Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
maciek757 / 46.169.147.* / 2016-03-28 21:26
Jezus powiedział "Oddaj połowę swojego majątku..." nie rozumiem toku rozumowanie tego księdza...
KTOś 2016 / 5.172.236.* / 2016-03-28 21:21
Pan Jezus nie zbierał tacy no i z czego będziemy żyli
adono / 89.69.255.* / 2016-03-28 21:20
szkoda komentować, "Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. " ksiądz i kłamie.
Bezrobotny Obywatel RP / 79.184.174.* / 2016-03-28 21:19
Do Ks. Jacka Stryczka . Z ciebie Ksiądz jak ze mnie Misjonarz ,każdy widzi jak sami dzielicie wiernych KATOLIKÓW , GDZIE Próbujecie OGŁUPIAĆ wiernych . Przez brak selekcji dużo jest duchownych nie służących społeczeństwu i Panu Bogu a MAMONIE. Tak jak dzisiejsza Lewica po Okrągłym Stole,która nic nie robiła w interesie ludzi pracy i likwidowaniu zakładów pracy ,tylko interes własny ,stali się takimi Kapitalistami że nie którym na zachodzie równać się z nimi nie da. Tylko skamlą że jest zła i biedy przed Wyborami .
dodo847 / 78.159.91.* / 2016-03-28 21:18
Koleś ubrany w sutannę plecie brednie.
Teddy / 109.197.43.* / 2016-03-28 21:17
Kosciol Jezusa konczy sie , Franciszek probuje go ratowac ale bezskutecznie. Rydzyk, Miedlar i Stryczek reprezentuja postawy i idee dalekie slowu bozemu i naukom Chrystusa , tak dalekie ze az my zwykle owieczki jestesmy poruszeni. Ksiedzu Stryczkowi nie wypada mowic zle o bogaczach gdyz oni w duzej mierze sponsoruja jego akcje. Poza tym najbogatsza korporacja na swiecie jest kosciol i od wiekow nikt jak on nie dba tak o wlasne interesy...
KTOś 2016 / 5.172.236.* / 2016-03-28 21:14
Pan Jezus nie zbierał tacy no i z czego będziemy żyli
Wierzący / 188.146.139.* / 2016-03-28 21:14
Niestety wraz z takimi wypowiedziami księża pokazują jak cenią katolicką naukę społeczną.
Musi się przypodobać bogatym, żeby dostawać datki na swoje "szlachetne paczki".
Jestem rozczarowany!
Same pieniądze w sobie nie są ani dobre ani złe. Jednak dotychczas zauważyłem, że ludzie niechętnie dzielą się pieniędzmi, co najwyżej z tego co im zbywa albo przynosi korzyść.
Jak ktoś może opływać w luksusy, nawet te "zasłużone" kiedy obok ludzie nie mają z czego dzieci nakarmić??
- nic to! Raz w roku dostaną szlachetną paczkę i będzie git. Bogactwo uzasadnione a biedne dziecko raz w roku będzie szczęśliwe paczką.
Nie zgadzam się, że w Ewangelii nie ma nic o dzieleniu się pieniędzmi albo ksiądz słabo zna Ewangelię - co jak zauważyłem bywa częste wsród księży.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wojtas_Poli / 83.23.88.* / 2016-03-28 21:09
DRAMAT !!! Ten ksiądz to prawdziwy dramat. Nie słyszałem nigdy z ust jakiegokolwiek człowieka Kościoła takich bredni i takiego chamstwa, buty, egoizmu, znieczulicy, pychy, kłamstwa na temat słów Jezusa. Nie mogę otrząsnąć się po przeczytaniu bełkotu człowieka, który zamiast byciem sługą Bożym powinien zostać bezwzględnym prezesikiem banku. Idealny kandydat na krwiopijce. Tak to jest jak wypowiada się człowiek, który nie ma na utrzymaniu nikogo prócz siebie. Dziwne jest to, że pomaga ludziom, którym odmawia prawa do godziwej zapłaty za pracę, odmawia bezpieczeństwa pracy, odmawia podstawowych praw pracowniczych. SZOK
dalila / 83.28.107.* / 2016-03-28 21:09
Księżulku, rok 1989 złamał milionom ludzi nie tylko kariery, ale i życie.Wyprzedawano zakłady pracy,ludzie nie potrafili się odnaleźć.Państwo nie zapewniało żadnych przekwalifikowań, co obrotniejsi handlowali na rozkładanych łóżkach i tzw.szczękach.Tamto pokolenie przegrało,oprócz wybranych of course.Młode pokolenie realizuje się w Anglii, jakoś w normalnym kraju robią kariery,rodzą dzieci.Klepiesz głupstwa, księżulku.
zdzich896 / 83.10.236.* / 2016-03-28 21:06
Może jakaś inna ewangelia dotyczy księdza albowiem predzej wielbłąd przejdzie przez igielne ucho niż bogaty do nieba .To niby pochwała proszę księdza.A może dudki już zmieniły ewangelię .Nie tak dawno dziesięcinę zbieraliście bez zmróżenia oka nie bacząc na życie w ubóstwie Jezusa który nie miał nic oprócz szat . Nie moralne Nie wiem czy powiedzieć księże. A milsze Bogu jest poidarowanie bułki potajemnie niż paczki wyoasionej w telewizji i w internecie .Ale to pewnie nie z księdza ewangeli
TEZA / 89.74.129.* / 2016-03-28 20:59
Czytam tak sobie wasze komentarze i powiem wam,że nie macie racji.
To ludzie chodzą do banków po pieniądze, z własnej woli, nie chcą odkładać tylko chcą posiadać od razu.
Możesz się dzielić ale nie masz takiego obowiązku.
Diabeł tkwi w szczegółach :), dawno temu zostaliśmy zwiedzeni i oszukani,brniemy w to dalej z chęci posiadania i pragnienia.
,,po owocach ich poznacie,, świętych wyznaczają ludzie , a to nie tak powinno być.
zacznicie myslec samodzielnie.
Iwcia 22 / 62.69.220.* / 2016-03-28 20:56
Ale ksiądz p********* głupoty,zmienić pracę i rozwijać się??? Wielu ludzi nie jest w stanie iść dalej,chociażby z powodów intelektualnych,nie każdy może iść na kierownicze stanowisko itp.Opiekunka osób starszych w Dps zarabia ok1500 zł,są kobiety, które ledwo ciągną koniec z końcem, mieszkają w małym miasteczku, i nie są w stanie iść dalej.Ksiadz utrzymuje się za darmoche i pieprzy bzdury, nie ma pojęcia o życie normalnych, prostych ludzi,np.sprzataczek,ludzi na produkcji itp Czy oni mają zdychac z głodu??? Jest straszna rozpiętość zarobków, jak w żadnym kraju zachodnim!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
TEZA / 89.74.129.* / 2016-03-28 21:01
Kazdy jest kowalem swojego losu i dokonuje wyboru,mozesz się uczyc i mieć ambicje lub całe życie narzekać i oskarżać innych.
bez wyjścia / 212.182.90.* / 2016-03-29 09:20
Postaw się w mojej sytuacji i doradź ,dwoje staruszków 80-82 lata oboje potrzebują opieki nie chodzący.Ja wdowa 3 dzieci na utrzymaniu bez renty moja praca 10-12godz.na etacie za 1280zl.netto kredyt na zakup mieszkania gdy jeszcze żył mąż
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jaarpen / 79.191.182.* / 2016-03-28 21:20
Każdy jest kowalem własnego losu? Czy byłeś kiedyś w sytuacji gdy musiałeś opiekować się osoba starsza? Np. swoją mama, która ciężko zachorowała? Siedzieć cicho w pracy bo w takiej sytuacji każda złotówka się liczyła bo lekarstwa kosztowały fortunę? Musiałeś poświęcić coś dla dobra osoby, która Cię wychowała? Czy uważasz, że szwaczka zasługuje by pracować na czarno bo tak się bardziej opłaca? A właściciel szwalni zarabia krocie narzekają przy tym, że interes źle idzie, do tego wyjeżdża 3 razu do roku za granicę i zmienia samochody co dwa lata? G....no wiecie jak się pracuje. Praca kasjerki w sklepie jest warta 1200 zł bo kto tak wymyślił? Szef, który musi mieć ogromne zyski? Szef zasługuje na zarabianie pieniędzy bo skołował kasę ale pracownicy nie mogą mieć godnych pensji? Księża mogą zarabiać ogromne pieniądze z naszych podatków, datków i opłat za sakramenty, które są podobno udzielane a nie sprzedawane! Dlaczego nie zrezygnujecie z konkordatu? Co? Dobrze się wam z tych pieniędzy wydaje? Za darmo płyną! Idź księże do bogatych, ile ci dają na twoją działalność?! A ile wnoszą ci biedni, którzy pomagają ze szczerego serca! Wstyd mi za tą księdza wypowiedź! WSTYD! Prości ludzie zasługują na wyzyskiwanie bo są prości i uczciwi?! Żal!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Iwcia 22 / 62.69.220.* / 2016-03-28 20:56
Ale ksiądz p********* głupoty,zmienić pracę i rozwijać się??? Wielu ludzi nie jest w stanie iść dalej,chociażby z powodów intelektualnych,nie każdy może iść na kierownicze stanowisko itp.Opiekunka osób starszych w Dps zarabia ok1500 zł,są kobiety, które ledwo ciągną koniec z końcem, mieszkają w małym miasteczku, i nie są w stanie iść dalej.Ksiadz utrzymuje się za darmoche i pieprzy bzdury, nie ma pojęcia o życie normalnych, prostych ludzi,np.sprzataczek,ludzi na produkcji itp Czy oni mają zdychac z głodu??? Jest straszna rozpiętość zarobków, jak w żadnym kraju zachodnim!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Optymista piotr / 94.254.176.* / 2016-03-28 20:55
to jest Gość! wreszcie ktoś mówi, że pieniądze nie są złe, tak jak młotek nie jest zły - to jest tylko narzędzie. Oczywiście może przyczynić się do złego i zasłonić Boga, ale można też wiele dobrego uczynić dzięki nim.
szkoda tylko mi ludzi, którzy nie rozumieją co się do nich mówi...

Najnowsze wpisy