Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP: Pomoc dla "frankowiczów" to atak na banki

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP: Pomoc dla "frankowiczów" to atak na banki

Wyświetlaj:
Halina B. / 89.66.20.* / 2015-09-09 18:32
Pomagac dalej bankom a nie ludzim ktorzy zostali wpuszczeni w maliny. Brali kredyty wartosci mieszkania a splacaja wartosc dwoch mieszkan. To ma byc normalne? Nie wiem czy im zycia starczy aby splacic? A mieszkania swojego jak nie mieli tak nie maja.Maja je banki.
xdfsd / 94.254.198.* / 2015-09-09 18:31
jeżeli zarabiam 10tys /mc i placilem rate 4tys/mc teraz zadluzenie mam 2 razy wyższe i place 8tys bo tak kurs wzrósł to czy nadal jestem zamożny jak na zycie zostało mi 2tys zl mc i na utrzymaniu 3ka dzieci z żoną(przed wzrostem kursu pozostawalo mi na zycie 6tys . ludzie czy tak trudno wam pojąć ze to jest strzyżenie "zamożnych" z całej wyplaty nawet jakbym zarabial 20tys to banki podniosą raty do 18tys na miesiąc bo 2tys wystarczy na wegetacje a jakbym zarabial 50tys to jak rata z 4 tys wzrośnie mi do 48tys na miesiąc to wg banków dalej będzie mnie stać bo z tych 50 tys przecie zostanie mi na zycie 2tys . dzień sznura się zbliza to nie będzie tylko zakaz tej lichwy ale i za kratkami wielu wyląduje.
jf1 / 83.29.52.* / 2015-09-09 18:35
Ale nikt nie zmuszał cię do brania kredytu we frankach, to był twój wybór, to dlaczego mam płacić za spekulantów walutowych
ojacie / 178.219.113.* / 2015-09-09 18:45
jf czytaj ze zrozumieniem
ps.chyba że cie wynajęli
bogaty frankowicz / 77.254.20.* / 2015-09-09 18:31
Ten Pan to chyba urwał się z księżyca.Ma Żydzina zarąbisty majątek i pier...i głupoty.
Każdy BOGATY frankowicz na pewno chętnie z nim się zamieni
Rafa77 / 159.205.132.* / 2015-09-09 18:30
Prezesi banków, których wysokość premii i pensji są uzależnione od zysku banku, są zamożnymi ludźmi. Czemu mamy przejmować się utratą ich apanaży?
windsor / 93.105.236.* / 2015-09-09 18:28
JEŚLI POMAGAĆ FRANKOWICZOM TRZEBA TEŻ POMOĆ OSOBOM KTÓRE BRAŁY KREDYTY W ZŁOTÓWKACH,PRZEZ TYLE LAT PŁACILISCIE MNIEJ I SMIELISCIE SIE Z OSOB KTORE WZIEŁY KREDYT W ZŁ,KREDYTY TRZEBA BRAC W WALUCIE W JAKIEJ SIE ZARABIA
Artur133 / 195.64.1.* / 2015-09-09 18:36
złotókowi już dostali pomoc. MDMy i inne programy. Teraz ja poproszę przez 8 lat żeby Państwo zapłaciło za mnie powiedzmy 500pl/miesiąc...
henio2189 / 46.113.25.* / 2015-09-09 18:27
ale my im nie mamy pomagać tylko w końcu osądzić przestępców bankowców za oszustwo polegające na lichwie. Bank nie udzielił żadnego kredytu we frankach, zgodnie z raportem Narodowego banku szwajcarii banki nie kupłiy i nie miały żadnych franków, zresztą przelały złotówki. Jak więc można twierdzić że komuś sie dało franki skoro dało mu sie złotówki. Chyba że założymy że banki zajęły się emisją franka szwajcarkiego do czego prawa nie miały i to jest wtedy dodatkowo przestępstwo wprowadzania fałszywych pieniędzy. TO nie pomoc frankowiczom mam być tylko osądzenie przestęców i zmuszenie ich do zwyczajowego zadośćuczynienia poniesionyc strat przez ofiary
bida / 78.10.53.* / 2015-09-09 18:43
myślę, że frankowicze byli bogaci, dlatgo otrzymali kredyty...
nissan11 / 178.37.184.* / 2015-09-09 18:27
przecież banki pożyczały franki ktorych nie miały,do ręki dostawało się złotówki- czy to nie jest wielki przekręt
też spłacam / 178.219.113.* / 2015-09-09 18:27
Kłamstwo nr 11 – że frankowicze domagają się pomocy

Oszukani przez banki, niesłusznie zwani „frankowiczami” (wszak żadnych franków nie było i nie ma) kategorycznie nie zgadzają się na żadną finansową pomoc, żadną dopłatę ze strony państwa – innych podatników. Takiej dopłaty domagają się bankierzy proponując „fundusz”, w którym polscy podatnicy zrekompensują im część zagrabionych środków, które trzeba będzie oddać. Oszukani przez banki domagają się jedynie, by polskie państwo wreszcie wyegzekwowało od bankierów prawomocne wyroki polskich sądów, wreszcie zmusiło banki do przestrzegania prawa. To oszukani przez banki niosą pomoc polskiemu państwu, by rozwiązało gigantyczny problem afery toksycznych kredytów.

Kłamstwo nr 12 – że banki „stracą”

Banki już zarobiły i zarobią na tych 700 000 umów ponad sto miliardów. Gdy prawo wreszcie zacznie być w Polsce przestrzegane także przez bankierów, banki nie poniosą żadnych „strat”, a jedynie będą musiały oddać to, co nielegalnie Polakom zagrabiły i zrezygnować z tego co zagrabić planują przez kolejne lata. Bowiem ich rzekome „straty” znacznej części dotyczą przyszłych „zysków” z nielegalnych operacji.

To sytuacja podobna do zastawienia przez zbójców zasadzki na gościńcu pod miastem. Zbójcy codziennie rabują podróżnych i zaplanowali ile owa zasadzka przyniesie im „zysków” przez kolejne lata. Gdy władze miasta wysyłają straż, by zlikwidowała zasadzkę, do radnych miejskich biegną wysłannicy zbójców z krzykiem, że nie wolno, bo zbójcy „stracą”. Tak, stracą, ale Polacy nie stracą, bo bankowe bezprawie się w Polsce kończy.

Kłamstwo nr 13 – że za „pomoc” zapłacimy wszyscy

Bankierzy i ich lobbyści straszą nas, że pozbawione swych nielegalnych zysków banki będą musiały podnieść opłaty za usługi wszystkim klientom. Opłaty za bankowe usługi w Polsce są najwyższe w Europie. Dlaczego? „Bo można!” – jak z satysfakcją powiedział jeden z bankowych prezesów. Bo Polacy się na to biernie zgadzają, bo państwo nie chroni w Polsce klientów banków. Należący w 80% do bankierów zagranicznych rynek bankowy w Polsce wymaga uzdrowienia i przywrócenia realnej konkurencji. Rodzący się ruch konsumencki wskaże klientom te banki, które cen nie podniosą. Polscy konsumenci wyleczą bankierów z ich buty i zmuszą do uczciwości. A upartych w złodziejstwie – z ulgą pożegnamy.

Kłamstwo nr 14 – że wyjdzie to na złe polskiej gospodarce

Absurd tego kłamstwa najlepiej ukazuje sytuacja Węgier, które po rozwiązaniu problemu toksycznych kredytów, notują silne przyspieszenie gospodarczego rozwoju, spadek bezrobocia, wzrost dochodów. W ostatnich 8 latach banki oficjalnie zarobiły na Polakach 100 miliardów, znaczną część tej sumy nielegalnie. Większość owych zysków została wytransferowana do zagranicznych central. Czy dla polskiej gospodarki lepsze jest wywiezienie przez bankierów z Polski kolejnych dziesiątek miliardów, czy też to, że pozostaną one w kieszeniach Polaków, co spowoduje wzrost konsumpcji i inwestycji?

Kłamstwo nr 15 – że zostaniemy potępieni przez społeczność międzynarodową

Oczywiście bankierzy i ich płatni lobbyści podnoszą rwetes, kilka szczególnie toksycznych banków, liderów społecznej, konsumenckiej, obywatelskiej Listy Banków Najgorszych (www.listabankownajgorszych.pl) posunęło swą bezczelność do straszenia Polski procesami, gdy polskie władze odważą się złagodzić bankowe bezprawie. Dziś nieopłacane przez bankierów, poważne ośrodki analiz ekonomicznych precyzyjnie dostrzegają ogromne zagrożenie dla finansów państwa, jakim jest „bomba frankowa”, docenią rozbrojenie jej przez odzyskujący podmiotowość polski parlament i wspierać będą ten ozdrowieńczy dla polskiej gospodarki proces.

Kłamstwo nr 16 – że rząd PO-PSL chce rozwiązać problem

Kilka miesięcy temu rząd PO-PSL wystosował do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu list domagający się, by pytania o kredyty waloryzowane skierowanego przez rząd Węgier, nie rozstrzygać na rzecz obywateli, ale koniecznie na rzecz bankierów. Ukazuje to obłudę ustawy w tej sprawie zaproponowanej przez PO, która próbuje podzielić kredytobiorców, ale także zalegalizować bezprawie i zagrabienie Polakom ich majątku.

Tymczasem opłacani z naszych pensji nasi pracownicy (posłowie, senatorzy, urzędnicy) byli i są zobowiązani, by ustrzec nas przed kłamstwem nieuczciwych sprzedawców. Kupując aspirynę w pozostającej pod nadzorem polskiego państwa aptece mamy pewność, że nie ma w niej arszeniku, przed połknięciem nie rozkrawamy jej, nie sprawdzamy. Bo ufamy naszemu państwu, że apteki nadzoruje. A ono kilka milionów z nas zawiodło, w nadzorowanych przez siebie bankach sprzedano nam w arszenik. I ten arszenik trzeba wyrzucić. W całości.

Kłamstwo nr 17 – że banki przestaną finansować polską gospodarkę

Bankierzy i ich lobbyści strasz
artur465 / 88.199.84.* / 2015-09-09 18:27
co on jara że takie p******* gada
ooko / 83.12.225.* / 2015-09-09 18:27
ty tępy ośle jak by mnie było stać na kredyt w PLZ tobym go brał a brnął w ten szarlatański przekręt który w białych rękawiczkach zmontowali oszuści bankierzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
karczmaż/. / 109.243.37.* / 2015-09-09 19:20
jak cie nie stać na kredyt to go nie bierzesz na kiepskich warunkach. I przez jaki\ś czas wynajmujesz aż uzbierasz odpowiednią sumę na wpłatę. Skoro wziąłeś fatalny kredyt "dla baranów" to znaczy że nie posiadasz mózgu a co za tym idzie nie potrafisz się przystosować do życia.
mag735 / 46.215.25.* / 2015-09-09 18:26
Chory kraj, najpierw nie chcą dać kredytu w złotych bo mam za niska pensję, więc proponują we frankach, których nigdy nie dostałam, a teraz jeszcze pieprzą, że milionerem jestem, a pensja ta sama od 8 lat !
To możliwe tylko w takim durnym kraju jak nasz...
bogdan19590101 / 77.87.0.* / 2015-09-09 18:26
Mówisz człowieku chyba o sobie,że jesteś zamożny , pewnie zarabiasz co najmniej 3 razy więcej niż moja pensja razem z pensją żony. Chyba nigdy nie byłeś w sytuacji jak brakuje na chleb bo ważniejsza jest spłata raty złodziejskiego kredytu. Okradacie Polskę i Polaków a jesteście chojni komuś kto w przyszłości może ciebie i cała twoją rodzinę wżiąść na muszkę karabinu.
Józef K. / 37.128.3.* / 2015-09-09 18:26
Prezes napuszcza na tzw. frankowiczów opinię publiczną. A trzeba tylko sprawdzić zgodność z prawem działanie banków. A gdzie jest rząd i po czyjej stronie? Bo jakich interesów broni prezes ZBP i dlaczego jest chyba oczywiste.
Mark742 / 94.254.192.* / 2015-09-09 18:26
Co za ku....wa cyniczny złodziej!!!! Banki straciły? Tylko na czym? Na nabieraniu ludzi? Jak bank może stracić że ludzie pożyczyli 150 tyś a muszą oddać 450 tys. Tego bandziora do p****** tak jak tego od amber gold. Co za kawał ciula
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maja 1959 / 176.103.32.* / 2015-09-09 18:26
A banki panie prezesie to najzamożniejsze i najbardziej chciwe podmioty gospodarcze. Dlaczego maja nie pomóc ???

Najnowsze wpisy