Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl: Podatek bankowy jest po to, by politycy mogli spłacić zobowiązania wobec wyborców

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl: Podatek bankowy jest po to, by politycy mogli spłacić zobowiązania wobec wyborców

Wyświetlaj:
chiob / 80.55.152.* / 2015-09-10 09:48
Każdy "polski" dyrektor banku"córki" zrobi wszystko aby zarabiać te miliony rocznie, więc wyskubie ziomów. Ban jest od zarabiania pieniędzy i to zawsze kosztem klienta i to bez żadnych skrupułów. Podatek bankowy jest w wielu krajach. Nie wszystkie banki podniosą jednakowo opłaty, więc będzie ruch i może nasze rodzime banki na tym skorzystają.
114445 / 91.199.250.* / 2015-09-10 09:47
Mam nadzieje że po wyborach , w których PIS uzyska Wiekszość Parlamentarną nastąpi Nacjonalizacja Zagranicznych Banków i całkowite ich przejęcie przez Państwo Polskie.
med214 / 46.171.94.* / 2015-09-10 09:46
No jeżeli pan Kalicki jest taki rezolutny to jego bank straci klientów, a banki bez klientów nie istnieją
econom / 83.24.6.* / 2015-09-10 09:45
Panie Kalicki najwyżej pański obecny pracodawca obetnie panu pensję albo pana zwolni i to wszystko
zby799 / 83.4.92.* / 2015-09-10 09:45
oj tam oj tam. Milionom Polaków zabrali pieniądze z OFE, ale bankom nie można?
Rączki w górę! / 83.28.82.* / 2015-09-10 09:44
Jakiekolwiek podwyżki w bankach będą się wiązać z ucieczką klienta, więc raczej przełkną gorzką pigułkę i wszystko zostanie tak jak jest. Z resztą czas najwyższy zrobić porządek z lichwą w bankach.
kamen710 / 81.190.240.* / 2015-09-10 09:44
Nie wiem co zrobia banki ,ale wiem ,ze żaden członek PO (obecny lub były ) nie powinien znależc nigdzie zatrudnienia a wiekszosc członkow tej organizacji powinna przynajmniej byc zamknieta w wiezieniu z konfiskatą mienia w całości - do trzeciego pokolenia. Nalezy takze rozważyc wprowadzenie ponowne kary śmierci - za zdradę i działanie niekorzystne dla Polski i Narodu polskiego.
Edward192 / 37.248.18.* / 2015-09-10 09:44
Powstaje pytanie; "Z JAKIEJ RACJO JA MAM DOPŁACAĆ DO FRANKOWICZÓW" czy za mój kredyt ktoś dopłaca !!
SPRAWIEDLIWY WŚRÓD POLAKÓW / 46.112.130.* / 2015-09-10 10:07
Edward weź tabletki na rozjaśnienie umysłu. Frankowicze nie mają mieć dopłat...tylko mają im przewalutować kredyt...bo nie o odsetki chodzi a o dodatkowe opłaty którymi banki majstrowały wg własnej "inicjatywy". Niektórzy zapłacą za "kryzys" finansowy poczwórną spłatą kredytu. A to Banki oszukały klientów podnosząc "legalnie" oprocentowania...marże i inne podatki i opłaty jak był kryzys tzn. niski kurs FRANKA...jak Kurs skoczył do góry to nie obniżały żadnych opłat poza WIBOR i LIBOR bo to ustawowe. Resztę sobie zachowały. I tak przykładowo z raty 140zł mam teraz 450zł...mój kolega miał 1500zł a teraz ma 3800zł. Jak teraz trzeba by wrócić wszystko do normy to banki nie chcą bo świetnie im się dzieje...mają lobbystów, premie i siano od zysków...a Polacy zostali na dnie. No i trzeba by opodatkować zyski...a tu zonk...zachodnie centrale tak umiejętnie pływają w naszym prawie że podatki płacą w swoim rodzimym Państwie skąd pochodzą. No to dobrze zaproponował prezydent aby zaczęły płacić podatki (jak i markety zresztą) bo zarabiają na polakach i tu prowadzą działalność gospodarczą... więc niech płacą jak każdy przedsiębiorca w Polsce. Lobby ma dużo kasy do trollowania na internecie...w TV, radio i ...parlamencie. I to robią ...wodę z mózgu...choć to proste sprawy są. Ale jak się ma 90% mediów we własnych rękach...to można. WP też jest właściciela niemieckiego....
meg261 / 108.171.129.* / 2015-09-10 09:43
Szczerze- czytam i nie wierzę. Gdzie ludzie się przeniosą ze swoimi pieniędzmi ? - przecież my mamy tylko jeden polski bank i to w dodatku nie najbardziej konkurencyjny. Niestety ale uważam, że banki przerzucą koszty na klientów, silniejszym może więcej. A politycy nie będą w stanie niczego zrobić. Smętne są te polskie pomysły.
Moher obserwator / 87.205.41.* / 2015-09-10 10:29
Ja jestem w banku spółdzielczym 100% kapitału polskiego
W czym problem panie lemingu? A jak co to moge pójść nawet do SKOK-u tak znienawidzonego przez PO
hola / 109.196.231.* / 2015-09-10 09:43
Co zrobią banki?A co robią banki w innych krajach?Po prostu płacą podatek bankowy i dzielą się zyskami z krajem,w którym działają.To takie proste,zwłaszcza,że banki zachodnie w Polsce zarabiają krocie.
Mscigniew136 / 83.11.167.* / 2015-09-10 09:43
niech pan Kalicki wytłumaczy dlaczego w zachodnich bankach zarówno kredyty jak i usługi bankowe sa zdecydowanie tańsze niz w polsce ( nie tylko porownując zarobki ale także w przeliczeniu Euro na złotowki). Ja mam konto w holenderskim ING i za obsługe rachunku i korzystanie z karty bankowatowj płace niecałe 5 euro na pół roku, zero prowizji za przelewy internetowe, korzystanie z bankomatów w całej UE itd. W zasadzie jedyne dodatkowe koszty jakie ponosze to przy przelewach walutowych a prowizja i tak jest mniejsza niz róznica pomiedzy kursami wymiany walut w polskich bankach. Polacy sa okradani we własnym kraju z karzdej strony. Nic tylko motyki widly i na wiejska pogonic barachło. Ale ja jeden moge sobie gadac a na jesien i tak sie nic nie zmieni
pollacek / 78.11.210.* / 2015-09-10 09:43
Cóż- przezes kalicki przyzwyczaił się że może bezkarnie "strzyc" polaków -podatek bankowy (w europie zwykła rzecz) mu nie w smak!
Wypadało by skomentowac to tak ostro jak prezes na to zasługuje ale portal WP cenzuruje wypowiedzi nie pozwalajac "skrzywdzić" biednego przesa zarabiajacego miliony!
Kim Kolwiek / 89.230.196.* / 2015-09-10 09:43
Ja bym się dawno wypisał z tych banków. Wolę kasą do ręki a tak muszę płacic za wszystko, karrta konto a oni za free obracają moimi pieniądzorami.
bankierr / 87.99.108.* / 2015-09-10 09:42
Bezkrytyczny funkcjonariusz niemieckiego banki zamieszanego w aferę o zasięgu europejskim chce pouczać Polaków. Bezczelny jak funkcjonariusz POstkomuny.
kamen710 / 81.190.240.* / 2015-09-10 09:41
Nie wiem co zrobia banki ,ale wiem ,ze żaden członek PO (obecny lub były ) nie powinien znależc nigdzie zatrudnienia a wiekszosc członkow tej organizacji powinna przynajmniej byc zamknieta w wiezieniu z konfiskatą mienia w całości - do trzeciego pokolenia. Nalezy takze rozważyc wprowadzenie ponowne kary śmierci - za zdradę i działanie niekorzystne dla Polski i Narodu polskiego.

Najnowsze wpisy