Forum Polityka, aktualnościKraj

"Krzyż pozostanie w Sejmie". Palikot naskarży do Strasburga?

"Krzyż pozostanie w Sejmie". Palikot naskarży do Strasburga?

Wyświetlaj:
bsf / 77.255.252.* / 2011-10-16 20:52
Pal_kmiot to może mnie razem ze swoją demokratycznie wybraną ferajną i ich "nową jakością" w POlityce POcałować w D...
Błazenada tych pajaców jest tylko zadymą i odwracaniem uwagi od prawdziwych problemów w jakie wpędził POLSKĘ Pinokio i pchła Szachrajka.
ret / 82.139.35.* / 2011-10-16 21:20
Większego kmiota od ciebie ze świecą szukać !
maciekkkk / 2011-10-16 20:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niech politycy przestaną być cyniczny. Krzyż to gra pod publiczkę i absolutnie nic nie ma to wspólnego z zasadami postępowania, jakie nakazuje wiara.
siukswsukienusi / 62.141.195.* / 2011-10-16 20:17
krzyz jako pierwszy ma poleciec z miejsc publicznych,a potem przywileje znienawidzonego kleru,na konkordat przyjdzie czas za 4 lata-wybory wygra JP w cuglach
L_W / 83.10.10.* / 2011-10-16 19:12
"Ten krzyż 4 lata temu, 19 października 1997 r., podczas Mszy Świętej w intencji ojczyzny leżał na grobie księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Po Mszy Świętej matka ks. Jerzego Marianna Popiełuszko przekazała krzyż parlamentarzystom. Ten krzyż wisi dziś w polskim Sejmie."

Ten krzyż Palikot, kumpel TW Kotlińskiego, pracodawcy mordercy ks. Popiełuszki, esbeka Piotrowskiego, chce zdejmować. Bardzo widać przeszkadza mu ten krzyż, symbol pamięci o ks. Popiełuszce.
Wacuś Młody TYPEK / 83.29.185.* / 2011-10-16 19:51
ZOMOwcy forumowi jak widać dostają szału, bo rocznica tej haniebnej zbrodni, 19-października w pobliżu. A tych zbrodni maja na sumieniu DUUUUŻO więcej. Gen. Jaruzelskiemu tuż nad grobem wymiękła psyche, przed potępiemniem wiecznym, o posługę kapelana w szpitalu prosił, nadejdzie też taki moment, że Palikot będzie przeklinął ten dzień, gdy rekę na ten ZNAK podniósł.
marynarz098 / 2011-10-16 22:15 / Tysiącznik na forum
Znam taka wylicznake nie przytocze jej calej ale wszystkie dzieci w piaskownicy ja znaja:

,,I wybacz nam nasze winy jak i my wybaczamy naszym winowajca ....,,

Ale ty sie bawisz chyba z innymi dziecmi.
producent wideł / 46.112.83.* / 2011-10-16 18:34
panie Palikot krzyż jest symbolem nieskończonej miłości Boga do człowieka na którym szatan poległ ,a jak wiadomo szatan istota duchowa dużo bardziej inteligentna i sprytniejsza niż jakikolwiek człowiek przegrał to żaden człowiek nie wygra z krzyżem daremny trud itd........
Pyclik / 2011-10-16 18:17 / Tysiącznik na forum
Siłami krajowymi, nawet ciężko wystraszonym TK, problemu krzyży w Sejmie i innych lokalach państwowych załatwić się chyba nie da: stąd trzeba wyczerpać drogę krajową - biegać do Strassburga i może jeszcze gdzieś na międzynarodowych forach.
Co się uda załatwić to się uda, ale przy okazji problem zostanie nagłośniony medialnie, co z kolei upewni zwolenników, iż Ruch Palikota serio głosi swoje hasła.
barg / 91.193.208.* / 2011-10-16 18:37
Zawsze można Ruskich wprowadzić do Polski, żeby zrobili porządek z Sejmem. W Targowicy się to udało, więc czemu by nie korzystać ze sprawdzonych, historycznych wzorców?

Zaczekam aż Palikot zaproponuje jakieś reformy gospodarcze. Jak na razie robi wiele szumu wokół siebie, ale nic pozytywnego się nie dzieje. Żeby czasem się nie okazało, że będzie tak jak w latach 2007-2009, gdy w rządzie PO był przewodniczącym komisji Przyjazne Państwo. Wtedy też robił tylko wiele zamieszania, nie mówiąc już o ciągłym ogłaszaniu sukcesów. Oby teraz nie było tak samo.
barg / 91.193.208.* / 2011-10-17 09:02
101 minusów, 101 fanatyków Palikota. Gratulacje ;) Pewnie skoczylibyście za nim w ogień, gdyby wam kazał. Kolejna partia wodzowska nam się szykuje.
marynarz098 / 2011-10-16 18:03 / Tysiącznik na forum
O ile wiadomo, konstytucja jest daltonistka, nie rozroznia kolorow. Ale nie przywiazuje tez wagi do innych roznic. Absolutnie niezgodna z prawami naszego kraju jest wszelka dyskryminacja ludzi z powodu ich wygladu, jezyka, ktorym mowia, kosciola do ktorego uczeszczaja, czy kraju, ktorego pochodza. Te prawa nalezy wzmocnic. Chodzi o to, bysmy byli wszyscy rowni w oczach prawa.
tesa1959 / 2011-10-16 20:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Równi, oczywiście, ale na czym w tym wypadku wg Ciebie ma polegać ta równość???
marynarz098 / 2011-10-16 21:09 / Tysiącznik na forum
Na tym ze ja sobie nie zycze krzyza w sejmie, i jest takich jak ja wielu.
maciekkkk / 2011-10-16 20:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na tym, że albo zdejmujemy krzyż, albo w sejmie wieszamy symbole wszystkich religii obecnych w Polsce!
tesa1959 / 2011-10-16 20:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Myślę, że nie ma przeciwwskazań wieszania innych symboli religijnych. Krzyż nie jest symbolem tylko religii KK, ale wszystkich chrześcijańskich.
x69 / 80.188.127.* / 2011-10-28 13:24
Taaaaaaakkkkkk? Na odwrocony tez sie zgodzisz bo Nergal powie ze tez tam powinien byc? Wlasnei po to zeby nie bylo takich jaj krzyz powinien byc sciagniety i znalezna czcia zaniesiony do swiatyni. Mowisz o innych chrzescijanskich wyznaniach ale wtym kraju mieszkaju Zydzi, islamisci pewnie i satanisci i mnostwo jeszcze innych wyznan
Pilot12 / 2011-10-28 14:19
Palikot niech zajmie się swoimi ludźmi!! Kryminalistą byłym TW!!
marynarz098 / 2011-10-16 21:05 / Tysiącznik na forum
Mam zdanie i bede sie go trzymal: godlo i flaga ma wisiec na scianie w sejmie.
tesa1959 / 2011-10-16 21:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja nie mam nic przeciwko temu. Tyle, że krzyż tak bardzo uwiera??? Kłuje w oczy???? Nie możesz patrzeć??? A nie uważasz, że to znów temat zastępczy???
Zresztą, ten krzyż został podarowany parlamentarzystom przez matkę księdza Popiełuszki. Co mają z nim zrobić Twoim zdaniem???
janusz mag / 46.186.91.* / 2012-06-25 17:29
do tego jest kaplica sejmowa
praktyczny / 79.188.13.* / 2011-10-16 22:30
"Zresztą, ten krzyż został podarowany parlamentarzystom
przez matkę księdza Popiełuszki. Co mają z nim zrobić
Twoim zdaniem??? "

Już zrobili: powiesili potajemnie, nocą , w sali sejmowej!
Zaprawdę znaleźli GODNE miejsce!

Nie rzuca się pereł między wieprze!

To co się często wyrabia na tej sali .... i krzyż temu nie "przeszkadza".

Niech krzyż wróci do tych, którzy go otrzymali od Matki ks. Popiełuszki, na pewno znajdzie się dla tego krzyża godne miejsce w kościele.
Pyclik / 2011-10-18 00:38 / Tysiącznik na forum
praktyczny / 79.188.13.* / 2011-10-16 22:30 napisał bardzo słusznie:
Niech krzyż wróci do tych, którzy go otrzymali od Matki ks.Popiełuszki, na pewno znajdzie się dla tego krzyża godne miejsce w kościele.
W kościele albo innym godnym miejscu,przeznaczonym dla chrześcijan, np kaplicy sejmowej
marynarz098 / 2011-10-16 21:17 / Tysiącznik na forum
Znasz mnie na tyle zeby wiedziec ze nie mam nic przeciwko krzyzowi, wrecz przeciwnie i wlasnie dlatego zalezy mi na tym by nie robiono sobie jaj z tego symbolu......... politycy pluuja na siebie przed symbolem ich religi, a ta jakosc przypomina mi Krzyzakow i krucjaty i to w imie kogo zarzynali Islamistow.

Czas przestac sie godzic by symbol poswiecenia byl urzywany jako przeslone dla niegodziwosci.
tesa1959 / 2011-10-16 21:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tylko, że Twoje wypowiedzi nie brzmiały tak jednoznacznie. Krzyż się obroni i Palikot mu nie zaszkodzi, bo tylko jemu i jego poplecznikom przeszkadza.

Czas przestac sie godzic by symbol poswiecenia byl urzywany jako
przeslone dla niegodziwosci.

Ależ ja się nie godzę, ale uważam za bardzo niestosowne pozbywanie się tego najważniejszego symbolu z miejsca, gdzie już wisi tylko dlatego, że ktoś się pluje. To tak, jakbyśmy wypierali się wiary, wstydzili się jej.
marynarz098 / 2011-10-16 21:29 / Tysiącznik na forum
Mowisz o swojej wierze, a co z ludzmi mieszkajacymi w naszym kraju ktorzy nie wierza, co z ateistami, Islamistami, itp. co z ich wiara.
tesa1959 / 2011-10-16 21:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie mówię tylko o swojej wierze, ale o całym chrześcijaństwie. I nie mam nic przeciw temu, aby wisiały tam też inne symbole.
Ciekawe, że nikomu z SLD nie przeszkadza wiszący tam krzyż, że nikt prócz Palikota nie pluje się na ten temat??? A dlaczego tu na forum kogokolwiek to obchodzi??? Są posłami, którzy tam pracują i nie mogą patrzeć na ten symbol naszego zbawienia??? Konstytucja gwarantuje wolność wyznania i religii, a więc nikt nie powinien bronić, aby symbole religijne wisiały tam, gdzie pracują wyznawcy danej religii.
marynarz098 / 2011-10-16 21:48 / Tysiącznik na forum
Zgoda wiec ty i ja przy kazdej okazji gdy ktos bedzie bronil krzyza bedziemy odpowiadali ze chcemy by gwiazda dawida zawisla w sejmie ok.

Przecierz my zyjemy w najbardziej antysemickim kraju europy, myslisz ze to przejdzie.

Pytanie co jest latwiej zrobic, zdjac krzyz czy powiesic gwiazde dawida???
tesa1959 / 2011-10-16 21:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja osobiście nie mam nic przeciw gwieździe Dawida, ale jeśli już, to właściwsza byłaby menora lub mezuza, bo gwiazda Dawida jest przede wszystkim symbolem narodowym Izraela, a religijnym na dalszym miejscu. Nie mam też ni przeciw temu, aby był tam krzyż prawosławnego wyznania, czy półksiężyc. Zauważ, że nikt nie ma nic przeciw krzyżowi, tylko Palikot, a więc nikomu więcej nie przeszkadza. Tu, na forum, chyba nikt nie jest parlamentarzystą, więc to nie powinno nikogo zajmować. Sejm jest miejscem pracy posłów i do nich powinna należeć decyzja.
Antysemicki kraj? Jest tego dużo, ale nie tak wiele, jakby się wydawało. Forum nie jest wykładnikiem antysemityzmu bądź jego braku.
marynarz098 / 2011-10-16 21:59 / Tysiącznik na forum
Zboczylas z tematu, ponawiam pytanie czy latwiej jest uszanowac elektorat Palikota, czy powiesic menore, lub ksiezyc z gwiazda????
tesa1959 / 2011-10-16 22:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie zboczyłam, tylko nie odpowiedziałam na to pytanie, bo jest trochę trudne. Myślę, że ani jedno ani drugie nie byłoby łatwe. A które łatwiejsze??? Nie wiem.
marynarz098 / 2011-10-16 22:09 / Tysiącznik na forum
Nigdy by nie doszlo do tego, gdyby przestrzegano konstytucji i gdyby nikt nigdy krzyza nie urzywal dla wlasnych celow, ale wiem co bedzie: Mlodzi beda z tego powodu jeszcze bardziej nastawieni negatywnie do wiary. ( nie mysle religi czy przynaleznosci do instytucji, bo to wiadome ze za 20 lat polowa budynkow koscielnych bedzie pusta,tak jak to jest w Irlandi) ale zywej do zywej wiary beda nastawieni negatywnie poprzez skojarzenia.
tesa1959 / 2011-10-16 22:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A czyja to wina??? Głównie takich Rydzyków, Kaczyńskich i Palikotów, którzy walczą o krzyż lub z krzyżem niewybrednymi metodami.
A czy będzie tak jak w Irlandii??? Nie umiem prorokować, ale patrząc na obecny stan, to chyba za 20 lat nie będzie tak tragicznie. Zresztą, nie wiem czy to będzie gorzej czy lepiej jeśli tak się stanie. Myślę, że gorzej nie będzie, bo KK w ten sposób się odrodzi, gdyż zostaną w nim autentyczni wierzący, a nie tacy "bo nie wypada" i na tej silnej podstawie odbuduje się prawdziwą, silną wiarę.
Negatywne skojarzenia... niekoniecznie, jeśli dobrze wyjaśni się sens wiary i niewłaściwe postawy hierarchów.
Ps. nie próbuj przypominać mi moich porażek, bo nie są one tak do końca porażkami, a ja doskonale o tym pamiętam i być może między innymi dlatego rozumiem różne postawy.
marynarz098 / 2011-10-16 22:21 / Tysiącznik na forum
jakie porazki.....bo wzgledem ciebie nie posluzyl bym sie niczym takil jak przypominanie porazki....jesli cos takiego dalem do zrozumienia to nieswiadomie i dlatego ze w slowie pisanym nie jestem specjalista.....ja w koncu zwykly mechanik...
tesa1959 / 2011-10-16 22:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, nie dałeś mi do zrozumienia nic podobnego, ale ja stale mam to w pamięci i tylko uprzedziłam ewentualne Twoje myśli, a nie słowa przelane na klawiaturę.
marynarz098 / 2011-10-16 21:26 / Tysiącznik na forum
To nie ma nic wspolnego z tym co mowisz, a mowisz tak dlatego ze nasz kraj jest krajem wyprutym z roznorodnosci religijno-kulturowej zapoczatkowal to Hitler, a Stalin dokonczyl.

....poza tym zostal powieszony bez sprawdzania czy sie to ludzia podoba czy nie w nocy a to nie fer
marynarz098 / 2011-10-16 22:23 / Tysiącznik na forum
wina nie wina, a jedno co wiem z bibli, ze to wlasnie z nas samych wyjda najgorsze swintuchy i pod przykryciem slowa beda pasc swoje brzuchu....to porzepowiedziano 2000 tys lat temu, ze nie mamy sie obawiac tych co nie wierza, lub tych co wierza inaczej, a tych co z wierzacych beda sie wywodzic ci beda najgorsi.
tesa1959 / 2011-10-16 23:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

nie mamy sie obawiac tych
co nie wierza, lub tych co wierza inaczej, a
tych co z wierzacych beda sie wywodzic ci
beda najgorsi.


Co nie oznacza, że z tego względu mam wyprzeć się swojej wiary i zakładać inny Kościół, bo ten mnie się nie podoba. Kościół jak najbardziej jest ok, a pasterze??? Cóż, są też tylko ludźmi i nie ja powinnam ich osądzać. Jezus Chrystus jest jedynym Sędzią.
Najgorsi, czyli jacy???
uffffffffffffffffffffffffffffffffffffff / 188.146.51.* / 2011-10-16 18:01
Panie Palikot miało być o gospodarce a Pan zaczynasz od wystroju sali sejmowej Po krzyżu może kolor ścian Panu nie będzie się podobał i na takich p********* zleci 4 lata p********* w stołek :P
barg / 91.193.208.* / 2011-10-16 18:42
To temat zastępczy, jakich było wiele podczas zeszłej kadencji.
PiS walczył o krzyż pod Pałacem Prezydenckim, Platforma ciągle ogłaszała sukcesy, SLD obiecywał równouprawnienie, aborcję, in vitro i legalizację związków gejowskich, a PSL siedział cicho i przytakiwał koalicjantowi. Realnych tematów przez ostatnie 4 lata nie było, więc niech nikt się ich teraz nie spodziewa od Palikota.

Tematy zastępcze to tradycja dla polskich polityków, którzy tylko szukają sposobu "jak tu zarobić, ale się nie narobić".
barg / 91.193.208.* / 2011-10-17 09:08
69 minusów. 0 sensownych komentarzy. Prawda kłuje w oczy. Łatwiej zminusować czyjąś wypowiedź niż wymyślić racjonalne argumenty przeciw. Nie potraficie znieść mojego komentarza, ale jednocześnie nie potraficie mi na niego odpowiedź, bo wszystko co napisałem to prawda.
VINCE ROŚTOŚKY / 193.142.210.* / 2011-10-16 17:25
coś tu nie gra,gość jest za bardzo zaangażowany w akcję,może był molestowany?????
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy