Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP: Pomoc dla "frankowiczów" to atak na banki

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP: Pomoc dla "frankowiczów" to atak na banki

Wyświetlaj:
Rodak / 88.156.44.* / 2015-09-10 09:15
Panie Pietraszkiwcz - znikaj opan z wizji i komentarzy
BOLO200 / 37.47.33.* / 2015-09-10 09:02
PANIE PIETRASZKIEWICZ - CZY JAK MA TAM PAN NAZWISKO ? CZY JEST PAN CZŁONKIEM BILDENBERGU ? JESZCZE JEDEN Z ,,MĘDRCÓW " SYJONU !
aztequi / 83.27.187.* / 2015-09-10 08:56
Jak pan tak brobi banków to się zamienimy - ja pracuję na budowie - zobaczymy jak ci się chłopie perspektywa zmieni. Ja z chęcią posiedzę i pop--rdo.le głupoty w imieniu banków z a grubą kasę
grzechu75 / 83.29.1.* / 2015-09-10 08:54
"Biedne" banki straciły na kredytach frankowych- co to za bełkot...
a ja Ku..wa wziałem we franku i 10 lat spłacam i mam więcej kredytu niż wziąłem....
To kto bierze te moje raty.... Prezesi zarabiają po kilkanaście milionów wynagrodzenia a biedny człowiek ma być cały czas kopany.
Pis powinien Was doprawadzić do porządku....
iluminati / 195.212.29.* / 2015-09-10 10:16
PIS w latach 2006-2008 napieral zeby CHF byl dostepny dla plepsu bo ma byc tani piniundz

KNF odradzalo PISowi lobbowanie takich akcji jak widac nieskutecznie
abba / 80.245.176.* / 2015-09-10 08:47
Najpierw mówił, że kredyty frankowe rozruszały budownictwo w Polsce, cały kraj odniósł korzyści. Teraz jak banki mają się podzielić zyskiem to cały kraj straci. Nie rozumiem...
EkoP / 95.50.126.* / 2015-09-10 08:46
KOCHANI KLIENCI BANKÓW jest prosta metoda na to by dać nauczkę całej tej sitwie która nota bene rządzi na całym świecie - wystarczy jak każdy klient banku wyciągnie wszystkie swoje pieniądze z konta i przez jakiś czas potrzyma w skarpecie. Wiem i zdaję sobie sprawę z tego, że jest to trudne na tak dużą skalę ale nie niemożliwe. Przecież każdy bank to nic innego jak handel naszymi pieniędzmi i zarządzanie płynnością. Banki przynajmniej w naszym kraju potrafią tylko przerzucać koszty i pobierać opłaty. Wyniki tego widzimy po sprawozdaniach finansowych czy komunikatach ile to się zarabia w tym sektorze. Czy banki i ich pracownicy to instytucje które muszą zarobić określone kwoty? Czy te instytucje podlegają innym prawom rynku? Dla mnie to jest zmowa świata finansjery.
WIES / 83.29.37.* / 2015-09-10 08:46
,,albo ten pan pietraszkiewicz jest tak perfidny i bierze za to odpowiednie wynagrodzenie, albo ma cos nie tak pod deklem jego nie trzeba sluchac i tak sie wie co powie bo mowi w kolo te same klamstwa i glupoty ,,,kazdy co ma troche wiedzy wie ze to bylo najwieksze oszustwo bankow po drugiej wojnie swiatowej, i i tak bedzie to wyjasnione ,,co on wtedy powie???, poza tym nie rozumie jesli nie bylo frankow to co ma byc przewalutowane!!!!!, wraca sie do dnia pierwszego i liczy wszystko w zlotych polskich plus odsetki ,,,,TO CO?? BANKI NIE BEDA MIALY ZYSKOW!!!!! Z TYCH PROCENTOW TO CO KREDYTY W ZLOTYCH POLSKICH BANKI DOFINANSOWUJA , ,,TO JAKIS OBLED !!!!! I KLAMSTWO NASTEPNE!!!! JEDYNIE I TU JEST PERFIDIA TERAZ MAJA CIGLE ZWIEKSZAJACY SIE KAPITAL POSZKODOWANYCH O 100 PONAD PROCENT I TU WIDAC WYMYSLONE STRATY KTORE W IMIE PRAWA SA PRZESTEPOSTWEM I TYM JUZ DAWNO POWINNA SIE ZAJAC PROKURATURA JAK I WSZYSTKIMI KTORZY W TYM OSZUSTWIE UCZESTNICZA!!!!!!!
Prawienormalny / 88.199.147.* / 2015-09-10 08:28
Na początku roku banki wykazały 16 mld zł zysku a koszt przewalutowania kredytów to 800 mln ( 20 razy mniej). Teraz okazuje się że to atak na banki. Pytanie: kiedy kłamali - teraz czy wtedy?
Lomion / 81.210.17.* / 2015-09-10 10:40
Koszt przewalutowania to 9 mld przy opcji 50/50 i ponad 20 mld przy opcji 90/10
zima1040 / 95.41.71.* / 2015-09-10 08:28
Panie Pietraszkiewicz - wzywam Pana do przedstawienia wyliczenia w jaki sposób jakikolwiek bank mógł ponieść stratę na kredytach CHF - jest Pan tego nie zrobi to publicznie nazwę Pana BEZCZELNYM KŁAMCĄ - wyliczenia na stół!
Van Helsing / 150.254.216.* / 2015-09-10 08:27
Co za śmierdziel jeden zakłamany, banki nie zarobiły a jeszcze straciły he he he , kto uwierzy pokurczowi w takie głupoty, chyba dziecko po podstawówce.
ja721 / 109.231.41.* / 2015-09-10 08:20
Cud ekonomii wg Pana Prezesa, kredytobiorcy stracili a banki nie zarobiły. To chyba nie Kaczyński powinien odbierać tą nagrodę
czytacz1042 / 37.248.24.* / 2015-09-10 08:20
Oszustwo i manipulacja. Mam kredyt w CHF (zakup mieszkania). Spłacam niecałe 10 lat. Spłaciłem, pomimo nadpłaty ok 30% w 2007, do dziś ok 30 % - pytanie panie Pietraszkiewicz, gdzie się podziała różnica ze spłaty. Wychodzi, że spłacam niecałe 10 lat i nic nie ubyło!
maksio 151 / 5.174.216.* / 2015-09-10 08:15
aja waja !!!! okradają złodzieja .........ludzie !!!!!!!! pomocy........aj....aj..... schudną milionowe pensje aj....aj..... szkoda słów na komentarz.....był taki czas kiedy spekulantów wsadzano za kraty ...... a dzisiaj.....żyć nie umierać
mak46 / 109.196.148.* / 2015-09-10 08:12
Jak wadliwy towar kupujemy w sklepie to mamy prawo do zwrotu wymiany na pozbawiony wad. Takie jest prawo konsumenta! Nie dotyczy to niestety banków, które przez lata sprzedawały klientom "wadliwy towar" czyt. "kredyty we frankach" i dziś winnego nie ma. A każdy krok który choć trochę równoważy pozycję banku i klienta i przenosi odpowiedzialność za "wadliwy towar" z klienta na bank jest uznawany przez prezesa ZPP za atak na banki. W Polskim prawie banki mają specjalną uprzywilejowaną pozycję i mogą robić wszystko co im się podoba nawet sprzedawać towary z ewidentną wadą i nic absolutnie nic im się za to nie stanie. Ba pan prezes ZPP uważa że odpowiedzialność za :wadliwy towar ponosi kupujący" nie sprzedawca. Kto jest winny całej sytuacji? Obowiązujące prawo, nadzór bankowy, ZPP i system sądowniczy który niestety staje po stronie banków nie konsumentów. I to sądy i orzekający sędziowie powinni sobie zadać pytanie czy na pewno powinni chronić interesy "sprzedawców wadliwych towarów- banków" czy konsumentów. Myślę że nigdzie na zachodzie Europy nie mogło by dojść do sprzedaży na skalę masową "wadliwego towaru" i do tego jeszcze odpowiedzialnością za "wadliwy towar" obciążano by konsumenta nie sprzedawcę. Ale Polska to nie jest normalny kraj....

Najnowsze wpisy