Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów

Wyświetlaj:
Frankowiczka 99999 / 46.148.13.* / 2015-09-14 12:01
W maju 2007 roku wzięłam kredyt w wysokości 300000 zł we frankach na 20 lat. Rata miała wynosić niecałe 1900 zł. Moje wynagrodzenie na rękę wynosi 2900 zł. Od sześciu lat pracuję na prawie dwóch etatach, bo moja rata wzrosła do prawie 3600 zł. Grzecznie cierpię i płacę. Do spłaty pozostało mi jeszcze ponad 90000 franków czyli prawie 400 000 zł!. Każdy głupi się połapie w tym absurdalnie bezczelnym złodziejstwie. Płacąc systematycznie dwukrotnie wyższe raty przez prawie połowę okresu spłacania mam więcej długu niż zaciągnęłam w dniu podpisania umowy. Też uważam, że banki są po to, aby zarabiać ale NIE TAK!!!. Nie wiem co uda się zdziałać panu prezydentowi Dudzie, ale dla mnie jest WIELKI. Za odważną propozycję będę go szanować. Pani Kopacz tylko krzyczy, że NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ! Tak jak wszyscy frankowicze nie chcę by mi ktoś dokładał ze swoich pieniędzy! Nie chcę tylko by mnie okradano! W państwie PRAWA to nie do pomyślenia! Uważam, że propozycja pana Dudy jest pierwszą sensowną propozycją!!! Pozostałe miały tylko nas dobić.
Zeta903 / 193.22.252.* / 2015-09-16 10:21
kredyt był chyba na pałac. Mnie wystarczy zwykły dom, bez luksusów. Nie wydałam tyle, a kredyt wzięłam w złotówkach. zarabiam mniej od Pani i pracuję na dwóch etatach za najniższą krajową. Ratę spłacam z jednego. reszta na rachunki. Żyjemy za pensję męża. Mam dwoje dzieci, które za chwilę wyfruną w świat. Nie jest lekko, ale chyba trzeba mierzyć siły na zamiary....
Frankowiczka99999 / 77.255.77.* / 2015-09-17 17:46
No nie wiem co Pani ma na myśli? Za 300 tys. pałac? Kupiliśmy tylko mieszkanie. Za 300 tys. zwykły dom? Mieszkacie w stanie surowym?
Skromny528 / 77.253.218.* / 2015-09-16 13:15
Nie wiem gdzie mieszkasz ale 300 tyś w tamtych latach to marne 40 metrów w Stolicy. :)
Jano001 / 213.227.75.* / 2015-09-15 22:32
Jak chcesz spłacić ten kredyt to przenieś się do Szwajcarii i zarabiaj we frankach. Proste. Na co liczyłaś biorąc kredyt we frankach ? Że jakoś to będzie bo inni też biorą ? A teraz ja mam Ci dać swoje pieniądze na spłatę twojego KREDYTU ? Sorry nie zgadzam się na to.
huntsman / 178.42.92.* / 2015-09-19 21:03
A na co liczył bank, który udzielił tego kredytu?

Najpierw skasował prowizję za udzielenie, potem zarobił na spreadzie przy wypłacie, a w chwili gdy kredytobiorca nie spłaci dwóch kolejnych rat - zlicytuje mu mieszkanie.
To bank nie wiedział w jakiej walucie zarabia klient? Bank nie wiedział o ryzyku kursu walutowego (mimo że na co-dzień handluje walutami)?

I z całą wiedzą i świadomością, jednak udzielał kredytów, bo inni też udzielali, a chciwość kazała zapomnieć o rozsądku i uczciwości?

A Ty jakie swoje pieniądze chcesz oddawać? Jesteś właścicielem banku?
Czy tylko trollem bankowym?
huntsman / 178.42.92.* / 2015-09-19 21:03
A na co liczył bank, który udzielił tego kredytu?

Najpierw skasował prowizję za udzielenie, potem zarobił na spreadzie przy wypłacie, a w chwili gdy kredytobiorca nie spłaci dwóch kolejnych rat - zlicytuje mu mieszkanie.
To bank nie wiedział w jakiej walucie zarabia klient? Bank nie wiedział o ryzyku kursu walutowego (mimo że na co-dzień handluje walutami)?

I z całą wiedzą i świadomością, jednak udzielał kredytów, bo inni też udzielali, a chciwość kazała zapomnieć o rozsądku i uczciwości?

A Ty jakie swoje pieniądze chcesz oddawać? Jesteś właścicielem banku?
Czy tylko trollem bankowym?
mkg / 2015-09-14 11:30 / Bywalec forum
Ostro bo trafiony celnie za oszustwa przy udzielaniu kredytów złotowych nominowanych we frankach szwajcarskich i 'trzęsie portkami" przed oddaniem wyłudzonych zysków od kredytobiorców.
lola293 / 37.47.32.* / 2015-09-14 11:20
Kalicki to w lustro raczej nie spojrzy, bo mu wstyd ze sprzedaje i gnębi swój naród, no chyba, że nie jest polakiem to w sumie dręczy jak na Niemca przystało
Pyrek / 83.5.13.* / 2015-09-14 10:45
Kalicki dochód roczny bez premii 2,7mln rocznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiście bez dodatków
zapraszamy główną księgową z DB o włączenie się do dyskusji ha ha

a to byśmy cuda zobaczyli ??

wtedy podejrzewam że może potrzebny byłby osobny ośrodek z kratkami
dla takich gagatków

ale cóż to nasi posłowie kochani prawo ustalają prywatny bank może wziąć ile chce
Pyrek / 83.5.13.* / 2015-09-14 10:41
Kalicki dochód roczny bez premii 2,7mln rocznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wsk. / 46.148.168.* / 2015-09-14 09:51
Panie Kalicki mój syn zarabia 3000 zł. a ma kredyt we frankach.Kiedy brał kredyt frank wynosił ponad 2 zł. a dziś ????????.Kto tu jest kłamcą i złodziejem- właśnie bank. Żerujecie na biednych (nie tylko) ludziach by póżniej zabrać im wszystko co mają. Panie Kalicki ila wynosi pańska pensja miesięcznie jako prezes.?????. Frankowiczów zrobiliście w balona, a wasze konta dzięki temu pęcznieją. Frank powinien trzymać się jak w chwili podpisania umowy nie powinno nas obchodzić spadek i wzrost.
Jano001 / 213.227.75.* / 2015-09-15 22:41
Panie wsk. - kto kazał brać Pana synowi kredyt we frankach ? Tak trudno zrozumieć że jest wielkie ryzyko że wraz ze zmianą kursu zmieni sie też kwota do spłaty ? Nie zgadzam się na pomaganie frankowiczom cwaniaczkom z moich pieniędzy. Chcesz pomóc synowi to jedź do Szwajcarii i zarabiaj we frankach.
Pyrek / 83.5.13.* / 2015-09-14 10:40
A co on ostro rznie to jego privet

ale jak rznie mnie to wara

potrzebny jest powrót do rzeczywistości

panie prezesiunio
pyrek / 83.5.13.* / 2015-09-14 10:31
Kalicki dochód roczny bez premii 2,7mln rocznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
frankowicz / 170.64.128.* / 2015-09-14 09:16
Jak tak można !!! ktoś kto zarabia po 30 - 40 tys miesięcznie nie potrzebuje kredytu na mieszkanie czy nawet dom !!! My z mężem też "radzimy sobie z obsługa kredytu" - radzimy sobie - bo nie mamy wyjścia. Mamy czwórkę dzieciaków i wydając każdą złotówkę zastanawiamy się czy rzeczywiście jest nam dana rzecz potrzebna. Ale ratę płacimy bez zastanowienia ... Panie Kalicki - może jednak wysłuchać tych co krzyczą głośno, oni krzyczą za nas wszystkich. Ci co nie krzyczą - nie mają już na to siły...
meg128 / 195.114.160.* / 2015-09-14 08:50
jak ja podpisywalam umowe z bankiem to mi bank wyliczyl wieksza zdolnosc w CHF niz w PLN, a do tego "doradca"zachwalal pomysl wziecia kredytu w CHF bo przez cytuje "20 lat frank byl na poziomie ok 2 zl wiec ryzyko ze cokolwiek sie zmeini jest zadne". nikt mi nie przedstawil pelnej informacji - zadnej symulacji jak wygladalaby rata czy harmonogram przy roznych poziomach franka. a bank jest zdaje sie profesjonalista? jeszcze jedna sprawa jak wzrasta kwota kredytu wraz ze wzrostem franka to niby czemu bank zada od czlowieka dodatkowych zabezpeiczen? to bank nie ponosi zadnego ryzyka?? niby dlaczego? skoro banki stworzyly taki bubel kredytowy to niech teraz wezma za niego dopowiedzialnosc i potraktuja powaznie reklamacje!
123456789162 / 46.235.154.* / 2015-09-14 08:47
bez przesady z tymi dobrze sytuowanymi , wciskaliscie je ludziom , ktorzy nie mieli zdolnosci kredytowej w zlotowkach .
Polak-klient / 212.244.179.* / 2015-09-14 08:34
Panie "prezesie",
a może postawmy pytanie: dlaczego Deutsche Bank ma dalej okradać Polaków, dlaczego stosuje takie chwyty w umowach i nie wypłacał kredytów w walucie w jakiej był zaciągany?
satyr / 82.160.216.* / 2015-09-14 08:29
Ma gość rację, dlaczego ja mam spłacać długi innych. czyta się, co się podpisuje. A jak nie czytasz, to się nie dziw!
Beata 123 / 217.99.226.* / 2015-09-17 07:17
tylko ten sam bank manipulowal liborem i nie TY masz splacac dlugi innych a bank ma oddac nielegalnie pobrany zysk czyli spread, na samym poczatku juz przy udzielaniu kredytu ten bank dokonal przewalutowania PLN na fikcyjne CHF aby wyszla kwota na jaka potrzebuje klient kredyt a potem znowu dokonal przewalutowania fikcyjnych CHF ktore wczesniej mu wyszly z pierwszego przewalutowania na PLN aby wyplacic PLN czyli dwa razy zarobil na spreadzie w granicach od 8-12% wartosci kredytu.
Liczac spread na samym pierwszym przewalutowaniu bank zarobil przy kredycie na kwote 300.000 PLN niezla sumke bo w granicach 24.000 PLN- 36.000 PLN.
Przy drugim przewalutowaniu kwota byla troche wyzsza ale liczac prosto uruchomienie takiego kredytu dawalo bankowi zysk na poziomie 48.000 PLN jednorazowo.
Na kredytycie w PLN nie mialby szans jednorazowo zainkasowac takiej kwoty.
Ten bank manipulowal liborem aby wmowic klientowi ze nie stac go na kredyt w PLN i nie ma zdolnosci na kredyt w walucie w jakiej zarabia ale stac go na toksyczny instrument finansowy bo takim kredytem jest kredyt denoinowany, indeksowany itp w CHF zapomnial tylko poinformowac klienta, ze zamiast kredytu otrzymuje taki instrument finansowy.
Ten sam bank wolal zaplacic 2,5 mld USD ugody aby jego szwindle nie wyszly na jaw.
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1196016.html
Mikun / 5.226.99.* / 2015-09-14 08:27
On miał na myśli pana Petru i innych kolesi którzy nie tylko zarabiają kilkadziesiąt tysi ale jeszcze mają po kilka mieszkań kupionych w celach spekulacyjnych. Petru na kredycie w CHF zarobił bo w cudowny sposób przewalutował go na PLN wtedy gdy innych biednych ciułaczy zapewniał że kredyt CHF to wspaniała okazja i bardzo się opłaca.
gdansk / 194.156.135.* / 2015-09-14 07:59
aha... ja zarabiałem 2500 pln i dostałem kredyt we franku także Panie Prezes zejdz na ziemie
magi674 / 89.231.215.* / 2015-09-14 08:44
To dziwne bo my razem z żoną zarabiamy prawie 3 tyś. i żaden bank nie chce udzielić nam kredytu na mieszkanie.
PYrek / 83.5.13.* / 2015-09-14 10:36
Kalicki dochód roczny bez premii 2,7mln rocznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nie wiemy o stanie posiadania na kontach w Szwajcarii , akcjach ,obligacjach
może pracownicy z Zydowskiego DB coś wiedzą zapraszamy na forum
A tak poważnie potrzebna jest ustawa kontrolująca to dziadostwo( i przepływ kapitału na ich własnych kontach też tych w rajach podatkowych obracające naszymi pieniędzmi ) a jak się nie podoba to s*****...
kiki / 85.128.43.* / 2015-09-14 07:53
wg mnie czym innym jest oszustwo banków a czym innym ryzyko kredytu w obcej walucie... to chyba normalne że oprócz odsetek biorąc kredyt wiedzieli że może być taka sytuacja z wysokością kursu - jakoś wtedy nikt nie płakał że ma niskie raty w porównaniu do kredytu w złotówkach. Znam osobiście takich co się chwalili jaki to oni dobry ruch zrobili z tym kredytem... czysta kombinacja z tymi bankami i szukanie łatwizny w spłacie...
Beata 123 / 217.99.226.* / 2015-09-17 08:26
Bzdury piszesz, bo niby skad nizsza rata na samym poczatku juz przy udzielaniu kredytu bank dokonal przewalutowania PLN na fikcyjne CHF aby wyszla kwota na jaka potrzebuje klient kredyt a potem znowu dokonal przewalutowania fikcyjnych CHF ktore wczesniej mu wyszly z pierwszego przewalutowania na PLN aby wyplacic PLN czyli dwa razy zarobil na spreadzie w granicach od 8-12% wartosci kredytu.
Liczac spread na samym pierwszym przewalutowaniu bank zarobil przy kredycie na kwote 300.000 PLN niezla sumke bo w granicach 24.000 PLN- 36.000 PLN. Ta sumke dopisal do kapitaly kredytu.
Przy drugim przewalutowaniu kwota byla troche wyzsza ale liczac prosto uruchomienie takiego kredytu dawalo bankowi zysk na poziomie 48.000 PLN jednorazowo. Ta kwota zainkasowal od reki.
Na kredytycie w PLN nie mialby szans jednorazowo zainkasowac takiej kwoty.
Do kazdej splacanej raty bank doliczal spread w takiej samej wysoksoci wiec tepretycznie mogloby sie wydawac, ze kredyt w CHF jest tanszy bo oprocentowanie nizsze ale tak wcale nie bylo, kwota kapitalu zostala powiekszona o spread wyliczony przy przewalutowaniu i podwyzszala kapital wiec klient dostal wiecej kredytu niz dostalby go w PLN i wiecej niz potrzebowal do tego rata byla obliczona od zawyzonego kapitalu i obciazona spreadem.
Przykro mi, ze masz znajomych, ktorzy nie umieja liczyc, wszyscy co brali kredyty w 2008r niestety ale zostali jeszcze dodatkowo naciagnieci bo kurs CHF byl niski i jak zaplacili kilka rat po niskim kursie to byl odsetek, wiekszosc nigdy nie zaplacila raty nawet po kursie jakim zostal on przewalutowany a duzo wyzszym kursie.
Doccc / 5.226.99.* / 2015-09-14 07:52
To jakaś bzdura, według ekspertów z banku ja nie miałem zdolności do kredytu w złotówkach a w CHF miałem, to były kredyty dla biedniejszej grupy klientów! czas wreszcie powiedzieć prawdę,! Ludzie wrwa w jakim kraju ja mieszkam, co tu się dzieje?!

Najnowsze wpisy