Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów

Wyświetlaj:
sadfasgfag / 178.42.166.* / 2015-09-13 13:48
panie, chyba panu żona nie daje, że pan takie bzdety gada ? Nie wiem jak dużo ludzi tzn frankowiczów brało kredyty frankowe a było chyba ich sporo, więc jeżeli oni zarabiają 30 - 40 tyś miesięcznie, to ten kraj powinien być mlekiem i miodem płynący !!! A tak na marginesie, ktoś, kto zarabia taką kasę jak pan plecie, to nie uwierzę, że takie osoby brałyby kredyty, tylko bardziej opłaciłoby się im kupić za gotówkę, po kilku miesiącach odkładania, więc nie rób pan ludzi w wała, bo nikt nie jest głupi i każdy liczyć umie i wyciągać wnioski też, więc nie gadaj pan kłamliwych frazesów aby napuścić na siebie polaków, tylko płać im pan to, co się im należy, jak się nie podoba, to pakuj pan swoje zabawki i droga wolna !!!
fasdf / 31.61.137.* / 2015-09-13 13:57
Oj małej wiary człowiekiem jesteś. Rodzin z dochodami na poziomie 20-30k miesięcznie jest w Polsce bardzo dużo. Nie rozumiem dlaczego uważasz, że wiesz więcej niż prezes banku:) 30k brutto to średnio 15k na osobę, co na rękę daje jakieś 11k. Takie kwoty zarabia kadra kierownicza.średniego stopnia. Argument o odłożeniu przez kilka miesięcy zamiast brania kredytu jest kompletnie bez sensu: zarabiając dużo, żyjesz na wyższym poziomie więc masz większe koszty stałe, kredyt hipoteczny się opłaca bo jest najtańszym pieniądzem na rynku. Sam mam 200k kredytu i >200k gotówki, ale kredytu nie spłacam bo to się nie opłaca.
sadfadgg / 178.42.166.* / 2015-09-13 14:16
myślę, że gadasz bzdury, u mnie w zakładzie dyrektor zakładu bierze max 10 tysi, a mój kierownik ok 6 tysi, więc daj sobie na luz z tym wywodem bo taką kasę, to zarabia śmieciarz w niemczech i owszem nie neguję, że jest jak piszesz ale na pewno nie w takiej skali jakiej chcesz mi to powiedzieć... więc twoje wywody można śmiało wsadzić między bajki, a co do kredytu bo "jest tani" - uważam, że bez sensu brać kredyt przy takich dochodach, po prostu to jest nonsens, wystarczy rok pracy by kupić i wyremontować sobie mieszkanie o pow 80m^2 no chyba, że tacy jak ty kupują małe zabytkowe dworki, to się wcale bym nie dziwił, że bierzesz kredyt, ale przy takich zarobkach brać kredyt na śmieszne 80^m2 i w dodatku w bloku ? Błagam, nie oszukuj
fsafvas / 37.47.12.* / 2015-09-13 17:48
U mnie w "zakładzie" nawet siostra dyrektora myśli że on zarabia max 10k:) 10k to ja zarabiałem jak miałem 30 lat a dyrektorem nie byłem i nie jestem. Trzeba sobie dobrze wybrać kierunek, firmę i się specjalizować. Takich ludzi jest na prawdę dużo i mówię to z perspektywy nie największego śląskiego miasta. A gdzie tu Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk? To są przecież miliony ludzi. Nie wiem gdzie mieszkasz i z jakiej perspektywy patrzysz, ale uwierz mi, że te samochody i domy jakie widzisz codziennie są czyjąś własnością:)
m204 / 5.174.90.* / 2015-09-13 13:48
Dla tego należy im pomagać bo przwie wszyscy to kumotry z PSL albo towarzysze z PO i przywykli żyć na koszt innych!!
pierr377 / 188.146.7.* / 2015-09-13 13:48
DB jeden z gorszych banków! robią łaskę , że pożyczą pieniądze. Radzę omijać ten bank!
jnbduhgw / 217.99.211.* / 2015-09-13 13:47
popieram to... jeśli pomagać to wszystkim kredytobiorcom... konstytucja mówi, że każdy jest równy wobec prawa...
może przeprowadzić referendum...
vvv34 / 91.90.160.* / 2015-09-13 13:46
Bzdury, mój znajomy ma kredyt we frankach, pracuje na produkcji za 2,5k. Ale czego spodziewać siępo bankowcu ? Mówienia prawdy ? hehe
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-09-13 13:45
tak to prawda: kto głośniej krzyczy to więcej dostaje. Górnicy, mundurowi, nauczyciele, sędziowie, prokuratorzy, lekarze, pielęgniarki. Na budowie, w markecie, sprzątaczki powinni pracować do śmierci bo deficyt ZUS wynosi 50 mld rocznie.
Vxv88 / 109.243.157.* / 2015-09-13 13:45
Za podjęte decyzje KAŻDY odpowiada SAM .
pierwiosnek! / 176.109.51.* / 2015-09-13 13:44
Dlaczego pan twierdzi, że tylko ludzie bogaci brali kredyty we frankach? Ja wzięłam kredyt we frankach, bo musiałam zrobić remont mieszkania fenolowego, bo chciałam dobra mojej pięcioosobowej rodziny, musiałam całe mieszkanie zrobić od nowa, od płyty stropowej. Pan Krzysztof Kalicki ma na myśli swoje dochody i zarobki, bo mnie z moje pensji nie było mnie stać na generalny remont mieszkania z trucizną, czyli fenolem przy trójce dzieci i niskich dochodach. różni ludzie brali kredyty we frankach.
adhad / 76.160.60.* / 2015-09-13 13:56
Jak byś zareagował, gdybyś ty komuś pożyczył i dowiedział się, że nie odzyskasz pieniędzy??? Jeżeli decyduję się na pożyczkę, to jestem świadomy, że muszę ją oddać... Oraz na wszystkie tego konsekwencje...
Rosjanin Romanow / 89.68.181.* / 2015-09-13 13:43
Drodzy Polacy gdzie jest klucz do sukcesu w zrozumieniu i poszanowaniu drugiego polaka .Niestety ten kraj toczy zaraza polityczna gdzie politycy zmieniają ugrupowania polityczne PO kilka razy dla okradania polaków i nikt ich nie rozlicza,są bezkarni.Kiedy ten naród zrozumie ,że prawo należy zmienić z całym naciskiem na ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Jeżeli chodzi o pomoc ze strony rządu to lepszą pomoc ludzie dostawali w obozach kocentracyjnych . Wstyd że muszę wstdzić za państwo polskie.
xcxc / 89.68.7.* / 2015-09-13 13:43
popieram - wiedzieli z czym maja do czynienia - ryzyko istniało
jak ktoś zaryzykował niech ma pretensje do siebie
TamaraSz / 88.156.128.* / 2015-09-13 13:52
nie musi pracować dla banku. Wystarczy, że ma kredyt w złotówkach bo był rosądny i wybrał bezpieczeństwo kupując mniejsze mieszkanie i płacąc wyższe raty (prze wiele lat).
agarlkjaroei / 95.41.177.* / 2015-09-13 13:43
Nie sądzicie, że banki przy miliardowych zarobkach na Polakach mogą spokojnie sypnąć dużo kasy ludziom, którzy zajmują się pisaniem postów na forach (moja znajoma tak pracuje, reklamując nowe filmy)? Dzięki temu mamy wypowiedzi napuszczające Polaków na siebie, a pod tym posty, że prezes niemieckiego banku ma rację. Nie dajmy się ogłupić.
Sengol / 77.253.0.* / 2015-09-13 13:42
Jestem nauczycielką, mój mąż pracownikiem fizycznym. Mamy kredyt we franku. Zarabiamy 30-40 tys. zł miesięcznie? :-D Ten Pan nie ma pojęcia o rzeczywistości.
Ciemny Lud / 88.156.2.* / 2015-09-13 13:41
Panie Kalicki,odwróćmy to pytanie.Dlaczego Polacy odarci z dochodów i pozbawieni przyszłości mieliby Panu pomagać?Bo tak naprawdę to mówi Pan o sobie samym.Dlaczego nie odpowie Pan na pytanie jaki procent kredytobiorców stanowią ci,którzy wzieli realny kredyt WE FRANKU a ile wpuszczono w maliny,sprzedając im PARAKREDYT denominowany do franka.Więc robi Pan z siebie błazna raczej,gdyż wiadomo,że żaden Polak,który zarabia takie pieniądze nie kupiłby takiego produktu.Boicie się po prostu,że nadchodzące wybory odsuna od władzy takich jak Pan(i tak w zasadzie to jedyny moment,którego się boicie) i nie trzeba mówić co byłoby gdyby powtórzyła sie historia Islandii z nacjonalizacją banków.I powiem Panu,ze z pewnością poleci Pan wtedy migusiem na Okęcie i zwinie manatki!Ja przeżyję bez Pana firmy-a Pan?
Kochani kredytobiorcy w NIBY FRANKU nie odpuszczajmy bo nadchodzi jedyny czas aby rozliczyć nieuczciwe praktyki.Wymagajcie od przyszłych rządzących deklaracji unieważnienia przestępczych produktów bankowych i jasnego określenia w mediach kogo dotyczy tzw.problem frankowy.
Reasumując Panie Kalicki możliwe,że my Polacy pomagać Panu na sali sądowej nie będziemy,bo to klient tworzy bank-nie Pan.
kłamię więc zarabiam / 78.28.15.* / 2015-09-13 13:40
bankier nigdy nie powie prawdy. gdyby przestaliby kłamać oznaczało by to ich koniec!
zone / 89.66.140.* / 2015-09-13 13:42
Dlaczego nie odniesiesz się do meritum tego co powiedział.Jestes z PISU ?
@iska / 31.1.62.* / 2015-09-13 13:40
Kredyty we frankach brali gorzej sytuowani, którym bank powiedział, że w przypadku kredytu złotówkowego nie mają zdolności kredytowej. Mają ją natomiast żeby wziąć kredyt we frankach.
szisza / 109.231.63.* / 2015-09-13 13:45
odwrotnie.
tylko wszyscy się rzucili na niskie oprocentowanie i niższą ratę.
w większości przypadków we frankach kredyty mają lepiej zarabiający.

Najnowsze wpisy