Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP: Pomoc dla "frankowiczów" to atak na banki

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP: Pomoc dla "frankowiczów" to atak na banki

Wyświetlaj:
Damianos_chorzów / 5.172.238.* / 2015-09-09 19:28
niech dziady płaca za swoje domy !! chcieli kupować to maja , było tanio to siedzieli cicho jest drogo to płaczą i dobrze , niech płaczą i płacą !!!!! tak jak ta pseudo aktorka i tancerka !! kupiła dom za pół banki i ja mam jej pomagać !!!!!!!!!!!!! niech zdycha i płaci skoro chciała sie pokazywać !!
oldcrazy / 91.200.27.* / 2015-09-09 19:26
Mam to gdzieś. Nie miałem zdolności kredytowej w frankach. PKO BP dał mi kredyt w złotówkach.Spłaciłem w 7 lat. Mieszkanie jest moje. Czytałem wtedy komentarze frankowiczów. Nabijali się równo z kredytobiorców złotówkowych a teraz płaczą. Przydzielają im ulgi. Co na to Trybunał Konstytucyjny ?
art484 / 89.72.13.* / 2015-09-09 19:26
Jak zrezygnujemy z części depozytów i kart kredytowych to zrozumie dlaczego!!
niewolnik finansowy / 176.111.132.* / 2015-09-09 19:25
Niech menadźrowie banku opuszczą co któreś chociaż tropikalne wakacje w ciągu roku. Narazie to najzamożniejsi są lichwiarze, czyli sektor bankowy. Kredytobiorcy płacą każdego miesiąca na ich bajońskie wypłaty, sami często ledwo wiążąc koniec z końcem. Bzdury takie, że aż przykro słuchać...
ankapk / 95.49.119.* / 2015-09-09 19:25
Biorac kredyt we frankach ludzie chcieli zarobic,zyskac.wiedzieli o ryzyku kursu franka.ale mimo to polasili sie na zysk,chocby niewielki.teraz niech placa.dlacEgo mamy im pomagac!mam kredyt w zlotowkach,bo jeztem swiadomym kredytobiorca.nie mam zamiaru placic wiecej do banku tylko dlatego,ze ktos wzial kredyt walutowy!moze umorzymy wszystkim oolakom kredyty!rzad chce pomoc frankowiczom.a co z tymi co maja kredyty w innej waluci?my tez chcemy mniej placic,zyskac,zarobic.opamietajcie sie ludziecto paranoja!gdyby parlamentarzysci niemieli kredytow we frankach,tematu nie byloby!biedacy ....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
R15 / 83.20.115.* / 2015-09-09 19:24
Myślałem że Pan Prezes wymyśli coś mądrzejszego, że jest to atak na banki. Banki w Polsce zarabiają na swoich klientach 40 % zysku. Banki na zachodzie Europy od 4 - 5 % . Wynika z tego że banki w Polsce naprawdę są biedne.
Errgo / 109.95.202.* / 2015-09-09 19:23
Znam kilku , teraz się śmieją z naiwnych którzy mieli rozum i kupowali mniejsze i skromniejsze
Hetman. / 80.54.48.* / 2015-09-09 19:22
Pierwszy raz słyszę,że bank stracił na pożyczonym kredycie.....
s51 / 31.63.205.* / 2015-09-09 19:22
Niestety , tym ludziom nie należy się pomoc. Bo co mają powiedzieć inni , którzy stracili pieniądze np. na giełdzie przez kryzys , który trwa od 2008 , a końca nie widać ??? Nie może być tak , że w Polsce są ludzie lepiej traktowani niż pozostali
zeno / 31.183.71.* / 2015-09-09 19:58
Pewnie dobrze Panu zapłacili nas nastawianie jednych kredytobiorców na drogich. BRAWO! Jak widać całkowicie się to Panu udaje .
Jeśli banki gorzej zarabiają na kredytach frankowych , to dlaczego bronią się przed przewalutowaniem na zŁ? Ale obłuda!!!. Proponowane rozwiązanie to pozorne działanie przed wyborami i pozorne działanie na korzyść frankowiczów. Na pewno nie zapewni to zrównania z kosztów i kredytobiorców złotówkowych i frankowych. Może ktoś sprzedał zadłużony we frankach dom lub mieszkanie ,bez straty, aby pozbyć się długów, zanim dopadnie go komornik? ? .
mariobross / 78.28.14.* / 2015-09-09 19:40
A kto spowodował ten kryzys kredyciarze frankowi czy lichwa z pietraszkieiczem
nie chcemy pomocy niestety / 178.219.113.* / 2015-09-09 19:34
– że frankowicze domagają się pomocy-KŁAMSTWO!!

Oszukani przez banki,
niesłusznie zwani „frankowiczami” (wszak żadnych franków nie było i nie ma)
kategorycznie NIE zgadzają się na żadną finansową pomoc!!! żadną dopłatę ze strony państwa – innych podatników.

Takiej dopłaty domagają się bankierzy proponując „fundusz”, w którym polscy podatnicy zrekompensują im część zagrabionych środków, które trzeba będzie oddać. Oszukani przez banki domagają się jedynie, by polskie państwo wreszcie wyegzekwowało od bankierów prawomocne wyroki polskich sądów, wreszcie zmusiło banki do przestrzegania prawa. To oszukani przez banki niosą pomoc polskiemu państwu, by rozwiązało gigantyczny problem afery toksycznych kredytów.
Wer469 / 95.49.176.* / 2015-09-09 19:21
A moze Pan Prezes by wytłumaczył czy banki rzeczywiscie kupowały franki pod udzielane kredyty czy był to tylko instrument finansowy.A ponadto zastanawiam co by było gdyby kurs franka pozostał na wysokosci 2-2,50 PLN .To tez by były takie horendalne straty jak teraz twowrdzą przedstawiciele banków?
jasko / 88.156.6.* / 2015-09-09 19:21
Banki same namawiały przynajmniej mnie do zmiany waluty, i teraz powinny mieć za swoje. A poza tym ciekawe ile prezes dostaje od banków.
jasko / 88.156.6.* / 2015-09-09 19:21
Banki same namawiały przynajmniej mnie do zmiany waluty, i teraz powinny mieć za swoje. A poza tym ciekawe ile prezes dostaje od banków.
nivea63 / 83.29.102.* / 2015-09-09 19:20
Ma rację.Mam znajomych frankowiczów,dochody mies. kilkanascie tys.zł. wysoki poziom wydatkow na dobra konsumpcyjne, rzędu 100 tys. na parę miesięcy. Sugerowałam nadpłacenie kredytu zostałam wyśmiana.Mieli rację biedniejsi za nich zapłacą.
KAD469 / 31.61.141.* / 2015-09-09 19:19
NAJPIERW BIERZECIE KREDYTY,CHYBA Z GŁUPOTY, POTEM PŁACZECIE ( CHYBA Z GŁUPOTY!!??), A POTEM JAK KTOŚ WYKORZYSTUJE WASZĄ TRUDNĄ SYTUACJĘ BY DOKOPAĆ SIĘ DO STOŁKA A PÓŹNIEJ WYCOFAĆ ZE SWOICH OBIETNIC TO NADAL WIERZYCIE( CHYBA Z GŁUPOTY????). LUDZIE JEST COŚ TAKIEGO JAK EKONOMIA, RÓWNIEŻ WASZEGO PORTFELA. NIE TYLKO WY PŁACICIE KREDYTY ,A JEŚLI UWAŻACIE ŻE BANKI BĘDĄ MYŚLEĆ ZA WAS TO PŁACIE TERAZ ZA TO. i jest jeszcze jedna możliwość - jak wybierzecie moją partię to wprowadzę prawo o anulowaniu kredytów hipotecznych we frankach, przy jednoczesnym utrzymaniu mieszkań jako Waszej własności. A jak już mnie wybierzcie to stwierdzę że to chyba niezgodne z prawem, i powiem moim pracownikom żeby Wam o tym powiedzieli....bo mnie już wtedy to nie będzie zbytnio obchodzić ( oczywiście do następnych wyborów). .. NAJWYŻEJ TROCHĘ... ALBO TROCHĘ WIĘCEJ ICH ZWYZYWACIE .... :))))
1. WSZYSTKIM KTÓRZY MAJĄ KREDYTY HIPOTECZNE JEST CIĘŻKO, NIE TYLKO WAM..
2. BIORĄC WE FRANKACH BYLIŚCIE ŚWIADOMI ŻE RAZ ZAPŁACICIE BARDZO MAŁO, A RAZ NIESTETY BARDZO DUŻO
3. EKONOMIA WASZYCH PORTFELÓW- MACIE PARĘ MOŻLIWOŚCI,
4. PŁACZĄ TYLKO CI KTÓRYM SIĘ NIE CHCE PRACOWAĆ I MYŚLEĆ- LEPIEJ WYZYWAĆ INNYCH OD ZŁODZIEJÓW I BANDYTÓW- TYPOWO POLSKIE, A JAK TO NIE POMOŻE MOŻECIE JESZCZE BLOKOWAĆ DROGI......MOŻE WTEDY ZA WAS SPŁACĄ A I TAK BĘDZIE ŹLE ....I BĘDZIE WAM CIĘZKO ...BO TRZEBA BĘDZIE NP. PRACOWAĆ MOŻE RZĄD TO TEŻ ZA WAS ZROBI????
ojacie / 178.219.113.* / 2015-09-09 19:36
Kłamstwo nr 1 – że są to „kredyty”.

To NIE SĄ kredyty.

Obowiązująca w Rzeczpospolitej ustawa prawo bankowe (art. 69 pkt. 1) stanowi całkowicie jednoznacznie, że umowa kredytowa należy do kategorii umów nazwanych: „przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu”.

W świetle tego absolutnie podstawowego dla działalności kredytowej prawa, na kredytobiorcy ciąży obowiązek oddania bankowi wyłącznie kwoty odpowiadającej „wykorzystanemu kredytowi” wraz z odsetkami i prowizją. Sytuacja, w której kwota należna jest niemożliwa do określenia jest sprzeczna z istotą kredytu, a spłacany „kredyt” jest praktycznie niemożliwy do spłacenia, bo ciągle rośnie i dziś u wielu „kredytobiorców” naliczony dług stanowi dwukrotność, a czasem nawet trzykrotność pożyczonej kwoty znana jest z działalności przestępczej, a nie nadzorowanej przez państwo praktyki instytucji finansowych.
antyfan / 95.49.53.* / 2015-09-09 19:19
Panie Prezesie, nie miałem innej możliwości wzięcia kredytu niż we frankach, bo w złotych nie było mnie według banków stać. Inaczej nie brał bym kredytu we frankach. Z mojego punktu widzenia zwyczajnie Pan bredzi o zamożności frankowych kredytobiorców. Gdyby mnie było stać na inny kredyt, to przewalutował bym już dawno. Niestety banki są najgorszymi instytucjami, z którymi uczciwy człowiek musi z konieczności współpracować.
Balcerek Balcerowicz / 83.6.77.* / 2015-09-09 19:32
Zwyczajnie oszukałeś sam siebie , że stać cię na kredyt. A prawda jest taka , że nie stać cię i tyle.
Ale żebyś nie myslał o mnie źle to powiem , że mnie też nie stać więc nie biorę.

Najnowsze wpisy