Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl: Podatek bankowy jest po to, by politycy mogli spłacić zobowiązania wobec wyborców

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl: Podatek bankowy jest po to, by politycy mogli spłacić zobowiązania wobec wyborców

Wyświetlaj:
orlowo / 83.14.57.* / 2015-09-10 09:55
chyba Pan Kalicki zapomniał że bez klientów banki padną.To nie są znamiona bogactwa,bo taka interpretacja sugeruje że go nie ma,a w istocie to jest namacalne,rzeczywiste bogactwo ponad wszelką miarę,zgromadzone kosztem klientów,Obracanie tak wielką kasą to nic innego jak działalność od której należy odprowadzić odpowiedni podatek.Koniec ze świętymi krowami naszych finansów.
konkretny666 / 212.160.172.* / 2015-09-10 09:55
w Polsce mamy najdroższe w Europie usługi bankowe, więc niech jakiś prezio z niemieckiego banku nie bredzi i tyle w temacie...
bozena343 / 92.22.221.* / 2015-09-10 09:54
jak zwykle siene paniki ,aby uspic czujnosc Polakow i ich straszyc -a co banki produkuje pytam sie ...co najwyzej okradaja i taki procent nakladaja ,ze ludzie przez lata splacaja tylko ten procent,taka jest prawda ,ale Peowcy jak zwykle wszystko zrobia aby bylo po ich stronie.
Oburzeni / 178.42.70.* / 2015-09-10 09:53
PIS jak wprowadzi podatek bankowy to nareszcie ci złodzieje przestaną choć trochę nas okradać.
Podatek i niech zapłacą za oszustwa i okradanie Polaków co to niby dali im kredyty we frankach.
Takie banki to lichwa mafia i precz z takimi złodziejami.
Tylko Prezydent Duda odważny i mądry przy pomocy PIS może nas uratować .
mru_mru / 193.16.229.* / 2015-09-10 09:53
olewam bank i zalożę konto w skoku albo kasa do ręki i niech się ... frajerzy z banku
cd / 83.23.224.* / 2015-09-10 09:53
Na banki w Polsce czyha dużo niebezpieczeństw, a to podatek bankowy, a to frankowcy chcą je doprowadzić do ruiny...
Jak na razie nasz dzielny rząd jakoś je broni.
kwas711 / 185.45.52.* / 2015-09-10 09:53
Jak sie nie podoba to wypad do Niemiec, plakac po was nie bedziemy.
Beata 123 / 83.27.88.* / 2015-09-10 09:52
Na miejscu prezesa ja bym sie nie wypowiadala bo widac, ze teraz dowali wszystkim klientom za manipulacje liborem bo ktos przeciez musi pokryc to co bank zaplaci. W ramach ugody zawartej przez Deutsche Bank z władzami USA i W. Brytanii niemiecki Deutsche Bank zapłaci im łącznie 2,5 miliarda USD kary za swą rolę w manipulowaniu stopą Libor - poinformował w czwartek nowojorski organ nadzoru finansowego.
Wiec mozemy teraz obstawiac jak bedzie wygladala ich tabela prowizji za swoje uslugi dla polakow.
Stac ich bylo na manipulacje liborem i ewentualne narazanie sie na kare jak wyjdzie to stac ich bedzie na podatek.
SPRAWIEDLIWY WŚRÓD POLAKÓW / 46.112.130.* / 2015-09-10 09:51
Zaraz ...zaraz...Ja tam czegoś nie rozumiem !? jeżeli moje pieniądze są przechowywane w danym banku to on nimi obraca...bo musi zarobić...jak chce wpłacić na konto...swoje...to muszę zapłacić...jak wypłacić to muszę zapłacić!...a jak bank ma dać mi kredyt...to muszę zapłacić i dać prowizję za udzielenie mi kredytu...A JAK BANK MA ZAPŁACIĆ PODATEK OD OKRADANIA KLIENTÓW TO WIELKIE LARUM!? DLACZEGO JAK JEST KRYZYS TO RATUJE SIĘ BANKI A NIE LUDZI KTÓRZY TE BANKI UTRZYMUJĄ !!! DLATEGO POWINNY BANKI PŁACIĆ PODATKI ZA NADMIERNIE ZADŁUŻANIE KLIENTÓW, ZA AFERY...KTÓRE SAME ROBIĄ...ABY SIĘ WZBOGACIĆ !!! BANKI SPEKULUJĄ ABY ZAROBIĆ NA SPADKACH GIEŁDOWYCH...BANKI POTRAFIĄ OBALAĆ, FINANSOWAĆ RZĄDY...TO JAK MOŻE CZŁOWIEK ŻYĆ W TAKIM KRAJU? WIDAĆ JESTEŚMY BAARDZO BOGATYM KRAJEM...ALBO MAMY WYJĄTKOWO SPRYTNYCH LOBBYSTÓW KTÓRZY MAJĄ NIESAMOWITY WPŁYW NA MEDIA...A MAJĄ JAK WIDAĆ...A TEN ARTYKUŁ TEŻ JEST PO TO ABY WYSĄDOWAĆ CO O TYM SĄDZIMY...A WIĘC...SĄDZĘ ŻE STOP ZŁODZIEJOM, LICHWIARZOM, KOLABORANTOM !!! I JESZCZE JEDNO, DB ZAPŁACIŁ ZA TEN ARTYKUŁ...WIĘC CIESZĘ SIĘ ŻE NIE MAM TAM KONTA...BO TAKIE OPINIE PREZESA BANKU TO KŁAMSTWA...I PRZYZNANIE SIĘ, ŻE WSZELKIE KOSZTA WSZYSTKIEGO CO SIĘ DZIEJE W BANKACH ZAGRANICZNYCH PONOSIĆ MAJĄ POLACY...A CO Z RYZYKIEM PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI ?? CZY MI NIE CHCEMY ODDAĆ POŻYCZONYCH PIENIEDZY ? OTÓŻ NIE CHCEMY ODDAĆ CZTEROKROTNIE POŻYCZONEJ KWOTY ZŁODZIEJU !!! FACET PRACUJE NA RZECZ RZĄDU NIEMIECKIEGO POD KTÓRY PODLEGA DEUTCHE BANK...WIEC KOGO REPREZENTUJE ? SZCZEKA JAK MU KAŻĄ !! ALE TO JEGO PROBLEM A PREZYDENTA POPIERAM ! PROWADZISZ DZIAŁALNOŚĆ PŁAĆ PODATKI LEGALNIE OBOWIĄZUJĄCE W TYM KRAJU A NIE UCIEKASZ DO SWOJEGO KRAJU. ZASTANAWIAŁEM SIĘ DLACZEGO POLACY NIE CHCĄ PŁACIĆ PODATKÓW W SWOIM KRAJU ? BO TUSK Z ROSTOWSKIM ZA PIENIĄDZE SDP ZADBALI ABY PO DOJŚCIU DO WŁADZY ZROBIĆ BEZWZGLĘDNIE PRAWO NISZCZĄCE I ZADŁUŻAJĄCE POLAKÓW...JAK IM KAZANO TAK ZROBILI. SAMI UCIEKLI Z KRAJU BOJĄC SIĘ TAŚM PRAWDY...CO NA NICH MUSI BYĆ TYLKO SIĘ MOŻEMY DOMYSLIĆ...SAM KULCZYK WYKUPIŁ 5 TAŚM ABY NIE SKOMPROMITOWAĆ SIEBIE I TUSKA Z KTÓRYM ROZMAWIAŁ. ROZMAWIAŁ TEŻ Z ROSTOWSKIM O PIENIĄDZACH I PODZIALE KASY Z ZUSKÓW NA UKRAINIE. A ROSTOWSKI TWIERDZĄCY ŻE NIGDY BY W POLSCE NIE ZOSTAWIŁ ZŁOTÓWKI W BANKU BP... I POMYŚLEĆ, ŻE JEST DORADCĄ PANI PREMIER...JAJA JAKIEŚ ROBI. ON TYLKO POLAKÓW MA ZA ZADANIE DOIĆ...BO TO TAKI GŁUPI NARÓD...POWIEDZIAŁ. MANDATY...RADARY...PODATKI...To WSZYSTKO ZAWDZIĘCZAMY TUSKOWI I ROSTOWSKIEMU. RESZTA RZĄDU TO FARBOWANE LISY UKŁADCZYKI, CZAS OBUDZIĆ SIĘ POLSKO !
lump / 91.215.34.* / 2015-09-10 09:50
Pisowcy, związkowcy i kler wykończą wszystko co żeśmy zrobili przez te lata z ogromnym wysiłkiem. Politykom nie zależy na niczym oprócz władzy,kasy,wpływów i własnego widzi misie a najbardziej tym wyżej wymienionym, reszcie też nie wiele.
jester2011 / 2015-09-10 09:50
W polskim największym Banku PKO BP SA też jest syf. To jedno wielkie Państwo w Państwie.
Bank który ma strukture feudalną.
Cesarstwo ( Prezes + Centrala - największe zarobki jak donosi prasa 3 mln Prezes albo i więcej na łapkę , pseudomenadzerowie kilkadziesiąt tysięcy na łapkę + nagrody od 100 tysięcy zł uznaniowe a szeregowi mogą liczyć na kilkanaście tysięcy raz na kwartał) królestwo ( Regiony + wyspecjalizowane jednostki ) , Plebs i wieś ( sprzedaż i obsługa klienta w jednostkach terenowych).
Całe klany rodzinne zatrudnione w banku ( kumoterstwo i nepotyzm) .Pan i władca Skarb Państwa ( aktualnie rządząca partia polityczna). Prezesi marionetki powoływani byle wykonywali polecenia władzy ( potrzeby budżetu i łatania budżetu ZUS , kredyty dla "zaprzyjażnionych" firm dla kolegów partyjnych prezesów partyjnych w innych spókach Skarbu Pastwa. W Pana Banku Panie prezesie zarobki sa 10 krotnie wyzsze. Kiedy pracowalem w PKO BP SA mialem kredyty Panstwa pracowników . Doradca w Pana Banku zarabia 20 tys netto miesięcznie _ bonus 2 X 20 tys rocznie zagwarantowany w umowie ( dane z 2004 r) . Ile Pan zarabia Panie Prezesie w swoim Banku ?. Może Pan ujawnić swoje zarobki i przeciętne zarobki kadry kierowniczej , pracowników szeregowych . Za to płaci zwykły kowalski , którego łupicie jak za średniowiecza chłopa pańszczyżnianego czyli pobieracie tzw dziesięcine i inne podatki ( opłaty prowizje). Oprocentowanie najniższe 10 % kredytów gotówkowych przy Wiborze 1 z hakiem i oprocentowaniem lokat 1 -2 proc , ROR bez oprocentowania lub z niskim oprocentowaniem , które zjadają opłaty za prowadzenie , ubezpieczenia , itp).
jester2011 / 2015-09-10 10:16
Za prezesury Jagiełły w PKO BP SA wypłacali w tym banku średniego szczebla menadżerom 100 tysięcy nagrody uznaniowej podczas gdy zwykły pracownik zarabiał ok 2 tysięcy i mniej po doliczeniu wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.!!!. Tak było w 2006 r. Pana pracownicy zarabiali 10 razy więcej niż pracownicy PKO BP SA z umowami na 20 tysięcy miesięcznie i bonusami gwarantowanymi w umowie 2 X 20 tysięcy. Wiem bo udzielałem kredytów hipotecznych w PKO BP SA w 2006 r. Getin Bank - okres boomu kredytów frankowych ( wynagrodzenia doradców po 30 - 50 tysięcy miesięcznie).Podobnie Expandera , Open finance, Notus itp. Jaka była wtedy średnia krajowa? Chyba ok 2000 tysiecy. Łupicie przeciętnego kowalskiego jak chłopa pańszczyżnianego i nie oddajecie do Skarbu Państwa tego co łupicie a jeżeli już to symbolicznie a to co zarobicie to transferujecie zagranice do Rzeszy niemieckiej. Więc wreszcie Skarb Państwa się przebudził i nie dziwie się że tak trudno jest się wam z tym pogodzić. Straszenie wyższymi opłatami to naśmiewanie się z Polaków. Opłaty i tak są najwyższe w UE a stanowią ułamek waszych dochodów. Nie tu jest pies pogrzebany Panie prezesie i Pan o tym doskonale wie i niech Pan głupa nie rżnie. Polacy powinni się zbuntować i ogłosić bojkot banków z zagranicznym kapitałem. Zacząc masowo wycofywać oszczędności z waszych banków na których zarabiacie ogromne pieniądze. Wtedy szybciutko wybiją wam z głowy pomysły z podwyższaniem opłat i prowizji i będziecie je prowadzić za darmo.
Moher Obserwator / 87.205.41.* / 2015-09-10 10:26
A teraz nie płacimy?
koleżanka ma znajomego dyrektora banku. Żeby mu wzrósł "wskaźnik" poprosił swojego kolegę z NFZ żeby wstrzymał kasę dla szpitala pod pretekstem przeprowadzenia kontroli na jego- szpitala wydatkami. Szpital żeby mógł funkcjonować poszedł do banku /dyrektorzy się znają i wziął krótkoterminowy kredyt. Po trzech tygodniach NFZ przelał kasę na szpital. A szpital w terminie spłacił dług z odsetkami. No a że szpital nie jest instytucją dochodową to zwrócił się do NFZ o pokrycie ich w następnej transz. Kto zapłacił odsetki dla prywatnego banku pani leming?
Zawsze można zmienić bank, ja jestem w spółdzielczym 100% kapitału polskiego!.. a nawet można pójść do SKOK-u /tak opluwanego przez PO/
Polak w Likwidacji / 178.43.146.* / 2015-09-10 09:50
Jak im nie pasuje to niech spadają mogą się wycofać z Polski nie potrzeba nam DB grabieżcy w imieniu Niemiec. Przejmą inne banki klientów te którym pasuje rozwój Polski.
AdelaK / 108.171.129.* / 2015-09-10 09:49
Jaki cwaniak. Banki nic nie produkuja. Banki tworza inflace poniewaz pozyczaja pieniadze ktorych nie maja i doliczaja odsetki ktore sa pieniadzami wykreowanymi bez pokrycia.
1199 / 91.199.250.* / 2015-09-10 09:48
Przed wojna Lichwa była karalna.

Najnowsze wpisy