Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Krzysztof Rybiński: Polska jest na ścieżce Grecji, dług szybko rośnie, a rząd stosuje sztuczki księgowe

Krzysztof Rybiński: Polska jest na ścieżce Grecji, dług szybko rośnie, a rząd stosuje sztuczki księgowe

Wyświetlaj:
cacadux / 217.96.37.* / 2015-07-10 15:13
Rybiński to ten kretyn, który założył fundusz inwestycyjny oparty na własnych prognozach finansowych. Skończyło sie tak, że popłynął na cąłego. I musiał wiac do Mongolii czy Kazachstanu, bo w Polsce nikt go nie chciał zatrudnic. Autorytet mniej więcej na poziomie Kukiza.
Olivier oszukiwany / 95.49.75.* / 2015-07-10 15:13
,, Polityku memento mori ,, na YouTube kuknji ale polityk ma gdzieś innych jak widać . Liczą się interesy banksterów i polityków na ludzkiej krzywdzie .
WOJTEKSE1 / 90.232.245.* / 2015-07-10 15:13
RYBIŃSKI I PETRU, OBAJ SPECE OD FINANSÓW DWIE ROZBIEŻNE OPINIE . CIEKAWE KTÓRY ROBI Z NAS IDIOTÓW
rajtuzy / 195.243.49.* / 2015-07-10 15:08
Nie ma racji pan profesor. Polska jeszcze nie splajtowała nie dlatego, że obecni za krótko rządzą i że długi Polski są nadal zbyt małe, lecz dlatego, że dostajemy duże dotacje z UE. Te pieniądze w większości wracają na zachód, ale żeby wróciły ktoś musi Polsce pożyczyć na wkład własny. Dlatego nadal są tacy, którzy Polsce pożyczają. To jednak się skończy wraz z dotacjami za kilka lat.
fxbxb / 86.188.204.* / 2015-07-10 15:16
rajtuzy czy ty wogole umiesz czytac ze zrozumieniem ? kto powiedzial ze obecna wladza rzadzi za krotko ? rzadzi juz od 8 lat ! Dlug Polski to oddzielna sprawa nie jest tez taki maly jak Ci sie wydaje
rajtuzy / 195.243.49.* / 2015-07-10 15:22
fxbxb to Ty nie rozumiesz tekstu: "Na razie Polsce nie grozi scenariusz grecki, ale gdyby obecna ekipa rządziła jeszcze dekadę w podobnym stylu, to mielibyśmy taki sam kryzys jak obecnie Grecy". To znaczy, że kolejne 4 lata spokojnie można wybrać PO, gdyż tragedii by nie było. Po drugie, mojego tekstu także nie zrozumiałeś, gdyż pisałem, że dług kwalifikuje Polskę do plajty, a tylko czynnik dotacji utrzymuje chęć, by udzielać Polsce dalszych pożyczek.
gość2 / 79.185.168.* / 2015-07-10 15:07
Przed greckim scenariuszem ratują Polskę tylko średnie firmy zwiększające eksport swoich wyrobów i pracowitość wielu ludzi. W przeciwnym wypadku byłaby recesja.
rodak / 83.10.8.* / 2015-07-10 15:07
Odezwał się specjalista od Funduszy Inwestycyjnych które zapracwały na duzy minus kiedy inne osiągały duze plusy.Powinien zaszyć się w musiej dziurze specjalista zamiast zabierać głos w sprawach gdzie nigdy nic dobrego nie osiągnął skandal .
Polak 21 / 178.43.183.* / 2015-07-10 15:07
TAK MA RACJE, rząd nas okszukuje, Szczurek fałszuje dane,a żydy mają nasza kase
cynik2015 / 195.150.92.* / 2015-07-10 15:12
a bezczelni Marsjanie biednych PiS-owców porą nocną wykorzystują........ no może to nie Marsjanie a jacyś goście w sukienkach.
CHF / 31.61.131.* / 2015-07-10 14:56
Ma pan profesor ,rację jestem frankowiczem 7 lat spłacam kredyt ,brałem go po 2 zł, dzisiaj wiadomo po ile jest /4,0025/,i mój dlug zamiast maleć to wzrasta .Oczywiście we frankach co miesiąc maleje ,ale w złotych ciagle idzie do góry ,.Więc pytam sie dlaczego rząd pozwolił ,na straszną lichwę ,lichwę tzw.żydowską ,pytam się w imieniu frankowiczów kto za tym stoi ????, toco proponuje rząd Ewki to kpina i pogarda dla setki tysięcy Polaków,A jeszcze rzecznik Po młody pipek opowida razem z Grupińskim że to sprawiedliwe dla kogo ?????,Po idioci kto buduje dom do 100m??????.Czas wwasz zbliża sie juz .
~Kruk~ / 217.99.114.* / 2015-07-10 15:14
Kto Ci kazał brać kredyt we frankach? Śmialiście się ze "złotówkowiczów" ,bo mieliście niższe raty. I nie płaczcie teraz że was banki wprowadziły w błąd. Nikt wam broni do głowy nie przystawiał kiedy braliście kredyty.............. "Ten się śmieje kto się śmieje ostatni"
Jaca40 / 37.47.42.* / 2015-07-10 14:53
Co do FRANKOWICZÓW !!!
Większość z Was nie rozumie podstawowych zasad handlu , nie wspomnę o matematyce na poziomie bardzo podstawowym .
Jeśli od rolnika pożyczam 3 świnie (franki) to po pewnym czasie oddaje trzy świnie (franki) lub równoważność 3 świń w momencie oddawania. Jak ktoś nie rozumie wyrażenia "kredy we frankach" to po prostu nie powinien go nigdy brać. Ja nie mam zamiaru płacić jeszcze głupich/pazernych bo już aktualnie płace na klientów SKOK ( 3 mld złotych z Funduszu gwarancyjnego.)
ja1504 / 217.128.213.* / 2015-07-10 15:19
Ty za to znasz podstawy handlu... banki pożyczały nie CHF tylko złotówki i tak pożyczały 300 000 PLN ale zapisywały 100 000 CHF (+ marża + oprocentowanie do spłacenia wg. LIBOR) ok... Banki nie kupowały dla frankowiczów CHF tylko robiły zapis w CHF.... ispokojnie czekały na wzrost kursu franka.... zarobek banku marża... oprocentowanie i super zysk z tytułu wzrostu kursu franka.... pytanie do wszystkich wielkich ekonomistów gdzie strata banku... chyba tylko zmniejszenie pazerności banku... a opowieści o tym że banki musiały mieć zabezpieczenie we frankach kredytów tak że te franki mogły się pojawiać w bankach na jedną noc wzajemnie sobie odsprzedając...
Założenie takie a gdyby kurs franka nie wzrósł to banki by zbankrutowały.... nie zanotowały by mniejszy zysk.... i nie chodzi o to żeby państwo spłacało kredyty z podatków tylko chwyciło za mordy banksterów... za nielegalne praktyki i zapisy w umowach kredytowych.... a tak na marginesie Pan Prof Rybiński chyba był banksterem BZ WBK...(główny ekonomista???) to chyba miał dużo do powiedzenia przy tworzeniu instrumentów bankowych żeby czesać klientów....
lucek-23 / 88.156.227.* / 2015-07-10 15:18
Baranie ;jezeli chcę pozyczyć od kogos 3 świnie a on nie majac świn ( franki) przelicza mi je na kozy ( złotowki) to co mam oddać ?????
oj tam / 89.229.217.* / 2015-07-10 15:13
Nie wziął "świnek" tylko prosiaczki a ma oddać świnki i to nie 3 a 9.
MartazFoksal / 83.31.113.* / 2015-07-10 15:12
Tee matematyk ze wsi! Póki co kredyt to oznaczona kwota czyli pewna, kwota pieniędzy jeśli było 100 to będzie 100. Zmienną są odsetki! Póki co umowa kredytowa to kategoria prawna na szczęście - art. 63 prawa bankowego! A nie dla świniopasów! Nic nie płacisz bo przywrócenia stanu zgodnego z prawem ma leżeć po stronie banku, który łamał prawo bankowe i to nie tylko w tym przepisie! SKOK był jeden ten w Wołominie a nie SKOKI. Fundusz Gwarancyjny to obowiązkowa zrzutka banków - od 20 lat! I też nic nie płacisz! No a teraz wracaj do tych swoich 3 świnek! Nie masz pojęcia o czym piszesz. Ogarnij się na przyszłość zanim "cuś" wybębnisz na kompie!
cynik2015 / 195.150.92.* / 2015-07-10 15:09
wygra PiS to zapłaczesz i zapłacisz. A co gorsza SKOK-i nie będą objęte zapowiedzianym podatkiem bankowym . Czyli dalej będą "świętymi krowami" i wszystkie w nich przekręty będziesz płacił ....... A komentarz dla frankowiczów: chciwość została ukarana.
~Kruk~ / 217.99.114.* / 2015-07-10 15:19
Jak wygra PiS to zabiorę moje oszczędności z banku i nie będę płakać i płacić. Wolę je trzymać w przysłowiowej skarpecie ,bo i tak procent z tego marny
Monika234 / 98.220.52.* / 2015-07-10 14:52
Jenen z niewielu, ktorych martwi los POLSKI i polakow. Facet ma racje, Skoro jest tak dobrze,dlaczego Polska jest tak zadluzona?!? Zielona wyspa powinna miec dodatni bilans platniczy a nie zadluzyla nas na wieki.Co najgorsze nie mamy dlugu w zlotowkach, tylko $ i euro ...
tiaa / 194.99.117.* / 2015-07-10 15:10

Skoro jest tak dobrze,dlaczego Polska jest tak zadluzona?!?

akurat Polska plasuje się raczej w środku zadłużonych Państw.

Zielona wyspa powinna miec dodatni bilans platniczy a nie zadluzyla nas na wieki

a dlaczego? Termin zielona wyspa odnosił się do 2009 roku (a który rok teraz mamy? i dotyczył dynamiki PKB a nie zadłużenia.
cafar / 217.96.37.* / 2015-07-10 15:10
Wszystkie rozwnięte kraje są zadłużone droga Monisiu. Tak samo jak wszystkie duże firmy. WSZYSTKIE !!! Np Niemcy maja ponad 2 biliony $ długu, Wielka Brytania ponad 1,5 biliona, dług USA to 18 bilionów $. Dług Polski to tylko 300 miliardów $. I jest spłacany bez najmniejszych problemów. Dług zawsze liczony jest w międzynarodowej walucie, w takiej tez jest spłacany. Złotówka jest bardzo stabilną walutą. Więc dziecko drogie weź sie lepiej do nauki, zamiast wypisywać bzdety. Założe sie że głosujesz na Kukiza?
lawaman / 81.204.116.* / 2015-07-10 14:37
Też mi nowina! Chyba wiadomo że ostatnie lata to lawinowo rosnący dług państwa! A że akurat PO przy korytku nie robi różnicy, bo inni tez by za wiele nie mieli do powiedzenia. W ogóle w Polsce nie pomysłu na "swój kapitalizm". Za to jest na szczytach władzy przyzwolenie na lobby obcego. Jaki dba o interesy nie nasze a swoje. W tej naszej demokracji powinna się w końcu pojawić wizja co by regulowała to i owo, promowała przedsiębiorczość. Ale gdy cała legislacja to bat na obywatela to tylko będzie można podatki podnosić a to raczej nie pomoże w ograniczeniu deficytu. Innowacyjność w końcu polega na wdrażaniu nowych tzn swoich rozwiązań a nie kopiowaniu czegoś co w naszych realiach i tak nie zda egzaminu za przykład reforma emerytalna i nieszczęsny drugi filar. Jak się nie stymulowało tylko bez sensu prywatyzowało to i ściągać teraz nie ma z kogo?
Baca1999 / 217.33.19.* / 2015-07-10 14:23
I to samo dzieje się w polsce.
Dal przykładu frankowcy. Oni wkrótce wyjdą na ulicę. Jak to możliwe w państwie prawa że ktoś spłacił wartość kredytu plus odsetki a ma do spałacenia drugie tyle?
Nie było żadnych franków, wszyscy widzą coroczne milionowe zyski banków, ale wciąż wmawia się polakom że tak to już jest. Nigdy dotąd POlska nie była tak uciemiężona jak dotychczas.
Dlatego Wasz koniec jest bliski, Kopacz, Tusk i Komoroski.
Za późno już na mieszanie w głowach, waszym propozycjom mówimy zdecydowanie NIE@!!!
Do widzenia
mruczek994 / 213.186.79.* / 2015-07-10 14:11
PO jest do d... Jasne. Agogancja i generalnie druga liga. Tyle, że pan Rybiński i mądrale z PiS są jednakowo do niczego albo nawet jeszcze gorzej - trzecia liga. Przestańcie porównywać bardzo przeciętne działania PO z populistyczną gadką tych co nic jeszcze nie zrobili i jak się okazuje mają wątpliwe kompetencje. No może za wyjątkiem pana Rybińskiego, który pracuje przecież na najlepszej uczelnie na świecie w...Kazachstanie :-). Gadać każdy potrafi. Pani Szydło też. Ale jak trzeba np. odróżnić dług publiczny od deficytu budżetowego to już jest problem a to w ekonomii poziom przedszkolaka. Za takich kompetentnych to ja dziękuję bardzo. Czy może być gorszy minister finansów of Jacka Rostowskiego? Może być i PiS już go szykuje. Radzę się dobrze zastanowić przed wyborami.
Manolo / 84.10.113.* / 2015-07-10 13:57
Mam nadzieję że jak PIS dojdzie do władzy to powsadza na dożywocia tych pseudoksięgowych wliczających do PKB gospodynie domowe, dziwki, szarą strefę, handel narkotykami itd. tylko po to żeby dalej zadłużać kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy