
Do czyjegokolwiek domu wejdę, celem wejścia mojego będzie jedynie dobro chorego, jako nigdy kierować mną nie będzie rozmyślne bezprawie, ani występek, ani chęć lubieżna, bądź względem niewiasty, bądź względem mężczyzny, ani wolnych, ani niewolników.
Cokolwiek podczas pełnienia obowiązków zawodu mojego, a nawet poza obrębem czynności lekarskich, w życiu ludzkim zobaczyłbym lub posłyszał co rozgłaszane być nie potrzebuje, przechowam w milczeniu, nigdy nikomu nie wydając tego.
Jeżeli przysięgi tej dotrzymam w świętości i w niczym jej nie naruszę, oby mi wolno było w szczęśliwości i poważaniu wszystkich ludzi wieść życie po wsze czasy i błogich owoców sztuki mojej używać w obfitości; jeżeli naruszę przysięgę tę i stanę się wiarołomny, przeciwnej niech doznam doli.
Kurara / 194.126.147.* / 2007-10-25 18:26
"i błogich owoców mej sztuki uzywać" - a nie chamstwa małych dziadów
El. / 83.18.166.* / 2007-10-02 08:41
Nic dodać, nic ująć. No może jedno; niech ci wszyscy "biedni" lekarze, którzy, jak sami twierdzą nie mają za co żyć i jak pracować, oddadzą nam społeczeństwu, które łożyło na ich naukę i wykształcenie, koszty tej nauki. Niech zapłacą za studnia , praktykę, specjalizację etc., i to w obecnie obowiązujących stawkach. A potem niech spie... Mogą się przecież przebranżowić i zmienić pracę. Musimy wybudować tysiące kilometrów dróg, domów itp.. Czuściutkie rączęta szybciutko poznałyby smak prawdziwej roboty. Do roboty, śmiało, ocenicie świat z drugiej strony. Pokażcie co tak naprawdę potraficie. Poznajcie choroby zawodowe. Życzę wam z całego serca - nabawcie się tych chorób. Uleczycie się sami ? A może natraficie wtedy na takich jak wy ?
Przepraszam tych paru normalnych, którzy mnie leczyli. Tak, normalni i uczciwi też wśród tej grupy zawodowej też się trafiają. Pewnej PANI ANESTEZJOLOG M. nie zapomnę do końca życia . Leżałam nieprzytomna na OIOM-ie. Ona nie wiedziała czy już wróciłam do świata żywych, więc nie robiła i nie zachowywała się "pod publiczkę". To JEJ słowa utkwiły mi na zawsze w pamięci "Dziewczynki mamy tutaj taką starszą panią. Proszę was weźcie ją, przebierzcie,zróbcie koło niej wszystko,umyjcie, ja wam pomogę . Odp. Pani doktor, bo Pani to tak zawsze. Nikt jej nie chciał, a Pani jak zwykle do nas. Boże jaka ona brudna, jakie ma brudne nogi. Tak dziewczynki, ale ona jest sama. Nie ma nikogo. Ta babunia umiera. No chodźcie już"...Potem znów miałam "przerwę", albo zasnęłam... Chyba wystarczy...
ooo / 87.105.25.* / 2007-10-12 18:48

Nic dodać, nic ująć. No może jedno; niech ci wszyscy "biedni" lekarze, którzy, jak sami
twierdzą nie mają za co żyć i jak pracować, oddadzą nam społeczeństwu, które łożyło na
ich naukę i wykształcenie, koszty tej nauki. Niech zapłacą za studnia , praktykę,
specjalizację etc., i to w obecnie obowiązujących stawkach. A potem niech spie

el nie wiesz co mówisz
ci co mają dobroć serca właśnie są na specjalizacji.
słyszałem ,że w usa rok studiów medycznych to 60.000 dolarów
ciekawe ilu z nas Polaków zaczeło by się uczyć medycyny?
znajoma opowiadała,że w usa doznała urazu nogi
za wypełnienie ankiety ,wizytę lekarską, rtg, zalecenie banalne: opaska elastyczna+ środki przeciwbólowe "wyszło" 1400 dolarów
wyobraż sobie jak by to było w Polsce
no oczywiście w szpitalach jest wiele do zrobienia
pozdrawiam
p.s. jeden dzień w więzieniu równoważy 800PLN( tak słyszałem na przystanku,ale może to nieprawda) no i karmią
El. / 83.18.166.* / 2007-10-02 08:44
Ps. To nie ja byłam tą babunią .
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-01 22:44
przysięga Hipokratesa

Przysięgam na Apollona lekarza, na Asklepiosa, Hygieje, i Panaceje oraz na wszystkich bogów i boginie, biorąc ich na świadków, że wedle mej możności i rozeznania będę dochowywał tej przysięgi i tych zobowiązań.

Mistrza mego w tej sztuce będę szanował na równi z rodzicami, będę się dzielił z nim mieniem i na żądanie zaspokajał jego potrzeby: synów jego będę uważał za swoich braci i będę uczył ich swej sztuki, gdyby zapragnęli się w niej kształcić, bez wynagrodzenia i żadnego zobowiązania z ich strony; prawideł, wykładów i całej pozostałej nauki będę udzielał swym synom, synom swego mistrza oraz uczniom, wpisanym i związanym prawem lekarskim, poza tym nikomu innemu. Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i rozeznania ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy.

Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją.

Nie będę operował chorych na kamicę, pozostawiając to ludziom zawodowo stosującym ten zabieg.

Do jakiegokolwiek wejdę domu, wejdę doń dla pożytku chorych, nie po to, żeby świadomie wyrządzać krzywdę lub szkodzić w inny sposób, wolny od pożądań zmysłowych tak wobec niewiast jak i mężczyzn, wobec wolnych i niewolników.

Cokolwiek bym podczas leczenia, czy poza nim, z życia ludzkiego ujrzał, czy usłyszał, czego nie należy na zewnątrz rozgłaszać, będę milczał, zachowując to w tajemnicy.

Jeżeli dochowam tej przysięgi, i nie złamię jej, obym osiągnął pomyślność w życiu i pełnieniu tej sztuki, ciesząc się uznaniem ludzi po wszystkie czasy; jeżeli ją przekroczę i złamię, niech mnie los przeciwny dotknie.
Jeswzcze zdrowy bez konowała / 83.21.215.* / 2007-10-01 18:43
Kompletnie nie mogę zrozumieć indolencji naszych władz, w sprawie odchodzenia od chorych, a w szczególności Ministra Zdrowia. Przecież ta chołota, w białych kitlach, zasługuje na miano najgorszych TERRORYSTÓW, a pan Bukiel zachowuje się mniej honorowo niż sam Bin Laden, który ma o wiele więcej ambicji od naszego terrorysty. Ta nasza chołota, do wygrywania swoich racji, używa najbiedniejszych, bo chorych ludzi, których nie jest stać na prywatne leczenie. Dlaczego protestu nie zaczynają od kliniki rządowej, przecież to VIPowie mogą im pomóc albo zaszkodzić swoimi decyzjami. Tam boją się, bo ewentualny zgon Posła albo Ministra byłby powodem wzięcia za pupę takiego lub innego lekarza, za przeciętnym obywatelem nikt się nie wstawi i wszystkie niedoróbki powodujące zejście z tego świata uchodzą im na sucho. Lekarze przypominają mi oddziały zwalczające Powstanie Warszawskie, kiedy to hitlerowcy zasłaniali się ludnością cywilną. Jedno i drugie woła o pomstę do sądu. Hitlerowcy zostali ukarani, teraz kolej na konowałów, którzy dla wywindowania sobie stopy życiowej wielokrotnie ponad stan jaki mamy w kraju nie liczą się z niczym. Nie wyobrażam sobie lekarza, który w obliczu śmierci, najpierw negocjuje zapłatę, a później jeśli zapłata będzie go satysfakcjonowała przystąpi do ratowania życia. Na morzu, w powietrzu i wszędzie na świecie ratowanie życia ludzkiego jest bezpłatne, ale my mamy lekarzy, którzy gorsi są niż dr Mengele. To jest zwyczajne bydło. Uważam, że rząd musi,od natychmiast, kierować sprawy do sądu i w nowoustalonym trybie 24 godzinnym pozbawiać lekarzy prawa wykonywania zawodu. Możemy to zrobić z czystym sumieniem, ponieważ żaden z tych konowałów nie płacił za studia i uczył się na koszt tego biednego, zchorowanego dziś człowieka.
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-01 22:57
Kompletnie nie mogę zrozumieć indolencji naszych władz, w sprawie odchodzenia od chorych,
a w szczególności Ministra Zdrowia. Przecież ta chołota, w białych kitlach, zasługuje na
miano najgorszych TERRORYSTÓW, a pan Bukiel zachowuje się mniej honorowo niż sam Bin
Laden, który ma o wiele więcej ambicji od naszego terrorysty


Bóg dał, Bóg wzioł. po co więc chodzić do lekarza.

Do lekarza ,do którego nie mam zaufania nie chodzę, a gdy jest biedny to pewnie nie potrafi dobrze leczyć.
mam gdzieś pieniądze- raz są raz ich nie ma.
a zdrowiem nie będę ryzykował-zapłacę ile chce. życie jest jedno
kto tego nie rozumie niech toczy pianę z pyska i do weterynarza
man13 / 2007-10-01 20:52 / Tysiącznik na forum
A po lekarzach kogo nastepnego - informatykow, finansistow a moze cale spoleczenstwo, tak jak to zrobiono przez Zakon Najswietszej Marii Panny w XII wieku? Odwagi brakuje jeszcze czy zbyt malo wygnanych z kraju wiecznej radosci?
Kot Filip / 69.157.10.* / 2007-10-01 17:19
Jestem czasami tylko pacjentem, ale popieram lekarzy; dosc pracy ciezkiej i odpowiedzialnej za takie pieniadze. Lekarz wyksztalcony w Polsce powinien i ma obowiazek pracowac w kraju, ale za godziwe wynagrodzenie. Tak, conajmiej takie jak maja ci pozal sie Boze nasi przedstawiciele w Parlamencie. Znowu organizuja nam igrzyska, za nasze pieniadze; Pytam sie kiedy beda wybory wg. autentycznie demokratycznej procedury: okregi jednomandatowe. Podsuwaja nam smiecie: spoty takie i owakie, a przeciez my znow za to wszystko zaplacimy, patrz. refundacje dla partii polit.; paranoia jeszcze raz paranoia. Apeluje do ludzi mlodych i wyksztalconych, a od czego sa fora internetowe; skrzyknijcie sie Kochani i zmiencie ta oglupiajaca procedure wyborcza; Dziekuje za haslo "schowaj Babci dowod", Dziadek, ale nie dajacy sie oglupic.
antyPISuar2 / 217.153.241.* / 2007-10-01 22:20
co do odpowiedzialności lekarzy za błędy to wielka porażka, więc jak chcą zarabiać więcej to niech odpowiadają za swoje błędy finansowo również
Jeszcze zdrowy bez konowała / 83.21.215.* / 2007-10-01 19:22
Nic dziwnego, jako kot Filip, chodzisz do weterynarza, a oni mają normalne ludzkie odruchy, szczególnie nad takim głupim zwierzęciem jak ty. Jenak gdybym wiedział do jakiego chodzisz weterynarza dałbyl ze 3 dychy, aby cie wykastrował pozbawiając cię możkiwości ropłodu, bo nawet jako kot, wydajesz się z przetrąconym rozumem. Lekarze, jeśli uważają, że powinni zarabiać więcej i zamiast jeździć takimi, jak mają, brykami latać prywatnymi samolotami niech się znęcają nad VIPami, a nie prostymi ludźmi, ktorzy są stokrotnie biedniejsi od nich. Zresztą co z kotem dyskutować jeśli znasz się tylko na drapaniu i mysz łapaniu.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-01 17:18
NIk nikog na siłe nie będzie trzymał. mamy swobodny przepływ "siły roboczej" z wieloma krajami. Droga wolna. Tylko niech nie zapomną, że tam nikt za leniuchowanie nie płaci nawet ćwierć euro.
Kurara / 194.126.147.* / 2007-10-25 18:24
Ta , jestem anestezjologiem- własnie dzis dyrektor zaproponował nam podwyzki, sam - bez przymusu. kilku kolegów zmienia prace. idą tam gdzie lepiej płacą i nie trzeba dojezdzać.Przy pensjach 1800 brutto ( = 1300 netto ) za 148 godzin( i to po tej słynnej 30 proc. podwyzce) nawet to jest istotne.Krzyczcie medrcy, krzyczcie . Leczczenie przez nakładanie rąk na puste łby Wam zostanie niedługo ( tzn samoleczenie ) Pracuje od 26 latach na 2 etatach w dzień, nocy , w soboty, niedziele i zaden tepak nie wyprowadzi mnie z równowgi przysiega Hipokratesa. Dam ci 530( zamiast 530 pln za 64 m2) powołań i idz zapłac za mój czynsz w s-ni mieszkaniowej przyjdz z siniakiem na dupie - zrobie ci okład.
man13 / 2007-10-01 14:05 / Tysiącznik na forum
2007-09-30 13:44:00
Piecha: Mimo niedogodności chorzy są bezpieczni!!!
glut / 83.15.167.* / 2007-10-01 13:02
Tym lekarzom, którzy swoim postępowaniem narażili zdrowie lub życie ludzkie powinny być zabrane uprawnienia do pracy w służbie zdrowia w przyszłości ! Podziękować im za pracę i życzyć im tego samego, aby im i ich rodzinom w przyszłości odmówiono leczenia lub kazano czekać latami na zabieg, a po śmierci odmówić tym łapówkarskim wyznawcom Hipokryta, a nie Hipokratesa - pochówku !!!
KarolNN / 91.94.41.* / 2007-10-01 14:48
Zgadzam się jednoznacznie,gdzie etyka zawodowa i przysięga!!!!!!!!!!!!!
ga-ga chwała bohaterom / 83.31.146.* / 2007-10-01 17:36
A Ty nie masz etyki swojego zawodu???
Dlaczego za darmo nie zostajesz po godzinach, albo co lepsze nie pracujesz za darmo???
Może masz rodzinę, dzieci które musisz utrzymać???

Ci lekarze są jednak dziwni ...
man13 / 2007-10-01 14:03 / Tysiącznik na forum
Tym to znaczy ktorym? Masz na mysli Tych co to pozostali i nie sa w stanie opiekowac sie chorymi udajac ze interesuje ich opieka medyczna na poziomie jakim ja wykonuja dzisiaj? Komu chcesz podziekowac za prace? Tym co odeszli? P******* pisac kazdy moze, troche lepiej lub troche ...... .
Miś Jogi. / 212.160.214.* / 2007-10-01 14:01
a dlaczego i jakim prawem mają pracować za 1200,00 miesięcznie - mniej niż jakiś durny robol!!!!
Jak robole strajkują i jadą na wiejską to jest OK.
A chiech wyzdychają te durne robole, którym się wydaje, że coś im się należy.
Dajecie się napuszczać przez ćwierćinteligenta kaczyńskiego, a to on jest winny temu bałaganowi, a zwala na innych.
antyPISuar2 / 217.153.241.* / 2007-10-01 22:23
chyba ci się czasy pomyliły, pokaż lekarza który zarabia 1200, tyle to ma pielęgniarka ;p
podatnik445 / 87.205.192.* / 2007-10-01 12:44
maja mozliwość przychodzenia do pracy i "łapania" klientów do swoich gabinetów!! Za co im płacić?? To chory układ - oni wszyscy chcąc pracować na etetach publicznych powinni podpisywać lojalki - to podstawa. Jak tego nie będzie to mozna zwiększać nakłady na służbę zdrowia w nieskończoność i nic to nie da!
man13 / 2007-10-01 14:08 / Tysiącznik na forum
A jesli jest ktos/lekarz lojalny i malo zarabia pomimo ciezkiej pracy to co?
Roman K / 2007-10-01 11:49 / Bywalec forum
Szpital w Radomiu : 800 tkz. łóżek i 240 lekarzy. Smiechu Warte !!!
wychodzi 3,3 pacjenta na lekarza. Tak nie ma nigdzie na świecie. Do tego 500 pielęgniarek. Taki stan zatrudnienia lekarzy i pielęgniarek jest dowodem na konieczność pomocy służbie zdrowia ale w zmniejszeniu personelu, wtedy reszta będzie zarabiać przyzwoicie tak jak już się dzieje w wielu szpitalach gdzie samorządy postanowiły " zrestrukturyzować" zmniejszyć zatrudnienie. Tam lekarze zarabiają po kilkanaście tysięcy miesięcznie!!!! ale wykonują dobrą pracę za dobrą płacę !!!!!!!
ga-ga chwała bohaterom / 83.31.146.* / 2007-10-01 17:35
Hmm ... najlepiej żeby był jeden lekarz i jedna pielęgniarka na cały szpital ... Człowieku zobacz, że nawet państwa uznawane za bogate odstepują od tego by na jednego lekarza przypadało 10 pacjentów - opieka wtedy naprawdę jest gorsza i przypomina to bardziej kombinat, aniżeli jakikolwiek rodzaj lecznicy ...
Wybór jednak należy do Ciebie i w każdym momencie możesz zacząć leczyć się np. w RFN (w końcu jesteśmy w UE) ... zobaczymy jak długo wytrzymasz ...
man13 / 2007-10-01 12:33 / Tysiącznik na forum
Proponuje bys startowal z listy PiSiorow na ministra. Masz wizje.
Roman K / 2007-10-01 13:17 / Bywalec forum
Jak ktoś jest przeciwko strajkom lekarzy twoim zdaniem musi już siłą rzeczy być zaszufladkowany do PIS nawet jeśli przedstawia argumenty, które są podstawą do reformy ochrony zdrowia.
Nieprzeprowadzenie i brak zracjonalizowania (zmniejszenia) zatrudnienia ,a tym samym dostosowania zatrudnienia do rzeczywistych wykonywanych usług jakie są kontraktowane z NFZ. nigdy nie poprawi sytuacji, a będzie wyrzyconym pieniądzem.
Dlaczego jest spora grupa szpitali, które doskonale funkconują i bardzo dobrze płacą pracującym w nich lekarzom, pomimo iż otrzymują z NFZ te same pieniądze za te same procedury czy usługi medyczne jak inne w których lekarze strajkują i kiepsko zarabiają ??????????
Odpowiedz jest prosta !
Jeśli szpital wykonuje zakontraktowaną z NFZ ilość usług medycznych i dostaje za ich wykonanie zapłatę, a zatrudnienie w tym szpitalu dostosowano do podpisanego kontraktu (w większości tych szpitali lekarze przeszli na kontrakty) to otrzymują bardzo dobre wynagrodzenie.

Inaczej sytuacja wygląda w tkz szpitalach publicznych gdzie obowiązuje tkz, umowa o pracę czy etat.
Tam dyrekcja szpitala dostaje z NFZ dokładnie taką samą zapłatę z NFZ za te same usługi jak w wyżej wspomnianym zrestruktyruzowanym szpitalu i dzieli te pieniądze na etaty wedle taryfikatora(stopień specjalizacji, staż etc) i wychodzi mniej więcej 2300 na etat.

W związku z tym ,że ma przerost zatrudnienia i tą samą pracę - ilość usług wykonuję znacznie więcej personelu jak w szpitalu który zmniejszyl zatrudnienie lekarze etatowcy w nim zarabiają tak jak zarabiają !!!

Innym pytaniem jest jak to możliwe ,że na kontrakcie lekarz zarabia po kilka , kilkanaście tysięcy a na etacie tak niewiele.
Najwidoczniej na kontraktach lepiej czyli efektywniej pracują jak na etatach ponieważ innego racjonalnego uzasadnienia nie ma ,gdyż jak wspomniałem za tę samą usługę z NFZ zarówno jeden szpital i drugi dostają te same pieniądze.
man13 / 2007-10-01 13:58 / Tysiącznik na forum
Podstawe do reformy ochrony zdrowia beda mieli obecnie rzadzacy a wynika ona z faktu ze lekarze nie uczestnicza w tym/obecnym systemie leczenia/zarabiania proponowanym przez rzadzacych. A w kwestii przerostow najlepiej wypowiadaja sie wlasciciele szpitali - potrzebuja lekarzy. Masz odwage zainwestowac w przychodnie to zainwestuj i pochwal sie swymi osiagnieciami na forum medycznym, Popatrzymy, odwzorujemy, a niech tam czlowiek z doswiadczeniem wniesie cos w te opieke medyczna. Jak na razie to sobie jaja robisz i piszesz bzdety. Poteoretyzowac zawsze mozna, nawet w przedszkolu.
Roman K / 2007-10-01 15:00 / Bywalec forum
Nie teoretyzuje ,a piszę rzeczy oczywiste do których nawet merytorycznie nie jesteś się w stanie odnieść, a jednocześnie zarazem tworzysz opowieści nie na temat o jakimś przedszkolu. Wynika to z tego ,że nie potrafisz podważyć prawdy którą napisałem, że na kontraktach pracują efektywniej ,a na etatach nie co powyżej opisałem, a nie potrafisz bo pewnie jak wspominasz o przedszkolu to zapewne jest to twój etap rozwoju intelektualnego, który to uniemożliwia racjonalne i obiektywne spojrzenie na sprawy oczywiste.

Jak uważasz rzeczywiste zarobki lekarzy na kontraktach na poziomie 6-12 tysięcy za teoretyzowanie to ktoś z nas jest oderwany od rzeczywistości.

I z uporem maniaka pytam się ciebie po raz kolejny dlaczego jedni lekarze mogą zarabiać po kilka, kilkanaście tysięcy miesięcznie na kontraktach w tych szpitalach gdzie zmniejszono zatrudnienie, a inni na etatach po 2300???

Dlaczego między nimi są takie róznice płacowe, choć jedni i drudzy ,a raczej szpitale w których ci lekarze pracują otrzymują te same pieniądze za te same wykonane usługi - świadczenia zdrowotne????

Na tym kończę dyskusję z toba ponieważ nie widzę sensu jak ktoś taki jak ty nie zauważa oczywistych wspomnianych powyżej przyczyn zróżnicowania dochodów- zarobków lekarzy kontraktowych i etatowych , jak i funkcjonowania tych szpitali z racjonalnym zatrudnieniem i przerostem zatrudnienia.
ga-ga chwała bohaterom / 83.31.146.* / 2007-10-01 17:31
A znasz takie pojęcia jak:
- składki na ubezpieczenia zdrowotne,
- składki na Zus,
- składki emerytalne,
- składki ...
- podatki ...

Policz ile teraz lekarz "na kontrakcie" zarabia ...
podatnik445 / 87.205.192.* / 2007-10-01 12:49
Doktorku, to Ty idź głosować na PIS, bo to właśnie PiS chce utrzymać złudzenia o bezpłatnej służbie zdrowia blokując prywatyzację tego sektora. A tak na marginesie wszystkie konowałki jakich znam głosowali właśnie na PiS.
popieram lekarzy / 83.20.144.* / 2007-10-01 13:49
trzeba zarabiac 1300zl na reke po 6 latach ciezkich studiow, kilku latach stazu i kolejnych specjalizacji aby sie wypowiadac. wiekszosc z was ledwo pokonczyla szkoly a ocenia lekarzy.... to idiotyzm ze hydraulik zarabia wiecej niz lekarze! chorzy ludzie, chore panstwo - na tym forum wyjatkowo to widac!
piskorz / 2007-10-01 14:03
twój argument jest chybiony. Specjalistom powinno się płacić nie za to, że pokończyli studia ale za to że są świetnymi fachowcami i wykonują odpowiedzialną pracę (podkreślam - odpowiedzialną , nie ciężką). Samo ukończenie studiów nie powinno gwarantować obligatoryjnie wysokich zarobków, ale bycie dobrym fachowcem - tak. Natomiast fakt, że hydraulik czy budowlaniec zarabia więcej niż hirurg, to oczywiści jest zadziwiającą ignorancją władzy - jaka by ona nie była
man13 / 2007-10-01 14:06 / Tysiącznik na forum
To sie zgadzamy ze prawda jest prawdziwa?

Najnowsze wpisy