Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Andrzej19610830 / 178.42.35.* / 2016-03-28 15:39

Nie ma takiego cytatu w Ewangelii mówiącego, że Jezus kazał się dzielić. To jest właśnie taki katomarksizm, zbiór stereotypów, z których tworzy się religię.


Mt,19, 16-22 - przypowieść o bogatym młodzieńcu.

Komentować słów księdza to chyba nie warto.
marek1094 / 95.40.99.* / 2016-03-28 15:35
stryczek to biedny człowiek .jeszcze takich bzdur nie czytałem. biskup powinien go wyrzucić na zbity pysk.niech się przekwalifikuje.niech zmieni zawód.bo ksiądz to tylko zawód,jak każdy inny.przedstawicielom firmy co-łaska wiedzie się dobrze.ma kilka ładnych tysięcy tylko dla siebie.ciekawe czy przejdzie przez ucho igielne.
marco.... / 66.102.9.* / 2016-03-28 15:32
BOGACI MÓWIĄ ,,PIENIĄDZE SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ,,
W CZYM PROBLEM NIECH ROZDADZĄ TO ,,NIESZCZĘŚCIE,,TYM KTURZY TEGO ,,NIESZCZĘŚCIA,, POTRZEBUJĄ ,CHOĆBY NA LECZENIE DZIECKA !!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Miron315 / 83.22.6.* / 2016-03-28 15:30
Panie Ksiądz radze poczytać Pismo Święte i się nawrócić a przede wszystkim wsłuchać się w to co mówił Jezus. "Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego" Panie Ksiądz o kim tu mówił Jezus???? inną przypowieść o potępionym bogaczu i biednym Łazarzu któremu psy wrzody lizały opowiedział Jezus swoim uczniom. o kim mówił Jezus Panie Ksiądz???? i wiele jest fragmentów w całej biblii a szczególnie Psalmach mówiący o bogatych których będzie paść śmierć a ich domami są groby na wieki czyli że będą potępieni. Panie Ksiądz radze się doszkolić bo skoro taki laik jak ja zna Pismo Święte to trochę obciach i wstyd żeby nie znał taki ktoś jak Pan skoro się za Księdza podaje
zniesmaczony / 108.171.129.* / 2016-03-28 15:34
Niestety ksiądz bardziej zna Miltona Friedmana-minął się z powołaniem.
obiezyswiat2345 / 91.145.154.* / 2016-03-28 15:30
Chciałabym, żeby Pan (czy też może ksiądz) wiedział, że Pana (czy też może księdza) postawa i poglądy mnie i nie tylko mnie jeszcze bardziej zniechęcają do instytucji kościoła (mimo głębokiej wiary w Boga). Banki żądają za kredyt lichwiarskiego procentu, a pieniądze na ROR-ach (np. bank Pekao SA) oprocentowane są na 0,01%. Moim zdaniem, trudno nazwać to przedsiębiorczością. Nie zgadzam się, żeby moje oszczędności pożyczane były innym ludziom na lichwiarski procent, ale nikt mnie nie pyta o zdanie i nie prosi o zgodę. Jest to schematyczne przedstawienie problemu, ale b. obrazowe: ja pożyczam pieniądze bankowi - dostaję 0,01%, bank pożycza moje pieniądze innemu klientowi - bank dostaje, np. 20%. Nie jest tu potrzebny geniusz ekonomii, żeby wypracować zysk!

Pozdrawiam świątecznie,
naiwna i nieprzedsiębiorcza obywatelka RP
wierząca w sprawiedliwość boska / 95.160.49.* / 2016-03-28 15:29
dlatego np. przy chrzcie, pogrzebie itd. mówi "co łaska " - ale konkretne kwoty wcale nie niskie a niechby powiedział do siebie "Bóg zapłać " a nie do ludzi . Jeszcze nadejdzie i dla kiecoli sprawiedliwość boska , podobno w to wierzą , chyba że to służy do straszenia wiernych w kościele. Wierzcie dalej w kiecoli w kościele !!!!
B-52 / 185.29.85.* / 2016-03-28 15:28
cos umknelo stryczkowi.dyr banku jest placony nie za kiepele tylko ze z kazdego konta za duzo ciagnie. zeby brac pobory musisz miec konto.do reki wyplate nie dostaje juz nikt. w pko kosztuje to 8,90 plus 3,90 karta. oprocentowanie konta waha sie od0,2 do 2,2%.za kazdy przelew oplata, za wydruk o stanie konta oplata, za jakis monit oplata.to jest żerowanie na ludzkich pieniadzach.i gdyby nie te oplaty ich zarobki musialy by byc mniejsze. wiec wolne zarty panie stryczku,kapelanie bankowcow.a za to kapelmistrzostwo to tez pewnie niezla kasa plynie. i na koniec gdzie jest napisane ze jezus zabronil sie dzielic.
Piotr z Dębicy / 37.152.18.* / 2016-03-28 15:27
Wszyscy nie będą prezesami a nawet kierownikami , ktoś musi wynieść śmieci i oczyścić szambo, ale czy tylko dlatego że to jest brudna praca nie mogę marzyć o bułce z szynką a nie o zapleśniałym chlebie i wodzie bo z tej najniższej pensji nie stać mnie na więcej.Cz dlatego prezes który bez tego śmieciarza czy szambonurka sam sobie nie poradzi musi jeść szynkę z kawiorem sztućcami wysadzanymi diamentami aja suchy chleb palcami.Jedno tylko sprawiedliwe na świecie , po śmierci każdy wcześniej czy później w proch się rozsypie nawet w platynowej trumnie!
franek190 / 188.146.19.* / 2016-03-28 15:26
mam wielką prośbę do biskupa tego księdza aby go przeniósł na malutką parafię najlepiej gdzieś po PGE ERach
czarnawołga / 164.40.246.* / 2016-03-28 15:19
Że tak powiem, w języku Ewangelii: skrawki Friedmana, wielkie ego i zapędy eugeniczne przesłoniły mu resztki zdolności do myślenia. Amen. Wstyd.
sondor / 93.105.27.* / 2016-03-28 15:12
Szczerość do bólu. Przedstawiciel firmy "co łaska"nie bierze jednego tylko pod uwagę, a mianowicie: czarną robotę w banku odstawiają zwykli robotnicy, śmietankę spija prezes, co nie oznacza, ze ten sam prezes zna się na robocie bankowej/tacy też się zdarzają/. Są to osoby, a raczej "spadochroniarze" rzuceni na funkcję prezesa takiego czy innego banku. Mało tego chcąc pokazać, że on do czegoś jest potrzebny, wydumuje to i owo, m.innymi zmiana logo itp, zmianę struktury banku i takie różne cudeńka nikomu nie potrzebne - dlaczego - dlatego że jest prezesem!!!
Waldek z Lublina / 89.230.217.* / 2016-03-28 15:09
-dziwne w tym kraju to jest to, że taki nikt jak Stryczek zabiera głos. A jeszcze dziwniejsze że są baranki które tego głosu słuchają. .
maciejjjjjko / 85.91.19.* / 2016-03-28 15:01
dokładnie mam takie same poglądy. społeczeństwo zdrowe to wymierające nieudolne, bezmyślne, bezużyteczne jednostki a wzrastanie ludzi zdrowych, użytecznych i pracowitych. TWOIM ZADANIEM JEST: utrzymać zdrowie pozwalające ci pracować (żadnych używek), rozwijać się edukayjnie- to że masz pracę nie znaczy że ta praca będzie istnieć (dopóki nie masz innej jeździsz na kursy i zbierasz papier); robisz plan ogarnięcia swojego życia - zacznij od miejsca w którym śpisz i mieszkasz czystość.
Grzeszysz ciężko i narażasz się na potępienie gdy idziesz po jakikolwiek socjal- jedyny wyjątek dofinansowanie matek na macieżyńskim oraz osób już w wieku starczym
joii / 83.4.158.* / 2016-03-28 15:10
czyli jesteś za wyzyskiem, traktowaniem ludzi jak przedmioty oraz za kastowym społeczeństwem??? Jeżeli od "ciężkości" naszej pracy zależałby dochód to Prezes banku zarabiałby mniej niż sprzątaczka. miliony ludzi pracuje bardzo ciężko jak w XIX w. za miskę ryżu żeby ktoś sobie odpalił cygaro i limitowaną whisky za nic nie robienie tylko za posiadanie niewolników i nadzorców. Mamy problem pracujących biednych, którzy mimo posiadania pracy muszą korzystać z socjalu.
agaaaaa / 188.146.11.* / 2016-03-28 15:00
Szczery do bólu "ksiądz-biznesmen". Obłudy się w ten sposób pozbył. Zachłannej natury, braku elementarnej moralności już nie. Jestem w szoku. co za dyrdymały

Najnowsze wpisy