Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów

Wyświetlaj:
soil / 83.11.228.* / 2015-09-13 12:56
moze dlatego ze to jest chamstwo?? a j ktorys z nich straci prace albo bedzie mial wypadek to ma stracic dorobek calego zycia bo bankierzy tak uradzili?? to ze ktos zarabia wiecej nie oznacza ze mozna go lupic ile sie da... poza tym to idealny sposob na zahamowanie rozwoju gospodarczego bo zamiast pomnazac kapital i robic nowe inwestycje zapiernicza na gigantyczne zyski i pensyjki bankierow?? a dlaczego mamy inwestowac w tluste tylki bankierow zamiast pomagac swoim rodzinom???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
awa592 / 89.71.70.* / 2015-09-13 12:54
nie wiem kto tyle zarabia, bo nasz dochód miesięczny to 3,9 netto na 5 osobową rodzinę
Małyska Wł. / 83.31.194.* / 2015-09-13 12:54
Nawet gdy zarabiają dużo to nie znaczy ,że trzeba na nawet należy ich okradać, a tak postępują banki . A czy pracownicy banków zarabiając po 30-40 tyś. złotych nie wiadomo dlaczego ich okradają , bo co muszą mieć tak dużo?
franco612 / 178.37.95.* / 2015-09-13 12:54
panie Kalicki pokazał pan jaki jest kodeks moralny pańskiej firmy - okradać każdego a jak ktoś ma wiecej to zabrać więcej - mamy dosyć takich banków jaki pan reprezentuje - od tego czasu unikam wasz Deutsche bank i zapewne wielu innych byłych klientów - przyjdzie taki czas że ten niemiecki bank zwinie sie z Polski /podobnie jak i wiele innych zagranicznych banków/ na poczatek podatek bankowy wam nieco pomoże , srubeczka będzie sie dokręcać , dosyć juz tego eldorado z polaczków
gościu / 91.205.89.* / 2015-09-13 12:54
nadal nie rozumiem dlaczego mamy pomagać frankowiczom , jak brałem kredyt równocześnie z nimi w zł. to moje oprocentowanie wynosiło z prowizją banku ok 10% wtedy frankowicze śmiali się z nas bo byli sprytniejsi i mieli kredyt na poziomie 4% teraz jest to grupa poszkodowanych za którą mamy płacić bo banki odbiją swoje koszty na nas,i niech mi nikt nie mówi że nie wiedział co czyta bo to grupa ludzi wykształconych , co widać nawet po pozwach wpisach itd. Po prostu chcieli być mądrzejsi niech teraz za to płacą
fredek / 78.28.15.* / 2015-09-13 12:53
banki przez ostatnie kilkanaście lat wyprowadziły z Polski (czytaj okradły Polaków) na kilkaset miliardów złotych . z samych przekrętów na kursie franka ukradły ok. 50 mld zł a teraz kłamią że stracą na przewalutowaniu. To tak jakby kieszonkowiec który ukradł ci na ulicy portfel z zawartością 1000 zł tłumaczył przed sądem że jeżeli sąd nakaże jemu zwrot ukradzionej kwoty on straci 1000 zł.
woł / 31.1.215.* / 2015-09-13 12:52
Ja też brałem w złotówkach, wiedziałem, że ci bandyci tylko czekają na wzrost franka (dlaczego tak był proponowany, wręcz wciskany polaczkom). Swietnie wiedzieli, że dobiją kredytobiorcę frankiem, a to nie koniec, niech tylko coś gruchnie w Europie to bedzie taki smród, że w życiu nie spłaca tych kredytów.
Ja też śpię spokojnie, było drożej w złotówkach, ale teraz stopy spadają, kredyt w złotówkach spada a we frankach? Już jest drożej o 100%.
Nikt mi nie powie, że ci w bankach o tym nie wiedzieli. Niech teraz płacą nie 50% kosztów tylko całość.
aga1312 / 46.113.171.* / 2015-09-13 12:52
Jedna wielka manipulacja. Nie jest prawdą, że kredyty tzw. walutowe braki ludzie dobrze sytuowani. Nie jest prawdą także, że były to kredyty walutowe, bo wypłata kredytu następowała w złotówkach. Osoba taka jak Pan Prezes nie powinna mijać się z prawdą nawet wtedy gdy reprezentuje swojego pracodawcę. Jeżeli musi bronić jego interesów niech czyni to etycznie i zgodnie z faktami.
Czytając takie wypowiedzi jak Pana Prezesa mam wrażenie, że otaczający mnie świat to sami kłamcy, a liczy się tylko pieniądz - pecunia non olet. brrrrr
Pan Sowa / 89.64.206.* / 2015-09-13 12:59
Twój argument to inwalida, a tok rozumowania to zbrodnia na intelekcie. Nie myśl więcej, a Broń Cię Panie Boże nie przelewaj tego na forum publiczne.
WSKI / 92.250.170.* / 2015-09-13 12:52
30-40 tysiecy /m-c??? CIEKWAE KTO BIERZE KREDYT ZARABIAJĄC TAKIE PIENIĄDZE - GORSZEJ BZDURY DAWNO NIE SŁAYSZAŁEM !!!
asienka / 92.250.170.* / 2015-09-13 12:55
ten pan co siedzi I gada takie głupoty pewnie tyle zarabia
Cookie'Z / 193.200.51.* / 2015-09-13 12:52
Ma rację! Co to za pomoc dla wybranych? Wznoszą wielkie larum a mieli wszystkich za idiotów kiedy brali kredyty walutowe. Jak ktoś nie umie czytać i myśleć tylko kieruje się krótkowzrocznością ma teraz tego efekt. Nikt nikogo nie oszukał- początkowo frankowicze płacili śmieszne raty a nikt im nie gwarantował ceny franka bo mieszkamy w Polsce i to jest nasza waluta która może być przedmiotem gwarancji Państwa. Nie dla pomocy frankowiczom! Tak dla pomocy potrzebującym klientom banków bez względu na walutę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Grześ48 / 213.92.170.* / 2015-09-13 12:51
Prezes ma 100% racji jeśli chodzi o frankowiczów . Pożyczki w frankach dostawali tylko ci którzy mieli odpowiednie dochody człowiek o dochodach 1500 zł mógł tylko pomarzyć o pożyczce w frankach .
Jurek 1277 / 109.241.106.* / 2015-09-13 12:50
Jest takie powiedzenie widziały gały co brały a jak by było odwrotnie że to Frank tanieje to co wtedy by ci nasi pismacy bazgrali nie jest moją winą że ktoś tam się przeliczył w dobie dzisiejszej kredyt to samobójstwo i nie jeden się powiesił tylko o tym w tym bogatym kraju cicho sza
maria..mag / 87.199.79.* / 2015-09-13 12:49
Nie wiem, dlaczego mielibyśmy pomagać kredytobiorcom, których dochody sięgają 30-40 tysięcy złotych miesięcznie powiedział prezes banku - którego dochody wynosza znacznie znacznie wiecej
egon555 / 31.7.41.* / 2015-09-13 12:48
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach cudownie nagle mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać tylko robiły wałki na przewalutowaniach żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘĆ TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców jeżeli franek był przykładowo po 2,75zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,80 to bank dodatkowo zarabia 2.05 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... wszyscy frankowicze a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, gdy frank był po 2,75, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to zrozumieć i takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać z Budżetu Państwa ani tym bardziej z kieszeni Was i wszystkich innych obywateli Amen. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - wręcz ma obowiązek - bo rząd powinien dbać o swoich wszystkich obywateli , którzy utrzymują cały kraj i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie już dawno z robili z tym porządek .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas nie można... inne zakazy i nakazy narzucają nam odgórnie nasi włodarze bo tak jest w UE, a tu nie można ???? a podobno jesteśmy w UE i mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , a nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód.....
htfdx / 31.138.57.* / 2015-09-13 13:14
PRZESTAN OPOWIADAC TAKIE BZDURY ZE KTOS WAS OKRADL CZY ZROBIL W KONIA. nikt was nie zmuszal do brania kredytow we frankach. wiedzieliscie co robicie i jak sie to moze skonczyc, po mimo tego zrobiliscie to.to teraz placic.A czemuz to rzad ma obowiazek myslec za ciebie i ponosic skutki twojego glupiego myslenia.
cali883 / 77.115.40.* / 2015-09-13 13:02
Biorąc kreyt w CHF na pewno byłeś świadomy tego, że kurs może się zmienić!!!!!!!!!
Rezi_PL / 91.235.21.* / 2015-09-13 12:47
Rozumiem że ..... banki bogatych mogą okradać i mamy się nawet z tego cieszyć ?? ... żarty !!!

Jaki fundusz dla tych co nie mogą spłacać kredyty, przecież sprzejecie ubezpieczenia które gwarantują spłatę kredytu w przypadku choroby lub śmierci kredytobiorcy .... znowu lipa ???

Najnowsze wpisy